Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει εγγυηση ακομα δυο μηνες!οκ θα ψαξω απο γουγλι τα τηλ και θα τους παρω να δω τι θα μου πουν...τουλαχιστον για την οθονη την μπαταρια την αλλαζω μολις ληξη τελειωση η εγγυηση

 

σε ευχαριστω:)

Να αλλάξεις και την μπαταρία όσο είσαι στην εγγύηση των 2 ετών γιατί θα πληρώσεις μόνο όσο κοστίζει η μπαταρία, δεν πληρώνεις δηλαδη τα εργατικά. Δεν νομίζω να σου κοστίσει λιγότερο αν την αλλάξεις μόνος σου, και θα σου βάλουν γνήσια μπαταρία οπότε θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να αλλάξεις και την μπαταρία όσο είσαι στην εγγύηση των 2 ετών γιατί θα πληρώσεις μόνο όσο κοστίζει η μπαταρία, δεν πληρώνεις δηλαδη τα εργατικά. Δεν νομίζω να σου κοστίσει λιγότερο αν την αλλάξεις μόνος σου, και θα σου βάλουν γνήσια μπαταρία οπότε θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

θυμαμαι οτι στα περισσοτερα κινητα η εγγυηση στην μπαταρια εχει ενα χρονο!δεν ξερω αν ειναι κ στα huawei ετσι?ελπιζω η μπαταρια να εχει κανα 10αρικο να την αλλαξω :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα.

Βρήκα στο skroutz προς αγορά το "Huawei P9 Lite (2017) / Honor 8 Lite". Έτσι ακριβώς το γράφει. Θέλω να μου πείτε αν το P9 και το Honor8 είναι το ίδιο τηλέφωνο. Όπως το γράφει έτσι το καταλαβαίνω. Επίσης αν υποστηρίζει και τις τρεις μπάντες lte(B3,B7,B20)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βρήκα στο skroutz προς αγορά το "Huawei P9 Lite (2017) / Honor 8 Lite". Έτσι ακριβώς το γράφει. Θέλω να μου πείτε αν το P9 και το Honor8 είναι το ίδιο τηλέφωνο. Όπως το γράφει έτσι το καταλαβαίνω. Επίσης αν υποστηρίζει και τις τρεις μπάντες lte(B3,B7,B20)

Ευχαριστώ.

Θεωρητικά ναι, κυκλοφορεί και ως Honor 8 lite στην Κίνα και ίσως σε κάποιες άλλες χώρες. Για είσαι σίγουρος, Μπορείς να ζητήσεις από το μαγαζί να σου πει το imei και με βάση το imei να πάρεις τηλέφωνο το επίσημο service να σου πουν αν έχει όντως επίσημη εγγύηση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βρήκα στο skroutz προς αγορά το "Huawei P9 Lite (2017) / Honor 8 Lite". Έτσι ακριβώς το γράφει. Θέλω να μου πείτε αν το P9 και το Honor8 είναι το ίδιο τηλέφωνο. Όπως το γράφει έτσι το καταλαβαίνω. Επίσης αν υποστηρίζει και τις τρεις μπάντες lte(B3,B7,B20)

Ευχαριστώ.

 

Στο kimovil.com μπορείς να δεις αν οι συσκευές υποστηρίζουν όλες τις μπάντες.

Στα χαρακτηριστικά της συσκευής είναι κάτω-κάτω.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Μου τη δίνει το γεγονός ότι γεμίζει τάχιστα ο αποθηκευτικός χώρος. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μερικές εφαρμογές πιάνουν τα δεδομένα τους τόσο πολύ χώρο. Δε νοείται το word να μου πιάνει 300ΜΒ ή το onedrive. Ούτε είναι λύση να κάνω εκκαθάριση δεδομένων κάθε λίγο και λιγάκι.

Αυτό που κάνω είναι συνήθως να καθαρίζω την cache του facebook χειροκίνητα (γιατί βλέπω είναι η εφαρμογή με την περισσότερη cache. Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή να καθαρίζω την cache ΟΛΩΝ των εφαρμογών με ένα κλικ πχ;;

Εννοείται ότι φωτογραφίες βίντεο κτλ μπαίνουν στην sd, την οποία έχω βάλει ως προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το βάζεις να λειτουργεί και με τα προγράμματα στην sd... εγώ έτσι το έχω και δε με νοιάζει πλέον το θέμα χώρου.
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης την sd. Τι άλλο πρέπει να κάνω; Απ' όσο ξέρω οι εφαρμογές δε μεταφέρονται στην sd. Κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης την sd. Τι άλλο πρέπει να κάνω; Απ' όσο ξέρω οι εφαρμογές δε μεταφέρονται στην sd. Κάνω λάθος;

 

οχι εκεί θα αποθηκευονται όλα.. εγώ μετά την αλλαγή σε sd δεν βάζει τίποτα στου κινητού.. ίσως σε παλιότερες εκδόσεις λειτουργικού να γινόταν... κάνε δοκιμή και θα δεις

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε θυμάμαι είναι αν έβαλα προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης πριν ή μετά το factory reset που είχα κάνει.

Εν ολίγοις, αν κάνω ένα factory reset τώρα και πριν εγκαταστήσω το ο,τι δήποτε βάλω προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης στην sd, λογικά δε θα έχω θέμα ε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε θυμάμαι είναι αν έβαλα προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης πριν ή μετά το factory reset που είχα κάνει.

Εν ολίγοις, αν κάνω ένα factory reset τώρα και πριν εγκαταστήσω το ο,τι δήποτε βάλω προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης στην sd, λογικά δε θα έχω θέμα ε;

 

Ακριβώς... κάνε fr και αφού αλλάξεις σε sd κάνε μετά εγκατάσταση τα προγράμματα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Έχει να προτείνει κάποιος, καλό(φθηνό) σέρβις για την αλλαγή οθόνης;; Έσκασε με τη πλάτη κι ενώ φορούσε θήκη και Tempered glass, ράγισε η στη πάνω γωνιά.. Το tempered άθικτο!

 

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/episkeues-kinitwn-smartphones/episkeues-kinitwn-huawei/183481--αλλαγή-οθόνης-huawei-p9-lite-black

Έχει κανείς γνώμη για Κωτσόβολο;

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χρειάζομαι αλλαγή μπαταρίας.

Κάτι κοντά σε Νίκαια αν υπάρχει παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χρειάζομαι αλλαγή μπαταρίας.

Κάτι κοντά σε Νίκαια αν υπάρχει παιδιά.

 

Επειδη και γω εχω θεμα με την μπαταρια..αν βρεις κατι και ποσο κοστιζει κανε μας μια ενημερωση..το εχω μονο σαν gps στο αμαξι πλεον αλλα η μπαταρια ειναι πλεον χαλια.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλακοπούλου 178, Αθήνα 115 27

Το επίσημο σέρβις huawei,

Για μπαταρία που είχα ρωτήσει παλιά σε ένα p9 lite μου είπαν 15€.

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλακοπούλου 178, Αθήνα 115 27

Το επίσημο σέρβις huawei,

Για μπαταρία που είχα ρωτήσει παλιά σε ένα p9 lite μου είπαν 15€.

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω :D

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Για σπασμένη οθόνη, ξέρει κανένας;;

 

Το ακριβώς προηγούμενο μήνυμα από το δικό σου αναφέρει το επίσημο σέρβις της Huawei...

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβώς προηγούμενο μήνυμα από το δικό σου αναφέρει το επίσημο σέρβις της Huawei...

Το σέρβις δε λέει τιμή.. Πρέπει να το δουν και ή το φτιάχνουν ή στο δίνουν πίσω, αφού πληρώσει 7€ για τη διάγνωση.. Γι'αυτό ζήτησα περαιτέρω πληροφορίες..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Έχω ενα P9 lite με τα 2 giga 2καρτο σε λευκό χρωμα ,σε πολυ καλή κατάσταση με ραγισμένο το εξωτερικό τζαμι κάτω χαμηλά στο λευκό σημείο που δεν φαινεται καν .Αν ενδιαφέρεται κανείς για αγορά ας μου στείλει .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
H μπαταρια κοστιζει 20€ και χρειαζεται να το αφησεις στο σερβις της huawei το πολυ μια μερα...Σας ενημερωνουν οτι πρεπει να χετε κανει backup πρωτα.Σερβις εχει στη Μιχαλακοπουλου και καπου αλλου στηβ Αθηνα που δεν θυμαμαι.
Link to comment
Share on other sites

Update: Το πηγα σημερα στη Μιχαλακοπουλου για αλλαγη μπαταριας.18€ το κοστος.Αλλα ειχε και προβλημα το βυσμα φορτισης το οποιο αλλαχτηκε.35€ εκανε αυτο αλλα επειδη αλλαξα και μπαταρια, αφαιρειται εργασια 10€.Οποτε 43€ εδωσα.Μεσα σε δυο ωρες ηταν ετοιμο.Το τηλεφωνο σαν συσκευη να ξερετε εχει δυο χρονια εγγυηση, η μπαταρια ενα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειναι και μενα για αλλαγή,πηρα ενα pixel 2 αλλα θα.κρατησω και αυτο.Παιδια ειναι σκυλι.....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...