Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 φορές το δοκίμασα αλλά τίποτα .....

 

Η MIUI εχει αρκετες παραμετροποιησεις αν την ψαχουλεψεις , που κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεσαι το Xposed. Εκτος αν θελεις float window..

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Xposed να σου πω την αλήθεια δεν το ξέρω καθόλου . Την miui την έχω δουλέψει 2 χρόνια ( jelly bean kitkat marshmallow )

Το xposed to έβαλα για εκπαιδευτικούς λογούς ( να μάθω τι κάνει )

Link to comment
Share on other sites

miui backup από mi3 που πέρασα online

 

Και εγω γι αυτο σκεφτομαι να περασω Miui ως πρωην κατοχος Mi4 την ειχα συνηθησει αλλα απο την αλλη η rom 5.9.020s CrisBal Stable πεταει και ειναι και σταθερη στο κινητο(αν εξαιρεσεις το βιντεο στο messenger) το σκεφτομαι να αλλαξω.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Rom

 

Η rom είναι αποτέλεσμα από sources: RR 5.7.4 https://github.com/tortel και έχει σαν βάση την προ τελευταία http://www.resurrectionremix.com/. H rom απευθύνεται σε ANDROID users και πρέπει να διαβάσετε τις οδηγίες μέχρι το τέλος πριν ξεκινήσετε την εγκατάσταση! Η rom περιλαμβάνει ενσωματωμένο root άρα είναι pre-rooted με απευθείας δικαιώματα στις ενσωματωμένες άδειες Root ενώ θεωρείται Stable. Η τελευταία έκδοση 20/2/2017 κατεβαίνει από εδώ >> https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsTzVsd3h6VHA5ODA και μπορείτε να την περάσετε από πάνω γιατί λύνει προβλήματα συνδέσεων λένε. Δεν έχω κάνει εξονυχιστικές δοκιμές.

Eχει προεγκατεστημένα τα Google Apps (GAPPS) στις τελευταίες εκδόσεις τους με έκδοση 2017 γι αυτό άλλαξα και το security patch σε 1/17. Δεν ισχύει βέβαια . Φυσικά σε όλες τις εφαρμογές έχει Ελληνικό μενού αλλά και άλλες γλώσσες. Θυμηθείτε η ρομ ΔΕΝ είναι δικό μου Build απλά έβαλα τα Gapps και τα γνωστά Tweaks για μπαταρία και κάμερα και το ATK για να μην ψάχνετε πως . Δείτε στο τέλος τους Developers που την αναπτύσσουν.

Όπως πάντα η συμβουλή μου: Όταν φοράμε μία rom που είμαστε ευχαριστημένοι δεν την αλλάζουμε!

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή mokee δείτε τα 6b & 6c.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP.

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και αν έχετε την προηγούμενη 19s ή την 20GRs , 20s, 566D, την δική μου, ή και άλλη stock, πατάτε το Wipe> advance wipe και επιλέγετε (System, Data, Cache & ART/DALVIC cache ). Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Έτσι θα σβηστεί το σύστημα EUI, αλλά οι φακέλοι, φωτογραφίες, έγγραφα κλπ θα μείνουν στη θέση τους. Αν θέλετε να κάνετε καθαρή εγκατάσταση, επιλέξτε και InternalStorage....

 

6b. Μόνο από Ιndian stock Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.

 

6c.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μην βιαστείτε, αφήστε να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση μέχρι να βγάλει rom installed. Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση θα ξεκινήσει μόνο του το κινητό με reboot to system. Δεν κάνετε τίποτα.

 

8. H εγκατάσταση στο TWRP διαρκεί 1 λεπτo και στην 1η έναρξη στο λογότυπο άλλα 1 και 30 λεπτά ενώ μετά θα δείτε το λογότυπο ANDROID.

 

9. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει περίπου σε σύνολο 2 λεπτά & 48 δευτερόλεπτα!!.

 

10. Μόλις μπείτε στο σύστημα θα δείτε ότι έχει προεπιλεγμένη γλώσσα τα Ελληνικά. Αφού μπεί επιφάνεια Launcer, και αφού τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές). Πηγαίνετε να τικάρετε τα (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, παντού σαν νούμερα 0,5, για να πηγαίνει πιο σφαίρα από ποτέ (ισχύει για όλες τις Android συσκευές)!

 

11. Έχω ενσωματωμένα τα Google Apps στις τελευταίες εκδόσεις μαζί με auto updater και απλά πάτε στις ρυθμίσεις>λογαριασμούς και κάνετε το log-in στο Google Account σας. Επίσης πρέπει να ενημερωθεί ο Launcher από τις ρυθμίσεις του για να παίζει σωστά με τα θέματα και ταπετσαρίες.

 

12. Screen mirroring παίζει κανονικά. ΒΤ μετάδοση ήχου σε HiFi radio επίσης.

 

15.Είστε έτοιμοι!.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Προσθήκη όσων πρέπει tweaks στο build.prop για μπαταρία, και ΑΚΤ φυσικά.

-Ενσωμάτωση πολλών εφαρμογών για root χρήστες από τους XDA , AddAway για μπλοκάρισμα όλων των διαφημίσεων στο INTERNET, root-FileManager ,για να αλλάζετε ότι θέλετε στους φακέλους του συστήματος

Εννοείτε ότι όποιο δεν θέλετε, μπορείτε να το απεγκαταστήσετε κανονικά σαν εφαρμογή χρήστη.

- Double tap to screen off στην επάνω μπάρα.

-Έβαλα επίσης και το V4A-FX το μόνο που θα κάνετε αφού πάρει δικαιώματα root είναι να του κάνετε update σαν εφαρμογή από τα settings του και δουλεύει κανονικά με τέλειο ήχο.

-Έγινε ρύθμιση στην κάμερα για γρήγορη λήψη φωτο και καλύτερη ποιότητα.

-Ρύθμιση στην camera για υποστήριξη για Live Video ενώ το video στον messenger παίζει κανονικά.

- Φυσικά δεν την έχω φτιάξει εγώ κατευθείαν από τις πηγές αλλά οι παρακάτω Developers και τους έστειλα και μνμ (@andr68rus) ότι αν θέλουν έχουν κάθε δικαίωμα να μου πουν να την κατεβάσω αν δεν θέλουν να έχει αυτή την μορφή και μου απάντησαν ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα ενώ θα βοηθήσει να βάλουμε όλοι ένα χεράκι με Bug reports κλπ για την βελτίωση της.

LATEST RR ROMS

http://www.resurrectionremix.com/

Maintainer: @andr68rus

Device Tree: @Tortel, @cr3pt, @andr68rus https://github.com/tortel

Dont work

- VoLTE

Work

- All other. FW is stable now.

 

 

DOWNLOAD Link Rom

https://mega.nz/#!IIsARDja!9QFNh8mrz3OslFD2qJoNX7Apl5XK2qvY6o4Tdc0zrfg

 

 

 

New UPDATE / Βελτιώσεις - Αλλαγές 26/02/2017

 

- Ενημέρωση ασφαλείας Google 1 Ιαν 2017,

- Προστέθηκε επιλογή για να απενεργοποιήσετε τα πλήκτρα αφής

- Προστέθηκε επιλογή για να ρυθμίσετε τη φωτεινότητα αφής με κουμπιά, και να προσαρμόζετε τη λειτουργία οπίσθιου φωτισμού

- Προστέθηκε μια ρύθμιση on / off για την γρήγορη φόρτιση Fast charge (ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις για προχωρημένους -> μπαταρία) ήταν ως προεπιλογή το Fast Charge χωρίς δικαίωμα αλλαγής.

- Αλλαξε η θερμοκρασία χρώματος σε ημέρα με livedisplay στο 6500K

- Επαναφορά με βελτιώσεις της Letv Camera.

 

 

Link https://drive.google.com/file/d/0B-2l1xmYBAzsb2V4ZUdDWms1Y1E/view

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολλοί με προβληματικό fingerprint μου ζητήσατε να ανεβάσω το δικό μου firmware ώστε να το περάστε μέσω TWRP.;)

 

1.) Κατεβάζουμε το ζιπ > https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y και το αποσυμπιέζουμε στο pc μας.

2.) Περνάμε τον φάκελο με τα αρχεία που αποσυμπιέσαμε, στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού χύμα, όχι σε φάκελο.

3.) Πάμε στο TWRP και πατάμε mount και τι κάρουμε το Firmware

4.) Γυρνάμε στην αρχική και επιλέγουμε backup τικάροντας μόνο το δικό μας firmware.

5.) Aφού τελειώσει, κάνουμε ένα reboot to TWRP.

6.) Πατάμε restore και επιλέγουμε τον φάκελο που σας έδωσα και slide δεξιά να γίνει.

7.) Κάνουμε το σταυρό μας και reboot to system.

8.) Αν δουλεύει τώρα συγχαρητήρια, αν πάλι όχι, μάλλον φταίει ο αισθητήρας και όχι το λογισμικό.

9.) Aν δεν δουλεύει, ξαναπερνάμε με restore το δικό μας από το backup.

10._ Τέλος μαθήματος.....:lol::p:lol:

 

Εβαλα τα 4 αρχεια (firmware.info, firmware.vfat.win, firmware.vfat.win.md5 και recovery) χυμα με σα στο κινητο, πηγα στο mount του TWRP αλλα δν βγαζει πουθενα firmware, μονο Cache, data, system και USB-OTG.

Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα 4 αρχεια (firmware.info, firmware.vfat.win, firmware.vfat.win.md5 και recovery) χυμα με σα στο κινητο, πηγα στο mount του TWRP αλλα δν βγαζει πουθενα firmware, μονο Cache, data, system και USB-OTG.

Τι κανω λαθος?

Καλημέρα. Καταρχήν ΔΕΝ βάζεις τα αρχεία χύμα αλλά με τον φάκελο που τα έχει.

Αν δεν το βλέπει τότε έχεις το 2fs βάλε το επίσημο TWRP 3.0.2-1 και θα το δει.

https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img.html

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καταρχήν ΔΕΝ βάζεις τα αρχεία χύμα αλλά με τον φάκελο που τα έχει.

Αν δεν το βλέπει τότε έχεις το 2fs βάλε το επίσημο TWRP 3.0.2-1 και θα το δει.

https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img.html

 

Καλημέρα Cris,

 

Επειδή και εγώ έχω πρόβλημα με το fingerprint και θέλω να βάλω το firmware αλλά δεν μπόρώ να βάλω το επίσημο TWRP (κολλάει το menu), τώρα έχω την δικία σου TWRP (δεν ξέρω τι είναι το 2fs...), είχες πει ότι θα κάνεις κάποια αλλαγή στην επίσημη TWRP μήπως και δουλέψει... Μήπως μπορείς?

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καταρχήν ΔΕΝ βάζεις τα αρχεία χύμα αλλά με τον φάκελο που τα έχει.

Αν δεν το βλέπει τότε έχεις το 2fs βάλε το επίσημο TWRP 3.0.2-1 και θα το δει.

https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img.html

 

Αν και νομιζω οτι το δοκιμασα και με το φακελο θα το δοκιμασω παλι.

Την CRISBAL_GR 3.0.2-1 εχω, αυτη που μου λες ειναι διαφορετικη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Cris,

 

Επειδή και εγώ έχω πρόβλημα με το fingerprint και θέλω να βάλω το firmware αλλά δεν μπόρώ να βάλω το επίσημο TWRP (κολλάει το menu), τώρα έχω την δικία σου TWRP (δεν ξέρω τι είναι το 2fs...), είχες πει ότι θα κάνεις κάποια αλλαγή στην επίσημη TWRP μήπως και δουλέψει... Μήπως μπορείς?

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

 

Ναι. Θα το δω αύριο και θα το μοντάρω να το ανεβάσω. Αλλά θα πρέπει να το δοκιμάσεις εσύ να δούμε αν δουλεύει. Θα στο στείλω πρώτα σε πμ. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και νομιζω οτι το δοκιμασα και με το φακελο θα το δοκιμασω παλι.

Την CRISBAL_GR 3.0.2-1 εχω, αυτη που μου λες ειναι διαφορετικη?

 

Ναι αυτό είναι το επίσημο teamwin TWRP recovery για το LeMax2. Κατέβασε το και ρίξτο στον φάκελο με το δικό μου που λέει recovery και έχει και ένα αρχείο misc μέσα. Μετονόμασε το υπάρχον σε recovery1 πχ. και αυτό που κατέβασες δωστου το ίδιο όνομα με αυτό που είχα μέσα σκέτο recovery αν θυμάμαι καλά. Τρέξε το exe ως διαχειριστής και Καντο εγκατάσταση. Μετά δοκίμασε το Firmware. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το x829 64gb από το geekbuying από 19/2 και ακόμη να το κάνουν αποστολή. Έτσι συνήθως αργούν ή να αρχίσω να ανησυχώ;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Rom

 

AOSP_RR_MODED by CrisBalGreece

 

 

DOWNLOAD LINK

https://mega.nz/#!IIsARDja!9QFNh8mrz3OslFD2qJoNX7Apl5XK2qvY6o4Tdc0zrfg

 

Έφτασε κι η AOSP! Το βράδυ κιόλας την περνάω! Θ' ανεβάσω και Antutu. CrisBal, από battery drain σε σχέση με LEUI τι περιμένουμε;

 

Βλέπω έχει και το AKT προεγκατεστημένο :)

Edited by zombie_wireless
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα Χρήστο. Έχω περάσει την AOSP. Αλλά όταν επιχειρώ να άλλάξω ταπετσαρία ή εικονίδια, κρασάρει ο Zenui. Δες το λίγο αν έχεις χρόνο.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι το επίσημο teamwin TWRP recovery για το LeMax2. Κατέβασε το και ρίξτο στον φάκελο με το δικό μου που λέει recovery και έχει και ένα αρχείο misc μέσα. Μετονόμασε το υπάρχον σε recovery1 πχ. και αυτό που κατέβασες δωστου το ίδιο όνομα με αυτό που είχα μέσα σκέτο recovery αν θυμάμαι καλά. Τρέξε το exe ως διαχειριστής και Καντο εγκατάσταση. Μετά δοκίμασε το Firmware. ;)

 

Θα το δοκιμασω και θα σε ενημερωσω.Thx!

 

Παιδιά έχω παραγγείλει το x829 64gb από το geekbuying από 19/2 και ακόμη να το κάνουν αποστολή. Έτσι συνήθως αργούν ή να αρχίσω να ανησυχώ;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο πηρες ακριβως? Γιατι το χρυσο/ροζ λεει shipping in 2-7 days..

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα Χρήστο. Έχω περάσει την AOSP. Αλλά όταν επιχειρώ να άλλάξω ταπετσαρία ή εικονίδια, κρασάρει ο Zenui. Δες το λίγο αν έχεις χρόνο.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του και πάτα Update. Άστον να ενημερωθεί και κάνε επανεκινηση. Το είδα κι εγώ μετά το ανέβασμα. ;) Βάλε το Samsung Galaxy S7 theme και γίνεται κούκλα η ρομ.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

Thanks for your message.

 

Have you tried to update the phone to the latest version or make factory reset?

 

Could you please provide the video about your problem to us ?

 

So that we can know your problem in more detail and help you.

 

Wait for your reply.

 

Αντε να τραβηξεις βιντεο οτι δν δουλευει το αποτυπωμα τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του και πάτα Update. Άστον να ενημερωθεί και κάνε επανεκινηση. Το είδα κι εγώ μετά το ανέβασμα. ;) Βάλε το Samsung Galaxy S7 theme και γίνεται κούκλα η ρομ.

Δε μου βγάζει διαθέσιμη ενημέρωση γμτ. ( Πάω στη διαχείριση αρχικής σελίδας-προτιμήσεις-έλεγχος για ενημερώσεις, αλλά δε μου δίνει κάτι νέο)

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Δε μου βγάζει διαθέσιμη ενημέρωση γμτ. ( Πάω στη διαχείριση αρχικής σελίδας-προτιμήσεις-έλεγχος για ενημερώσεις, αλλά δε μου δίνει κάτι νέο)

 

Κάπου εκεί είναι πάνω δεξιά εγώ από εκεί το έκανα και έπαιξε μετά μια χαρά αλλά δεν τρελάθηκα κι όλας αφού τα άλλα θέματα είναι πολύ καλύτερα. Έχω την miui επάνω τώρα και δεν μπορώ να δω ακριβώς.

Πήγαινε apk mirror γράψε στην αναζήτηση Asus Launcher βρες την 20.1.17 έκδοση κατέβασε την και κάνε εγκατάσταση. Μετά θα παίζει μια χαρά. Επίσης αν θες βάλε την τελευταία έκδοση RR από το λινκ που έχω για να γίνουν οι βελτιώσεις που έχουν προστεθεί με dirty flash.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε κι η AOSP! Το βράδυ κιόλας την περνάω! Θ' ανεβάσω και Antutu. CrisBal, από battery drain σε σχέση με LEUI τι περιμένουμε;

 

Βλέπω έχει και το AKT προεγκατεστημένο :)

 

Από ότι είδα και παρόλα τα battery Tweaks έχει αρκετή. Μόνο με ΑΤΚ θα γίνει να κρατά παραπάνω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το x829 64gb από το geekbuying από 19/2 και ακόμη να το κάνουν αποστολή. Έτσι συνήθως αργούν ή να αρχίσω να ανησυχώ;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Αδυνατον να το στειλουν 19/2 το banggood αναφερει απο 24/2 αν οχι απο 27/2 που λεγαν παλιοτερα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι το επίσημο teamwin TWRP recovery για το LeMax2. Κατέβασε το και ρίξτο στον φάκελο με το δικό μου που λέει recovery και έχει και ένα αρχείο misc μέσα. Μετονόμασε το υπάρχον σε recovery1 πχ. και αυτό που κατέβασες δωστου το ίδιο όνομα με αυτό που είχα μέσα σκέτο recovery αν θυμάμαι καλά. Τρέξε το exe ως διαχειριστής και Καντο εγκατάσταση. Μετά δοκίμασε το Firmware. ;)

 

Thx για την βοηθεια.

 

Δυστυχως δν αλλαξε κατι.. Εξακολουθει να μην "ακουει" το fingerprint.

Παω για restore της αρχικης rom και βιντεο στο honorbuy να δω τι θα μου πουν και αυτοι απο εκει..

Link to comment
Share on other sites

Αδυνατον να το στειλουν 19/2 το banggood αναφερει απο 24/2 αν οχι απο 27/2 που λεγαν παλιοτερα

 

τα έγραψα όπου μπορούσα. Ποτέ ξανά από geek. Ψέμματα στις ημερομηνίες, και ψέμματα γενικά. Ζήτησα refund μετά από 20 μέρες που δεν είχαν στείλει το κινητό μου ακόμα και το αρνήθηκαν με τη λογική ότι όπου να 'ναι θα υπάρξει στοκ. Paypal claim και ποτέ ξανά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ψηφιζω χ820 6/64 η 6/128 αν βρεις .. λογω αξιοπιστιας , και "περιφερειακων" (sharp οθονη κτλ) , και λογω του οτι το χ829 δεν το εχει πιασει κανεις στα χερια του ακομη..

Βεβαια ολα ειναι θεμα προτεραιοτήτων.. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1η σελιδα .. (ποιο μοντελο εχεις? Χ820 η χ822?)

 

Το x820 ειναι, και το Fix στην πρωτη σελιδα ειναι γι αυτους που τους κανει "νερα" στο κινητο της φιλης μου γιατι δεν ειναι δικο μου, δεν δουλευει καθολου! Την τελευταια φορα που ειχα ρωτησει επρεπε να flasharistei Rom με Flashtool και περιμεναμε "ευκολοτερη" λυση απο ξενο Forum, εχει αλλαξει κατι πανω σε αυτο? Το εχει δοκιμασει κανεις τουλαχιστον να ξερουμε οτι δουλευει 100%?

Link to comment
Share on other sites

CrisBal, κάνε ένα edit στο post στην AOSP με screenshots. ( για τους δύσπιστους) το βραδάκι θα την περάσω..

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...