Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θυμαται κανεις πως μπορω να ρυθμισω να αναβει η οθονη οταν ερχεται ειδοποιηση η μνμ απο messenger viber κλπ ? εκανα επαναφορα εργοστασιακων γτ κολλουσαν οι ειδοποιησεις και τωρα δε το βρισκω. Επισης πλεον οταν ειναι κλεισδωμενη η οθονη δεν μου δειχνει τιποτα απο ειδοποιησεις στην αρχικη ,πρεπει να ξεκλειδωσω για να φανουν . ξερει κανεις τι παιζει ? οτι ρυθμισεις κοιταξα ειναι σωστες και ενεργοποιημενες ολες οι ειδοποιησεις .

 

Ρυθμισεις,εφαρμογες,Γραμμη ειδοποιησεων και καταστασης Με τις ειδοποιησεις ενεργοποιητε η οθονη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να πάρω και εγώ θέση στο θέμα του αν χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακων μετά από αναβάθμιση, μια και συζητήθηκε αρκετά.

Πουθενά οι επίσημες οδηγίες του κατασκευαστή δεν αναφέρουν ότι μετά από αναβάθμιση απαιτείται επαναφορά. Ούτε καν ως σύσταση.

Πολλοί όμως από εμάς κάνουμε διότι έχει διαπιστωθεί εμπειρικά ότι το τηλέφωνο παίζει ας πούμε καλύτερα μετά.

Άρα ο καθένας ας κρίνει με βάση τις εμπειρίες του...

Εγώ έκανα.

Ένα θεματακι που ανέφερε και άλλο μέλος είναι ότι μετά την αναβάθμιση δεν έρχονται ειδοποιήσεις στο viber, παρόλο που το έχω ρυθμίσει να στέλνει.

Με το fb messenger κανένα πρόβλημα.

Κάποιος να βοηθήσει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρόλο που έκανα και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και όλα όσα μου είπαν για τις ειδοποιήσεις, εξακολουθώ να έχω θέμα με το messenger. Κλείνει μόνο του και δεν έρχονται τα μηνύματα. Και έχω δοκιμάσει να βάλω και πιο παλιά έκδοση και clean προσωρινής μνήμης, τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξερει κανεις γιατί η ένταση ήχου ανεβαίνει αυτόματα στο μέγιστο ενώ την χαμηλώνω; Αυτό συμβαίνει μετά την αναβάθμιση , πως το διορθώνω;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. επειδή είμαι από Windows phone θέλω λίγο βοήθεια.

Έχω ενα μονοκαρτο branded Cosmote http://i63.tinypic.com/2m3sooy.jpg

Να κάνω κανονικά όλα τα update/ενημερώσεις ή υπάρχει πρόβλημα; χρειάζεται να χω καρτα μνήμης μέσα;

Πως κάνω hard/factory reset μετά;

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. επειδή είμαι από Windows phone θέλω λίγο βοήθεια.

Έχω ενα μονοκαρτο branded Cosmote http://i63.tinypic.com/2m3sooy.jpg

Να κάνω κανονικά όλα τα update/ενημερώσεις ή υπάρχει πρόβλημα; χρειάζεται να χω καρτα μνήμης μέσα;

Πως κάνω hard/factory reset μετά;

Καλωσηρθες και εδω φιλε μου! Κανε κανονικα ολες τις ενημερωσεις,δεν υπαρχουν προβληματα

Οσο για το factory reset... http://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-l21-p9-lite/

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχω το P9 lite L31C432B381 single sim. Υπαρχει καποιος τροπος να το κανω dual sim και αν ναι, ειναι ευκολος?

Εχω ενα 2ο αριθμο vodafone και δεν εχω αλλο κινητο να το βαλω και εχει μεσα πολλα mb internet :p

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξερει κανεις γιατί η ένταση ήχου ανεβαίνει αυτόματα στο μέγιστο ενώ την χαμηλώνω; Αυτό συμβαίνει μετά την αναβάθμιση , πως το διορθώνω;;

 

δες μήπως έχει ενεργοποιηθεί η λειτουργία τσέπης -- ανοίγεις τις κλήσεις πας στις ρυθμίσεις -> λειτουργία τσέπης

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

 

Έκανα και εγώ επιτέλους την αναβάθμιση σε 370 και περιμένω να μου βγάλει την 380 (unbranded dual sim).

Πρώτες ερωτήσεις:

1. Παρατήρησα ότι τα interface έχει μικρύνει (πχ η μπάρα που δείχνει το σήμα/wifi κλπ και τα 3 κουμπιά στο κάτω μέρος). Υπάρχει ρύθμιση να παίξω με το μέγεθος;

2. Με το δακτυλικό αποτύπωμα κατεβάζει μόνο την 1η γραμμή του notification bar. Φαντάζομαι δεν έχουν προβλέψει να κατεβαίνει και η 2η γραμμή με τον ίδιο τρόπο ε; (Γραμμή εννοώ το σημείο που είναι το wifi, data, bluetooth etc)

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Καλο μηνα κιολας...Παρατηρησα κ αλλο αρνητικο με την αναβαθμιση σε nougat...Δεν δεχεται κλειδωμα με δακτυλικο αποτυπωμα το messenger...εψαξα τα παντα αλλα τιποτα...Μπορει καποις να μας πει την εμπειρια του σε αυτο το κομματι???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειναι ευκολο παρακαλω να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση Nougat? Ειναι το Dual Sim L21

Μου το στελνει ενας φιλος μου απο Κρητη γιατι το brickare μετα απο unlock bootloader και του εχει κολλησει στην οθονη που λεει οτι εχει ξεκλειδωθει το τηλεφωνο, λογικα τωρα θελει μεθοδο Dload αλλα πρεπει πρωτα να βρω ποιο firmware ειχε πριν χαλασει ετσι δεν ειναι παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 7.

Σήμερα άρχισε να μου κανει κάτι παράξενο...φορτιζει και ξεφορτιζει γρήγορα..πχ στην φόρτιση κάνει ούτε 10λεπτα να φορτίσει 10%..

Τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειναι ευκολο παρακαλω να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση Nougat? Ειναι το Dual Sim L21

 

Unbranded δίκαρτο L21 είμαι στην 370. Θυμάμαι μερικές σελίδες πίσω που έλεγαν ότι στο καπάκι τους βγήκε OTA η 380, οπότε νομίζω η τελευταία επίσημη είναι αυτή.

 

 

 

Knuckles gestures δεν έχουμε εμείς στην συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Unbranded δίκαρτο L21 είμαι στην 370. Θυμάμαι μερικές σελίδες πίσω που έλεγαν ότι στο καπάκι τους βγήκε OTA η 380, οπότε νομίζω η τελευταία επίσημη είναι αυτή.

 

 

 

Knuckles gestures δεν έχουμε εμείς στην συσκευή;

 

Τελικα ειναι μονοκαρτο ισχυει το ιδιο με το firmware? Βρηκα το 382 εγω ελπιζω να κανει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 7.

Σήμερα άρχισε να μου κανει κάτι παράξενο...φορτιζει και ξεφορτιζει γρήγορα..πχ στην φόρτιση κάνει ούτε 10λεπτα να φορτίσει 10%..

Τι γίνεται;

 

Από εκεί που έδειχνε φορτισμένο ,έβαλα να τραβήξω φωτο,και σε κάποια στιγμή κόλλησε,έκανα επανεκκίνηση .δεν άνοιγε το βάζω για φόρτιση και δείχνει οτι ήταν άδειο...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, επειδη θελω να αγορασω το p10 lite σκεφτομαι αν πουλησω το p9 lite που κατεχω στην τιμη των 250ευρω υπαρχει καποιο site οπου μπορω να απευθυνθω?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, επειδη θελω να αγορασω το p10 lite σκεφτομαι αν πουλησω το p9 lite που κατεχω στην τιμη των 250ευρω υπαρχει καποιο site οπου μπορω να απευθυνθω?

Μου φαινονται πολλα τα 250 φιλε μου...ποτε το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινονται πολλα τα 250 φιλε μου...ποτε το πηρες;

 

ειναι σε αριστη κατασταση ομως. το πηρα τον Ιουνιο του 16

Link to comment
Share on other sites

ειναι σε αριστη κατασταση ομως. το πηρα τον Ιουνιο του 16

 

Το ποιο ακριβο στο Skroutz κοστιζει 200€ καινουργιο. Αν το βαλεις πανω απο 150€ δεν θα το παρει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε που ζεις;; ούτε 150 δεν θα φύγει εύκολα γ, Γιατί κάποιος να πάρει 1 χρόνον τηλέφωνο όταν με 190€ το παίρνει καινούργιο.

Ξεκινάς με 150€ και βλέπεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε που ζεις;; ούτε 150 δεν θα φύγει εύκολα γ, Γιατί κάποιος να πάρει 1 χρόνον τηλέφωνο όταν με 190€ το παίρνει καινούργιο.

Ξεκινάς με 150€ και βλέπεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν φυγει στα 150€ θα ειναι πολυ τυχερος.

Link to comment
Share on other sites

Huawei p9 lite 2017 δυκαρτο.ειμαι στο σωστό θέμα?έχω κάποιες ερωτήσεις

Εδω ειναι το θεμα για το P9 lite του 2016 φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...