Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά αφού βλέπει και 250αρι σκληρό σε πιστεύω! :lol::p

Παρεπιπτόντως... Ποιο έχεις? Χ820 ή Χ822?

 

X822 ασημι φυσικα. :)

Link to comment
Share on other sites

X822 ασημι φυσικα. :)

 

Ασημί? Άρα το πήρες από minideal.net? ;)

Εντάξει.. Τότε λογικά θα παίξει και στο δικό μου. Δίνεις Extra power στον σκληρό ή είναι 2,5" και τον σηκώνει?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ασημί? Άρα το πήρες από minideal.net? ;)

Εντάξει.. Τότε λογικά θα παίξει και στο δικό μου. Δίνεις Extra power στον σκληρό ή είναι 2,5" και τον σηκώνει?

 

2,5 και τον σηκωνει ανετα, οπως και εναν 500gb που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε στον dialer

*#*#4636#*#*

Πάτα στο 1ο Phone info

Βρες στην μέση το LTE , GSM (auto PRL)

Καντο LTE, GSM, CDMA, auto PRL

Πάτα από κάτω disable transmitter

Κάντο πάλι enable

Βγες και πήγαινε κάρτες sim

Μπες στην 1 και κάνε εναλλαγή από 4G to 3G.

Ξανακάνε εναλλαγή σε 4G και τσέκαρε αν έχεις 4G+!

 

Εκεί που έχει τις επιλογές λέει unknown. Θα το τσεκάρω στο κέντρο Αθήνας για σίγουρα.

 

Το set radio band τι Έχει?

 

Αλλά απ ότι καταλαβαίνω κάνεις δεν έχει δει το +

Edited by sakels
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που έχει τις επιλογές λέει unknown. Θα το τσεκάρω στο κέντρο Αθήνας για σίγουρα.

 

Το set radio band τι Έχει?

 

+

 

Αυτά που θες να αλλάξεις για να δεις 4G+ CAT 12

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο select radio band έχει GSM umts και επιλογές USA και Band 6.

 

Στο set prefered network type Το auto prl δεν το αποθηκεύει. Άμα βγω και μπω ξανά γράφει unknown. Σε σένα τι γράφει σε αυτές τις επιλογές

Link to comment
Share on other sites

γιατι να υπολειτουργει το κινητο δηλαδη? lte cat 12 ειναι και να παιζει απο απλο 4g ειναι λιγο ξενερα.

 

τοτε ουτε το fingerprint να μη μας πειραζει ουτε το crashrisma καποιον εφαρμογων κλπ κλπ

 

Δεν λέω να υπολειτουργεί το κινητό. Το 4G+ έχει μικρή κάλυψη και διάβασα ότι κάποιοι πηγαίνουν στο κέντρο της Αθήνας μόνο για να το δοκιμάσουν. Μου φαίνεται κάπως υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

----------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ---------

Εννοείτε ότι έχετε εγκαταστήσει τους drivers στο PC> adb drivers LeEco_X820_LeMAX2

https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410

1.) Κατεβάζουμε το recovery (LeEco_X820_LEMAX2_STOCK_RECOVERY_EN_US.rar) από εδώ: https://mega.nz/#!NVUx1TIZ!sX-up2b6uohWLPVPYBLovcGjFPi8XceE_LAqQKYZ9pU

2.) Το ξεζιπάρουμε και μέσα στο LeEco_X820_LEMAX2_STOCK_RECOVERY βρίσκουμε τοX820_FASTBOOT_v4.exe

3.) Συνδέουμε το κινητό με το PC και κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα Vol(-) & Power on/off μέχρι να μπει σε fastboot

3.) Πατάμε Δεξί κλικ εκτέλεση ως διαχειριστής στο X820_FASTBOOT_v4.exe, πατάμε ΜΙΑ φορά backspace για εγκατάσταση και μετά δεύτερη ( όπως λέει το πρόγραμμα) μέχρι να γράψει LeEco Recovery και το ξεσυνδέουμε.

4.) Μπαίνουμε recovery και έχουμε ξανά πίσω το Letv LeEco stock recovery για Official αναβαθμίσεις rom.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα....πηρα το πρωτο Letv σμρ.μονο με xiaomi ειχα flasharei.εχω την εκδοση 5.8.016s(stable).υποστηριζει ελληνικα (μισομεταφρασμενο)..πρωτα περναω official rom και μετα κανω unlocked to bootloader?ποια ρομ προτεινετε που να περιεχει ελληνικα και recovery?H να περιμενω τη nougat?Ποτε βγαινει?Θα μεταφραστει?ευχαριστω!!!! Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω να υπολειτουργεί το κινητό. Το 4G+ έχει μικρή κάλυψη και διάβασα ότι κάποιοι πηγαίνουν στο κέντρο της Αθήνας μόνο για να το δοκιμάσουν. Μου φαίνεται κάπως υπερβολικό.

 

Οι άνθρωποι στη ΛΕ είναι άσχετοι και απαράδεκτοι με το θέμα της baseband.-

Πουλάνε cat 12 τηλέφωνο που λειτουργεί σαν cat 3. H Qualcomm πρέπει να σταματήσει να συνεργάζεται με αυτή την εταιρεία.

Θα τους ανάψω φωτιές. Θα κάνω εσωτερικό τικετ στην Qualcomm για να το τσεκάρουν και αν δε τηρεί κριτήρια τότε θα πάθει μεγάλη νίλα η ΛΕ. Και δε θα τους λυπηθώ. 6 μήνες και ακόμα το ψάχνουν. Θα βγει ο 835 και ακόμη αυτοί τη baseband του 820 θα φτιάχνουν. :wacko: :mad:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιχειρησα να κανω backup tin rom indian 19S. Αρχικα εγραψε με ΚΟΚΚΙΝΑ γραμματα στο twrp : E : Resourse (image)- (background) failed to load. αφησα να γινει η διαδικασια και στο τελος εγραψε : backup Failed, cleaning backup folder. Διεγραψα τον φακελλο. Καποια γνωμη, γιατι δεν εγινε το backup;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια και απο εμενα....πηρα το πρωτο Letv σμρ.μονο με xiaomi ειχα flasharei.εχω την εκδοση 5.8.016s(stable).υποστηριζει ελληνικα (μισομεταφρασμενο)..πρωτα περναω official rom και μετα κανω unlocked to bootloader?ποια ρομ προτεινετε που να περιεχει ελληνικα και recovery?ευχαριστω!!!!

 

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html ,, official rom. Νομιζω είναι καλυτερα. Εγω εχω την Ινδικη 19S, που όμως εχει κρυπτογραφηση κλπ να κανεις unlocked to bootloader .

Link to comment
Share on other sites

Επιχειρησα να κανω backup tin rom indian 19S. Αρχικα εγραψε με ΚΟΚΚΙΝΑ γραμματα στο twrp : E : Resourse (image)- (background) failed to load. αφησα να γινει η διαδικασια και στο τελος εγραψε : backup Failed, cleaning backup folder. Διεγραψα τον φακελλο. Καποια γνωμη, γιατι δεν εγινε το backup;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html ,, official rom. Νομιζω είναι καλυτερα. Εγω εχω την Ινδικη 19S, που όμως εχει κρυπτογραφηση κλπ να κανεις unlocked to bootloader .

 

Η ινδικη 19s δεν υποστηριζει ελληνικα ετσι?την 19s την κανω install και και με locked bootlader?λεω να της ριξω μια ματια.. 5.8.018S (Marshmallow) ειναι global την εχεις δοκιμασει? https://devs-lab.com/download-letv-official-stock-rom.html#LeTV_LeEco_Le_2_Max_Stock_ROM ???υποστηριζει ελληνικα?ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι στη ΛΕ είναι άσχετοι και απαράδεκτο.......

 

Καλησπέρα. Μαζί σου 100% μετά από καμία 50 petitions που τους έστειλα το μόνο που απαντάνε είναι.. Υπομονή το επεξεργαζόμαστε.... :lol::lol:

 

[/color]

Η ινδικη 19s δεν υποστηριζει ελληνικα ετσι?την 19s την κανω install και και με locked bootlader?λεω να της ριξω μια ματια.. 5.8.018S (Marshmallow) ειναι global την εχεις ???υποστηριζει ελληνικα?ειναι οκ?

 

Καλησπέρα καλορίζικο. Κοίτα στην αρχική έχει οδηγίες για τα πάντα. Δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις αφού ήρθε με την Multilanguage είναι ανοιχτός ήδη. Καμία ρομ δεν έχει Ελληνικά εκτός από την 18s που έχω φτιάξει πακέτο (κοίτα αρχική). Παρ όλα αυτά τσέκαρε με τον οδηγό πως. Η ινδικη είναι γρήγορη χωρίς Ελληνικά και με καλή διάρκεια μπαταρίας. Έχει encryption και όταν θα αποφασίσεις να φύγεις θέλει Full Wipe. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιχειρησα να κανω backup tin rom indian 19S....

 

Γι αυτό την λένε κρυπτογράφηση.. Για να μην την κάνεις Backup! ;)

Υπομονή μέχρι να έρθει το καλώδιο να αρχίσω τα μαγειρέματα...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μαζί σου 100% μετά από καμία 50 petitions που τους έστειλα το μόνο που απαντάνε είναι.. Υπομονή το επεξεργαζόμαστε.... :lol::lol:

 

[/color]

 

Καλησπέρα καλορίζικο. Κοίτα στην αρχική έχει οδηγίες για τα πάντα. Δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις αφού ήρθε με την Multilanguage είναι ανοιχτός ήδη. Καμία ρομ δεν έχει Ελληνικά εκτός από την 18s που έχω φτιάξει πακέτο (κοίτα αρχική). Παρ όλα αυτά τσέκαρε με τον οδηγό πως. Η ινδικη είναι γρήγορη χωρίς Ελληνικά και με καλή διάρκεια μπαταρίας. Έχει encryption και όταν θα αποφασίσεις να φύγεις θέλει Full Wipe. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γι αυτό την λένε κρυπτογράφηση.. Για να μην την κάνεις Backup! ;)

Υπομονή μέχρι να έρθει το καλώδιο να αρχίσω τα μαγειρέματα...

 

 

δοκιμασα μια την 18s.περασα τη ρομ και το πακετο σου..εβαλα το morelangs και πηγα να περασω τα ελληνικα και μου λεει οτι δεν ειναι root το τλφν,.τι κανω?ty

 

 

δεν εχω επιλογή grant SU access

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω επιλογή grant SU access

 

Όταν βγαίνεις από το TWRP δεν σε ρωτάει για Root?

Αν όχι κατέβασε αυτό και βάλτο από το TWRP. http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3937968&d=1479245940

Μόλις σε ρωτήσει το Morelangs πάτα κάτω δεξιά Make it work.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
----------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ---------

Εννοείτε ότι έχετε εγκαταστήσει τους drivers στο PC> adb drivers LeEco_X820_LeMAX2

https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410

1.) Κατεβάζουμε το recovery (LeEco_X820_LEMAX2_STOCK_RECOVERY.rar) από εδώ: https://mega.nz/#!oRElgSiB!81vlvjkCmM6qeoTAwcq4PwcZhb9Wbsofvo-3HSL6_hE

2.) Το ξεζιπάρουμε και μέσα στο LeEco_X820_LEMAX2_STOCK_RECOVERY βρίσκουμε τοX820_FASTBOOT_v4.exe

3.) Συνδέουμε το κινητό με το PC και κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα Vol(-) & Power on/off μέχρι να μπει σε fastboot

3.) Πατάμε Δεξί κλικ εκτέλεση ως διαχειριστής στο X820_FASTBOOT_v4.exe, πατάμε ΜΙΑ φορά backspace για εγκατάσταση και μετά δεύτερη ( όπως λέει το πρόγραμμα) μέχρι να γράψει LeEco Recovery και το ξεσυνδέουμε.

4.) Μπαίνουμε recovery και έχουμε ξανά πίσω το Letv LeEco stock recovery για Official αναβαθμίσεις rom.;)

 

Προστέθηκε στο πρώτο post. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα μια την 18s.περασα τη ρομ και το πακετο σου..εβαλα το morelangs και πηγα να περασω τα ελληνικα και μου λεει οτι δεν ειναι root το τλφν,.τι κανω?ty

 

 

δεν εχω επιλογή grant SU access

 

Αν υπάρχει το superSU εγκατεστημένο, τρέξε πρώτα αυτό και μετά το morelangs. Επίσης, επέτρεψε το superSU να ξεκινάει μαζί με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα μια την 18s.περασα τη ρομ και το πακετο σου..εβαλα το morelangs και πηγα να περασω τα ελληνικα και μου λεει οτι δεν ειναι root το τλφν,.τι κανω?ty

δεν εχω επιλογή grant SU access

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν εχω επιλογή grant SU access

 

ok...το εκανα...μια χαρα φαινεται αλλα λεω να δοκιμασω την India 19s.απο που κατεβαινει?απο εδω μηπως?

http://forum.le.com/in/eui_detail.html?euiid=209..ευχαριστω πολυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω επιλογή grant SU access

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ok...το εκανα...μια χαρα φαινεται αλλα λεω να δοκιμασω την India 19s.απο που κατεβαινει?απο εδω μηπως?

http://forum.le.com/in/eui_detail.html?euiid=209 ..ευχαριστω πολυυυυυ

 

Από εκεί κατεβαίνει, ναι. Επιλέγεις το αρχείο LE_X2_X820-OS-OP-FGXOSOP5801910121S

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί κατεβαίνει, ναι. Επιλέγεις το αρχείο LE_X2_X820-OS-OP-FGXOSOP5801910121S

 

Για να ξέρετε όσοι βάζετε την Indian 19s μόλις φύγετε από αυτή με Full Wipe το κινητό πλέον αναγνωρίζεται ως x2_india. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για να ξέρετε όσοι βάζετε την Indian 19s μόλις φύγετε από αυτή με Full Wipe το κινητό πλέον αναγνωρίζεται ως x2_india. ;)

 

Πως το κρατάει όμως αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί κατεβαίνει, ναι. Επιλέγεις το αρχείο LE_X2_X820-OS-OP-FGXOSOP5801910121S

 

ολα οκ...περασα και την indian Που μου μοιαζει πιο καλη.ακομα και οταν ανοιγω την συσκευη δεν υπαρχουν πουθενα κινεζικα...ελπιζω να ακολουθησει η Letv την xiaomi που εχει πια global rom και με Ελληνικα(στα τελευταια update)τεσπα ειναι πολυ καλο κινητο στα 200 ευρω δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο.ελπιζουμε σε updates.ευχαριστω πολύ για την βοηθεια!!!!

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Πως το κρατάει όμως αυτό;;;

 

Ενσωματώνεται στο firmware partition που είναι ο Bootloader.

Επίσης να ξέρετε ότι τα χ822 είναι παραγωγή για Unicom Comunications China με περισσότερες μπάντες LTE από τα χ820 /χ821/ και φυσικά καμία σχέση με τα χ826 USA. Αυτά.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ενσωματώνεται στο firmware partition που είναι ο Bootloader.

Επίσης να ξέρετε ότι τα χ822 είναι παραγωγή για Unicom Comunications China με περισσότερες μπάντες LTE από τα χ820 /χ821/ και φυσικά καμία σχέση με τα χ826 USA. Αυτά.. ;)

Και έχει και ποιο πολλα θέματα με το Fingerprint to x822

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...