Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Skype κολλάει απίστευτα η μπροστινή κάμερα. Όταν καλώ μέχρι και να απαντήσει ο άλλος βλέπω κανονικά. Μετά με δείχνει "παγωμένο". Πρέπει να "πειράξω" κάτι;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε 4G και δοκίμασε αν δουλεύει σωστά τσέκαρε το WiFi..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο Skype κολλάει απίστευτα η μπροστινή κάμερα. Όταν καλώ μέχρι και να απαντήσει ο άλλος βλέπω κανονικά. Μετά με δείχνει "παγωμένο". Πρέπει να "πειράξω" κάτι;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είχα παλιότερα αυτό το πρόβλημα. Μόνο μέσω wifi. Ποια έκδοση λογισμικού χρησιμοποιείς; Μετά την 19s δούλευε ρολόι το Skype.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το τηλέφωνο δουλεύει άψογα σε όλα του, το μόνο πρόβλημα

που δεν μπόρεσα να φτιάξω από τότε που το πήρα μέχρι και σήμερα

(και έχοντας αλλάξει πάνω από 6-7 ROM μέχρι στιγμής) παραμένει το VIBER.

Με ακούν πολύ χαμηλόφωνα όταν μιλώ ενώ εγώ τους ακούω καμπάνα.

Ο μόνος τρόπος για να με ακούνε είναι να έχω ανοιχτό το μεγάφωνο

ή να μιλάω με τα handsfree της Leeco. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Μήπως κάποια ρύθμιση μικροφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

LeEco X829 ensures stable and strong performance with 4GB RAM and 64GB ROM

 

Για το X829 ειναι πολλά αφού υπάρχει το 128Gb στα 240€.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω τη 22s του Cris. Το ίδιο είχα και στην 20GRs. Με τη 19s official έχω την εντύπωση ότι δούλευε. Με 4G δεν έχω δοκιμάσει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αρκετό καιρό να δω το νιμα κανένα νέο με το fingerprint είχαμε ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το οτι το x820 εχει καλυτερο fingerprint απ'το x822 δεν εχει καμια σχεση με τη πραγματικοτητα, εχω και τα 2 μοντελα και εχουν ακριβως τα ιδια προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω τη 22s του Cris. Το ίδιο είχα και στην 20GRs. Με τη 19s official έχω την εντύπωση ότι δούλευε. Με 4G δεν έχω δοκιμάσει.

Καλημέρα. Η 20GRs έχει το σύστημα της επίσημης 19s οπότε αν δεν δουλεύε εκεί δεν θα δούλευε και στην επίσημη. Με το Update δοκίμασες που σου έστειλα? Άλλωστε το επιβεβαιώνει και ο @mixtri ότι με τα παλιά configurations δεν δουλεύε στην 19s άλλα μετά την 20s.

Καλησπέρα έχω αρκετό καιρό να δω το νιμα κανένα νέο με το fingerprint είχαμε ?

Έχω ανεβάσει το Firmware το επίσημο..... Δοκίμασε >>> https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y απο TWRP ξεζιπαρεις και περνάς τον φάκελο στο κινητό και πατάς Restore. Κάνε backup το δικό σου πρώτα.

το οτι το x820 εχει καλυτερο fingerprint απ'το x822 δεν εχει καμια σχεση με τη πραγματικοτητα, εχω και τα 2 μοντελα και εχουν ακριβως τα ιδια προβληματα

 

Σίγουρα μπορεί να έχουν θέματα αλλά τι hardware φοράνε αναφέρουμε.. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε επίσημο TWRP πάτα mount και θα είναι πάνω από το usb τα αρχεία τα βάζεις όπως βγαίνει ο φάκελος μετά το ξεζιπαρισμα.. Τον φάκελο δλδ όχι ένα ένα..

 

Χρήστο δεν ξέρω εάν θυμάσαι, αλλά έχω πρόβλημα με την επίσημη TWRP, μου κολλάει στο αρχικό μενού και θέλει reboot... Δεν προχωράει ποτέ μετά το μενού... Η δικιά σου παίζει κανονικά. Το πρόβλημα από ότι διάβασα στο XDA το έχουν και άλλα Χ820 6/64. Όμως με την TWRP που έχω τώρα δεν μπορώ να κάνω την διαδικασία με την αλλαγή του firmware για το fingerprint καθώς με το mount δεν βλέπω το firmware... Τι να κάνω? Καμιά ιδέα πως θα μπορέσω να βάλω το επίσημο?

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δεν ξέρω εάν θυμάσαι, αλλά έχω πρόβλημα με την επίσημη TWRP, μου κολλάει στο αρχικό μενού και θέλει reboot... Δεν προχωράει ποτέ μετά το μενού... Η δικιά σου παίζει κανονικά. Το πρόβλημα από ότι διάβασα στο XDA το έχουν και άλλα Χ820 6/64. Όμως με την TWRP που έχω τώρα δεν μπορώ να κάνω την διαδικασία με την αλλαγή του firmware για το fingerprint καθώς με το mount δεν βλέπω το firmware... Τι να κάνω? Καμιά ιδέα πως θα μπορέσω να βάλω το επίσημο?

 

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξουμε τον recovery Kernel στο official με τον ποιο νέο που έχω βάλει στο δικό μου για να παίξει. Θα το δω από βδομάδα που θα είμαι στο Pc γιατί τώρα είμαι εκτός. Θα το φτιάξω και θα στο στείλω να το δοκιμάσεις να δούμε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα και παίζουν όλα (και βίντεο messenger) :lol::p

Screenshot_20170217_092428.png Screenshot_20170217_123852.png Screenshot_20170217_123919.png Screenshot_20170217_123912.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε άρχοντα την περιμένω πως και πως, aosp και τα μυαλά στα κάγκελα!
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα και παίζουν όλα (και βίντεο messenger) :lol::p

Screenshot_20170217_092428.png Screenshot_20170217_123852.png Screenshot_20170217_123919.png Screenshot_20170217_123912.png

 

Πότε θα μας την δώσεις;; Σε resurrection βασίστηκες;

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα μας την δώσεις;; Σε resurrection βασίστηκες;

 

Ναι.. στην τελευταία.. απλά έβαλα και λίγες πινελιές για απόδοση και βελτιώσεις καθώς και ελλείψεις στην γλώσσα αλλά και ενσωμάτωση GAPPS. ;) Κοιτάω λίγο την ποιότητα του gps με τα config που έβαλα (το καλύτερο σήμα που έχω δει ως τώρα) χωρίς wifi σε 4 δευτερόλεπτα.. , το VoLTE τώρα και κάποια άλλα πράγματα.. ;)

РОМ посвященный друзьям из 4pda

Screenshot_20170217_140424.png Screenshot_20170217_141210.png Screenshot_20170217_141345.png Screenshot_20170217_141438.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφικη ειναι καλη, γιατι το λες..? Στο λογισμικο επασχε .. τωρα ειναι μια χαρα..

Τωρα για νυχτερινες χωρις φλας αξιοπρεπης ειναι.. εγω δεν εχω κανενα παραπονο..

 

Σου δουλευει το beauty level? Αν ναι ποια ρομ εχεις?

Γενικα δουλευει σε καποιον αλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιος me ΜΙUI να μας πει εντυπωσεις με την καμερα? Στην στοκ εφαρμογη καμερας MIUI υπαρχει ρυθμιση Χρονος εκθεσης και ISO τα οποια ειναι πολυ σημαντικα,σε αντιθεση με τιν ΕUI που εχει μονο ΙSO και δεν δουλευει σε εμαν τουλαχιστον η λειτουργια beauty level. Crisbal γινετε να περασεις την camera MIUI σε EUI?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλευει το beauty level? Αν ναι ποια ρομ εχεις?

Γενικα δουλευει σε καποιον αλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιος me ΜΙUI να μας πει εντυπωσεις με την καμερα? Στην στοκ εφαρμογη καμερας MIUI υπαρχει ρυθμιση Χρονος εκθεσης και ISO τα οποια ειναι πολυ σημαντικα,σε αντιθεση με τιν ΕUI που εχει μονο ΙSO και δεν δουλευει σε εμαν τουλαχιστον η λειτουργια beauty level. Crisbal γινετε να περασεις την camera MIUI σε EUI?

 

Βάλε fv-5 pro και τα έχει όλα. Δουλεύει οκ με το EUI

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. στην τελευταία.. απλά έβαλα και λίγες πινελιές για απόδοση και βελτιώσεις καθώς και ελλείψεις στην γλώσσα αλλά και ενσωμάτωση GAPPS. ;) Κοιτάω λίγο την ποιότητα του gps με τα config που έβαλα (το καλύτερο σήμα που έχω δει ως τώρα) χωρίς wifi σε 4 δευτερόλεπτα.. , το VoLTE τώρα και κάποια άλλα πράγματα.. ;)

 

Εξαιρετικά λοιπόν! Και από το νήμα της resurrection είδα ότι την θεωρούν σταθερή πλέον. Μιας και την έχεις daily απ' ότι καταλαβαίνω, πως τη βλέπεις σε σχέση με stock?

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά λοιπόν! Και από το νήμα της resurrection είδα ότι την θεωρούν σταθερή πλέον. Μιας και την έχεις daily απ' ότι καταλαβαίνω, πως τη βλέπεις σε σχέση με stock?

 

Θα έλεγα ότι είναι το καλύτερο λογισμικό που έχω δει ως τώρα στο max2 εκτός από το battery drain που είναι σαφώς περισσότερο από τις άλλες που έχω φτιάξει. Το ΑΤΚ παίζει αλλά μειώνει δραστικά την απόκριση του κινητού σε όλα τα προφίλ και ενώ αρχικά το είχα ενσωματωμένο το έβγαλα και το βάζει οποίος θέλει. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι είναι το καλύτερο λογισμικό που έχω δει ως τώρα στο max2 εκτός από το battery drain που είναι σαφώς περισσότερο από τις άλλες που έχω φτιάξει. Το ΑΤΚ παίζει αλλά μειώνει δραστικά την απόκριση του κινητού σε όλα τα προφίλ και ενώ αρχικά το είχα ενσωματωμένο το έβγαλα και το βάζει οποίος θέλει. ;)

 

Με δαιμονιζεις. Ειχα πει οτι σε αυτο το κινητο θα κρατησω οποια ρομ μου καθησει καλα και δεν ξαναλλαξω...

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Άντε cris ανεβασε

 

AOSP >> Λοιπόν τελικό πόρισμα κατανάλωσης ενέργειας (χωρίς εξοικονόμηση ανοιχτή).

Συνολική διάρκεια 8ωρ 22λ από 96% σε 11%

Οθόνη ανοιχτή 4ωρ 14λ

Σύστημα 1ωρ 32 λ

WiFi ανοιχτό καθ' όλη την διάρκεια.

Ύπνος περίπου 2% ανά ώρα

+ κατανάλωση υπολοίπων.

Πολύ μικρή αυτονομία θεωρώ σε σχέση με όλες τις άλλες.. :confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris καμια αλλαγη στην MIUI8 v.3 7.1.20 παιζει? αν διορθωθει το προβλημα με την χειροκινητη αναζητηση στην επιλογη δικτυου θα ειναι τζετ σε ολα και δεν το ξαναπειραζω.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση: έχουμε VoLTE στην Ελλάδα?

 

Φυσικά. Μέσω εφαρμογής και COSMOTE μόνο! ;)

Αν και η WIND τώρα τελευταία κάνει θαύματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris καμια αλλαγη στην MIUI8 v.3 7.1.20 παιζει? αν διορθωθει το προβλημα με την χειροκινητη αναζητηση στην επιλογη δικτυου θα ειναι τζετ σε ολα και δεν το ξαναπειραζω.

 

Προσπαθώ να κουμπώσω την τελευταία miui Mi5 Gemini στην 19s. Αν κάτσει και εγώ δεν θα ξανά ασχοληθώ με άλλη ρομ! ;):lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...