Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον ιδιο φορτιστη εχω και εγω. Αν δεις τα specs του στην πισω πλευρα, θα δεις οτι ειναι qc3.

 

Ο δικος μου το ξερω οτι ειναι qc 3.0 για τους αλλους δεν ξερω...

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Antutu 6.2.7 21s

1 143025

2 137003

3 128945

4. 51128

Πολυ αξιόπιστο...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει και σε πολλά σημεία κιόλας

 

Μιλαω για leeco max2 και για ελλαδα, , και οχι για αλλα κινητα, και αλλες χωρες

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Antutu 6.2.7 21s

1 143025

2 137003

3 128945

4. 51128

Πολυ αξιόπιστο...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα έκανες το ένα πίσω από το άλλο;
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Antutu 6.2.7 21s

1 143025

2 137003

3 128945

4. 51128

Πολυ αξιόπιστο...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρα αξιοπιστο ειναι. Απλα το τσακισες στο throttling. Δεν ειναι για χορταση το ενα πισω απο το αλλο. :p

Link to comment
Share on other sites

Antutu 6.2.7 21s

1 143025

2 137003

3 128945

4. 51128

Πολυ αξιόπιστο...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε συ το έκαψες το τηλέφωνο... Είδες σε τι συχνότητα έπαιζε στο τελευταίο τεστ; :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.κολλητά τα έκανα ναι.δεν είδα συχνότητα Όχι.παίζει ρόλο η ραμ;εχω το 6/64.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα x820 και ένα x822.

Μπορεί κάποιος φίλος σε ΠΜ να μου στείλει όλη τη διαδικασία για έλεγχο-ξεκλείδωμα του bootloader και φλασάρισμα TWRP?

Υπάρχει κάποια διαφορά στο συγκεκριμένο θέμα ανάμεσα στις 2 συσκευές;

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι επιλογές έχω απο vanilla android roms.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα x820 και ένα x822.

1. Μπορεί κάποιος φίλος σε ΠΜ να μου στείλει όλη τη διαδικασία για έλεγχο-ξεκλείδωμα του bootloader και φλασάρισμα TWRP?

2. Υπάρχει κάποια διαφορά στο συγκεκριμένο θέμα ανάμεσα στις 2 συσκευές;

3. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι επιλογές έχω απο vanilla android roms.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπέρα.

1.) Δες εδώ >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6973033#post6973033 ;)

κι εδώ για να βάλεις ρομ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6973363#post6973363

2.)Ότι κάνεις στο χ820 κάνε και στο χ822

3.) Προς το παρόν όχι αλλά η nougat είναι κοντά ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχαχα.κολλητά τα έκανα ναι.δεν είδα συχνότητα Όχι.παίζει ρόλο η ραμ;εχω το 6/64.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφού δεν το έκαψες πάλι καλά! :lol::p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα και είμαι ένα κλικ μακρυα απο την παραγγελία του εν λόγω κινητού. Το πέτυχα εδώ http://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5-7inch-Android-6-0-OS-4GB-32GB-Smartphone-372333.html

 

205 ευρώ σε γκρί χρώμα που είναι για εμένα must.

 

Αγορές απο Κίνα έχω κάνει ελάχιστες και δεν είμαι πολύ του αθλήματος..

Τι με συμβουλεύετε να γράψω στα σχόλια της παραγγελίας? (rom,φώτο imei, φορτιστές κτλ)

Και τι νομίζετε οτι πρέπει να παραγγείλω οπωσδήποτε μαζί με το κινητό ? (θήκη,προστασία οθόνης,ακουστικά,βάση για το αμάξι?)

 

Ο πωλητής κομπλέ, προχωράω άφοβα η βλέπετε καμμιά πατάτα? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ BOOTLOADER

 

Εάν δεν γνωρίζετε το συνδυασμό πλήκτρων για μπείτε σε λειτουργία bootloader σε Leeco LeMax 2 ή αν είστε αρχάριος στο Android προσοχή στη συνέχεια!! η διαδικασία αυτή συνιστάται να ξεκλειδώσετε τον bootloader στο τηλέφωνό σας:

 

Διαδικασία ελέγχου του bootloader

VIDEO από άλλο LeEco >>

1.)Κατεβάστε και εγκαταστήστε τα εκτελέσιμα ADB και Fastboot χρησιμοποιώντας το παρακάτω οδηγό εγκατάστασης ADB & Fastboot: http://www.mediafire.com/file/ccnnv843a20tqbn/minimal_adb_fastboot_v1.4.3

- ADB & Fastboot οδηγός εγκατάστασης για τα Windows

- Drivers https://freeandroidroot.com/download-leeco-usb-drivers/

Πρώτα από όλα κατεβάζουμε το adb αρχείο https://mega.nz/#!VIM3SIoJ!D6KNeypzcGccU8_eVmFlbdXJdrTCo3y7hm0r7PaCtvw και το κάνουμε extract στο C:\adb.zip και το παρακάτω αρχείο που θα μας βάλει τους drivers για να δει σωστά το pc το κινητό και χρειάζεται εγκατάσταση αφού κατέβει:

minimal_adb_fastboot_v1.4.1.zip https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 και το εγκαθιστούμε με δεξί κλικ εκτέλεση ώς διαχειριστές.

Προσοχή σε εκδόσεις windows 8,8.1,10 πρέπει να απενεργοποιήσουμε τα signatures verification για να γίνει σωστά η εγκατάσταση (βλ. εδώ). http://adbdriver.com/documentation/how-to-install-adb-driver-on-windows-8-10-x64.html μπορούμε να εγκαταστήσουμε και κατευθείαν το ADB Driver Installer 2.0 http://dl.adbdriver.com/upload/adbdriver.zip με οδηγίες από την ιστοσελίδα.

Ξεκινάμε πατώντας εδω

mtp_max2_1.jpg

Μετα βλέπουμε αυτό και το επιλέγουμε

mtp_max2_2.jpg

Ύστερα ανοίγει η καρτέλα με τις MTP DEVICES

mtp_max2_3.jpg

 

Τέλος θα δούμε αυτήν την εικόνα στην διαχείριση συσκευών όσο είμαστε στο TWRP για να δουλεύει σωστά η μεταφορά αρχείων από και πρός το TWRP.

mtp_max2.jpg

Βλέπουμε και αυτά αν έχουμε Αγγλική γλώσσα..

Device manager > MTP Device δεξι κλικ, update driver > Browse my computer for driver software > Let me pick from a list... > (Standard MTP Device) > MTP Device.

https://prnt.sc/fu2vgt

https://prnt.sc/fu2vm1

https://prnt.sc/fu2vs9

https://prnt.sc/fu2wew

 

2)Αφου τελειώσει η εγκατάσταση πάμε για ενεργοποίηση usb debuggin στο πλαίσιο των επιλογών Developer για Leeco LeMax 2. Εδώ είναι πώς να ενεργοποιήσετε τις επιλογές Developer και πώς να ενεργοποιήσετε το usb debuggin στο πλαίσιο των επιλογών Developer.

Settings - phone info - build version - ταπ 7 φορες - πίσω - Developer options - ενεργοποιηση usb debugging και έχει δει το κινητό μας ο υπολογιστής. Βάζουμε το κινητό σε fastboot mode πατώντας Volume- και Power μέχρι να δούμε το πιγκουίνο και μετά το συνδέουμε με τον υπολογιστή με τη χρήση ενός USB-C καλωδίου

3) Τρέχουμε ένα cmd ως διαχειριστές. Shift στο φάκελο που θέλουμε και δεξί κλικ άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ.

4) Δίνουμε την εντολή "cd C:\adb" για να βρεθούμε στον σωστό φάκελο

5) Έπειτα πατάμε fastboot devices για να δούμε ότι εμφανίζεται η συσκευή μας μια χαρά.

(θα εμφανιστεί ένας αριθμός δίπλα στο device όπως φαίνεται στην εικόνα. Σε εσάς θα δείχνει άλλον αριθμό "της δικής σας συσκευής" και σε κάποιες συσκευές στη θέση του device θα βγάζει σκέτο fastboot "και αυτό σωστό είναι")

 

bootloader_max2_1.jpg

 

6) Δίνουμε τώρα την παρακάτω εντολή και βλέπουμε τι γίνεται.

 

fastboot oem device-info

 

Αν λάβουμε την παρακάτω εικόνα τότε ο bootloader είναι κλειδωμένος:

 

YCUraIr.jpg

 

Αν λάβουμε όμως την παρακάτω εικόνα τότε ξέρουμε ότι ο bootloader είναι ξεκλείδωτος:

 

bootloader_max2_2.jpg

7.) Ανάλογα τι μας έδειξε και αν τελικά είναι κλειδωμένος, προχωράμε όπως είμαστε στην παρακάτω διαδικασία στον αριθμό (9.)

Αν είναι ξεκλείδωτος, πάμε για εγκατάσταση TWRP και φυσικά custom rom.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader

Πως θα επιτρέψουμε στο κινητό να βλέπει και να δέχεται εντολές από το pc (usb debuggin)

1.)Ενεργοποίηση usb debuggin στο πλαίσιο των επιλογών Developer για Leeco LeMax 2. Εδώ είναι πώς να ενεργοποιήσετε τις επιλογές Developer και πώς να ενεργοποιήσετε το usb debuggin στο πλαίσιο των επιλογών Developer.

Settings - phone info - build version - ταπ 7 φορες - πίσω - Developer options - ενεργοποιηση usb debugging

2.) Μπαίνουμε σε bootloader πατώντας το πλήκτρο vol - και Power μέχρι να βγει ο πιγκουινος στη συνέχεια, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα για να ξεκλειδώσετε τον bootloader.

 

3.) . Ανοίξτε την κονσόλα εντολών στον υπολογιστή σας. Για να ανοίξετε ένα παράθυρο εντολών στον τρέχοντα κατάλογο των Windows, πατήστε το πλήκτρο Shift + δεξί κλικ οπουδήποτε στην Εξερεύνηση των Windows ή κάποιο φάκελο. Στη συνέχεια, από το μενού ανοίγει, απλά πατήστε το "w" πλήκτρο στο πληκτρολόγιο ή επιλέξτε "Άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ" για να ανοίξετε ένα παράθυρο εντολών.

 

4.)Συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας ένα καλώδιο USB-C.

 

5.)Πληκτρολογήστε την ακόλουθη εντολή στο παράθυρο εντολών:

fastboot devices

Αυτή θα μας δείξει αν βλέπει σωστά το κινητό το Pc και αν μπήκαν σωστά οι drivers. Αν δεν το δειχνει ξαναβαζουμε drivers και τσεκάρουμε στην διαχειριση συσκευών να δείχνει Usb Android ADB Device.

Μετά δίνουμε την εντολή.

adb reboot Bootloader

 

6.Αυτή θα θέσει το Android σας σε κατάσταση bootloader, όπου μπορείτε να ξεκλειδωσετε τον Bootloader ή να κάνετε flash / εγκαταστήσετε το recovery custom γνωστό ως TWRP.

 

7.)Εάν η συσκευή σας Android ζητά την άδεια, όπως "Αφήστε τον εντοπισμό σφαλμάτων USB", στη συνέχεια, απλά πατήστε στο OK για να συνεχίσετε.

 

8.Τώρα, όταν το Android σας είναι στην κατάσταση bootloader απλά εκτελέστε την ακόλουθη εντολή στην κονσόλα:

fastboot oem device-info

Αυτό θα μας δείξει αν είναι κλειδωμένος ο Bootloader. Αν βγάλει το device unlocked - false σημαίνει ότι είναι κλειδωμένος και θέλει ξεκλείδωμα. Αν βγάλει device unlocked - true είναι ανοιχτός και βάζουμε το TWRP. Αν το κινητό ήρθε με Custom rom σίγουρα είναι ξεκλείδωτος αλλά καλό είναι να τσεκάρουμε.

 

(9). Προχωράμε σε περίπτωση που είναι κλειδωμένος και δίνουμε την εντολή.

fastboot -i oem unlock 0x2A96

Αυτό θα ξεκλειδώσει το bootloader και να διαγράψει όλα τα δεδομένα χρήστη που υπάρχουν στο τηλέφωνο. Καλό έιναι να έχετε πάρει πρώτα ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας των αρχείων και των δεδομένων του τηλεφώνου σας.

 

10.Μετά την εκτέλεση της ανωτέρω εντολής, επιβεβαιώνουμε την εντολή Bootloader για το ξεκλείδωμα , πατώντας το κουμπί ΑΥΞΗΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ vol + στο Leeco LeMax 2.

 

Πρόσθετες εντολές σε fastboot mode εντός adb

Check_push_adb.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ξεκλείδωμα Bootloader μέθοδος 2: Αν δεν παίξει η πρώτη

 

Τώρα ξέρετε πώς να τεθεί σε λειτουργία bootloader στο Leeco LeMax 2 πατώντας το πλήκτρο vol - και Power μέχρι να εμφανιστούν τα γρανάζια σε fastboot και στη συνέχεια, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα για να ξεκλειδώσετε bootloader στο Android σας:

 

Μπαίνουμε σε fastboot ή κατάσταση bootloader πατώντας τον παραπάνω συνδυασμό πλήκτρων για LeMax 2, ανοίγουμε μια κονσόλα εντολών στον υπολογιστή σας και, στη συνέχεια, εκτελέστε την ακόλουθη εντολή στην κονσόλα:

fastboot oem unlock

Αυτό θα ξεκλειδώσει το bootloader και θα διαγράψει όλα τα δεδομένα χρήστη που υπάρχουν στο τηλέφωνο.

Καλό είναι μετά το ξεκλείδωμα να κάνουμε ένα reboot bootloader και να τσεκάρουμε ότι έμεινε ξεκλέιδωτος.

 

Μετά την εκτέλεση της ανωτέρω εντολής, επιβεβαιώνουμε το Ξεκλείδωμα για LeMax 2 πατώντας το κουμπί (vol+) ΑΥΞΗΣΗ Έντασης.

Συγχαρητήρια !!! Τώρα έχετε ξεκλειδώσει με επιτυχία τον bootloader και ήρθατε στον κόσμο του free Android όπου θα ζήσετε πολλά περισσότερα πράγματα σχετικά με την προσαρμογή του Android. Το επόμενο βήμα που μπορεί να γίνει, είναι να εγκαταστήσετε τo TWRP στο τηλέφωνό σας, για αλλαγή rom>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1ο μαγαζί με τιμή κάτω από 300 δολάρια http://www.yeso521.com/letv-leeco-le-max-2-pro-x820-6gb-golden.html

γιατί όμως δεν αναφέρει την 20 μπάντα ???

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις το πήρα και εγώ.

 

Εγώ του Ιταλού τη rom την V35, νομίζω η τελευταία...

 

Το δαχτυλικό νομίζω δεν δουλεύει σωστά... Δεν ανοίγει η οθόνη ούτε κάνει δόνηση για λάθος αποτύπωμα... Αν την ανοίξω και την κλείσω η αν την ανοίξω και βάλω το δάχτυλο μου, δουλεύει κανονικά...

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα

μπορει κανεις να με βοηθησει πως να περασω την official κινεζικη ρομ 21s;

αυτη τη στιγμη εχω περασμενη την 17s με twrp

πως μπορω να επαναφερω το τηλεφωνο μου σαν να βγηκε απο το εργοστασιο με την 21s ;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα

μπορει κανεις να με βοηθησει πως να περασω την official κινεζικη ρομ 21s;

αυτη τη στιγμη εχω περασμενη την 17s με twrp

πως μπορω να επαναφερω το τηλεφωνο μου σαν να βγηκε απο το εργοστασιο με την 21s ;

 

Κατέβασε την από το XDA και απλά φλασαρε την με TWRP. Αν θες root έχει και ένα zip ακόμα στο ίδιο thread στο XDA για να το φλασάρεις και να γίνεις root... Την πέρασα χθες και δουλεύει άψογα.. Με του Ιταλού είχα reboots και το αποτύπωμα δεν δούλευε

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορώ στην statusbar να βάλω το ρολόι στο κέντρο; ξέρει κανείς; με gravity box δεν μετακινείται

Link to comment
Share on other sites

παίδες στο δικό μου το αποτύπωμα δεν δουλεύει, δεν κάνει ούτε το αρχικό scan για να αποθηκευτεί, έχω δοκιμάσει με 18s custom (με αυτή ήρθε το κινητό) και με ινδική 19s δεν δουλεύει με καμία. Λέτε να είναι hardware πρόβλημα ή πρέπει να γίνει κάτι άλλο;
frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες στο δικό μου το αποτύπωμα δεν δουλεύει, δεν κάνει ούτε το αρχικό scan για να αποθηκευτεί, έχω δοκιμάσει με 18s custom (με αυτή ήρθε το κινητό) και με ινδική 19s δεν δουλεύει με καμία. Λέτε να είναι hardware πρόβλημα ή πρέπει να γίνει κάτι άλλο;

 

εγω εχω 18s cuoco εδω και 1 μηνα,

δουλευε ακαριαια και τελεια, μεχρι σημερα πρωι.

ξαφνικα δεν εχω αποτυπωμα ουτε με calibration ουτε με τιποτα ειναι σαν να μην υπαρχει δεν εγραφει καν νεο αππτυπωμα.

Οποιος ξερει μας λεει τι να κναουμε.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 18s cuoco εδω και 1 μηνα,

δουλευε ακαριαια και τελεια, μεχρι σημερα πρωι.

ξαφνικα δεν εχω αποτυπωμα ουτε με calibration ουτε με τιποτα ειναι σαν να μην υπαρχει δεν εγραφει καν νεο αππτυπωμα.

Οποιος ξερει μας λεει τι να κναουμε.

 

 

εμενα απο cuoco17 δεν βλέπει update η cuoco18s αξιζει??την περνάω απο πάνω??

mi8
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο cuoco17 δεν βλέπει update η cuoco18s αξιζει??την περνάω απο πάνω??

 

αξιζει σιγουρα και απο μπαταρια+, και καμερα+ και ακαριαιο αποτυπωμα, αλλα αυτο με το fingerprint σημερα μου τα χαλασε λιγο.

το ειχα βαλει με v4 cuoco twrp και clean install https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=57909. του chris ειναι καλυτερο και νεοτερη version to twrp.

Αν μπαινει απο πανω δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

ο ΄΄φίλος΄΄ μας στο ali κάθε μέρα το τσιμπάει 2 δολάρια περίπου...... σήμερα μου απάντησαν από το yeso521 ότι μπορούν να το στείλουν με το original firmware, τους έχω ζητήσει έκπτωση και να μάθω τον χρόνο αποστολής, αν είναι όλα οκ ακόμα και χωρίς έκπτωση δηλαδή στα 297 δολάρια το 6/64 θα το πάρω.

Cris σίγουρα δεν θα έχει θέμα η ρομ σου με αυτή την έκδοση ???

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

του Cris ειναι καλυτερο και νεοτερη version to twrp.

Αν μπαινει απο πανω δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω.

Ναι μπαίνει κανονικά με .exe αρχείο που έχει αυτοματοποιημένες εντολές fastboot.;)

Cris σίγουρα δεν θα έχει θέμα η ρομ σου με αυτή την έκδοση ???

όχι κανένα..Μόνο η ram & storage αλλάζει..Το υπόλοιπο hardware είναι ίδιο...:)

εγω εχω 18s cuoco εδω και 1 μηνα,

δουλευε ακαριαια και τελεια, μεχρι σημερα πρωι.

ξαφνικα δεν εχω αποτυπωμα ουτε με calibration ουτε με τιποτα ειναι σαν να μην υπαρχει δεν εγραφει καν νεο αππτυπωμα.

Οποιος ξερει μας λεει τι να κάνουμε.

Clear data & cache μέσα από την εφαρμογή. Αν δεν παίξει, βάλε την 21s ή 19s να ησυχάσεις.:D

παίδες στο δικό μου το αποτύπωμα δεν δουλεύει, δεν κάνει ούτε το αρχικό scan για να αποθηκευτεί, έχω δοκιμάσει με 18s custom (με αυτή ήρθε το κινητό) και με ινδική 19s δεν δουλεύει με καμία. Λέτε να είναι hardware πρόβλημα ή πρέπει να γίνει κάτι άλλο;

Εσένα τι να πώ...:wacko: Από hardbrick και clean install έκανες 10 φορές!!:lol:

Δοκίμασε και την 21s μπας και στρώσει..

EDIT Για όσους θέλουν μουσική ας δουν εδώ>> http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_366468.html?vip=513255

Τσάμπα πράμα..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνει κανονικά με .exe αρχείο που έχει αυτοματοποιημένες εντολές fastboot.;)

 

όχι κανένα..Μόνο η ram & storage αλλάζει..Το υπόλοιπο hardware είναι ίδιο...:)

 

Clear data & cache μέσα από την εφαρμογή. Αν δεν παίξει, βάλε την 21s ή 19s να ησυχάσεις.:D

 

Εσένα τι να πώ...:wacko: Από hardbrick και clean install έκανες 10 φορές!!:lol:

Δοκίμασε και την 21s μπας και στρώσει..

EDIT Για όσους θέλουν μουσική ας δουν εδώ>> http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_366468.html?vip=513255

Τσάμπα πράμα..

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση και όλες τις συμβουλές, πραγματικά σε ευχαριστώ, αλλά να θυμήσω και να το ξέρουν και οι υπόλοιποι ότι το δικό μου κόλλησε όταν από 19s ινδική πήγα με Stock recovery σε 18s κινεζική και το κινητό μπήκε σε bootloop. Το αποτύπωμα όμως Δεν δούλευε εξ αρχής με καμία ρομ, βέβαια 21s δεν δοκίμασα!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω την 21s τρεις μέρες και βλέπω τεράστια μείωση της απόδοσης της μπαταρίας.Συγκεκριμένα με την ίδια χρήση με την 18s η μπαταρία κρατάει τον μισό χρόνο δηλαδή περίπου 14 ώρες.αντιμετωπίζει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση και όλες τις συμβουλές, πραγματικά σε ευχαριστώ, αλλά να θυμήσω και να το ξέρουν και οι υπόλοιποι ότι το δικό μου κόλλησε όταν από 19s ινδική πήγα με Stock recovery σε 18s κινεζική και το κινητό μπήκε σε bootloop. Το αποτύπωμα όμως Δεν δούλευε εξ αρχής με καμία ρομ, βέβαια 21s δεν δοκίμασα!!!!

 

Η ινδικές rom έχουν κάποιο encryption στο boot.img και θέλουν clean install & internal για να μπουν κινέζικες Official rom. Αν ψάξεις XDA developers θα το δεις να το γράφουν όσοι το έχουν πάθει. Ο μόνος τρόπος να μην χρειάζεται αυτό είναι να βάλουμε Developer debloated rom. Δοκίμασε πάντως με ένα clean install την 21s δεν έχεις να χασεις κάτι. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...