Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια.εχω ενα max 2 x820 .το παρελαβα με τη 5.8.019S stable .δεν την εχω αλλαξει. εχω εγκαταστησει και το textra και το go sms για να μπορω να εχω μυνηματα με 160 χαρακτηρες.προφανος ομως δεν συνεργαζονται με τη ροομ του τηλεφωνου και ενω εχω δωσει ολες τις αδειες για να λαμβανουν ειδοποιησεις ειναι φορες που δεν ερχονται ταμηνυματα..εχει κανεις βρει καποια εφαρμογη sms να λυνει το προβλημα η πρεπει να αλλαξω room.??

Δυστυχώς σε καμία μαμά δεν θα δεις ειδοποιήσεις ποτέ! Μόνο στις custom εδώ τις δικές μας τις έχουμε ενεργοποιήσει να έρχονται γρήγορα από Google services και από άλλα apk's. Ότι θέλεις κάνεις. Κάνε ένα Full backup και δοκίμασε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το εβαλα εκανε επανεκκινηση. Πως βλεπω οτι σιγουρα εχει εγκατασταθει ?

Εκανε επανεκινηση μόνο του μετά το Installation? Πας πληροφορίες τηλεφώνου και κοίτα το baseband τι λέει? Θυμάσαι το παλιό?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερωτηση? πως κανουμε αυτό (Προτείνουμε να κάνετε Clean installation για να έχουμε την σωστή λειτουργία της ρομ)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε καμία μαμά δεν θα δεις ειδοποιήσεις ποτέ! Μόνο στις custom εδώ τις δικές μας τις έχουμε ενεργοποιήσει να έρχονται γρήγορα από Google services και από άλλα apk's. Ότι θέλεις κάνεις. Κάνε ένα Full backup και δοκίμασε. ;)

 

σευχαριστω πολυ!!! ποια room μου προτινεις.θα με ενδιεφερε καλη καμερα και οσο γινετε καλη αυτονομια μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες με τη τελευταια του Χρηστου μπορω να πω πως ειναι κορυφη! 829 εχω εγω βαλτε τη παιδια τα εχει ολα ..services eui ,root ,extra apps ...ειναι ολοκληρωμενη και με μπαταρια καλυτερη απο τις αλλες 26s μεχρι τωρα. Μονο το google services που με ενα clean στα apps δεν ξαναβγαινει. Συστηνεται !!!

 

 

Edit:

Απο χθες εχω φλασαρει αλλο modem στο 829 , το 23s 033 και νομιζω πως εχει καλυτερη αποκριση στο download των σελιδων και πιο δυνατο σημα

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερωτηση? πως κανουμε αυτό (Προτείνουμε να κάνετε Clean installation για να έχουμε την σωστή λειτουργία της ρομ)

Ευχαριστω

Κοίτα στα ποστ εγκατάσταση ρομ με twrp recovery custom.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εκανε επανεκινηση μόνο του μετά το Installation? Πας πληροφορίες τηλεφώνου και κοίτα το baseband τι λέει? Θυμάσαι το παλιό?

 

μου εβγαλε στο κατω μερος clean cache νομιζω και restart εκανα restart.

τωρα αν το baseband ειναι το βασικο φασμα τωρα εχω mpps.th.2.0.c1.9.-00050-m8996Faaanazm-1 το προηγουμενο δεν το ειχα δει

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 26s aroma και δεν μπορω να βρώ το xposed. Ένω ειναι εγκατεστημενο η εφαρμογη δεν υπάρχει καπου για να την ανοιξω :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς! Αν θες βάζεις NOVA launcher και δεν σε ενδιαφέρει ο EUI ΑΝ δεν θες βάζεις τις υπηρεσίες leeco (αν έχεις Account) και τα έχεις πίσω. Ότι θέλεις κάνεις.. ;)

τι account? Πως φτιαχνω? ποιες υπηρεσεις? που? βοηθειαααα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 26s aroma και δεν μπορω να βρώ το xposed. Ένω ειναι εγκατεστημενο η εφαρμογη δεν υπάρχει καπου για να την ανοιξω :confused:

 

Ρυθμίσεις εξειδικευμένες ρυθμίσεις 1ο 1ο... Επάνω

Screenshot_2017-06-12-23-45-47_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

τι account? Πως φτιαχνω? ποιες υπηρεσεις? που? βοηθειαααα

 

Δες στο ποστ της ρομ στην μέση περίπου

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA διάβασα ότι κλείνει η υπηρεσία LeCloud..οπότε μάλλον δεν έχει νόημα μεσο/μακροπρόθεσμα η χρήση των υπηρεσιών Leeco, εφόσον εξαρτώνται από τη πρώτη, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω ενα max 2 x820 .το παρελαβα με τη 5.8.019S stable .δεν την εχω αλλαξει. εχω εγκαταστησει και το textra και το go sms για να μπορω να εχω μυνηματα με 160 χαρακτηρες.προφανος ομως δεν συνεργαζονται με τη ροομ του τηλεφωνου και ενω εχω δωσει ολες τις αδειες για να λαμβανουν ειδοποιησεις ειναι φορες που δεν ερχονται ταμηνυματα..εχει κανεις βρει καποια εφαρμογη sms να λυνει το προβλημα η πρεπει να αλλαξω room.??

Απλά πάνε από τις ρυθμίσεις με τα εξής βήματα

Settings

Permissions

Auto launch

Και εκεί βάλε auto launchμε το που ανοίγει το τηλέφωνο το textra η όποια θέλεις

Αυτό στην ουσία πέρα που ανοίγει η εφαρμογή μαζί με το τηλέφωνο ακόμη και να την τερματίσεις καταλάθος μαζί με τις άλλες στην ουσία την αφήνει και τρέχει

Και εγώ textra και Viber έχω με την 20ς την official και δεν χάνω ποτέ τίποτα

Αν δε σου δουλέψει ούτε αυτό που θα σου δουλέψει πάνε μετά και κλείδωσε την εφαρμογή από το κάτω αριστερά φυσικό κουμπί σέρνεις προς τα κάτω την εφαρμογή που θέλεις και είσαι κομπλέ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σευχαριστω πολυ!!! ποια room μου προτινεις.θα με ενδιεφερε καλη καμερα και οσο γινετε καλη αυτονομια μπαταριας.

 

Μόλις σου απάντησα, φυσικά και θα δεις ειδιοποίησεις απλά μάλλον δεν έχετε ψάξει όλες τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου

2 χρόνια με leeco τηλέφωνο είμαι λέτε να χάνονται στο δρόμο και να μην είχα αλλάξει ρομ;σου απάντησα παραπάνω το πώς

Κάτι ακόμη κλείδωμα ίσως χρειαστεί μόνο το Viber ,textra ,messenger,email και τα λοιπά αρκεί να τα βάλεις auto launch.

Εγώ έχω messenger textra Viber και Google play store auto launch ,Viber το έχω και κλειδωμένο,email Facebook τίποτα από τα παραπάνω και όλα έρχονται ρολόι

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Απλά πάνε από τις ρυθμίσεις με τα εξής βήματα

Settings

Permissions

Auto launch

Και εκεί βάλε auto launchμε το που ανοίγει το τηλέφωνο το textra η όποια θέλεις

Αυτό στην ουσία πέρα που ανοίγει η εφαρμογή μαζί με το τηλέφωνο ακόμη και να την τερματίσεις καταλάθος μαζί με τις άλλες στην ουσία την αφήνει και τρέχει

Και εγώ textra και Viber έχω με την 20ς την official και δεν χάνω ποτέ τίποτα

Αν δε σου δουλέψει ούτε αυτό που θα σου δουλέψει πάνε μετά και κλείδωσε την εφαρμογή από το κάτω αριστερά φυσικό κουμπί σέρνεις προς τα κάτω την εφαρμογή που θέλεις και είσαι κομπλέ

Μόλις σου απάντησα, φυσικά και θα δεις ειδιοποίησεις απλά μάλλον δεν έχετε ψάξει όλες τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου

2 χρόνια με leeco τηλέφωνο είμαι λέτε να χάνονται στο δρόμο και να μην είχα αλλάξει ρομ;σου απάντησα παραπάνω το πώς

Κάτι ακόμη κλείδωμα ίσως χρειαστεί μόνο το Viber ,textra ,messenger,email και τα λοιπά αρκεί να τα βάλεις auto launch.

Εγώ έχω messenger textra Viber και Google play store auto launch ,Viber το έχω και κλειδωμένο,email Facebook τίποτα από τα παραπάνω και όλα έρχονται ρολόι

 

Μακάρι να μπορούσα να συμφωνήσω μαζί σου και δεν θα χρειαζόταν να βαλω 300 έξτρα Permissions για να έρχονται στην ώρα τους.... ;)

Φυσικά και αν ανοίξεις την οθόνη και ξυπνήσει θα τα έχεις αν τα βάλεις να τρέχουν το θέμα είναι μετά από 1ωρα κλειδωμένα να έρχονται..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα να συμφωνήσω μαζί σου και δεν θα χρειαζόταν να βαλω 300 έξτρα Permissions για να έρχονται στην ώρα τους.... ;)

Φυσικά και αν ανοίξεις την οθόνη και ξυπνήσει θα τα έχεις αν τα βάλεις να τρέχουν το θέμα είναι μετά από 1ωρα κλειδωμένα να έρχονται..

 

Ε τώρα για να σου λέω ότι δουλεύω leeco 2 χρόνια δεν νομίζω να τα έχω χαμένα :p

Τα περμισιονς που δίνεις εσυ στην ουσία είναι αυτά που μπορεί να δώσει ο κάθε χρήστης μόνος του από εκεί που ανέφερα στην ουσία κάνει την εφαρμογή να μην κλείσει

Για να συμφωνήσεις μαζί μου απλά δεν έχεις να το δοκιμάσεις και εσύ και όποιος νομίζει,

και τα περμισιονς auto launch και το κλείδωμα εφαρμογης από το φυσικό κουμπί κάτω αριστερά και μετά σύρσιμο προς τα κάτω της εφαρμογής που θέλουμε μεχρι να εμφανιστεί η κλειδαριά οι περισσότεροι εδώ μέσα απλά αγνοούν την ύπαρξη τους όπως εγώ όταν πρώτο πήρα το πο χ500 και το έμαθα από το xda και κάτι βιντεάκια στο YouTube

Στην ουσία αυτό που κάνατε στις custom rom ήταν να ξεκινάνε η εφαρμογές με το που ανοίγει το τηλέφωνο και μετά να κλειδώνουν όσες το χρειάζονται γιατί δεν το χρειάζονται όλες,για αυτό άλλωστε και η λίγη ελεύθερη ρομ, όπως και εσύ ο ίδιος εχεις πει είναι λίγη γιατί απλά δεν κλείνει της εφαρμογές

Αυτό είναι κάτι που πολύ σωστά κάνατε αλλά ακόμη πολύ πιο σωστά γίνεται επιλεκτικά για οποια εφαρμογή εμείς θέλουμε χωρίς να ρίχνουμε την ελεύθερη ρομ στα τάρταρα και φυσικά χωρίς να χρειάζεται να αλλάζει ο κάθε ένας ρομ για ψιλου πήδημα,δόξα το θεό η λεεκο προνόησε και έχει δώσει την δυνατότητα φουλ παραμετροποίησης

1)Settings

2)Permissions

3)Auto launch και επιλέγουμε εφαρμογή που έχει πρόβλημα

 

1)Αριστερό κάτω φυσικό κουμπί

2) σύρσιμο προς τα κάτω της εφαρμογής που μας ενδιαφέρει

3) ελέγχουμε αν κλείδωσε η εφαρμογή που θέλουμε αν εμφανίζει την κλειδαριά και όλα σούπερ

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA διάβασα ότι κλείνει η υπηρεσία LeCloud..οπότε μάλλον δεν έχει νόημα μεσο/μακροπρόθεσμα η χρήση των υπηρεσιών Leeco, εφόσον εξαρτώνται από τη πρώτη, σωστά;

 

Η China όχι η US κλείνει από ότι φαίνεται αλλά στα δικά μας συγχρονίζει μόνο ASIA & GOOGLE DNS με τις αλλαγές που έχω κάνει οπότε δεν μας νοιάζει προς το παρόν. Μετά αν κλείσει τελείως θα μας μείνει η Google οπότε πάλι οκ θα είμαστε για όλες τις εφαρμογές που συγχρονιζουν μέσω Google. Όπως και τώρα άλλωστε γι αυτό δεν χρειάζονται οι Leeco υπηρεσίες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα για να σου λέω ότι δουλεύω leeco 2 χρόνια δεν νομίζω να τα έχω χαμένα :p

Τα περμισιονς που δίνεις εσυ στην ουσία είναι αυτά που μπορεί να δώσει ο κάθε χρήστης μόνος του από εκεί που ανέφερα στην ουσία κάνει την εφαρμογή να μην κλείσει

Για να συμφωνήσεις μαζί μου απλά δεν έχεις να το δοκιμάσεις και εσύ και όποιος νομίζει,

και τα περμισιονς auto launch και το κλείδωμα εφαρμογης από το φυσικό κουμπί κάτω αριστερά και μετά σύρσιμο προς τα κάτω της εφαρμογής που θέλουμε μεχρι να εμφανιστεί η κλειδαριά οι περισσότεροι εδώ μέσα απλά αγνοούν την ύπαρξη τους όπως εγώ όταν πρώτο πήρα το πο χ500 και το έμαθα από το xda και κάτι βιντεάκια στο YouTube

Στην ουσία αυτό που κάνατε στις custom rom ήταν να ξεκινάνε η εφαρμογές με το που ανοίγει το τηλέφωνο και μετά να κλειδώνουν όσες το χρειάζονται γιατί δεν το χρειάζονται όλες,για αυτό άλλωστε και η λίγη ελεύθερη ρομ, όπως και εσύ ο ίδιος εχεις πει είναι λίγη γιατί απλά δεν κλείνει της εφαρμογές

Αυτό είναι κάτι που πολύ σωστά κάνατε αλλά ακόμη πολύ πιο σωστά γίνεται επιλεκτικά για οποια εφαρμογή εμείς θέλουμε χωρίς να ρίχνουμε την ελεύθερη ρομ στα τάρταρα και φυσικά χωρίς να χρειάζεται να αλλάζει ο κάθε ένας ρομ για ψιλου πήδημα,δόξα το θεό η λεεκο προνόησε και έχει δώσει την δυνατότητα φουλ παραμετροποίησης

1)Settings

2)Permissions

3)Auto launch και επιλέγουμε εφαρμογή που έχει πρόβλημα

 

1)Αριστερό κάτω φυσικό κουμπί

2) σύρσιμο προς τα κάτω της εφαρμογής που μας ενδιαφέρει

3) ελέγχουμε αν κλείδωσε η εφαρμογή που θέλουμε αν εμφανίζει την κλειδαριά και όλα σούπερ

 

Όλα αυτά που λες φυσικά και υπάρχουν, φυσικά και τα ξέρουμε ( οι παλιοί σίγουρα οι νέοι ίσως όχι) και φυσικά κάνουν τη δουλειά που λες με το τηλέφωνο ξύπνιο. Φυσικά όποια δεν θέλουμε την απενεργοποιουμε βγάζοντας την από την προστασία εφαρμογής που υπάρχει και αυτή.... Το θέμα είναι τι γινεται με το τηλέφωνο σε ύπνο που βγαίνει εκτός λειτουργίας το Le push που τις διαχειρίζεται καθώς και ενεργοποιειται το LetvPhoneControl. Οπως και με τα background resource ανοιχτά. Αν τα κλείσεις έχεις ειδοποιήσεις αλλά χάνεις ασφάλεια. Αν τα ανοίξεις πάει για ύπνο. Οπότε χρειάζεται χέρι προγραμματισμού για να τα έχεις και τα δύο. ;)

Μπράβο πάντως που τα είπες για να τα δουν όσοι είναι με μαμά ρομ..;)

EDIT και εγώ από αρχές 2015 έχω Leeco..;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λες φυσικά και υπάρχουν, φυσικά και τα ξέρουμε ( οι παλιοί σίγουρα οι νέοι ίσως όχι) και φυσικά κάνουν τη δουλειά που λες με το τηλέφωνο ξύπνιο. Φυσικά όποια δεν θέλουμε την απενεργοποιουμε βγάζοντας την από την προστασία εφαρμογής που υπάρχει και αυτή.... Το θέμα είναι τι γινεται με το τηλέφωνο σε ύπνο που βγαίνει εκτός λειτουργίας το Le push που τις διαχειρίζεται καθώς και ενεργοποιειται το LetvPhoneControl. Οπως και με τα background resource ανοιχτά. Αν τα κλείσεις έχεις ειδοποιήσεις αλλά χάνεις ασφάλεια. Αν τα ανοίξεις πάει για ύπνο. Οπότε χρειάζεται χέρι προγραμματισμού για να τα έχεις και τα δύο. ;)

Μπράβο πάντως που τα είπες για να τα δουν όσοι είναι με μαμά ρομ..;)

EDIT και εγώ από αρχές 2015 έχω Leeco..;)

Όχι ότι υπάρχει περίπτωση αν πέσει το τηλέφωνο σε ύπνο να μην πάρεις τις ειδοποιήσεις με τον τρόπο που ανέφερα,αυτές θα έρχονται με τον τρόπο που ειπα οτι και αν γίνει, υπενθυμίζω ότι είμαι με μαμά ρομ και με τα παραπάνω όλα δουλεύουν ρολόι και είναι απλά μια ρύθμιση σε σχέση με αλλαγή ρομ, αλλά αν ακόμη συνεχίζεις και φοβάσαι και τον ύπνο του τηλεφώνου που τονίζω ότι δεν υπάρχει μια στο εκατομμύριο να σου κόψει ειδοποίηση αν έχεις κλειδομενες την εφαρμογή και επίσης την έχεις auto launch τότε κάνε και τα εξής που είναι αχρειαστα

1)power saving mode

2)Align wake up ξετσεκαρουμε

3)ultra long standby during sleep τσεκαρουμε

4) battery assistant off σε περίπτωση που καταλάθος το έχει κάποιος ανοιχτό

Αυτά ίσως βοηθήσουν και το fingerprint

Αλλά για εμένα αυτά δε χρειάζονται καν,άμα θέλεις ανεβάζω και βίντεο να δεις πόσο άμεσα παίρνω ειδοποιήσεις

Και από τη στιγμή που τα ξέρετε βρε παιδιά και υπάρχουν γιατί λέτε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει κανείς ειδοποιήσεις με μαμά ρομ και κατευθείαν του λέτε αλλάξτε ρομ;λες και όλοι είναι ειδικοί στο να αλλάζουν ρομ, άλλος μέχρι και ζημιά μπορεί να κάνει

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το AKT profile δεν προκαλεί πρόβλημα, πειραματίζομαι από χθες με τα Modem. Για το x829 το καλύτερο είναι το 419D όπως φαίνεται στην πράξη. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το FP sensor απλά χρειαζόταν μεγαλύτερη πίεση στην επαφή πριν αλλάξω modem αλλά 9/10 άνοιγε πάντα. Τώρα σχεδόν έχει κανονική απόκριση (το σχεδόν πάει σε σχέση με τα άλλα κινητά :p ) με το 419D.

 

Σχετίζεται το μόντεμ με το δαχτυλικό;

 

Επίσης, στο AIDA μου βγάζει ότι η πίσω κάμερα ΔΕΝ υποστηρίζει Video Stabilization (ούτε video snapshot)...είναι θέμα εφαρμογής μήπως; γιατί σε ό,τι δοκιμή θυμάμαι να είχα δει/διαβάσει, έλεγαν ότι υποστηρίζει OIS...

 

Είμαι με την 21s ρουταρισμένη

Link to comment
Share on other sites

1. Σχετίζεται το μόντεμ με το δαχτυλικό;

2. Επίσης, στο AIDA μου βγάζει ότι η πίσω κάμερα ΔΕΝ υποστηρίζει Video Stabilization (ούτε video snapshot)...είναι θέμα εφαρμογής μήπως; γιατί σε ό,τι δοκιμή θυμάμαι να είχα δει/διαβάσει, έλεγαν ότι υποστηρίζει OIS...

Είμαι με την 21s ρουταρισμένη

1. Το μόντεμ όχι το φουλ firmware ναι

2. Υποστηρίζεται από το hardware απλά δεν το εμφανίζει στο Aida..

Screenshot_2017-06-13-08-29-33_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Το μόντεμ όχι το φουλ firmware ναι

2. Υποστηρίζεται από το hardware απλά δεν το εμφανίζει στο Aida..

Screenshot_2017-06-13-08-29-33_1.jpg

 

Στην 21ς που έχω τώρα, ούτεο το Video Snapshot εμφανίζει ως υποστηριζόμενο για τη κύρια/πίσω φωτογραφική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε wi-fi, bluetooth, φακό και λοιπά shortcuts από την drop down μπάρα ή αναγκαστικά με το τετράγωνο κουμπάκι;

 

Επιπρόσθετα, έχω επιλέξει η πρόσβαση στο κέντρο ελέγχου να γίνεται και όταν το κινητό είναι κλειδωμένο, αλλά τζίφος.Πρέπει να ξεκλειδώνω το κινητό για να το βάλω σε αθόρυβη λειτουργία κλπ.

 

Μου φαίνεται πολύ παράξενο η drop down μπάρα να χρησιμεύει μόνο για ειδοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε wi-fi, bluetooth, φακό και λοιπά shortcuts από την drop down μπάρα ή αναγκαστικά με το τετράγωνο κουμπάκι;

 

Επιπρόσθετα, έχω επιλέξει η πρόσβαση στο κέντρο ελέγχου να γίνεται και όταν το κινητό είναι κλειδωμένο, αλλά τζίφος.Πρέπει να ξεκλειδώνω το κινητό για να το βάλω σε αθόρυβη λειτουργία κλπ.

 

Μου φαίνεται πολύ παράξενο η drop down μπάρα να χρησιμεύει μόνο για ειδοποιήσεις...

Γιατί σου φαίνεται παράξενο;

Αφού την δουλειά την ίδια την κάνεις με μόνο ένα κουμπί, ποιός ο λόγος να τα έχει διπλά και με το κουμπί και στην μπάρα;

Όταν εννοείς κλειδομενο;ναι γίνεται αν έχω καταλάβει σωστά

Αν πατήσεις να ανάψει η οθόνη πριν ακόμη το ξεκλειδώσεις αν πατήσεις το τετράγωνο Κουμπί έχεις κανονικά πρόσβαση

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου φαίνεται παράξενο;

Αφού την δουλειά την ίδια την κάνεις με μόνο ένα κουμπί, ποιός ο λόγος να τα έχει διπλά και με το κουμπί και στην μπάρα;

Όταν εννοείς κλειδομενο;ναι γίνεται αν έχω καταλάβει σωστά

Αν πατήσεις να ανάψει η οθόνη πριν ακόμη το ξεκλειδώσεις αν πατήσεις το τετράγωνο Κουμπί έχεις κανονικά πρόσβαση

Ακριβώς έτσι και να συμπληρώσω ότι με ένα πάτημα ούτε καν σύρσιμο έχεις και recent app's και συντομεύσεις στοκ υπηρεσιών και On demand music και συντομεύσεις για wifi Data κλπ σε σχέση με AOSP που θέλεις 2-4 πατήματα να τα δεις όλα αυτά . Κατά την άποψή μου πάντα επίσης πιστεύω ότι το να βλέπεις εικονίδια στην status bar τύπου AOSP γίνεται και με EUI με τα κατάλληλα xposed modules οπότε και αυτό μπορείς να το έχεις. Αν και για μένα προτιμώ πάντα να έχω με διαβάθμιση γραμμών και σήμα κινητής και wifi σε αντίθεση με τα flat AOSP. Να πω κι εγώ ότι έχουμε πρόσβαση στις παραπάνω συντομεύσεις από κλειδωμένη οθόνη με το κάτω αριστερά Virtual key κανονικά και φυσικά και μουσική stop Play pause Κλπ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...