Jump to content

Cubot Dinosaur


christosi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχω και εγω προβλημα με το κινητο στο touch screen μια λωριδα στην πανω σειρα δεν ακουει τιποτα :mad::mad:

το εχω απο την αρχη του χρονου κοντα ενα εξαμηνο επισης νομιζω οτι εχει και θεμα στο ηχειο δεν ακουω καλα απο Δευτερα θα μιλησω με το το σιτε που το πηρα ελπιζω να μην μου κανουν νερα γιατι οπως βλεπω το ιδιο προβλημα εχουν πολοι :mad::mad: το αλλαζουν το επισκευαζουν εχετε ιδεα;;;

 

Δεν τα εχω σε εκτιμηση τα κουμποτ καθολου. Κακη ποιοτητα κατασκευης. Δοκιμασα να φτιαξω κατι που απο μονο του χαλασε ( η οθονη καποια στιγμη απο μονη της δεν επιανε ενα σημειο ) και το εκανα χειροτερα με το που προσπαθησα να σηκωσω την πλακετα.

Το ηχειο μπορει να αλλαχτει αν ειναι κουμπωτο, η οθονη και εκεινη με αρκετη τυχη και χειρουργικες κινησεις.

Ευτυχως δεν ειναι ολες οι εταιριες σαν και αυτην .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα και η τριτη συσκευη αρχισε και κανει τα ιδια νουμερα, δυο φορες αντικατασταση για το ιδιο θεμα της οθονης και παλι τα ιδια.

Απαραδεκτο τελειως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω την εν λογο συσκευη ενα μηνα,το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι οταν κανει αναβαθμιση καποιων εφαρμογων μεσω του play store απενεργοποιουνται αυτες οι εφαρμογες εξαφανιζονται απο το μενου της συσκευης και πρεπει να τις ανοιξω παλι μεσω του play store,το εχει αυτο το προβλημα κανεις??? υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω???

 

οσο για ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SERVICE της cubot οπως και της xiaomi ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ info quest,απο οπου και να το εχετε αγορασει τα στελνουν εκει για service...το επισημο καταστημα που πουλαει cubot ειναι το http://www.you.gr απο εκει το αγορασα κι εγω.

Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα το εστειλα για σέρβις απο εκει που το ειχα παρει και για καλη μου τυχη μου εστειλαν καινούργιο κινητο και το ειχα περιπου απο τιν Φλεβάρη
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
τελικά, παρά την ζημιά το κράτησα το κινητό και το χρησιμοποιώ κανονικά, ευτυχώς η ζημιά στην οθόνη δεν επεκτάθηκε και τα αυτόματα πατήματα περιορίστηκαν...οπότε και εγώ μετά από λίγο καιρό το συνήθισα και με διάφορες πατέντες (κλείδωσε - ξεκλείδωσε οθόνη) την παλεύω. Εκεί μας κατάντησε ο Κινέζος...:dizzy:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τριτη φορα στην infoquest το δικο μου, τις προηγουμενες δυο εγινε αντικατασταση συσκευης, τωρα εγινε αντικατασταση οθονης και ηχειου.

Να δουμε τωρα ποσο θα αντεξει..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στη συσκευή του συγγενικού μου προσώπου παρουσιάστηκε το εξής θέμα : ξαφνικά φορτίζει τραγικά αργά. Μετά από την αντικατάσταση της μπαταρίας με νέα φορτίζει κανονικά μέχρι το 66% και μετά σταματά... Η θύρα φόρτισης λογικά δεν πρέπει να έχει θέμα μιας και φορτίζει σταθέρα μέχρι το παραπάνω ποσοστό. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλον κάτι αντίστοιχο;Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή τυχόν αναβάθμιση του λογισμικού θα βοηθήσει την κατάσταση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή του συγγενικού μου προσώπου παρουσιάστηκε το εξής θέμα : ξαφνικά φορτίζει τραγικά αργά. Μετά από την αντικατάσταση της μπαταρίας με νέα φορτίζει κανονικά μέχρι το 66% και μετά σταματά... Η θύρα φόρτισης λογικά δεν πρέπει να έχει θέμα μιας και φορτίζει σταθέρα μέχρι το παραπάνω ποσοστό. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλον κάτι αντίστοιχο;Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή τυχόν αναβάθμιση του λογισμικού θα βοηθήσει την κατάσταση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Τετοια θεματα εχουν να κανουν με το λογισμικο κατα 99%. Στο ρωσσικο φορουμ καποιος ειχε περασει μια αλλη ρομ και λυθηκε. Πολυ φοβαιμαι με την επανναφορα θα σου παραουσιασει καποια στιγμη το ιδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τετοια θεματα εχουν να κανουν με το λογισμικο κατα 99%. Στο ρωσσικο φορουμ καποιος ειχε περασει μια αλλη ρομ και λυθηκε. Πολυ φοβαιμαι με την επανναφορα θα σου παραουσιασει καποια στιγμη το ιδιο προβλημα

 

Θα δοκιμάσω την αναβάθμιση του λογισμικού της συσκευής ( σίγουρα έχει παλιότερη έκδοση ) αν και νομίζω ότι είναι λίγο "μπελαλιδικο" ως διαδικασία...Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εχω αγορασει δυο ενα μαυρο και ενα ασπρο απο you.gr κι εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος....ισως η καλυτερη συσκευη σε αυτα τα λεφτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δυστυχώς και το δεύτερο cubot dinosaur, που είχαμε στη οικογένεια, παρουσίασε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (καμένη λωρίδα pixel στην οθόνη)... τυχαίο δεν νομίζω !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...