Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)

 

maxresdefault.jpg

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 77.6 x 156.8 x 7.99 mm
  • Weight: 185 g
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 820 MSM8996
  • CPU: 2x 2.15 GHz Kryo, 2x 1.6 GHz Kryo, Cores: 4
  • GPU: Qualcomm Adreno 530, 624 MHz
  • RAM: 4 GB, 6 GB, 1866 MHz
  • Storage: 32 GB, 64 GB
  • Display: 5.7 in, LCD, 1440 x 2560 pixels, 24 bit
  • Battery: 3100 mAh, Li-Polymer
  • OS: Android 6.0 Marshmallow
  • Camera: 5312 x 3984 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
  • SIM card: Nano-SIM
  • Wi-Fi: a, b, g, n, ac, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 4.2
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou
    EDITIONS
    E.U.-GLOBAL x820, x821, x822 (all available radio bands) B20 band included
    FDD-LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 17(700), 20(800), 25(1900), 26(850), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - X821
    U.S. - x825, x829 B20 not included
    FDD-LTE Β1 / Β2 / Β3 / Β4 / Β5 / Β7 / Β8 / Β12

 

Unboxing

 

Απαραίτητες ενέργειες πριν την αλλαγή rom

Για εγκατάσταση επίσημης rom:

 

Για εγκατάσταση custom rom:

 

Χρήσιμες οδηγίες - extras:

 

 

Επίσημες rom:

CrisBal ROMs (custom):

Edited by CrisBal
Ενημέρωση

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το κινητό και είναι πραγματικά φανταστικό, το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει βγει ακόμα multilanguage rom, αν κάποιος βρει κάτι ας το γράψει εδώ

 

http://www.honorbuy.com/img/Le_Max1461927703.jpg

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Φιλε για πες μας εντυπωσεις απο καμερα τι λεει σε σχεση με με αλλες ναυαρχιδες?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από ταχύτητα, οθόνη, ποιότητα ήχου στο ακουστικό ?? Είναι ακαριαία γρήγορο ή έχει lags? Είχες κάποια άλλη ναυαρχίδα πριν για να συγκρίνεις?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου, Έχω 4 ερωτήσεις:

1. Πόσο το πήρες?

2. Από πού το πήρες?

3. Πόσο καιρό έκανε να έρθει?

4. Με Google apps τι έχεις κάνει, και είναι rooted. Εμένα η Multilanguage Romδεν με ενδιαφέρει αφού δουλεύω μόνο αγγλικά, αλλά με ενδιαφέρει να είναι root για να βγάλω τις κινεζιες και βεβαίως από την άλλη να έχει τα Google apps.

 

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο ειδοποιησεις messenger viber κλπ σου δουλευουν κανονικα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου, Έχω 4 ερωτήσεις:

1. Πόσο το πήρες?

2. Από πού το πήρες?

3. Πόσο καιρό έκανε να έρθει?

4. Με Google apps τι έχεις κάνει, και είναι rooted. Εμένα η Multilanguage Romδεν με ενδιαφέρει αφού δουλεύω μόνο αγγλικά, αλλά με ενδιαφέρει να είναι root για να βγάλω τις κινεζιες και βεβαίως από την άλλη να έχει τα Google apps.

 

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

343 ευρώ μου βγήκε από honorbuy σε 11 μέρες με sgpost, ήρθε έτοιμο με google play εγκατεστημένο απ'την honorbuy, για rooting βρήκα αυτόν τον οδηγό αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/twrp-root-14s-rom-x820-t3382221

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλοριζικο ειδοποιησεις messenger viber κλπ σου δουλευουν κανονικα?

ναι δουλεύουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε για πες μας εντυπωσεις απο καμερα τι λεει σε σχεση με με αλλες ναυαρχιδες?

 

Επίσης από ταχύτητα, οθόνη, ποιότητα ήχου στο ακουστικό ?? Είναι ακαριαία γρήγορο ή έχει lags? Είχες κάποια άλλη ναυαρχίδα πριν για να συγκρίνεις?

 

η ταχύτητα του είναι φοβερή απλά πετάει παντού και φυσικά δε κολλάει πουθενά, και η οθόνη του είναι εντυπωσιακή και απολαμβάνεις να τη κοιτάς με φυσικά χρώματα

 

η ποιότητα ήχου είναι και αυτή σε υψηλά επίπεδα είτε απ'το ακουστικό είτε απ'το μεγάφωνο πεντακάθαρος μεστός και δυνατός ήχος

 

οι κάμερες και η μπροστά και η πίσω είναι πολύ καλές και μέχρι τώρα στο λίγο που πρόλαβα να τις δοκιμάσω είμαι απόλυτα ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

4. Με Google apps τι έχεις κάνει, και είναι rooted. Εμένα η Multilanguage Romδεν με ενδιαφέρει αφού δουλεύω μόνο αγγλικά, αλλά με ενδιαφέρει να είναι root για να βγάλω τις κινεζιες και βεβαίως από την άλλη να έχει τα Google apps.

Οι Google apps μπαίνουν από το κατάστημα εφαρμογών της εταιρίας.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

2 μεγαλα μειον έχει η συσκευή.

Κάμερα πίσω (ίδια με του Χ900, της πλακας δηλαδή όπου δεν υπάρχει τέλειος φωτισμός) και αυτονομία χάλια. Το 6/64 που περιμένω πιθανότατα θα φύγει σε φίλο...

Link to comment
Share on other sites

η κάμερα πίσω είναι πολύ καλή και η μπαταρία κρατάει μία με μιάμιση μέρα με νορμάλ χρήση (τηλέφωνα και ίντερνετ) που αν αναλογιστούμε την οθόνη την αναλυσή της και τον επεξεργαστή με τη ram που φοράει και το πόσο λεπτό είναι μάλλον πρόκειται για άθλο
Link to comment
Share on other sites

η κάμερα πίσω είναι πολύ καλή και η μπαταρία κρατάει μία με μιάμιση μέρα με νορμάλ χρήση (τηλέφωνα και ίντερνετ) που αν αναλογιστούμε την οθόνη την αναλυσή της και τον επεξεργαστή με τη ram που φοράει και το πόσο λεπτό είναι μάλλον πρόκειται για άθλο

 

Αναλογα με τι συγκρινεις παντα, αν συγκρινεις με τα περσινα λετβ η καμερα είναι στο ιδιο επιπεδο, δηλαδή μια απλα μετρια καμερα για κινεζικο. Σε συνθήκες ελλιπους φωτισμου είναι για κλαματα. Επισης, είναι μια κλαση κατω από το -αρχαιο πλεον- Lenovo k920...

Συνεπως το καλη, είναι σχετικο

Η μπαταρια δινει περιπου 3:40 ωρες SOT (μικτη χρηση 4g/wifi), κατω δηλαδή και από τα 5ιντσα snap 820 που κυκλοφορησαν... Επιεικως μετρια δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ επικοινώνησα με letvmart. http://www.letvmart.com/le-max-2.html. Μου είπαν πως το κινητό είναι σε stock και το στέλνουν με sf-express. Μου είπαν πως ΔΕΝ πληρώνω τελωνείο. Ισχύει ή είναι μούφα απλός να το πουλήσουν και μετά κόψε το λαιμό σου να βγάλεις άκρη όταν φτάσει Ελλάδα? Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία?

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ επικοινώνησα με letvmart. http://www.letvmart.com/le-max-2.html. Μου είπαν πως το κινητό είναι σε stock και το στέλνουν με sf-express. Μου είπαν πως ΔΕΝ πληρώνω τελωνείο. Ισχύει ή είναι μούφα απλός να το πουλήσουν και μετά κόψε το λαιμό σου να βγάλεις άκρη όταν φτάσει Ελλάδα? Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία?

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6722915#post6722915

 

ΜΑΚΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετα από ώριμη σκέψη και σύγκριση (Le max2 4-32Gb vs le2 pro) αποφάσισα να πάω στο Le max διότι πρώτον το pro ακόμα το έχουν μονο με helio x20 και ένας Θεός ξέρει πότε θα είναι διαθέσιμο με x25, και δεύτερον από όσο βλέπω μέχρι τώρα η διαφορά κόστους δεν θα είναι μεγάλη όταν θα ειναι με το καλό διαθέσιμο. Οπότε αυτό που ψάχνω τώρα είναι καταστήματα αξιόπιστα και τιμές. Το βρήκα στο spemall με 373$ που είναι από τις καλύτερες τιμές της αγοράς αλλα δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο το κατάστημα. Έχει κανείς ιδέα?

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετα από ώριμη σκέψη και σύγκριση (Le max2 4-32Gb vs le2 pro) αποφάσισα να πάω στο Le max διότι πρώτον το pro ακόμα το έχουν μονο με helio x20 και ένας Θεός ξέρει πότε θα είναι διαθέσιμο με x25, και δεύτερον από όσο βλέπω μέχρι τώρα η διαφορά κόστους δεν θα είναι μεγάλη όταν θα ειναι με το καλό διαθέσιμο. Οπότε αυτό που ψάχνω τώρα είναι καταστήματα αξιόπιστα και τιμές. Το βρήκα στο spemall με 373$ που είναι από τις καλύτερες τιμές της αγοράς αλλα δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο το κατάστημα. Έχει κανείς ιδέα?

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

 

Εχω αγορασει ταμπλετ απο εκει δεν ειχα προβλημα,απλα η συσκευασια ηταν της κακομοιρας

Link to comment
Share on other sites

και εγω κατοχος του le max 2 απο xiaomi mi note pro...μπαταρια σιγουρα καλυτερη απο το xiaomi ,,,καμερα γενικα δεν τσεκαρω αλλα νομιζω επισης καλυτερη....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετα από ώριμη σκέψη και σύγκριση (Le max2 4-32Gb vs le2 pro) αποφάσισα να πάω στο Le max διότι πρώτον το pro ακόμα το έχουν μονο με helio x20 και ένας Θεός ξέρει πότε θα είναι διαθέσιμο με x25, και δεύτερον από όσο βλέπω μέχρι τώρα η διαφορά κόστους δεν θα είναι μεγάλη όταν θα ειναι με το καλό διαθέσιμο. Οπότε αυτό που ψάχνω τώρα είναι καταστήματα αξιόπιστα και τιμές. Το βρήκα στο spemall με 373$ που είναι από τις καλύτερες τιμές της αγοράς αλλα δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο το κατάστημα. Έχει κανείς ιδέα?

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Απο το spemall αγόρασα πρόσφατα το xiaomi mi5 pro μου είπαν να πληρώσω την επιλογή EU EXPRESS για να αποφύγω το τελωνείο.πλήρωσα στο τελωνείο Γαλλίας 24.90 ευρώ και μετά συνέχισε την αποστολή του, εχουν περάσει 17 μέρες αύριο θα το παραλάβω και για το τελωνείο μετα απο συνεννόηση με το spemall τους ειπα οτι το τελωνείο έπρεπε να το ειχα αποφύγει και δεν πληρώνω τίποτα παραπάνω και απαντησαν πώς τα χρήματα θα τα πάρω πισω αρκεί να στείλω το τιμολόγιο του τελωνειου που ήρθε στο mail. 7 μέρες στην Γαλλία και την 6η μου έστειλαν mail για την πληρωμή μεσω τις ogone μετά λέμε για την ελληνική γραφειοκρατία.θα αγόραζα και παλι απο το spemall.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου παραγγελία έγινε με standard shipping. Δεν βλέπω το λόγο για EU express. Άντε να μην κάνει 18 μέρες και να κάνει 25.

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου παραγγελία έγινε με standard shipping. Δεν βλέπω το λόγο για EU express. Άντε να μην κάνει 18 μέρες και να κάνει 25.

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

 

Καλα το έκανες φιλε μου την επόμενη φορά και εγώ το ίδιο θα κάνω.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας να έρθει η συσκευή θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του Le max 2, είναι δυνατόν να έχουμε την official Rom (μόνο αγγλικά,δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά), να είναι rooted η συσκευή και να έχει Google apps και αν ναι ποιά είναι η διαδικασία?

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βασικα κι εγω το παραγγειλα σημερα και τους ειπα να μου το στειλουν με την official εκδοση να περνουμε και καμια αναβαθμιση.Οσο για το store νομιζω οτι το βαζεις απο το store το μαμισιο.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την χαζομαρα και το έχω παραγγείλει με Multilanguage Rom (λογικά είναι customs). Θα πρέπει όταν έρθει να την βγάλω και να βάλω την official, να το κάνω root και να περάσω Google apps. Το θέμα είναι πως μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάποιον οδηγο για την διαδικασία.

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν νομιζω οτι χρειαζεται ρουτ για το playstore
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το root στην official rom χρειάζεται οχι για τα Google apps αλλά για να βγουν οι κινεζιες και πίστεψε με είναι πολλες.

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...