Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Από χθες το απόγευμα όταν ανοίγω την εφαρμογή της κάμερας και πατάω το πλήκτρο για φωτογραφία μου βγάζει παράθυρο ότι δυστυχώς η εφαρμογή κάμερα έχει σταματήσει. Ενώ βίντεο τραβάει κανονικά. Παίζει ρόλο το ότι πέρασα με twrp τις εφαρμογές που είχαν βγει από τη 566;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθες το απόγευμα όταν ανοίγω την εφαρμογή της κάμερας και πατάω το πλήκτρο για φωτογραφία μου βγάζει παράθυρο ότι δυστυχώς η εφαρμογή κάμερα έχει σταματήσει. Ενώ βίντεο τραβάει κανονικά. Παίζει ρόλο το ότι πέρασα με twrp τις εφαρμογές που είχαν βγει από τη 566;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω είναι bug της 566 Light. Όταν πας να βγάλεις με φλας φωτογραφία με την πίσω (κυρία) κάμερα δεν κλείνει ενώ όταν πας να βγάλεις χωρίς φλας η εφαρμογή κάμερας κλείνει. Τι ίδιο συμβαίνει και με την μπροστινή μόνο που αυτή δεν έχει φλας οπότε κλείνει ούτως ή αλλιώς η εφαρμογή :p

Link to comment
Share on other sites

4g+ δεν έχει δει κανείς. Περιμένουμε nougat

 

Εγώ με vodafone έχω κανονικότατα. 4g plus δεν έβγαζα ούτε με το προηγούμενο κινητό, αλλά 4g, συνέχεια όταν έχω καλό σήμα

Link to comment
Share on other sites

Όχι και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω είναι bug της 566 Light. Όταν πας να βγάλεις με φλας φωτογραφία με την πίσω (κυρία) κάμερα δεν κλείνει ενώ όταν πας να βγάλεις χωρίς φλας η εφαρμογή κάμερας κλείνει. Τι ίδιο συμβαίνει και με την μπροστινή μόνο που αυτή δεν έχει φλας οπότε κλείνει ούτως ή αλλιώς η εφαρμογή :p

 

Δοκιμάστε αυτά τα δύο φιξ με τη σειρά που σας τα δίνω. Εννοείτε αν δουλέψει το 1ο ΔΕΝ πάτε στο δεύτερο.:)

1. ΦΙΞ>> https://mega.nz/#!MI9EEaBB!SAMtax-6AUuqYBW54YDZARYVrOq1qAz5KMkuM9MRuMA

2. Official>> https://mega.nz/#!QMUXXZST!IYcRQE36HFIwY8jtNtD0MBNA6VDKSsrP-I7C7ePJ58w

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, σου έφερα και άλλον "πελάτη" :) ,

Άλλος ένας φίλος το πήρε από honorbuy EU και πέρασε την 20GR, απόλυτα ευχαριστημένος

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

το φιξ για τα μαυρα παραθυρα της 20grs ποιο είναι γιατι δεν το βρισκω?

ευχαριστώ

Kαλά.......από την 1η σελίδα ΔΕΝ περνάει κανένας?? :lol::lol::lol:

Στο έδωσε ο @amdnikos...... όλα καλά.....

Χρήστο, σου έφερα και άλλον "πελάτη" :) ,

Άλλος ένας φίλος το πήρε από honorbuy EU και πέρασε την 20GR, απόλυτα ευχαριστημένος

Ναι στείλε κι άλλους εσύ .......... Εσύ που μας πούλησες για το Τ3....:lol::lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι στείλε κι άλλους εσύ .......... Εσύ που μας πούλησες για το Τ3....:lol::lol::lol:

Nα είμαστε καλά,να έχουμε φράγκα και θα ΄΄βρεθούμε΄΄ ξανά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να κάνω λογαριασμό leeco για να συνδεθώ?

 

Λογικά στο επίσημο site.

Αλλά μάλλον δεν συνδέεται κανένας πια! Κάτι έχουν κάνει με τους servers ή αν ανοίξεις θα δεις ότι ζητάει 19 YAN για 6 μήνες σύνδεση. :wacko::wacko:

Screenshot_20170121_183627.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτά τα δύο φιξ με τη σειρά που σας τα δίνω. Εννοείτε αν δουλέψει το 1ο ΔΕΝ πάτε στο δεύτερο.:)

1. ΦΙΞ>> https://mega.nz/#!MI9EEaBB!SAMtax-6AUuqYBW54YDZARYVrOq1qAz5KMkuM9MRuMA

2. Official>> https://mega.nz/#!QMUXXZST!IYcRQE36HFIwY8jtNtD0MBNA6VDKSsrP-I7C7ePJ58w

 

Δούλεψε το πρωτο φιξ! Ευχαριστούμε πολύ!:D

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το πρωτο φιξ! Ευχαριστούμε πολύ!:D

 

Ελα! Δεν το πιστεύω! Έλα Δεν το πιστεύω! :wacko::wacko:

Το πρώτο είναι από την China 20s που έφτιαξα τώρα γιατί είδα την κάμερα ποιο σταθερή από της 566D. Κάνε δοκιμές και πες μου... Σκίστην λίγο να δούμε τι κάνει γιατί και στην 566D τις πρώτες μέρες δούλευε κανονικά! :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal καλησπέρα,

 

Επειδή το θέμα με τις υπηρεσίες Google play δεν μπορούσα να το λύσω με τίποτα, εβαλα την 20grs σημερα και μέχρι στιγμής δουλεύουν όλα άψογα. Εβαλα τον asus launcher ως apk o οποίος ήθελε ένα restart γιατι σταματαγε οταν πηγαινες να αλλάξεις κατι (π.χ. ταπετσαρία) Δεν έχω δοκιμάσει την κάμερα ακόμα αλλα θα το κάνω και αυτό. Συγχαρητήρια για την φοβερή δουλειά σου και το χρόνο που διαθέτεις και το απογειώνεις το κινητό

Ηθελα να μου πείς αν γίνεται αλλαγή στο μενού των συντομεύσεων με αυτό της 566 που είναι σαν ρολοντεξ και έχει και το κουμπί για να κλείνεις όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με vodafone έχω κανονικότατα. 4g plus δεν έβγαζα ούτε με το προηγούμενο κινητό, αλλά 4g, συνέχεια όταν έχω καλό σήμα

 

Ανέβασε ένα screesnshot με 4g+.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει μηπως καποιος αλλος θεμα με το βιντεο απο facebook messanger;

Οποτε παω να τραβηξω παγωνει.

Το ιδιο θεμα ειχα και με την Miui του Cris και με την light που εχω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μηπως καποιος αλλος θεμα με το βιντεο απο facebook messanger;

Οποτε παω να τραβηξω παγωνει.

Το ιδιο θεμα ειχα και με την Miui του Cris και με την light που εχω τωρα.

 

Το δοκίμασα τώρα στον messenger με το rn3 pro και το Note 4. Παγώνει και στα δύο... Bug του messenger θα είναι. Στο FB το κανονικό τραβάει κανονικά και μεταδίδει live.

Κάτσε να δοκιμασω και με την 20s.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα στον messenger με το rn3 pro και το Note 4. Παγώνει και στα δύο... Bug του messenger θα είναι. Στο FB το κανονικό τραβάει κανονικά και μεταδίδει live.

 

Οποτε δεν ειναι θεμα του κινητου, ευχαριστω.

Το camera 2 api ειναι ενεργοποιημενο στο κινητο μας;

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν ειναι θεμα του κινητου, ευχαριστω.

Το camera 2 api ειναι ενεργοποιημενο στο κινητο μας;

 

Στο Facebook σου κάνει live video?

ΝΑΙ το έχω ενεργοποιήσει στο build.prop.

Τώρα μπήκα μια Play και όλοι βρίζουν ότι με την τελευταία ενημέρωση δεν δουλεύει το VIDEO η φωτογραφία τα μνμ έρχονται όποτε θέλουν....

Επανέρχομαι... Και στην 20s κολλάει...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο Facebook σου κάνει live video?

ΝΑΙ το έχω ενεργοποιήσει στο build.prop.

Τώρα μπήκα μια Play και όλοι βρίζουν ότι με την τελευταία ενημέρωση δεν δουλεύει το VIDEO η φωτογραφία τα μνμ έρχονται όποτε θέλουν....

 

Εκανα μολις δοκιμη. Το βιντεο βγηκε κανονικα, αλλα ενω ειχε περασει τα 15 δευτερολεπτα, ενω παταγα τελος μου εβγαζε μνμ οτι το βιντεο πρεπει να ειναι τουλαχιστον 4 δευτερπλεπτα

 

Μολις διακοπτω την live μεταδοση ( στελνω την εφαρμογη πισω με home button και με ρωταει μετα αν θελω να κανω αποσυνδεση) το fb βγαζει μνμ οτι μολις κανατε live μεταδοση 0,00 δευτερολεπτα. αν επιλεξω επαμαληψη ομως το βιντεο ειναι ολα διαθεσιμο

Edited by obscured
Link to comment
Share on other sites

Από τα 4gb ram, είναι ελεύθερα τα 1.4 gb. Που καταναλώνονται τα άλλα 3.6 χωρίς να λειτουργώ καμία εφαρμογή? Που μπορώ να το δω, και πως μπορώ να το διορθώσω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανέβασε ένα screesnshot με 4g+.

 

Σπίτι που είμαι τώρα δεν έχω πολύ καλό σήμα γενικά, όταν βγω αν το θυμηθώ θα ανεβάσω ένα που πιάνω 4g.

4g+ δεν έχω πιάσει μέχρι στιγμής, αλλά δεν έπιανα έτσι κι αλλιώς με κανένα από τα 3 προηγούμενα κινητά που έβαλα αυτή την sim, 4g όμως οποτεδήποτε έχω καλό σήμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην στην επίσημη 05.9.20s με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings, προσθήκη Ελληνικών κλπ και πρόσθετων υπηρεσιών χρήστη, βασισμένες στα settings του Ιταλού.. Φυσικά την επεξεργάστηκα και εγώ κάνοντας 150 tweaks για μπαταρία CPU,GPU,RAM κλπ και όπως πάντα, έβαλα φάκελο init.d με sqlite και πολλά script modes για ταχύτητα, διαχείριση ενέργειας, απόκριση CPU, φυσικά είναι pre-rooted με προσθήκη xposed patches κλπ... Aνεβάζω και Stable_Edition....

Επειδή ξέχασα να κάνω τα απαραίτητα tweaks στο build.prop για να βλέπει σωστά τους Google DNS servers για γρήγορη απόκριση στο Internet κατεβάζετε (προαιρετικό αλλά καλό θα είναι να το κάνετε) αυτό το zip >> https://mega.nz/#!1I831LSb!i3DKekKQv-ZQMAKK2-_aTVOT63R0sQlZgUyKIlHx_Hc το ανοίγετε με διπλό κλικ να δείτε μέσα με winrar ή 7zip και την ίδια στιγμή σε άλλο παράθυρο ανοίγετε το zip της rom και μεταφέρετε το αρχείο build.prop που είναι στο ζιπάκι, μέσα στο ζιπ στην rom στo φάκελο system/ κάντε όπου σας ρωτάει αντικατάσταση και είστε έτοιμοι. Κλείνετε το zip της rom (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ-ΟΥΤΕ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗ κλπ) και φλασάρετε!

 

Όπως πάντα η συμβουλή μου¨Δεν αλλάζουμε την rom στο κινητό μας αν είμαστε ευχαριστημένοι από αυτή"!

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή Μiui δείτε τα 8 & 8b.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP αν όχι εδώ πως http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610 και το επίσημο img εδώ https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε το Wipe> advance wipe και επιλέγουμε (Data & Cache & ART DALVIC/cache ) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Ή απλά σέρνουμε το slide κάτω προς τα δεξιά για να γίνει μόνο του. Αν θέλουμε clean installation δείτε στα 8c - 8d κάνουμε όλα τα wipes και εγκαθιστούμε.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ το κινητό θα επανεκκινήσει μόνο του στο σύστημα και θα κάνει τα απαραίτητα wipes ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Εδώ τελειώνουν τα βήματα για την εγκατάσταση αν είχατε την ρομ που ήρθε το κινητό και τώρα πάτε στο Νο 9.

 

8. Μόνο από Ιndian Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage επανεκκίνηση πάντα στο recovery και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα.

8.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

8c. Αν θέλετε σωστή εγκατάσταση κάντε ΟΛΑ τα wipe εκτός Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe.

8d. Αν θέλετε καθαρή εγκατάσταση κάντε ΟΛΑ τα wipe και Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα..

 

9. Η εγκατάσταση στο TWRP διαρκεί περίπου 2 λεπτά. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 4λεπτά & 38 δευτερόλεπτα και στην εκκίνηση θα αναβοσβήσει το λογότυπο LeEco για να πατσάρει το SU στο σύστημα!!.

Η rom έχει προεπιλογή γλώσσας τα Ελληνικά στην έναρξη και προχωράτε. Μπορείτε να πατήσετε SKIP στον λογαριασμό LeEco αν δεν έχετε ή δεν θέλετε. Αφήστε ως χώρα Mainland China, για να έχετε όλες τις extra επιλογές ενεργές αλλά θα βλέπετε και κινέζικα promo κατά καιρούς καθώς και στον onboard περιηγητή.Αν δεν τα θέλετε ορίστε ώς χώρα το Άλλες χώρες και περιοχές κατά την εγκατάσταση.( Το αλλάζετε όποτε θέλετε απο την καρτέλα Γλώσσες). Οπως πάντα, μόλις μπείτε στο σύστημα και τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) μετά πάτε πίσω - Επιλογές για προγραμματιστές - και μέσα τικαρετε τα : Εντοπισμός σφαλμάτων USB και ποιο κάτω εκεί που λέει (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, μπαίνετε μέσα σε αυτά και επιλέγετε παντού σαν νούμερα το 0,5! Σε κάθε επανεκκίνηση το κάνετε γιατί το σύστημα το γυρίζει μόνο του.

 

10. Μοντάρισα τον stock Browser στα Ελληνικά και φυσικά δουλεύει το ScanQrCode και έβαλα και τον Chrome. Επίσης η θερμοκρασία μπαταρίας δουλεύει σωστά. Επίσης η ταχύτητα Internet εμφανίζεται και στο WiFi & Data. Με λίγα λόγια δουλεύουν τα πάντα!

 

11. Έβαλα πρόσθετες ρυθμίσεις που τις βρίσκετε στην καρτέλα Ρυθμίσεις>Περισσότερα>CrisBalGreece Ρυθμίσεις εξειδικευμένων χρηστών. Πρέπει να δώσετε ΟΛΑ τα δικαιώματα root για να δουλέψουν σωστά αφού ενεργοποιήσετε τον SuperSU για πρώτη φορά. Με προσοχή η αλλαγή των φόντων, γιατί κάποια είναι σε πειραματικό στάδιο και ίσως να μην εμφανίζονται σωστά οι γραμματοσειρές για τα Ελληνικά. Εκεί θα βρείτε το AdAway για μπλόκ spam, Ρυθμίσεις επανεκκίνησης, Καλιμπράρισμα μπαταρίας για μέγιστη διάρκεια ζωής, ενεργοποίηση ήχων εισόδου για USB-Φορτιστή κλπ, Αλλαγές γραμματοσειρών συστήματος, και Απεγκαταστάτη-Πάγωμα εφαρμογών χρήστη και συστήματος. Χρησιμοποιήστε τα σωστά.Αν δεν ξέρετε τι κάνετε ΜΗΝ το κάνετε.

 

12. Η rom περιλαμβάνει ΔΥΟ updater. Ενα του συστήματος EUI-Update και ένα δικό μου (βλ.Ιταλός) και αν βγάλω ενημέρωση θα σας την εμφανίσει εκεί. Ρυθμίσεις>Εικονίδιο UP> Ενημερώσεις συστήματος.

 

13. Στην καρτέλα Προσβασιμότητα επίσης, θα βρείτε ένα υπέροχο προγραμματάκι (και επιφ. εργασίας) το CLONEit που σας μεταφέρει, αντιγράφει, restore&backup ΟΛΑ τα αρχεία που έχετε σε άλλο κινητό στο δικό σας. Επίσης στο Σχετικά με το τηλέφωνο, θα βρείτε τον φίλο σας τον μουστάκια, που αν πατήσετε επάνω του, θα σας φέρνει πάντα εδώ για να βλέπετε ότι νέο υπάρχει σχετικά με το τηλέφωνό μας!:D

 

14. Χαρείτε την νέα σας rom.....Τέλος! ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

 

Αλλαγές-Βελτιώσεις στο boot.img και στον kernel.

Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση και Full Debloat.

Προσθήκη Ελληνικών με 20.000 σειρές μεταφράσεις, όπου ήταν δυνατόν 98% περίπου

Προσθήκη όλων των tweaks (από την 20GRs).

Προσθήκη Sqlite & init.d support με scripts για μέγιστη απόδοση.

Προσθήκη gps.config για Ελλάδα-Ευρώπη. Κλείδωμα σε 5δευτερ 24 δορυφόρων με 9 feet απόκλιση!

Προσθήκη φόντων για Ελληνική γραμματοσειρά.

Αλλαγές στον νέο launcher-απομάκρυνση της εφαρμογής LIVE (γράφει Google) αλλά φυσικά δεν ανοίγει το Live. Προσθήκη Ελληνικών.

Προσθήκη επιλογής κατά την έναρξη για χρήση Nova Launcher, AsusLauncher, LeuiLauncher.

Προσθήκη MultiGapps.

Βελτιώσεις για μπαταρία και καλύτερο sot. ΑnTuTu 144.245 στο καπάκι από εγκατάσταση με ζεστό κινητο που σημαίνει θα είναι πολύ παραπάνω με κρύο και μπαταρία 100%.

Προσθήκη Google Dialer&Contacts,xposed installer, SuperSU 2.79, AdAway, EsFileManager,rar, SwiftKey,Chrome κλπ. Φυσικά όποιο θέλετε μπορείτε να το απεγκαταστήσετε σαν εφαρμογή χρήστη.

Προσθήκη νέων ήχων.

Προσθήκη του LeuiFileManager με cloud manager (να ξέρετε ότι δεν δουλεύουν εδώ και καιρό οι υπηρεσίες cloud -LeEco).

Προσθήκη όλων των APN για Ελληνικούς παρόχους κινητής.

Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

Ρύθμιση στο build.prop για υποστήριξη cam2API για LiveVideo, LteBands,DNS.

Έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες προσθήκες (patches) στο σύστημα την εγκατάσταση xposed intaller και ρυθμίσεις για την σωστή εγκατάσταση του xposed.zip κατευθείαν από την εφαρμογή.

!Προσοχή! Θα βάλετε το xposed x87 framework κατευθείαν μέσα από την εφαρμογή (συννεφάκι χ87) και όχι από από το TWRP, το έχω πατσάρει και θα δουλέψει σωστά.

Όποιος θέλει να έχει από 7~11 ώρες SOT!!! Κατεβάζει αυτό το apk >> ATK PROFILES NEW v. 1.2.2

https://mega.nz/#!BZ1HDTQB!HvbUp9H6Dk9uuvp3LOPa4wCRhvKHE-vLJctmk0xThig το εγκαθιστά του δίνει δικαιώματα root και επιλέγει το 1ο προφίλ performance - burnout με 7+ωρες SOT και επιδόσεις ή το battery extreme για 10+ ώρες SOT.

 

Screen Shots

 

Screenshot_20170120_201915.jpg Screenshot_20170120_202036.jpg Screenshot_20170118_181917.jpg Screenshot_20170118_181826.jpg Screenshot_20170120_202613.jpg Screenshot_20170120_202801.jpg

 

DOWNLOAD LINK

 

https://mega.nz/#!5YlkmBJS!jC29ljNEMTGAgu93-PpNU00exdOVo0BCWG3HxipTm0c

 

UPDATE_v.1_05.9.20s_CrisBalGreece all Editions

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7073982#post7073982"

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα CrisBal

μπορούμε να την περάσουμε πανω απο την 20grs χωρίς να σβηστούν εφαρμογές ή πρέπει να γίνει backup?

ευχαριστώ

Edited by CrisBal
επανάληψη ποστ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα CrisBal

μπορούμε να την περάσουμε πανω απο την 20grs χωρίς να σβηστούν εφαρμογές ή πρέπει να γίνει backup?

ευχαριστώ

Πάρε backup σίγουρα για καλό και για κακό και δοκίμασε με wipe Dalvic/cache & cache. Αν δεν κάτσει καλά πέρασε την με καθαρή εγκατάσταση.....;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Aνεβάζω και Stable_Edition....

 

 

DOWNLOAD LINK

 

https://mega.nz/#!5YlkmBJS!jC29ljNEMTGAgu93-PpNU00exdOVo0BCWG3HxipTm0c

 

Κατεβάζω κι εγώ και τ' απόγευμα θα την περάσω! Η stable τι θα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...