Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε δικαρτο P9 lite που το εχει η κορη μου η μια καρτα ειναι voda και εχει το νουμερο που επικοινωνει, και της πηρα τωρα για τις διακοπες μια cosmokarta για δεδομενα μονο. αν ανοιξει το ιντερνετ πως θα κατεβασει απο την κοσμοκαρτα να χρεωθει απο εκει τα δεδομενα? θελει καποια ρυθμιση?

 

Πας στις ρυθμίσεις - ρυθμίσεις διπλής κάρτας και επιλέγεις την sim που θέλεις για τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας στις ρυθμίσεις - ρυθμίσεις διπλής κάρτας και επιλέγεις την sim που θέλεις για τα δεδομένα.

 

σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να το κάνω root. Ένας οδηγός στα ελληνικά δεν υπάρχει; Έχω πάρει otg και δεν το διαβάζει καθόλου....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κάποιος πως το κάνουμε root;

Παιδιά πως μπορώ να το κάνω root. Ένας οδηγός στα ελληνικά δεν υπάρχει; Έχω πάρει otg και δεν το διαβάζει καθόλου....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να το κάνω root. Ένας οδηγός στα ελληνικά δεν υπάρχει; Έχω πάρει otg και δεν το διαβάζει καθόλου....

για να κάνεις root πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις τον bootloader για να γίνει αυτό πας (πατάς εδώ) εδώ κάνεις εγκραφή (και αν δεν έχουν κλειδώσει ακόμην την υπηρεσία) ζητάς τον κωδικό για να ξεκλειδώσεις τον bootlaoder, μετά καταβάζεις twpr , έχει 3-4 εκδόσεις και περνάς ή magisk ή supersu. ΠΡΟΣΟΧΗ με το ξεκλείδωμα του bootloader κάνει wipe όλο το κινητό (εργοστασιακές ρυθμίσεις) σε κάθε περίπτωση το otg (από εμπειρία αλλά και σχόλια άλλων ) μπορεί να μην δουλέψει με το συγκεκριμένο usb (δεν δουλεύει με όλα) KAI για να κάνει update σε άλλη έκδοση θα πρέπει να κάνεις unroot.

ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ¨ΕΧΟΥΜΕ στο μυαλό μας ότι μπορεί να πάει κάτι στραβά και να μας brickarei το κινητό. Αν θέλεις βοήθεια για να συνεχίσεις για root πες .

Σε περ'ιπτωση που έχει κλειδώσει το δωρεάν ξεκλείδωμα του bootloader από την huawei τότε πας μόνο με πληρωή από υπηρεσίες όπως το dc unlocker

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ξερουμε αν θα παρει τα Android 8?

Το πρώτο μοντέλο με 2 gb (όπως το δικό μου L21) 99% όχι το 2017 μοντέλο ναι (άρχισε να την δίνει)

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

για να κάνεις root πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις τον bootloader για να γίνει αυτό πας (πατάς εδώ) εδώ κάνεις εγκραφή (και αν δεν έχουν κλειδώσει ακόμην την υπηρεσία) ζητάς τον κωδικό για να ξεκλειδώσεις τον bootlaoder, μετά καταβάζεις twpr , έχει 3-4 εκδόσεις και περνάς ή magisk ή supersu. ΠΡΟΣΟΧΗ με το ξεκλείδωμα του bootloader κάνει wipe όλο το κινητό (εργοστασιακές ρυθμίσεις) σε κάθε περίπτωση το otg (από εμπειρία αλλά και σχόλια άλλων ) μπορεί να μην δουλέψει με το συγκεκριμένο usb (δεν δουλεύει με όλα) KAI για να κάνει update σε άλλη έκδοση θα πρέπει να κάνεις unroot.

ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ¨ΕΧΟΥΜΕ στο μυαλό μας ότι μπορεί να πάει κάτι στραβά και να μας brickarei το κινητό. Αν θέλεις βοήθεια για να συνεχίσεις για root πες .

Σε περ'ιπτωση που έχει κλειδώσει το δωρεάν ξεκλείδωμα του bootloader από την huawei τότε πας μόνο με πληρωή από υπηρεσίες όπως το dc unlocker

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρώτο μοντέλο με 2 gb (όπως το δικό μου L21) 99% όχι το 2017 μοντέλο ναι (άρχισε να την δίνει)

Δηλαδή να μην ξεκλειδώσω τον bootloader; Τι προτείνεις ; Δεν θα δουλέψει το otg; Update το κινητό δεν μου έχει κάνει πάρα μια φορά. Είναι στην έκδοση 380. Τι εννοείς το συγκεκριμένο usb;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην ξεκλειδώσω τον bootloader; Τι προτείνεις ; Δεν θα δουλέψει το otg; Update το κινητό δεν μου έχει κάνει πάρα μια φορά. Είναι στην έκδοση 380. Τι εννοείς το συγκεκριμένο usb;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το otg τι είναι; να μπορεί να διαβάζει usb συσκευές το κινητό από το usb του, και σε εμένα που το δοκίμασα με μερικά usb δουλέυει με μερικά όχι, απλά η όλη διαδικασία είναι λίγο μπέρδεμα και προσωπικά δεν αξίζει (παρόλο που το έχω root δεν έχω ενεργοποιήσει πάλι το otg) ;όσο για τον bootloader απλά αν θέλεις να το κάνεις root για να παίξεις και με άλλα προγράμματα (xposed, lucky patcher, titanium κλπ) ναι αξίζει αν όχι δεν χρειάζεται, απλά όπως είπα και παραπάνω , αν είσαι root και κάνεις update χωρίς να κάνεις κάποια διαδικασία unroot και να περάσεις πάλι το μαμά recovery ή κάποια mods ,το κινητό μπορεί να πάθει soft brick.

όσο για την έκδοση είσαι λίγο πίσω τελευταία official έιναι η 502

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Το otg τι είναι; να μπορεί να διαβάζει usb συσκευές το κινητό από το usb του, και σε εμένα που το δοκίμασα με μερικά usb δουλέυει με μερικά όχι, απλά η όλη διαδικασία είναι λίγο μπέρδεμα και προσωπικά δεν αξίζει (παρόλο που το έχω root δεν έχω ενεργοποιήσει πάλι το otg) ;όσο για τον bootloader απλά αν θέλεις να το κάνεις root για να παίξεις και με άλλα προγράμματα (xposed, lucky patcher, titanium κλπ) ναι αξίζει αν όχι δεν χρειάζεται, απλά όπως είπα και παραπάνω , αν είσαι root και κάνεις update χωρίς να κάνεις κάποια διαδικασία unroot και να περάσεις πάλι το μαμά recovery ή κάποια mods ,το κινητό μπορεί να πάθει soft brick.

όσο για την έκδοση είσαι λίγο πίσω τελευταία official έιναι η 502

Αφού δεν μου παίρνει αναβάθμιση πως γίνεται να βάλω αυτην την έκδοση;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μου παίρνει αναβάθμιση πως γίνεται να βάλω αυτην την έκδοση;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς με το firmware finder από το playstore δες εδώ και εδώ, σχετικά εύκολη διαδικασία , απλά αν το κάνει θα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι τα μονόκαρτα κινητά έχουν τις εκδόσεις που τελειώνουν σε μονούς αριθμούς και τα δίκαρτα σε ζυγούς.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με το firmware finder από το playstore δες εδώ και εδώ, σχετικά εύκολη διαδικασία , απλά αν το κάνει θα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι τα μονόκαρτα κινητά έχουν τις εκδόσεις που τελειώνουν σε μονούς αριθμούς και τα δίκαρτα σε ζυγούς.
Εγώ έτρεξα με κάτι βίντεο στο you tube με την εφαρμογή από το playstore και έβαλα την 413 που λογικά είναι για μονοκαρτο όπως λες και εγώ έχω δικαρτο.... Ακόμα δουλεύει δεν ξέρω για πόσο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτρεξα με κάτι βίντεο στο you tube με την εφαρμογή από το playstore και έβαλα την 413 που λογικά είναι για μονοκαρτο όπως λες και εγώ έχω δικαρτο.... Ακόμα δουλεύει δεν ξέρω για πόσο...
Αν μπορείς πες μου ακριβώς ποια να βάλω γιατί δεν βρίσκω άκρη κατά προτίμηση με το. apk. Πριν φορούσα emui 5.01 και τώρα 5.038b4cc52dc680bea43c29806c1fad39f0.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πες μου ακριβώς ποια να βάλω γιατί δεν βρίσκω άκρη κατά προτίμηση με το. apk. Πριν φορούσα emui 5.01 και τώρα 5.03

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια συμβουλή, όταν ανεβάζεται φώτο από κινητό το IMEI να το κρύβεται για πολλούς λόγους.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή, όταν ανεβάζεται φώτο από κινητό το IMEI να το κρύβεται για πολλούς λόγους.
Θα μου πεις τι πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μου πεις τι πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να περάσεις την τελευταία rom μιλάς; αν ναι τότε δες τα δυο link που έχω δώσει πιο πάνω, απλά η επίσημη είναι η 502 και εννοείτε ότι καλύτερα είναι να κατεβάσεις την fullΟΤΑ περίπου 2gb.

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις την τελευταία rom μιλάς; αν ναι τότε δες τα δυο link που έχω δώσει πιο πάνω, απλά η επίσημη είναι η 502 και εννοείτε ότι καλύτερα είναι να κατεβάσεις την fullΟΤΑ περίπου 2gb.
Δεν την βρίσκω αυτήν μου βγάζει Ναι την τελευταία rom λέω...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f306875b2ffc648b20c7276ce8777ea5.jpg

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Γράψε λάθος το δικό σου είναι l31 οπότε η τελευταία είναι η 414 , σου έστειλα αναλυτικά σε πμ

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε λάθος το δικό σου είναι l31 οπότε η τελευταία είναι η 414 , σου έστειλα αναλυτικά σε πμ
Οκ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Την πέρασα επιτυχώς....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

το δικό μου είναι το P9 LITE 2016 με τα 3gb το δικάρτο και φοράει VNS-L31C432414.

Παρατήρησα ότι μετά την αναβάθμιση δεν έχω ειδοποιήσεις στο instagram, outlook , mesenger.

υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

Πριν την αναβάθμιση αυτή το πρόβλημα που είχα ήταν ότι αποσυνδεόταν το κινητό (bluetooth) από το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μια ερωτηση το βρισκω μεταχειρισμενο ενος ετους σε πολλυ καλη κατασταση αξιζει για 90 ευρω?

Για 90 ευρω αξιζει και με το παραπανω,ειδικα αν ειναι με τα 3GB RAM

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας,

Επειδή δεν βρίσκω πλέον ζελατίνες για την οθόνη και πάω αναγκαστικά σε γυαλί για πρώτη φορά, είχε κανείς κάποιο θέμα; Σε κάποιο κινητό (νομίζω redmi 4x) θυμάμαι διάβαζα ότι τα γυαλιά είχαν θέμα επειδή ήταν λίγο κήλη η οθόνη. Εδώ είχε κανείς τέτοιο θέμα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σε Huawei p9 lite 2017 πως στον κόρακα βάζω ότι ήχο θέλω για ειδοποίηση στο Gmail?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το βρισκω μεταχειρισμενο ενος ετους 80 ευρω. Αξιζει να το παρω ή να παω σε κατι καινουριο ιδιας μαρκας η Χιαομι με 150 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...