Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Branded λέγονται οι συσκευές που ανήκουν σε κάποιον πάροχο στην Ελλάδα, π.χ. Cosmote, Wind , Vodafone , κ.τ.λ., και ομοίως στην Ευρώπη όπως π.χ. T-Mobile Αγγλίας Vodafone .

 

Αυτές οι συσκευές συνήθως έχουν το Logo της εταιρίας στην εκκίνηση τους ή / και κάποιες εφαρμογές της εταιρίες που δε μπορούν να απεγκατασταθούν ή/και κάποια ringtones.

 

Οι Branded συσκευές που βρίσκουμε στα Ηλεκτρονικά Καταστήματα είναι από παρόχους και είναι φθηνότερες από τις Unbranded, τις συσκευές δηλαδή που δεν ανήκουν σε κάποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας.

 

https://techmaniacs.gr/online-shops-guide/

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πήγες ρυθμίσεις διπλής κάρτας και σου λέει εκεί κάρτα 1 κ 2 ποια θες 4g και βάλε στης κλήσεις την έξυπνη κλήση να διαλέγεις εσυ μόλις πάρεις το νούμερο απο ποια καρτα θα καλέσεις

 

Έτσι το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Σε P9 Lite 3GB/Dual SIM που έγινε OTA update σε Nougat υπάρχει δυνατότητα για downgrade σε 6 χωρίς root (το κινητό είναι ούτως ή άλλως μαμά, μόνο OTA updates έχουν περαστεί);
Link to comment
Share on other sites

Σε P9 Lite 3GB/Dual SIM που έγινε OTA update σε Nougat υπάρχει δυνατότητα για downgrade σε 6 χωρίς root (το κινητό είναι ούτως ή άλλως μαμά, μόνο OTA updates έχουν περαστεί);

 

φυσικα και γινεται αλλα ειναι 50-50 να μπρικαρει.αν διαβασει πιο πισω θα δεις οτι σε καποιους πετυχε και καποιοι το μπρικαραν

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους να κάνω μια ερώτηση γιατι οσο διαβαζω παθαίνω και μπλάκ άουτ.....είχα το P8lite το έδωσα και θέλω να πάρω αυτο <<4G Smartphone Huawei P9 Lite 2017 16GB Dual Sim>> στα 279 αξίζει ο κόπος??έχει και Android 7.0 Marshmallow να το πάρω ρε παιδιά η να κοιτάξω κατι άλλο όπως αυτο <<honor 6X>> τα φώτα σου.
Link to comment
Share on other sites

Σε P9 Lite 3GB/Dual SIM που έγινε OTA update σε Nougat υπάρχει δυνατότητα για downgrade σε 6 χωρίς root (το κινητό είναι ούτως ή άλλως μαμά, μόνο OTA updates έχουν περαστεί);

 

Βλέπω όλο και περισσότεροι θέλουν να πάνε στην 6αρα πάλι. Τι ακριβώς δεν σου άρεσε φίλε αν θθες μας λες.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Ειμαι κάτοχος του huawei p9 lite και κατα την γνωμη μου δεν αξίζει για τοσα χρηματα

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι κατοχος του τηλεφωνου με τα 3 giga ram το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι ενω η συσκευη ειναι ενργη οταν με καλουν φαινεται οτι η συσκευη ειναι κλειστη. Το εστειλα στο service του εκαναν αναβαθμιση λογισμικου και για 10 ημερες το τηλ δουλεψε κανονικα τωρα αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα. Αν εχει καποιος αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα ας απαντησει Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

[/color]Ειμαι κάτοχος του huawei p9 lite και κατα την γνωμη μου δεν αξίζει για τοσα χρηματα

Δηλαδή για ποσα αξίζει ; Το τηλέφωνο μία χαρά είναι πολύ καλύτερο από αλλά σε αυτή την τιμή. Κάμερα απίστευτη για τα λεφτά του. Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος p9 lite...σχετικά με την κάμερα, δεν ύποστηριζει auto focus κατά την διάρκεια εγγραφής video; πρέπει να κάνω tap στην οθόνη για να εστιασει, κυρίως όταν αλλάζω από μακρυα σε κοντα και ανάποδα...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για ποσα αξίζει ; Το τηλέφωνο μία χαρά είναι πολύ καλύτερο από αλλά σε αυτή την τιμή. Κάμερα απίστευτη για τα λεφτά του. Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου.

 

Οταν στα 280 ευρω που ειπε το παιδι πιο πανω μπορεις να παρεις mi5 τοτε δεν μιλαμε για value for money επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Οταν στα 280 ευρω που ειπε το παιδι πιο πανω μπορεις να παρεις mi5 τοτε δεν μιλαμε για value for money επιλογη

 

μπορεί οι συσκευές της xiaomi να είναι οι πιο value for money,αλλά νορμάλ χρήστης δεν μπλέκει με miui.αλλα και πάλι τσάμπα η συζήτηση γιατί μιλάμε για λάθος μοντέλο.για να έχει 280 ευρώ μαλλον είναι το p8 lite 2017 το οποίο αργότερα κυκλοφόρησε και σαν p9 lite 2017.δεν υπάρχει περίπτωση το δικό μας p9 lite να κοστίζει 280 τώρα πια,ούτε και στο Πλαίσιο να πας να το παρεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τραγικό πάντως να μην υποστηρίζει autofocus καθώς γράφει video.Και ειναι μέγιστη χαζομάρα της Huawei, ενώ πριν την εγγραφή να παίζει το AF και να σου δίνει αρκετές επίλογες, να μην λειτουργεί καθώς γράφει video...
Link to comment
Share on other sites

μπορεί οι συσκευές της xiaomi να είναι οι πιο value for money,αλλά νορμάλ χρήστης δεν μπλέκει με miui.αλλα και πάλι τσάμπα η συζήτηση γιατί μιλάμε για λάθος μοντέλο.για να έχει 280 ευρώ μαλλον είναι το p8 lite 2017 το οποίο αργότερα κυκλοφόρησε και σαν p9 lite 2017.δεν υπάρχει περίπτωση το δικό μας p9 lite να κοστίζει 280 τώρα πια,ούτε και στο Πλαίσιο να πας να το παρεις

 

Συμφωνώ μαζι σου απλα απάντησα για το μοντέλο huawei p9 lite 2016

Link to comment
Share on other sites

Οταν στα 280 ευρω που ειπε το παιδι πιο πανω μπορεις να παρεις mi5 τοτε δεν μιλαμε για value for money επιλογη

 

Από Κίνα μιλάς ; Πλέον πληρώνεις τελωνείο για αγορά κινητών από Κίνα σε μεγάλο ποσοστό. Όσο για την ζιαομι καλή αλλά σαν κατασκευή είναι απαράδεκτα. Μην σου πέσει κάτω την πάτησες. Δείτε κάτι βιντεάκια που δείχνουν πόσο εύκολα λυγίζουν και σπάνε και τον λόγο που γίνεται αυτό. Είναι πολύ φτηνα κατασκευαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούργιος εδώ και δεν ξέρω αν γράφω την ερώτηση μου στο σωστό θέμα. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω σε Huawei P9 Lite VNS-L21 B160 έχει πάρει κανείς την ενημέρωση Nougat και EMUI 5???:confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούργιος εδώ και δεν ξέρω αν γράφω την ερώτηση μου στο σωστό θέμα. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω σε Huawei P9 Lite VNS-L21 B160 έχει πάρει κανείς την ενημέρωση Nougat και EMUI 5???:confused::confused::confused:

OTA δεν έχει έρθει ακόμη.

Αναμένεται πάντως σύντομα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια παιδιά! Απο την Παρασκευη κατοχος του P9 Lite 2GB DS και σε γενικες γραμμες αρκετα ικανοποιημενος. Έχω ξενερωσει πολυ με την καμερα του και συγκεκριμενα με την εγγραφη video. Θεωρητικα προσφερει πολλες δυνατοτητες στην εστιαση (MF, AF-C, AF-S) ωστοσο δεν λειτουργει το πολυ απλό: autofocus κατα την εγγραφη video. Πριν ξεκινησει η εγγραφη (preview), το autofocus λειτουργει μια χαρα πχ εχει εστιασει σε ενα αντικειμενο μακρυα μου και μολις πλησιαζω καποιο αλλο αντικειμενο ή βαλω το χερι μου μπροστα απο τον φακο, εστιαζει ξανα, οπως πρεπει να κανει.

 

Αυτο δεν συμβαινει μολις ξεκινησει η εγγραφη Video. Πχ Τραβαω βιντεο ενα αντικειμενο μακρυα μου 3-4 μετρα, ολα ΟΚ. Οταν πλησιασω το κινητο σε αλλο κοντινο αντικειμενο η βαλω το χερι μου μπροστα απο το φακο, το κινητο ΔΕΝ εστιαζει εκ νεου, οπως κανει στο preview. θα πρεπει εγω να πατησω στην οθονη (tap to focus) προκειμενου να εστιασει, αλλιως παραμενει θολο, κλειδωμενο στην αρχικη εστιαση. Με λιγα λογια δεν λειτουργει το autofocus.

 

Μου κανει εντυπωση διοτι κανεις εδω μεσα δεν ανεφερε κατι αντιστοιχο. Στο εξωτερικο, διαβασα οτι συμβαινει σε πολλους.

 

Μπορει καποιος να το δοκιμασει για να βγαλω καμια ακρη; Ενα ταπεινο 640 που εχω προσφερει μακραν πολυ καλυτερη αυτοματη εστιαση.

Edited by suedehead
Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια παιδιά! Απο την Παρασκευη κατοχος του P9 Lite 2GB DS και σε γενικες γραμμες αρκετα ικανοποιημενος. Έχω ξενερωσει πολυ με την καμερα του και συγκεκριμενα με την εγγραφη video. Θεωρητικα προσφερει πολλες δυνατοτητες στην εστιαση (MF, AF-C, AF-S) ωστοσο δεν λειτουργει το πολυ απλό: autofocus κατα την εγγραφη video. Πριν ξεκινησει η εγγραφη (preview), το autofocus λειτουργει μια χαρα πχ εχει εστιασει σε ενα αντικειμενο μακρυα μου και μολις πλησιαζω καποιο αλλο αντικειμενο ή βαλω το χερι μου μπροστα απο τον φακο, εστιαζει ξανα, οπως πρεπει να κανει.

 

Αυτο δεν συμβαινει μολις ξεκινησει η εγγραφη Video. Πχ Τραβαω βιντεο ενα αντικειμενο μακρυα μου 3-4 μετρα, ολα ΟΚ. Οταν πλησιασω το κινητο σε αλλο κοντινο αντικειμενο η βαλω το χερι μου μπροστα απο το φακο, το κινητο ΔΕΝ εστιαζει εκ νεου, οπως κανει στο preview. θα πρεπει εγω να πατησω στην οθονη (tap to focus) προκειμενου να εστιασει, αλλιως παραμενει θολο, κλειδωμενο στην αρχικη εστιαση. Με λιγα λογια δεν λειτουργει το autofocus.

 

Μου κανει εντυπωση διοτι κανεις εδω μεσα δεν ανεφερε κατι αντιστοιχο. Στο εξωτερικο, διαβασα οτι συμβαινει σε πολλους.

 

Μπορει καποιος να το δοκιμασει για να βγαλω καμια ακρη; Ενα ταπεινο 640 που εχω προσφερει μακραν πολυ καλυτερη αυτοματη εστιαση.

 

Εμένα που το τσέκαρα δεν το κάνει αυτό , δουλεύει κανονικά η εστίαση αν και γενικά απο το βίντεο είμαι απογοητευμένος . μήπως έχεις ενεργοποιημένη την παρακολούθηση αντικειμένου στις ρυθμίσεις και στο κάνει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που το τσέκαρα δεν το κάνει αυτό , δουλεύει κανονικά η εστίαση αν και γενικά απο το βίντεο είμαι απογοητευμένος . μήπως έχεις ενεργοποιημένη την παρακολούθηση αντικειμένου στις ρυθμίσεις και στο κάνει αυτό ?

 

οχι δεν ειναι ενεργοποιημενη η παρακολουθηση αντικειμενου...τι να κανω, να το παω πισω στα media markt, φοβαμαι οτι δεν θα το αναγνωρισουν σαν βλαβη

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι ενεργοποιημενη η παρακολουθηση αντικειμενου...τι να κανω, να το παω πισω στα media markt, φοβαμαι οτι δεν θα το αναγνωρισουν σαν βλαβη

 

Μολις το δοκιμασα και εγω, οταν το γυριζω απο μακρινα σε κοντινα δεν κανει focus μονο του, πρεπει να κανεις ταπ την οθονη. Δεν το ειχα προσεξει τοσο καιρο γιατι δεν τραβαω video. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...