Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες τελικά το minideal μου έστειλε μήνυμα ότι μπορεί να μου αντικαταστήσει το κινητό πάλι με το ίδιο (ενώ πριν μου λέγανε ήταν out of stock και να διαλέξω κάποιο άλλο) διότι είχαν παραλαβή. Τώρα το σκέφτομαι να το στείλω Κίνα γιατί δεν έχω ξαναστείλει και κάπως φοβάμαι μπας και δεν πάει ποτέ. Έχει κανείς σας κάποια τέτοια εμπειρία; Ευχαριστώ!!

 

ΥΓ

sorry για το off topic όσοι θέλουν ας απαντήσουν με ΠΜ

 

Συνεχίζω το off topic, αλλά θυμήθηκα οικεία κακά:

Πριν από 2 περίπου χρόνια ειχα ένα πρόβλημα με την οθόνη ενός THL, το οποίο ειχα αγοράσει από minideal. Με πολύ κόπο, δέχθηκαν να τους το επιστρέψω για επισκευή. Η όλη διαδικασία κράτησε περίπου 1,5 με 2 μήνες και τελικά το τηλέφωνο επέστρεψε όπως ακριβώς είχε σταλεί. Εξυπακούεται ότι δεν αγόρασα ποτε ξανά από το ένα λόγω κατάστημα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξαιρετική η rom του bshuy2003 v6 είναι ported της 21s CN,δουλεύουν όλα υποδειγματικά και με συχνά update! http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-v1-x820-bshuy2003-t3439800 Edited by hall2001
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή παρατήρηση. Απενεργοποιούμε πάντα τα Antivirus προσωρινά για τέτοιες εργασίες. Εγώ έχω Bitdefender σε όλους τους υπολογιστές μου και κάθε φορά το απενεργοποιώ τελείως για να δουλέψουν οι εφαρμογές που έχω για ανάπτυξη των rom διαφορετικά τις βλέπει ως suspicious malware και τις διαγράφει. ;) Ακόμα και το TWRP το exe του πάει να το βάλει σε καραντίνα. Μέχρι και τα SDK Tools.

 

τελικα το κινητο, ηταν ξεκλειδωτο. περασα official twrp, supersu που δεν δουλευουν σωστα,, πχ σε recovery mode δεν βλεπει την μνημη του κινητου. ................... περασα από πανω το twrp Cris, περασα και το superus , και μαλλον δουλευει σωστα.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.....

Όλα αυτά που γράφετε αφορούν το κινητό με 4GB ram ? Η έκδοση με τα 6GB έχει διαφορές/κουσούρια κτλ???

Οθόνη πχ βγάζει τις 5+ ώρες της Indian που λένε όλοι?

Γενικά μπαταρία , κάμερα όπως στο 4GB?

Άλλες διαφορές???

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.....

Όλα αυτά που γράφετε αφορούν το κινητό με 4GB ram ? Η έκδοση με τα 6GB έχει διαφορές/κουσούρια κτλ???

Οθόνη πχ βγάζει τις 5+ ώρες της Indian που λένε όλοι?

Γενικά μπαταρία , κάμερα όπως στο 4GB?

Άλλες διαφορές???

 

H RAM/ROM αλλάζει, όλα τα άλλα παραμένουν ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

Νέος και εγώ με το letv le 2 max X822. τι διαφορά έχει από το Χ820?

.

 

Εδώ>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6957628#post6957628

κι εδώ>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6957591#post6957591

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μπράβο, ευχαριστούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εξαιρετική η rom του bshuy2003 v6 είναι ported της 21s CN,δουλεύουν όλα υποδειγματικά και με συχνά update! http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-v1-x820-bshuy2003-t3439800[/quote

 

Ακόνισε τις ΡΟΜ σου. Αύριο θα παραλάβω..

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Όλοι οι οδηγοί σου ανέβηκαν στο πρώτο post για να είναι όλα συγκεντρωμένα προς εύκολη αναζήτηση των μελών.

 

Ότι άλλο κρίνετε ότι είναι χρήσιμο για να μπει εκεί μη διστάσετε να με ενημερώσετε.

 

Keep up the good work! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξαιρετική η rom του bshuy2003 v6 είναι ported της 21s CN,δουλεύουν όλα υποδειγματικά και με συχνά update! http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-v1-x820-bshuy2003-t3439800

 

Μετα απο χρηση 2 ημερων full wiped εγκατασταση προφανως, η καλυτερη αυτονομια που καταφερα να βγαλω ηταν 3 ωρες και 20 λεπτα. Εκανα restore πριν λιγα λεπτα thn 19s. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποία είναι τελευταία stable official China και από που κατεβάζουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο χρηση 2 ημερων full wiped εγκατασταση προφανως, η καλυτερη αυτονομια που καταφερα να βγαλω ηταν 3 ωρες και 20 λεπτα. Εκανα restore πριν λιγα λεπτα thn 19s. :)

 

Τόσο χάλια είναι η 21s σαν έκδοση?

από κάμερα,fingerprint τι έλεγε είδες? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Μόλις σήμερα παρέλαβα το 822 σε γκρι χρώμα! το παρήγγειλα από ali σφραγισμένο, δίνοντας 5$ παραπάνω.

Το κινητό είναι πανέμορφο, έχω πάθει πλάκα! Αλλά πολλά κινέζικα προγράμματα ρε παιδιά! Τέλος πάντων αυτό το θεματάκι θα το δούμε μετά.

Μήπως κανένα καλόπαιδο μπορεί με απλό τρόπο να μου πει πώς περνάω google services και google play για να του βάλω τα βασικά ; επίσης το πήρα σφραγισμένο υποτίθεται για να κάνει αναβαθμίσεις. το βάζω να κάνει update αλλά λέει ότι είναι update και φοράει την 5.8.016s με release time 22-7-2016!

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Περιμένω με το...κινητό στο χέρι!

Link to comment
Share on other sites

:clap:---ΚΑΘΑΡΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ROM---:clap:

Με stock recovery

 

1. Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, (εκτός από Indian) αυτή που ήρθε το κινητό, official, ή όχι.

 

2.Βάζουμε την νέα CN/INDIAN official rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) από το pc μας και την μετονομάζουμε σε update.zip.

 

3.Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή (πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

4.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+) & on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

5.Μπαίνουμε στο stock official recovery και επιλέγουμε τα δύο τετραγωνάκια clear & update και μετά πατάμε start. Tο τηλέφωνο θα κάνει αυτόματα την εγκατάσταση. Αν μας ζητήσει κάνουμε και clear data θα χαθούν τυχόν φακέλοι/αρχεία από το κινητό.

 

6.Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3-5 λεπτά. Για Google Play γνωστό (GAPS) μπαίνουμε στην εφαρμογή LeStore . Κάνουμε αναζήτηση και μόλις το βρεί πατάμε εγκατάσταση.

 

Με custom TWRP recovery

 

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, official ή όχι.

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

3. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

4.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

5.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε το wipe (Data & Cache &Dalvic) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει.

 

6.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση.Για Google Play γνωστό (GAPS) μπαίνουμε στην εφαρμογή LeStore (μόνο για επίσημες ρομ) . Κάνουμε αναζήτηση και μόλις το βρεί πατάμε εγκατάσταση. Ή βάζουμε τα gapps από τα open gapps (nano or pico).

Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3-5 λεπτά.

 

:!:--- ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ CHINA ROM μετά από ENCRYPTION PASSWORD ΣΕ INDIAN ROM --:!:

Μόνο με custom TWRP recovery

 

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία Indian rom, που ζητάει password άρα έχει encryption official ή όχι.

 

2.Βάζουμε την νέα China rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

3. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

4.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

5.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε στο Wipe μετά στο advance wipe και εκεί επιλέγουμε πρώτα το data κάνουμε slide να γίνει και μετα επανεκκίνηση στο recovery και μετά πάλι στο Wipe μετά στο advance wipe και εκεί επιλέγουμε ΟΛΑ τα κουτάκια εκτός του Internal Storage . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει και πάλι.

 

6.Γυρνάμε στην αρχική και πατάμε το Reboot > Recovery.Μόλις μπει, πατάμε Install και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση.Υπάρχει η πιθανότητα να χρειαστεί να επιλέξουμε και internal αν δεν φύγει (σπάνια) το encryption στη rom που είχαμε. Συνήθως από Indian σε China. Στην περίπτωση που κάνουμε wipe και τον Internal storage πατάμε κατευθείαν reboot to recovery και επιτρέπουμε στο TWRP να διαχειρίζεται τον εσωτερικό χώρο, τικαρουμε το κουτάκι να μην εμφανίζεται ξανά και ξανά κάνουμε reboot to recovery πριν την εγκατάσταση. Μπαίνουμε αρχική και βάζουμε την rom ή μέσω Pc στον εσωτερικό χώρο του τηλεφώνου ή από USB-C (ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΤΕ WIPE INTERNAL ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΩΣΤΟΥS DRIVERS). Κάνουμε πάλι reboot to recovery για να δει σωστά την rom και μετά φλασάρουμε. Στο τέλος κάνουμε πάντα wipe Art & dalvic & cache, αν δεν το κάνει μόνο του το πρόγραμμα εγκατάστασης (Αroma κλπ).

Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3-5 λεπτά.

 

:wink:--- ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΙΔΙΩΝ ROM από INDIAN σε INDIAN και CHINA σε CHINA--:wink:

Με custom TWRP recovery .(!ΠΡΟΣΟΧΗ! Μόνο για ίδιες/update rom!)

 

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία Indian ή China official.

 

2.Βάζουμε την νέα China/Indian rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

3. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

4.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

5.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε στο Wipe μετά στο advance wipe και εκεί επιλέγουμε ΜΟΝΟ τα κουτάκια Dalvik/ART Cache και το Cache . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Έτσι δεν χάνονται οι εφαρμογές μας και τα αρχεία/φακέλοι μας.

 

6.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση.!ΠΡΟΣΟΧΗ! Μόνο για ίδιες/update .

Φυσικά μπορεί να γίνει και μέσα από το σύστημα πατώντας τις τρείς τελίτσες και επιλογή μετά το update.zip.

Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 2-3 λεπτά.

Tip1 Κάθε φορά που τελειώνει μία εγκατάσταση πριν να πατήσουμε reboot to system κάνουμε wipe Art and dalvic & cache. ΠΡΟΣΟΧΉ Tα NOVA GO /OTE TV GO δεν δουλεύουν σε ρουταρισμένα τηλέφωνα.

 

!ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ FASTBOOT ROM!

 

1.Εννοείτε έχουμε drivers. Aν όχι Κάνουμε unzip το zip (adb drivers + fastboot) που έχουμε στην αρχική ή που κατέβασαμε με τη rom, καθώς και το αρχείο adb.rar και αντιγράφουμε τον φάκελο adb μόνο στο C:\ χύμα.

 

2.Κάνουμε εγκατάσταση το exe που βρίσκεται στο zip (minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe).

 

3.Κάνουμε αντιγραφή τα αρχεία boot.img και system.img από το φάκελο images που βρίσκονται μέσα στο rar της κάθε rom που κατέβασαμε και τα κάνουμε επικόλληση, μέσα στο φάκελο C:\adb που είναι και τα άλλα αρχεία του adb.

 

4.Πάμε στο φάκελο C:\adb και πατάμε το shift και μετα με δεξί κλικ και επιλέγουμε την καρτέλα Open command window here και κατευθείαν βάζουμε το κινητό σε fastboot mode με (power button & vol(-) volume down).

 

5.Μόλις μπούμε σε fastboot γράφουμε στο cmd που έχει ανοίξει fastboot devices και μας δείχνει την συσκευή μας. Πληκτρολογούμε fastboot flash system system.img και κάνει την 1η εγκατάσταση .

 

6.Όταν τελειώσει πληκτρολογούμε πάλι στο cmd fastboot flash boot boot.img και τελειώνει και η 2η.

 

7.Αφού τελειώσει και αυτή, έχουμε περάσει το σύστημα και τον kernel πληκτρολογούμε πάλι στο cmd fastboot reboot και μπουτάρει στο σύστημα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris ΣΩΡΑΙΟΣ !!!!!

Δεν γράφεις και βήμα - βήμα εγκατάσταση από CHINA σε INDIAN ?

 

το παρέλαβες το δικό σου τελικά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποία είναι τελευταία stable official China και από που κατεβάζουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τόσο χάλια είναι η 21s σαν έκδοση?

από κάμερα,fingerprint τι έλεγε είδες? :blink:

 

Χάλια δε τη λες. Είχα συνηθίσει στις 2 ώρες sot του g4, αλλά τις 6++ που δίνει η 19s ούτε με σφαίρες δε θα τις φτάσει. :)

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Cris, εχω περασει την Ινδικη ρομ 19S. Γραφει το κινητο, στις ρυθμισεις.. κρυπτογραφηση ( δεν ξερω την λεξη στα Αγγλικα). Αν χρειασθεί να περασω κινεζικη ρομ, γραφεις στον οδηγο σου, εκτος από full wipe, να γινει wipe και το internal storage,,,, ( se Xiaomi mi max που εκανα full wipe, kai to wipe internal storage κολλησε το κινητο!, και το φλασαρα!). Η ερωτηση είναι: Πως κανουμε wipe to internal storage, και πως θα περασω μετα ρομ,,, νομιζω σβηνει ότι υπαρχει μεσα στο κινητο,,,, εχω καλωδιο usb otg.
Link to comment
Share on other sites

Cris, εχω περασει την Ινδικη ρομ 19S. Γραφει το κινητο, στις ρυθμισεις.. κρυπτογραφηση ( δεν ξερω την λεξη στα Αγγλικα). Αν χρειασθεί να περασω κινεζικη ρομ, γραφεις στον οδηγο σου, εκτος από full wipe, να γινει wipe και το internal storage,,,, ( se Xiaomi mi max που εκανα full wipe, kai to wipe internal storage κολλησε το κινητο!, και το φλασαρα!). Η ερωτηση είναι: Πως κανουμε wipe to internal storage, και πως θα περασω μετα ρομ,,, νομιζω σβηνει ότι υπαρχει μεσα στο κινητο,,,, εχω καλωδιο usb otg.

 

Ειτε με usb stick ειτε κατευθειαν απο τη recovery. Οπως βλεπει το τηλ σου οταν το συνδεεις στον υπολογιστη ετσι το βλεπει και στη recovery. Πετας το αρχειο στην internal storage και φλασαρεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Cris, εχω περασει την Ινδικη ρομ 19S Αν χρειασθεί να περασω κινεζικη ρομ, γραφεις στον οδηγο σου, εκτος από full wipe, να γινει wipe και το internal storage,,,, ( se Xiaomi mi max που εκανα full wipe, kai to wipe internal storage κολλησε το κινητο!, και το φλασαρα!). Η ερωτηση είναι: Πως κανουμε wipe to internal storage, και πως θα περασω μετα ρομ,,, νομιζω σβηνει ότι υπαρχει μεσα στο κινητο,,,, εχω καλωδιο usb otg.

 

Όπως σου είπε ο @amdnikos. Κανείς Full wipe kai internal. Μόλις το κάνεις κατευθείαν πατάς reboot to recovery. Επιτρέπεις στο TWRP να διαχειριζεται τον χώρο και τικάρεις το κουτάκι να μην ξαναεμφανιστει. Μπαίνεις κεντρική σελίδα και ξανακανεις reboot to recovery. Συνδεεις το usb με τη ρομ ή το Pc και την στέλνεις χύμα στο storage. Μετά ξανακανεις reboot to recovery να την δει σωστά και ξαναμπαινει και φλασάρεις χωρίς πρόβλημα κανένα. ;)

Αν και θα σου πρότεινα να μην την βγάλεις γιατί είναι η καλύτερη αυτή τη στιγμή σε αυτονομία μπαταρίας και επιδόσεις. Θα βγάλω σκέτο Language pack για να το βάζετε από πάνω χωρίς Format.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σήμερα την κινητάρα στα χεριά μου και είναι τέρας. Με official 18s είμαι. cris τι προτείνεις για καλύτερο software .δεν κατέχω . υπάρχει κάνα video στο youtube για βοήθεια;

 

αα ξέχασα εχω και γνήσια ακουστικά . έκανα μαλα...κια και παράγγειλα δυο..

Πωλείται το ενα κουτί γνήσια ακουστικά αγορά 15Ε

Edited by argeo
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σήμερα την κινητάρα στα χεριά μου και είναι τέρας. Με official 18s είμαι. cris τι προτείνεις για καλύτερο software .δεν κατέχω . υπάρχει κάνα video στο youtube για βοήθεια;

 

αα ξέχασα εχω και γνήσια ακουστικά . έκανα μαλα...κια και παράγγειλα δυο..

Πωλείται το ενα κουτί γνήσια ακουστικά αγορά 15Ε

C:\Users\george\Downloads\IMG_20161116_140749.jpg

C:\Users\george\Downloads\IMG_20161116_140734.jpg

 

Κράτα τα για εμένα μην περιμένω 30 μέρες. :lol::lol:

Μείνε όπως είσαι μέχρι να τελειώσω την 19s με Ελληνικά και χωρίς κινεζιές.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

οκ αν εχεις κανεναν καλαματα να γλιτωσουμε μεταφορικα..

Γιατί πιστεύω οτι όλοι περιμένουμε του cris την rom .Α ρε cris παιχταρα...

Link to comment
Share on other sites

οκ αν εχεις κανεναν καλαματα να γλιτωσουμε μεταφορικα..

Γιατί πιστεύω οτι όλοι περιμένουμε του cris την rom .Α ρε cris παιχταρα...

 

Προχθές ήμουν.. Στο Elite City.. Δεν το έλεγες πιο πριν? :lol::lol:

Είχα πάει για ένα συνέδριο προγραμματιστων..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αρα με multilanguage δεν χρειάζεται να τσεκάρεις bootloader για να πας οπουδήποτε,χρειάζεται μόνο όταν φεύγεις απο indian ή china.. Chris η δικιά σου 19s εκτός από γλώσσα θα έχει καμία άλλη διαφορά απο την αντίστοιχη Indian.Αν είναι να περιμένουμε ρε φίλε..
Link to comment
Share on other sites

Κράτα τα για εμένα μην περιμένω 30 μέρες. :lol::lol:

Μείνε όπως είσαι μέχρι να τελειώσω την 19s με Ελληνικά και χωρίς κινεζιές.

 

Ω ρε θηρίο!!! Είχα την εντύπωση ότι θα επιανες τις παλιοκινεζιες στις roms! Αφού θα παίξεις με ινδιάνο θα σε τιμήσω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρα με multilanguage δεν χρειάζεται να τσεκάρεις bootloader για να πας οπουδήποτε,χρειάζεται μόνο όταν φεύγεις απο indian ή china.. Chris η δικιά σου 19s εκτός από γλώσσα θα έχει καμία άλλη διαφορά απο την αντίστοιχη Indian.Αν είναι να περιμένουμε ρε φίλε..

 

Δεν θα έχει κινεζιες και κάποια κόλπα για καλύτερη μπαταρία και πιο γρήγορη απόκριση CPU. Είμαι κατά του να πολυπειράζουμε τις μαμά ρομ γιατί στην πορεία όλο και κάτι θα βγάλουν. Ήδη φοράνε την δική μου debloated για το Χ800 Us πάνω από 150 παιδιά εδώ και 6 μήνες και δεν έχει κάνει κιχ! ;)

edit bootloader πάντα τσεκάρουμε πριν αλλάξουμε ρομ γιατί αλλιώς θα ψάχνουμε να δούμε τι πήγε στραβά. Λογικά όσα έρχονται με Multilanguage είναι ξεκλείδωτος πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ω ρε θηρίο!!! Είχα την εντύπωση ότι θα επιανες τις παλιοκινεζιες στις roms! Αφού θα παίξεις με ινδιάνο θα σε τιμήσω! :lol:

 

Αφού όλοι μου λέτε ότι είναι η καλύτερη και ποιο σταθερή και γρήγορη με αυτή θα παίξουμε για αρχή και καπάκι την 21s. Μετά nougat! ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...