Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ να σου πω την αλήθεια το γούσταρα σαν συσκευή πολύ λόγω CDLA - το οποίο πλέον υποστηρίζεται και από Huawei -, λόγω οθόνης (Vivid combo just awesome) το οποίο πήρε και η Ηuawei, λόγω κάμερας - το οποίο τελικά κατάφερε καλύτερα η Ηuawei - και πλέον δεν έχω κάποιο λόγο να μείνω με προβληματική συσκευή.

Η αξία των πραγμάτων δεν αντικατροπτίζεται στο κόστος τους αλλά στο πόσο χρηστικά είναι. Αν για κάποιον η χρηστικότητα είναι οκ για αυτή τη συσκευή τότε μπορεί να την κρατήσει. Εγώ προσωπικά πλήρωσα 400Ε και θα μπορούσα με άλλα 100Ε να έχω πάρει κάτι που δε προκαλλεί πονοκέφαλο καθημερινό. Και πραγματικά το έχω μετανιώσει. Η φθήνια τρώει τον παρά είναι μια παροιμία που εμπέδωσα καλά με αυτή την αγορά.

 

Βρε συ... Δε διαφωνουμε σε κατι. Προφανως και δε παω να σε βγαλω τρελο η λαθος. Το κινητο για σενα οντως δεν ειναι χρηστικο, ενω για το 99% των Ελληνων με τα ρημαδια δικτυα μας ειναι. Το πουλας χθες, μιας και κατα 99,9% δεν θα αλλαξει κατι σε nougat απο πλευρας configuration baseband, (εδω εισαι και εδω ειμαι για να το δουμε) και πας παρακατω. (μπας και γλιτωσουμε αυτοι που θα μεινουμε πισω :lol: )

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Δλδ οι Κινέζοι που έρχονται με roaming έχουν αυτόν τον περιορισμό. Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική. Τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις
Link to comment
Share on other sites

Δλδ οι Κινέζοι που έρχονται με roaming έχουν αυτόν τον περιορισμό. Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική. Τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις

 

Δεν υπάρχει λογική στο να αγόραζεις μηχάνημα τελευταίας τεχνολογίας και να bootareis σε safe mode.

Καλή σας μέρα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δλδ οι Κινέζοι που έρχονται με roaming έχουν αυτόν τον περιορισμό. Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική. Τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις

 

Ναι τον εχουν. Και με με το xiaomi mi mix των 800 ευρω, και με το mi note των 600 ευρω, και με το axon 7 των 400 ευρω κτλπ. Μαλιστα δεν αγχωνονται καν για 4g ειδικα αν ειναι σε band 20 γιατι πολυ απλα ΔΕΝ την εχουν καν. Αν δε, βγουν εκτος αστικων κεντρων δεν εχουν καν data στο τηλεφωνο τους, σε συσκευες που πληρωσαν 2 και 3 φορες περισσοτερο απο οτι πληρωσες εσυ και εγω.-

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον εχουν. Και με με το xiaomi mi mix των 800 ευρω, και με το mi note των 600 ευρω, και με το axon 7 των 400 ευρω κτλπ. Μαλιστα δεν αγχωνονται καν για 4g ειδικα αν ειναι σε band 20 γιατι πολυ απλα ΔΕΝ την εχουν καν. Αν δε, βγουν εκτος αστικων κεντρων δεν εχουν καν data στο τηλεφωνο τους, σε συσκευες που πληρωσαν 2 και 3 φορες περισσοτερο απο οτι πληρωσες εσυ και εγω.-

 

To ZTE Axon 7 μια χαρά υποστηρίζεται από τα Ευρωπαικά δίκτυα. Κάποιο λάθος κάνεις. :X

Ανέβασα και τα logs και καλή τους τύχη.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To ZTE Axon 7 μια χαρά υποστηρίζεται από τα Ευρωπαικά δίκτυα. Κάποιο λάθος κάνεις. :X

Ανέβασα και τα logs και καλή τους τύχη.

 

Παλι εγω το κανω το λαθος. Οκ

Αυτο ισχυει αν την αγορασεις απο Ευρωπη, οπου εχει ευρωπαικες γλωσσες, καθολου κινεζιες και band 20.

Εαν τη φερεις απο Κινα οπως την εφερε φιλος, που να χτυπας τον ποπο σου κατω, band 20 δεν εχει.

Περισσοτερα για να σου λυσουν και τις απορειες στο thread του axon 7, για το αν υποστηριζει η οχι, μιας και ολοι κανουν λαθος εκτος απο εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Παλι εγω το κανω το λαθος. Οκ

Αυτο ισχυει αν την αγορασεις απο Ευρωπη, οπου εχει ευρωπαικες γλωσσες, καθολου κινεζιες και band 20.

Εαν τη φερεις απο Κινα οπως την εφερε φιλος, που να χτυπας τον ποπο σου κατω, band 20 δεν εχει.

Περισσοτερα για να σου λυσουν και τις απορειες στο thread του axon 7, για το αν υποστηριζει η οχι, μιας και ολοι κανουν λαθος εκτος απο εσενα.

 

Πρέπει να αναφέρεις ότι το ΑΧΟΝ 7 για την αγορά της Κίνας δεν υποστηρίζει Band 20 - προφανώς δε πλήρωσαν το license. Το ΑΧΟΝ 7 που προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά υποστηρίζει 7/20/8/3/38, δηλαδή όλες τις ευρωπαικές.

 

4G bands

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 19(800), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300), 41(2500) - A2017G

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700), 13(700), 17(700), 20(800), 25(1900), 26(850), 29(700), 30(2300), 41(2500) - USA

 

Ποιο μοντέλο έχει ο φίλος σου;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αναφέρεις ότι το ΑΧΟΝ 7 για την αγορά της Κίνας δεν υποστηρίζει Band 20 - προφανώς δε πλήρωσαν το license. Το ΑΧΟΝ 7 που προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά υποστηρίζει 7/20/8/3/38, δηλαδή όλες τις ευρωπαικές.

 

4G bands

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 19(800), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300), 41(2500) - A2017G

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700), 13(700), 17(700), 20(800), 25(1900), 26(850), 29(700), 30(2300), 41(2500) - USA

 

Ποιο μοντέλο έχει ο φίλος σου;

 

Το κινεζικο προφανως, το εγραψα αλλωστε. Οπως και το παραδειγμα που εγραψα στον sakels οσο αφορα αν ερθει ο κινεζος Ελλαδα αν θα εχει προβλημα με τις μπαντες αφορουσε παλι κινητο που προφανως αγορασε στην Κινα με χρηση στην Κινα, οπως αγορασαμε και ολοι εμεις. :)

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή Μiui δείτε τα 8 & 8b.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP αν όχι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε το Wipe> advance wipe και επιλέγουμε (Data & Cache &ART DALVIC cache ) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Ή απλά σέρνουμε το slide κάτω προς τα δεξιά για να γίνει μόνο του.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει κάνουμε Wipe μόνο DalvicArt Cache & cache. Το κουμπί κάτω αριστερά και slide δεξιά. Εδώ τελειώνουν τα βήματα για την εγκατάσταση αν είχατε την ρομ που ήρθε το κινητό και τώρα πάτε στο Νο 9.

 

8 Μόνο από Ιndian Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.;)

8.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

 

9. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3λεπτά & 28 δευτερόλεπτα!!.

Μόλις μπείτε στο σύστημα και τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) μετά πάτε πίσω - Επιλογές για προγραμματιστές - και μέσα τικαρετε τα : Εντοπισμός σφαλμάτων USB και ποιο κάτω εκεί που λέει (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, μπαίνετε μέσα σε αυτά και επιλέγετε παντού σαν νούμερα το 0,5!

Κάντε τα και μετά πείτε μου αν πάει πιο σφαίρα από ποτέ!

 

10. Αφού τελειώσετε με τις ρυθμίσεις σας ξαναπατε TWRP και περνάτε κατευθείαν και αυτό το Fix Install >Slide δεξιά για να μπει https://mega.nz/#!ER9SkA6T!LxKg74S--UcRVkSAuiC-2xCzgNIeU08-RFUEK2UnKvY. και κάνετε reboot to system ΧΩΡΙΣ WIPE

 

11. Τέλος!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αφαίρεση του encryption από το boot.img(kernel)

Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση

Προεπιλεγμενη η Ελληνική γλώσσα στο Setup

Προσθήκη Ελληνικών με 20.000 σειρές μεταφράσεις, όπου ήταν δυνατόν 98% περίπου

Προσθήκη μερικών tweaks (light)

Αλλαγές στον launcher-απομάκρυνση του LIVE

Τοποθέτηση επαφών και ρυθμίσεων στην κάτω μπάρα κατόπιν αιτήματος των συμφορουμιτών.

Προσθήκη 200 ήχων

Προσθήκη όλων των θεμάτων LEui

Προσθήκη του AsusFileManager αντί του Stock LeUI

Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

Δεν έχει γίνει pre-rooted για να την κάνει όποιος θέλει,.....

Ρύθμιση στην camera για υποστήριξη cam2API για LiveVideo

.........και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα>>>>:lol::lol::p:p:lol::lol:

 

SCREENSHOTS >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6990020#post6990020

κι εδώ>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996091#post6996091

 

ΚΑΛΟ DOWNLOADING

https://mega.nz/#!4FNwCQ6C!AKL7-MkeOGMBBEDzJSlFiZyOM0_Idv89WdpuqJKqpe4

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, official ή όχι.

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε το wipe (Data & Cache &Davlic) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Aν είστε με Indian ήδη full wipe μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.;)

Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3λεπτά & 28 δευτερόλεπτα!!.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αφαίρεση του encryption από το boot.img(kernel)

Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση

Προσθήκη Ελληνικών όπου ήταν δυνατόν 98% περίπου

Προσθήκη μερικών tweaks (light)

Αλλαγές στον launcher-απομάκρυνση του LIVE

Προσθήκη 200 ήχων

Προσθήκη όλων των θεμάτων LEui

Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

Δεν έχει γίνει pre-rooted για να την κάνει όποιος θέλει,.....

Ρύθμιση στην camera για υποστήριξη cam2API για LiveVideo

.........και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα>>>>:lol::lol::p:p:lol::lol:

 

SCREENSHOTS >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6990020#post6990020

κι εδώ>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996091#post6996091

 

ΚΑΛΟ DOWNLOADING

https://mega.nz/#!4FNwCQ6C!AKL7-MkeOGMBBEDzJSlFiZyOM0_Idv89WdpuqJKqpe4

Κανε μας τη χάρη και εσύ που πετάγεσαι με τα άκυρα μηνύματα σου εδώ μέσα. Δεν βλέπεις οτι ασχολούμαστε με σοβαρά ζητήματα ώστε να έρχεσαι να σπαμαρεις με άσχετα πράγματα? :lol::lol::lol:

 

1000 thanks εκ μέρους όλης της κοινότητας!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άρχισε και σε μένα να κάνει νερά το finger print βρήκα τρόπο και τώρα δουλεύει τέλεια.Κλήση στο *#*#46360000#*#* και απενεργοποιήστε το“Enable background resource control”.​

 

Moderator EDIT Το παραπάνω fix - trick είναι για να έρχονται οι ειδοποιήσεις από εφαρμογές και όχι για Fingerprint. Αν έχετε χ829 πιθανόν να χρειαστεί να φλασαρετε το Modem 419D (αρχική modem firmware) αν έχετε θέματα και πέφτει για ύπνο.

Edited by CrisBal
Ενημέρωση ποστ
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Κανε μας τη χάρη και εσύ που πετάγεσαι με τα άκυρα μηνύματα σου εδώ μέσα. Δεν βλέπεις οτι ασχολούμαστε με σοβαρά ζητήματα ώστε να έρχεσαι να σπαμαρεις με άσχετα πράγματα? :lol::lol::lol:

 

1000 thanks εκ μέρους όλης της κοινότητας!

 

Όντως. Tι είναι αυτά τα οφ τοπικ; άσε μας ρε Χρήστο στο πόνο μας :lol: :lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά μια βοήθεια. ..Έχω τα x620 κ x820 leeco γιατί δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις απευθείας να φαίνεται από πάνω σαν μήνυμα ακόμα και τα viber .

Μερικές φορές μου έρχονται. ...Ευχαριστώ.

Πρώτη φορά μου συμβαίνει σε κινητό αυτό ..

Link to comment
Share on other sites

Κανε μας τη χάρη και εσύ που πετάγεσαι με τα άκυρα μηνύματα σου εδώ μέσα. Δεν βλέπεις οτι ασχολούμαστε με σοβαρά ζητήματα ώστε να έρχεσαι να σπαμαρεις με άσχετα πράγματα? :lol::lol::lol:

 

1000 thanks εκ μέρους όλης της κοινότητας!

 

ok...Ανεβάζω και την "τούμπανο" 20GRs>>>> δεν θα την ποστάρω αφού δεν θέλετε!!!:lol::lol::lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άρχισε και σε μένα να κάνει νερά το finger print βρήκα τρόπο και τώρα δουλεύει τέλεια.Κλήση στο *#*#46360000#*#* και απενεργοποιήστε το“Enable background resource control”.​

 

Φίλε, σε ευχαριστώ, με έσωσες! Ακολουθώντας τη συμβουλή σου

έφτιαξε και το πρόβλημα που είχα με το LiveVideo στο Facebook!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, official ή όχι.

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε το wipe (Data & Cache &Davlic) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Aν είστε με Indian ήδη full wipe μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.;)

Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3λεπτά & 28 δευτερόλεπτα!!.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αφαίρεση του encryption από το boot.img(kernel)

Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση

Προσθήκη Ελληνικών όπου ήταν δυνατόν 98% περίπου

Προσθήκη μερικών tweaks (light)

Αλλαγές στον launcher-απομάκρυνση του LIVE

Προσθήκη 200 ήχων

Προσθήκη όλων των θεμάτων LEui

Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

Δεν έχει γίνει pre-rooted για να την κάνει όποιος θέλει,.....

Ρύθμιση στην camera για υποστήριξη cam2API για LiveVideo

.........και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα>>>>:lol::lol::p:p:lol::lol:

 

SCREENSHOTS >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6990020#post6990020

κι εδώ>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996091#post6996091

 

ΚΑΛΟ DOWNLOADING

https://mega.nz/#!4FNwCQ6C!AKL7-MkeOGMBBEDzJSlFiZyOM0_Idv89WdpuqJKqpe4

 

Cris, σε ευχαριστούμε για τον τεράστιο κόπο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά μια βοήθεια. ..Έχω τα x620 κ x820 leeco γιατί δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις απευθείας να φαίνεται από πάνω σαν μήνυμα ακόμα και τα viber .

Μερικές φορές μου έρχονται. ...Ευχαριστώ.

Πρώτη φορά μου συμβαίνει σε κινητό αυτό ..

Για αρχή για να είσαι σίγουρος ότι έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις πας στα permissions από τα settings και κάνεις allow την εκάστοτε εφαρμογή, μετά πας στο notification management πάλι στα system settings και όρισε με ποιο τρόπο θες να γίνεται η ειδοποίηση. Αυτο που ζητας εσυ αν καταλαβα, ειναι η επιλογη Display Banner Notification.

ok...Ανεβάζω και την "τούμπανο" 20GRs>>>> δεν θα την ποστάρω αφού δεν θέλετε!!!:lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol:

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Chrisbal ευχαριστούμε πολύ... Δυστυχώς είμαι στην δουλειά αλλά ανυπομονώ να πάω σπίτι και να δοκιμάσω... Να υπενθυμίσουμε ότι έχουν Indian χρειάζεται full wipe ;;;

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal ευχαριστούμε πολύ... Δυστυχώς είμαι στην δουλειά αλλά ανυπομονώ να πάω σπίτι και να δοκιμάσω... Να υπενθυμίσουμε ότι έχουν Indian χρειάζεται full wipe ;;;

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ω ναι, αλλιώς θα βρεις τοίχο στο encryption έτσι και αλλιώς. :)

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα tip για τους λάτρεις του ήχου για Dolby Atmos control και δημιουργία shortcut είναι αυτος http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-add-dolby-atmos-controls-stock-t3501531 η ειρωνεία είναι ότι μου είχε βγει η ψυχή να βρω τρόπο να το κάνω και τα κατάφερα τελικά ενώ τώρα ανακαλύπτω ότι υπάρχει στο xda χαχαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε, σε ευχαριστώ, με έσωσες! Ακολουθώντας τη συμβουλή σου

έφτιαξε και το πρόβλημα που είχα με το LiveVideo στο Facebook!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Cris, σε ευχαριστούμε για τον τεράστιο κόπο σου!!!

Τίποτα να είσαι καλά χαίρομαι που έκανες δουλειά! Να ευχαριστήσω και εγώ τον crisbal με την σειρά μου!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

ok...Ανεβάζω και την "τούμπανο" 20GRs>>>> δεν θα την ποστάρω αφού δεν θέλετε!!!:lol::lol::lol::lol:

 

 

 

Για σου ρε cris με την δουλειά σου ,ευχαριστούμε , σε καμία βδομάδα θα το έχω και εγώ στα χέρια μου για να σε τιμήσω ,ακόμα μια φορά μετά το le 1 us ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα tip για τους λάτρεις του ήχου για Dolby Atmos control και δημιουργία shortcut είναι αυτος http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-add-dolby-atmos-controls-stock-t3501531 η ειρωνεία είναι ότι μου είχε βγει η ψυχή να βρω τρόπο να το κάνω και τα κατάφερα τελικά ενώ τώρα ανακαλύπτω ότι υπάρχει στο xda χαχαχαχαχα

Και γιατί δεν ρώταγες τόσο καιρό να σου φτιάξω ένα ζιπάκι να το βάλεις κατευθείαν από το TWRP? :lol::

 

Καλησπέρα παιδιά

 

Βρίσκομαι ανάμεσα στο χ820 και στο mi5 Xiaomi

 

Τι προτείνεται αναμεσα σε αυτά τα δύο και απο ποιο site?

 

Το χ820 είναι το απόλυτο VfM

Tο mi5 έχει απίστευτη υποστήριξη από Ελλάδα όμως xiaomi-miui.gr! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ

Μήπως ξέρεις ποίο από τα δύο έει καλύτερη κάμερα (x820 και xiaomi mi5)?

 

Επίσης κάτι ότι τοσο σχετικό με τα παραπάνω. Εχω ένα Letv x500 και μου έσπασε η οθόνη

Ξέρεις που μπορώ να βρω ανταλλακτικό και αν συμφέρει να το κάνω

 

Σε ευχαριστω ξανα

Edited by vkap
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Θεοκλή!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε σε ευχαριστούμε πολύ για όλη την προσπάθεια που κάνεις. Μακάρι να εμπνεύσεις και άλλους και να γίνουμε όλοι λίγο καλύτεροι άνθρωποι από όσο είμαστε τώρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, official ή όχι.

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε το wipe (Data & Cache &Davlic) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Aν είστε με Indian ήδη full wipe μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.;)

Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3λεπτά & 28 δευτερόλεπτα!!.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αφαίρεση του encryption από το boot.img(kernel)

Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση

Προσθήκη Ελληνικών με 20.000 σειρές μεταφράσεις, όπου ήταν δυνατόν 98% περίπου

Προσθήκη μερικών tweaks (light)

Αλλαγές στον launcher-απομάκρυνση του LIVE

Προσθήκη 200 ήχων

Προσθήκη όλων των θεμάτων LEui

Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

Δεν έχει γίνει pre-rooted για να την κάνει όποιος θέλει,.....

Ρύθμιση στην camera για υποστήριξη cam2API για LiveVideo

.........και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα>>>>:lol::lol::p:p:lol::lol:

 

SCREENSHOTS >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6990020#post6990020

κι εδώ>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996091#post6996091

 

ΚΑΛΟ DOWNLOADING

https://mega.nz/#!4FNwCQ6C!AKL7-MkeOGMBBEDzJSlFiZyOM0_Idv89WdpuqJKqpe4

Φίλε Chrisbal σε ευχαριστούμε πολύ για όλη την προσπάθεια που κάνεις. Μακάρι να εμπνεύσεις και άλλους και να γίνουμε όλοι λίγο καλύτεροι άνθρωποι από όσο είμαστε τώρα

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ

Μήπως ξέρεις ποίο από τα δύο έει καλύτερη κάμερα (x820 και xiaomi mi5)?

 

Επίσης κάτι ότι τοσο σχετικό με τα παραπάνω. Εχω ένα Letv x500 και μου έσπασε η οθόνη

Ξέρεις που μπορώ να βρω ανταλλακτικό και αν συμφέρει να το κάνω

 

Σε ευχαριστω ξανα

 

Ίδιο brand camera και ίδια specs με το χ820 να νικάει λόγω καλύτερου frame & 21,7mpx

X500 εύκολα από ebay αν δεν κάνω λάθος 28 € unbranded 40 original.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...