Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω βάλει στο μάτι το συγκεκριμένο κινητό αλλά δεν έχω ξανααγοράσει κινητό από Κίνα.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το κινητό θα είναι οκ με 4g/ γλώσσα κλπ στην Ελλάδα?

Επίσης υπάρχει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να το φέρνει σχετικά γρήγορα?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω σοκαριστει με την διαχείριση της μπαταρίας. Δεν ξέρω εάν είναι από τους leeco ή απο το μαγείρεμα του CrisBal, απλά δεν υπάρχει!!!..

 

 

Sent From my Awesome CrisBal 20Grs LeMax2

 

Ποσοτικα πως ειναι η αυτονομια με την 20s απο 100 - 0 και με ποσες ωρες ειναι ανοικτη η οθονη φιλε Meyas ,γιατι εχω ηδη βολευτει με την 19s και δε με βλεπω να αλλαζω συντομα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχω βάλει στο μάτι το συγκεκριμένο κινητό αλλά δεν έχω ξανααγοράσει κινητό από Κίνα.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το κινητό θα είναι οκ με 4g/ γλώσσα κλπ στην Ελλάδα?

Επίσης υπάρχει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να το φέρνει σχετικά γρήγορα?

Ευχαριστώ!!

Καλησπέρα. 4G έχει κανονικά αφού έχει την 800αρα και τις άλλες μπάντες. :)Γλώσσα έχουμε στα Ελληνικά και επιλογές rom να διαλέξεις ;)

Μαγαζί είναι σχετικό.. Από AliExpress είναι ποιο φθηνά αλλά τσέκαρε τα feedback του πωλητή.

Ποσοτικα πως ειναι η αυτονομια με την 20s απο 100 - 0 και με ποσες ωρες ειναι ανοικτη η οθονη φιλε Meyas ,γιατι εχω ηδη βολευτει με την 19s και δε με βλεπω να αλλαζω συντομα .
;)

Αν μιλάς από την 19s την Indian stock έχει διαφορά σίγουρα γιατί δεν έχει τα battery Tweaks που έχω βάλει έξτρα. Υπολόγισε ένα + 15~25%..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το info. Το θέμα σταθερότητα βέβαια θέλει παραπάνω ημέρες χρήσης για να το τσεκάρεις σίγουρα. Περιμένουμε παραπάνω πληροφορίες εν καιρό! ;)

 

Έκανα και εγώ το update, για σταθερότητα, κατανάλωση δεν έχω παρατηρήσει κάτι το ιδιαίτερο, εκεί που βλέπω διαφορά είναι στο fingerprint, διαβάζει αμέσως και με την πρώτη.

Θα παρατηρήσω περαιτέρω αλλαγές μέχρι να βγάλεις τη miui, μετά........ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Cris δεν έχω βάλει την στοκ 19s έχω την δικιά σου την λίγο... φτιαγμένη και μπορώ να πω με μία εβδομάδα και εξαντλητική χρήση όλα καλά . Κάνοντας όμως μία αποτυχημένη προσπάθεια για να τις περάσω το supersu για ροοτ αναγκαστικα να την ξαναπεράσω και από τότε εχω σύνδεση μόνο 3g ενώ όταν την είχα περάσει την πρώτη φορά έβλεπε μόνο 4g!!!
Link to comment
Share on other sites

Cris δεν έχω βάλει την στοκ 19s έχω την δικιά σου την λίγο... φτιαγμένη και μπορώ να πω με μία εβδομάδα και εξαντλητική χρήση όλα καλά . Κάνοντας όμως μία αποτυχημένη προσπάθεια για να τις περάσω το supersu για ροοτ αναγκαστικα να την ξαναπεράσω και από τότε εχω σύνδεση μόνο 3g ενώ όταν την είχα περάσει την πρώτη φορά έβλεπε μόνο 4g!!!

 

Κάνε το κόλπο με απενεργοποίηση - ενεργοποίηση πομπού μέσα από dialer πληκτρολογώντας *#*#4636#*#* Πληροφορίες τηλεφώνου στην μέση απενεργοποίηση της sim που θες και κάνοντας ένα reboot ενεργοποίηση καπάκι και θα στρώσει. Ή μέσα από τις SIM εναλλαγή από 4G - 3G και καπάκι σε 4G.Ποιο SU πήγες να βάλεις και δεν έμπαινε? Περίεργο... :wacko:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 20s. Καμία σημαντική διαφορά από τη 19s. Ίσα ίσα, περισσότερα κινέζικα apps. Απόγευμα ρουτάρω και μπακαπ τα πάντα. :)

Είναι όμως πολύ πιο σταθερή από 18s. :)

 

Για ποια Ρομ πας τώρα? :-)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update, για σταθερότητα, κατανάλωση δεν έχω παρατηρήσει κάτι το ιδιαίτερο, εκεί που βλέπω διαφορά είναι στο fingerprint, διαβάζει αμέσως και με την πρώτη.

Θα παρατηρήσω περαιτέρω αλλαγές μέχρι να βγάλεις τη miui, μετά........ :rolleyes:

 

Η miui ανεβαίνει και το απόγευμα θα την ποστάρω....

Ωραία.. Αν έχει καλό response ο Fingerprint sensor τον κρατάμε για την επόμενη rom και το μονταρουμε εκεί με τα configurations του. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το κόλπο με απενεργοποίηση - ενεργοποίηση πομπού μέσα από dialer πληκτρολογώντας *#*#4636#*#* Πληροφορίες τηλεφώνου στην μέση απενεργοποίηση της sim που θες και κάνοντας ένα reboot ενεργοποίηση καπάκι και θα στρώσει. Ή μέσα από τις SIM εναλλαγή από 4G - 3G και καπάκι σε 4G.Ποιο SU πήγες να βάλεις και δεν έμπαινε? Περίεργο... :wacko:

 

Αν θυμάμαι καλά έβαλα τη su v2.49 . Έκανα το κόλπο με την ενεργοποίηση-απενεργοποιηση αλλά μάλλον το έκανα χειρότερο βλέπω μόνο 2g στη sim1 αλλά όταν βάλω την κάρτα στην sim2 τότε εχω και 3g ... Εάν περάσω την 20s υπάρχει περίπτωση να επανέλθει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα!

Επιτέλους κατάφερα και ανέβασα την MIUI8 6.12.3 που είναι αποτέλεσμα mix rom, από sources: miui.com - miui.gr (China & xiaomi-miui.gr & miui-tora33) H rom απευθύνεται σε xiaomi - advance users και πρέπει να διαβάσετε τις οδηγίες μέχρι το τέλος πριν ξεκινήσετε την εγκατάσταση!

Καλό θα είναι να φτιάξετε ένα λογαριασμό miui.com από πριν να τον έχετε, όταν θα σας ζητηθεί στην πρώτη έναρξη.

Eχει προεγκατεστημένα τα Google Apps (GAPS) και το μόνο που θα κάνετε είναι να τρέξετε ένα Installer που έχω μοντάρει. Φυσικά σε όλες τις εφαρμογές έχει Ελληνικό μενού.

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή mokee δείτε τα 6b & 6c.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP. Η rom περιλαμβάνει ενσωματωμένο root SuperSU.

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και αν έχετε την προηγούμενη 19s ή την 20GRs την δική μου, ή και άλλη stock, πατάτε το Wipe> advance wipe και επιλέγετε (System, Data, Cache & ART/DALVIC cache ). Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Έτσι θα σβηστεί το σύστημα EUI, αλλά οι φακέλοι, φωτογραφίες, έγγραφα κλπ θα μείνουν στη θέση τους. Αν θέλετε να κάνετε καθαρή εγκατάσταση, επιλέξτε και InternalStorage....

 

6b. Μόνο από Ιndian Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.

 

6c.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μην βιαστείτε, αφήστε να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση μέχρι να βγάλει rom installed. Μόλις τελειώσει κάνουμε Wipe μόνο Dalvic/Art Cache & cache. Το κουμπί κάτω αριστερά και slide δεξιά και κάνουμε reboot to system.

 

9. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει περίπου 5λεπτά & 48 δευτερόλεπτα!!.

 

10. Μόλις μπείτε στο σύστημα θα δείτε ότι έχει προεπιλεγμένη γλώσσα τα Ελληνικά, και κάνετε Log in miui.com κλπ . Αφού μπεί επιφάνεια Launcer, και αφού τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο Miui αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές). Δεν χρειάζεται να τικάρετε πια τα (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, τα έχω προεπιλέξει παντού σαν νούμερα 0,5, για να πηγαίνει πιο σφαίρα από ποτέ (ισχύει για όλες τις Android συσκευές)!

 

11. Θα βρείτε στην 2η επιφάνεια εργασίας, μία συντόμευση που λέει Google Installer. Την τρέχετε και patch-άρει ενεργοποιεί-κατεβάζει όλες τις απαραίτητες υπηρεσίες play. Αφού τελειώσει, πάτε στις ρυθμίσεις>λογαριασμούς και κάνετε το log-in στο Google Account σας. Βγαίνετε έξω στο εικονίδιο του play και μπαίνετε κανονικά. Αγνοείτε τυχόν μηνύματα (οι υπηρεσίες play έχουν σταματήσει) πατώντας cancel…Μόλις τελειώσετε το log-in, κάνετε reboot στο τηλέφωνο και δεν θα εμφανιστούν, ποτέ πια!!

 

12. Όποιος θέλει να βάλει xposed το ενσωμάτωσα στην ρομ, αλλά για να περάσει σωστά πρέπει: Να βγείτε στο TWRP, να κάνετε advance wipe ΜΟΝΟ Cache & ART/DALVIC cache , να γυρίσετε στην αρχική, να το επιλέξετε ( θα υπάρχει εκεί σαν zip) να του κάνετε εγκατάσταση κανονικά και χωρίς WIPE reboot to system.

Μόλις μπει στο σύστημα, θα βρείτε την συντόμευση του xposed.apk installer, θα το τρέξετε, θα δώσετε τις κατάλληλες άδειες, reboot και είστε έτοιμοι!

 

13. Όπως όλες οι custom rom’s έτσι και αυτή, επειδή είναι αποτέλεσμα διαφόρων rom’s miui, έχει υποστεί αρκετό ξεκαθάρισμα κινέζικων εφαρμογών και λείπουν κάποιες miui εφαρμογές που απευθύνονται στην Κινέζικη αγορά.

 

14. Χρήση APN >> πάμε settings=>sim cards & mobile networks διαλέγουμε κάρτα sim=>access point names=>χαμηλά το + (new APN)

η miui θέλει εκτός απο τα Name και APN , και τα MCC και MCN για Q είναι 202 και 09

(γενικά :πάντα όταν ζητηθεί , επιλέγουμε το μικρό γρανάζι) by torra33.

Screen mirroring παίζει κανονικά. ΒΤ μετάδοση ήχου σε HiFi radio επίσης.

14.Είστε έτοιμοι! Υ.Γ. Δεν έχει σκοτεινά παράθυρα….

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ - Change Log

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Τροποποιήσεις στο boot.img (kernel) για patch miui.prop, και ενσωμάτωση init.d, αλλαγές σε default.prop κλπ.

-Aπομάκρυνση όλων των miui-China εφαρμογών.

-Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση.

-Προεπιλεγμένο Location Greece και η Ελληνική γλώσσα στο Setup.

-Fix στα θέματα για να είναι συμβατά με greek location.

-Fix στα φόντα –γραμματοσειρές για να είναι συμβατά με την Ελληνική γλώσσα.

-Ενεργοποίηση ήχων σε προσθήκη-αφαίρεση φορτιστή κλπ. Προσθήκη νέων ήχων στα alarms, notifications, sms, e-mails κλπ.

-Προσθήκη προεπιλεγμένου πληκτρολογίου του Google keyboard αντί του miui-CN. -Προσθήκη Ελληνικών με μεταφράσεις, όπου ήταν δυνατόν.

-Προσθήκη όσων πρέπει tweaks στο build.prop για μπαταρία, καλύτερη απόκριση CPU-GPU, γρήγορο σήμα κινητής, άμεση κλήση, προεπιλογή 800άρας 4G-Lte ως default, GPS config σεταρισμένο για Ελληνικούς δορυφόρους με κλείδωμα στα 10δευτερ. , default location Greece κλπ!

- Προσθήκη του stock Remote Control Leui & Camera στα Ελληνικά!

-Ενσωμάτωση πολλών εφαρμογών για root χρήστες από τους XDA για χρήση full backup & restore ολων των εφαρμογών ακόμα και σε άλλο κινητο με τα δεδομένα τους, φλασάρισμα zip-patch κατευθείαν από το σύστημα ΧΩΡΙΣ να πάτε TWRP το κάνει μόνο του, AddAway για μπλοκάρισμα όλων των διαφημίσεων στο INTERNET, root-browser ,για να αλλάζετε ότι θέλετε στους φακέλους του συστήματος, πρόγραμμα, Dolphin browser και FlashPlayer!.

Εννοείτε ότι όποιο δεν θέλετε, μπορείτε να το απεγκαταστήσετε κανονικά σαν εφαρμογή χρήστη.

-Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp, shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

-Ρύθμιση στην camera για υποστήριξη cam2API για LiveVideo, προ-ρυθμισμένο Location Greece, TimeZones κλπ.

 

.........και άλλα πολλά που δεν θυμάμαι τώρα!

Φυσικά όπως σε κάθε rom που ανεβάζω, θα υπάρχει υποστήριξη με Fix-Zips σε περίπτωση που βρεθούν bugs από όλους εσάς, κατά τη χρήση....

Screen Shots: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7015881#post7015881

 

ΚΑΛΟ DOWNLOAD (zip.rom)

 

https://mega.nz/#!xQsBxSBJ!oZZ2pabGH6tWXgNilIWVxg0BpswuGYD6V9GvQbVi_pg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Χρήστο, ΄΄πούλησέ το΄΄ λίγο το θέμα με τις ρομς, πχ αυτή δώστην 24 προς 25 του μήνα , να κάθονται καμιά 10 άτομα και να έχουν λιώσει το F5:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

Δεν ξέρω τι έχει φταίξει αλλά προσπάθησα μετά την 20αρα του Chris να βάλω την 20αρα από την Leeco. Ξαφνικά σταμάτησε να παίζει το Play store και κάθε εφαρμογή της Google. Μόλις πάω να γυρίσω πάλι στην 20αρα του Chris μου λέει setup wizard has stopped. Έχετε κάποια ιδέα στο τι φταίει?

Μόλις δε φλασάρω gapps εκεί το κινητό πετάει το ένα error message μετά το άλλο.

Τώρα έχω την official 20s και στα google apps μου πάει να κάνει register και μου κάνει πως δεν έχω δίκτυο. Άλλαξα και τo host file αλλά τίποτα.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μετά το fix μου ξαναβγαλε μαύρα..

Αν το ξαναπερναγα? Δοκίμασα και διαφορετικούς launcher αλλά και θέματα αλλά δεν....

Τώρα κατεβάζω και miui.. Αχχχχ hacker στα γεράματα ; -)

 

Sent From my Awesome CrisBal 20Grs LeMax2

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Αγαπώ τον CrisB όσο κανείς και σχεδόν πρώτος σας τον παρουσίασα! (αν και δεν χρειαζόταν)

Αγαπώ και την εξαίσια ρομ rev 21s, εκτός της μπαταρίας της!

Περιμένω και τα "κόκκινα" παράθυρα μετά τα ....(windows) "μπλε"....

Υ.Γ. 1) Αν δεν έφτιαξες το radio (όχι το Αρβύλα αλλά το κανονικό....χαχα) τότε δεν έφτιαξες τίποτα! (ρητορικό αυτό)

2) Αυτή είναι EUI 5.9, 5.8 ή δεν παίζει ρόλο αυτό??

Είσαι ο Μάγος με τα 3 δώρα (China & xiaomi-miui.gr & miui-tora33) (το MUI plus + είναι το tsen tsan tsaloi?) και καλές γιορτές........ε ρε κάτι γλέντια που θα κάνω στους samsungάδες...τώρα στις γιορτές!

Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α

Το FUN CLUB σου!

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η miui είναι η καλυτερη μπράβο ρε χρισταρα έχω φίλο με. mi5 και δεν έχει miui 8 και εγώ έχω....φίλε δεν μπορώ να βάλω φωτεινότητα στο max . το. Screen adjuster πως δουλεύει;μηπωςαπο εκεί μπορέσω...επίσης πάνω αριστερά έχει δύο κινέζικα σύμβολα αυτά;
mi8
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η miui είναι η καλυτερη μπράβο ρε χρισταρα έχω φίλο με. mi5 και δεν έχει miui 8 και εγώ έχω....φίλε δεν μπορώ να βάλω φωτεινότητα στο max . το. Screen adjuster πως δουλεύει;μηπωςαπο εκεί μπορέσω...επίσης πάνω αριστερά έχει δύο κινέζικα σύμβολα αυτά;

 

Φωτεινότητα από ρυθμίσεις προβολή ξετικαρεις το αυτόματη βάζεις στο τέρμα και ξανατικάρεις. Από Screen Adjuster τερματίζεις το brightness apply. To συμβόλάκια πάνω αριστερά είναι δώρο miui-cn

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με τ που ξετικαρω το αυτόματο πέφτει στο μισό η φωτεινότητα και μετά το φουλ είναι 50%.στο screen adjustment βάζω 100% αλλά δεν έχει Apply. Καλημέρα φιλε
mi8
Link to comment
Share on other sites

Με τ που ξετικαρω το αυτόματο πέφτει στο μισό η φωτεινότητα και μετά το φουλ είναι 50%.στο screen adjustment βάζω 100% αλλά δεν έχει Apply. Καλημέρα φιλε

 

Ξετικαρεις το auto την βάζεις στο 100% και μετά το τικάρεις για να παίζει με τον αισθητήρα.

Αν δεν θες την αφήνεις στο 100%. Εμένα παίζει μια χαρά και την έχω όπως σε όλα στο 65% με auto. Ναι το screen adjustment την ρίχνει ανάλογα με το διαθέσιμο φως εκεί που υπολογίζει ο αισθητήρας όταν πατήσεις close. Παίξε αν θες φουλ φωτεινότητα με κλειστό το adjustment και Ξετικαρεις το auto από το system brightness το βάζεις 100% και μετά παλι auto. Σου είπα εγώ το έχω 65%+auto Βάλτο στο 65 - 75 % και auto και πήγαινε κάτω από έντονο φως να δεις πόσο αυξάνεται! .

Screenshot_2016_12_23_07_40_03_474_com_miui_home.png Screenshot_2016_12_23_07_39_54_600_com_android_s.png IMG_20161223_075740.jpg IMG_20161223_080007.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξετικαρεις το auto την βάζεις στο 100% και μετά το τικάρεις για να παίζει με τον αισθητήρα.

Αν δεν θες την αφήνεις στο 100%. Εμένα παίζει μια χαρά και την έχω όπως σε όλα στο 65% με auto. Ναι το screen adjustment την ρίχνει ανάλογα με το διαθέσιμο φως εκεί που υπολογίζει ο αισθητήρας όταν πατήσεις close. Παίξε αν θες φουλ φωτεινότητα με κλειστό το adjustment και Ξετικαρεις το auto από το system brightness το βάζεις 100% και μετά παλι auto. Σου είπα εγώ το έχω 65%+auto Βάλτο στο 65 - 75 % και auto και πήγαινε κάτω από έντονο φως να δεις πόσο αυξάνεται! .

Screenshot_2016_12_23_07_40_03_474_com_miui_home.png Screenshot_2016_12_23_07_39_54_600_com_android_s.png IMG_20161223_075740.jpg IMG_20161223_080007.jpg

 

 

καταντησα και μετα απο τοσες γνωσεις νοιωθω ηλιθιος φιλε μου.......

βγαζω το που βγαλω το auto brightness και ενω ειναι η ρυθμιση στο full αυτο σκοτινιαζει τελειως.οταν παω στην εφαρμογη screen adjustment βαζω 100% φωτιζει μια χαρα με το που βγω απο την εφαρμογη σκοτεινιαζει παλι τελειως...και με το που παω αυτοματο στο μενου του κινητου φωτιζει γυρω στο 50%.Με λιγα λογια να βαλω φουλ φωτεινοτητα δεν μπορω γιατη ειναι ηδη στο φουλ στη μπαρα αλλα φως δεν βλεπω

αλλο παλι και αυτο.. δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν το κανω σωστα αυτα ειναι για τη γιαγια μου και ομως δεν γινεται ...καμια ιδεα

 

δεν κραταει τη ρυθμιση το screen adjustment με τ που βγω σκοτεινιαζει

Edited by naxioths197
mi8
Link to comment
Share on other sites

καταντησα.....

Ξέχασε το screen adjustment..

Πήγαινε ρυθμίσεις >προβολή > επίπεδο φωτεινότητας και με τικαρισμένο το auto βάλε στο τέρμα την μπάρα. Αυτό κάνε μόνο... ;)

Screen adjustment (προαιρετικά) το ανοίγεις on επιλέγεις system brightness πατάς το 100% πρώτα μετά το auto και μετά close....

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασε το screen adjustment..

Πήγαινε ρυθμίσεις >προβολή > επίπεδο φωτεινότητας και με τικαρισμένο το auto βάλε στο τέρμα την μπάρα. Αυτό κάνε μόνο... ;)

Screen adjustment (προαιρετικά) το ανοίγεις on επιλέγεις system brightness πατάς το 100% πρώτα μετά το auto και μετά close....

 

με λιγα λογια χειροκινητη φωτεινοτητα παιζει απο σκοτεινο στην αρχη και αν το βαλω τερμα δεξια παει οπως το κοβω 50%

δηλαδη παιζω απο 0-50%

mi8
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια χειροκινητη φωτεινοτητα παιζει απο σκοτεινο στην αρχη και αν το βαλω τερμα αριστερα παει οπως το κοβω 50%

δηλαδη παιζω απο 0-50%

 

Με κλειστό το Adjuster με την ρύθμιση του συστήματος και με κλειστό το auto έχεις 0-50 % με ανοιχτό το auto του συστήματος και με την μπάρα του συστήματος τέρμα δεξιά έχεις 100% ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος. Γι αυτό σου λέω ξέχνα το Adjuster ή καντο όπως σου είπα και στα δύο το ίδιο αποτέλεσμα παίρνεις.. ;) Με λίγα λόγια για να έχεις σωστό φωτισμό ΠΆΝΤΑ θα επιλέγεις και το auto.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το Adjuster με την ρύθμιση του συστήματος και με κλειστό το auto έχεις 0-50 % με ανοιχτό το auto του συστήματος και με την μπάρα του συστήματος τέρμα δεξιά έχεις 100% ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος. Γι αυτό σου λέω ξέχνα το Adjuster ή καντο όπως σου είπα και στα δύο το ίδιο αποτέλεσμα παίρνεις.. ;) Με λίγα λόγια για να έχεις σωστό φωτισμό ΠΆΝΤΑ θα επιλέγεις και το auto.

 

σε ζαλιζω για ηλιθια θεματα αλλα τι να κανω..

 

λοιπον με κλειστη την αυτοματη φωτεινοτητα και τερμα δεξια η μπαρα παει το πολυ στο 30%

με αυτοματη φωτεινοτητα ανοιχτη και τερμα δεξια η μπαρα ειναι στο 50% το πολυ με λιγα λογια με κανενα τροπο δεν μπορω να ανεβασω πανω απο 50%

 

μονο μπαινοντας στο screen adjustment παταω 100% παει 100% βγαινω απο την εφαρμογη παει 20%

 

το bug φιλε μου το αποκλειεις??

mi8
Link to comment
Share on other sites

σε ζαλιζω για ηλιθια θεματα αλλα τι να κανω..

 

λοιπον με κλειστη την αυτοματη φωτεινοτητα και τερμα δεξια η μπαρα παει το πολυ στο 30%

με αυτοματη φωτεινοτητα ανοιχτη και τερμα δεξια η μπαρα ειναι στο 50% το πολυ με λιγα λογια με κανενα τροπο δεν μπορω να ανεβασω πανω απο 50%

 

μονο μπαινοντας στο screen adjustment παταω 100% παει 100% βγαινω απο την εφαρμογη παει 20%

το bug φιλε μου το αποκλειεις??

Βρε τίποτα δεν αποκλείω και πότε απλά ότι σου λέω το κάνω στο δικό μου και ποστάρω και παίζει μια χαρά! Πάμε από την αρχή... Μπες στο προβολή συστήματος και με τικαρισμένο το auto βάλτο στο 100%.Δεν έχει φως τώρα? Εμένα έχει φουλ και το έχω στο 65-70 %. Κοίτα πόσο άσπρη είναι η οθόνη.....

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...