Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Έχω ένα θεματάκι και θεωρώ πως ίσως κάποιος να έχει τη λύση.

Μου έδωσε ένας φίλος ένα P9 lite με unlocked bootloader και vns-l21c432b181 έκδοση. Το κινητό δε βρίσκει αυτόματα Update, οπότε κατέβασα το firmware finder. Όποιο firmware και να κατεβάσω, με σταματάει με το μήνυμα:

"Software Install Failed!

Failed to check the update package.

Please download the package again".

 

Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια για το ποιο firmware πρέπει να κατεβάσω!

 

μάλλον έχει και twrp εγκατεστημένο , αν ναι τότε θα περάσεις την rom με αυτη΄τη μέθοδο από εδώ https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/development/hwota-p9-lite-upgrade-rebrand-tools-pc-t3778839

Υ.Γ. να υποθέσω ότι κατεβάζεις rom για το συγκεκριμένο που είναι μονόκαρτο(b181- θα τελειώνει σε μονό αριθμό η έκδοση όχι σε ζυγό) , έτσι , και πρόσεχε αν έχει κάνει mod για δίκαρτο μπορεί να χτυπήσει η εγκατάσταση

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, είδα χτες στη σελίδα του Πλαίσιο στο facebook ότι η Huawei θα αναβαθμίσει τα Huawei P9 και P9 Plus σε android 8. Τους ρώτησα μήπως ξέρουν αν θα πάρει το oreo και το huawei P9 lite 2016 και μου είπαν ότι θα πάρουμε το android 8 και μάλιστα μου είπαν ότι αν δεν έχει γίνει ακόμα είναι θέμα χρόνου. :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει καμμία πρόταση για tempered glass για Huawei p9 lite 2016

Απο Ελλαδα η απο εξω;

Καποια στιγμη οταν ειχα το κινητο ειχα αλλαξει 5-6 τζαμακια γιατι αφηναν ολα μια φουσκαλα στο σημειο που ειναι το λογοτυπο.Εχεις ξαναβαλει τζαμακι;ειχες παρατηρησει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει τζαμακι ήμουν με την μαμισια μεμβράνη, δεν με πειράζει απο που θα το πάρω με απασχολεί το αν θα κάτσει καλά επάνω του
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα την εφαρμογή firmware Finder που υπάρχει στο playstore και πλέον είμαι με emui 8, ενημερώνω μήπως κάποιος βιάζεται να αναβαθμιστεί.
Link to comment
Share on other sites

απο οπου και να βαλης τζαμακι πλην ελαχιστων περιπτωσεων θα σου κανη φουσκαλες[δεν θα πατηση καλα]δεξια και αριστερα στο λογοτυπο ,απο ερευνα σε διαφορα φορουμ πρεπει να ανοικτη και να λασκαριστουν οι βιδουλες που κρατανε το σωμα ,η το βαζης για προστασια και με τον καιρο το συνηθιζης.
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση

Huawei P9 Lite 2016 :p

Χρησιμοποίησα την εφαρμογή firmware Finder που υπάρχει στο playstore και πλέον είμαι με emui 8, ενημερώνω μήπως κάποιος βιάζεται να αναβαθμιστεί.

:p :p :p :p :p

φιλε μου με πια εκδοση εισαι στην 8 και σε τι τηλ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει τζαμακι ήμουν με την μαμισια μεμβράνη, δεν με πειράζει απο που θα το πάρω με απασχολεί το αν θα κάτσει καλά επάνω του

 

απο οπου και να βαλης τζαμακι πλην ελαχιστων περιπτωσεων θα σου κανη φουσκαλες[δεν θα πατηση καλα]δεξια και αριστερα στο λογοτυπο ,απο ερευνα σε διαφορα φορουμ πρεπει να ανοικτη και να λασκαριστουν οι βιδουλες που κρατανε το σωμα ,η το βαζης για προστασια και με τον καιρο το συνηθιζης.

 

ειχα βρει κατι τζαμακια που καθοντουσταν τελεια σε ενα μαγαζι στο κορωπι...δυστυχως εκλεισε...

αν εχεις χρονο και διαθεση ψαξε στο aliexpress θα βρεις πολυ φθηνα και διαβαζοντας τα σχολια απο κατω κατεληξε σε δυο τρια και παρτα...με κανα ευρω το ενα δεν χανεις τιποτα (περα απο χρονο) αν δεν κατσουν καλα....απλα θα παραλαβεις μετα απο κανα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο βίντεο που να δείχνει πως μπορώ να βάλω το Android 8 + emui 8 στο κινητο μου με firmware finder? Επισης, ειναι ευκολη η διαδικασια? Ρωταω γιατι δεν εχω ξανακανει κατι τετοιο και δεν ξερω.......μην κανω καμια γκαφα με το κινητο. :/
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα την εφαρμογή firmware Finder που υπάρχει στο playstore και πλέον είμαι με emui 8, ενημερώνω μήπως κάποιος βιάζεται να αναβαθμιστεί.
Ναι πες και ποιομοντελο έχεις του 2016 ή του 2017 με τα 3gb

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πες και ποιομοντελο έχεις του 2016 ή του 2017 με τα 3gb

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω το 2017 με τα 3GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, να ρωτήσω πόση ώρα θέλει να φορτίσει το p9 lite 2017? Το έχω πάρει στην γυναίκα και μ λέει ότι αργεί πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, να ρωτήσω πόση ώρα θέλει να φορτίσει το p9 lite 2017? Το έχω πάρει στην γυναίκα και μ λέει ότι αργεί πολύ.

 

Οντως αργει. 2-100% περιπου 2 ωρες και 15-30 λεπτα. Αλλα ο πολυς χρονος (νομιζω περιπου 1 ωρα) ειναι απο το 80-100%.

Link to comment
Share on other sites

απο οπου και να βαλης τζαμακι πλην ελαχιστων περιπτωσεων θα σου κανη φουσκαλες[δεν θα πατηση καλα]δεξια και αριστερα στο λογοτυπο ,απο ερευνα σε διαφορα φορουμ πρεπει να ανοικτη και να λασκαριστουν οι βιδουλες που κρατανε το σωμα ,η το βαζης για προστασια και με τον καιρο το συνηθιζης.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Nillkin τζαμακι μια χαρά κάθησε όσες φορές έβαλα. Καμία μα καμία φουσκάλα στο λογότυπο ούτε κάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες. Nillkin τζαμακι μια χαρά κάθησε όσες φορές έβαλα. Καμία μα καμία φουσκάλα στο λογότυπο ούτε κάπου αλλού.

 

Ισχυει αυτο που λεει ο φιλος (και ειναι πολυ γνωστο προβλημα). Απλα δεν το εχουν ολες οι παρτιδες.

Στο δικο μου που ειναι απο τις παρτιδες με το προβλημα υπαρχουν οι φουσκαλες αλλα εχω συνηθισει να ζω με αυτες, αφου ειναι κατω απο την οθονη και δεν με ενοχλουν. Εναλλακτικα μπορεις να βαλεις ζελατινα και να μην εχεις κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

μα το ειπα πλην ελαχιστων περιπτωσεων θελη ανοιγμα και λασκαρισμα οι βιδουλες ,το συνηθισα μετα απο 3-4 φτηνα και ακριβοτερα τζαμακια και δεν με ενοχλη.
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Και εγώ με p9 lite 2016. Είμαι 2 χρόνια με τη μεμβράνη/ζελάτινα/whatever που είχε από τη μάνα του και τους τελευταίους μήνες άρχισαν να φαίνονται γρατζουνιές. Παίζει να έχει αρχίσει να χαλάει η μεμβράνη λόγω ζέστης κλπ ή να έτυχε;

Σε κάθε περίπτωση, εφαρμόζει μεμβράνη/glass του 2017 στο 2016; Γιατί νομίζω έχει την κάμερα κλπ στην άλλη πλευρά του ακουστικού.

Και ξέρετε πουθενά από Ελλάδα για μεμβράνη (γυαλλί οκ βρίσκω);

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό μου κάνει το εξής:

 

Κλείνουν τα Data εντελώς (δεν έχω ιντερνετ ενώ είναι ενεργοποιημένο) και δεν φαίνεται το 4G, H+ κλπ δίπλα στις γραμμές του σήματος. Και το δίκτυο (καρτα ΣΙΜ) φαίνεται να κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις. Εμφανίζει συνεχώς: Cosmote - No Service - Cosmote - No Service - Cosmote κλπ. Δεν είναι μόνιμο, αλλά μπορεί να το κάνει για 1 ώρα την ημέρα (τουλάχιστον τόσο το παρατηρώ). Με επανεκκίνηση δεν φτιάχνει. Απλά κάποια στιγμή στρώνει μόνο του (μέχρι τώρα τουλάχιστον).

 

Το ξέρω μπορεί να ευθύνεται σε 1002 λόγους (πρόβλημα στην κάρτα ΣΙΜ, Δικτυο, κεραια τηλεφωνου, λογισμικο)… αλλά εχει προσέξει κανείς κάτι παρόμοιο;;;

 

ΥΓ: Δοκίμασα την κάρτα ΣΙΜ σε άλλο τηλέφωνο και κάνει το ίδιο. Αρα (ευτυχώς) ευθύνεται είτε η κάρτα ή το δίκτυο.

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει κανείς την αναβάθμιση PRA-LX1 8.0.0.363*(432) στο p9 lite 2017; πάει καλά ;

 

μόλις την πέρασα πήγαμε στο android 8 εύκολα και χωρίς κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πριν λίγο έκανα έναν έλεγχο για ενημέρωση στο κινητό μου και δεν μου έβγαλε κάτι..μετά πάτησα πάνω δεξιά τις τελίτσες εκεί που λέει "λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου" και μου έβγαλε ενημέρωση για το λογισμικό. Η έκδοση είναι η Β502.
Link to comment
Share on other sites

σε δικαρτο P9 lite που το εχει η κορη μου η μια καρτα ειναι voda και εχει το νουμερο που επικοινωνει, και της πηρα τωρα για τις διακοπες μια cosmokarta για δεδομενα μονο. αν ανοιξει το ιντερνετ πως θα κατεβασει απο την κοσμοκαρτα να χρεωθει απο εκει τα δεδομενα? θελει καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...