Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα μου λες να μην αγοράζω από skroutz γενικά. Σεβαστό, αλλά είναι η γνωστή κουβέντα για όλες τις συσκευές, όχι για το P9 lite συγκεκριμένα. Εκτός αν εννοείς για τα 3GB συγκεκριμένα που δεν έρχονται επισήμως Ελλάδα. Δηλαδή σε 2GB παραεισαγωγής θα σε καλύψει και στα 3GB όχι; Γιατί και τα 2GB σε παραεισαγωγή είναι 60-70 ευρώ φτηνότερο απ' τα επίσημα κανάλια διανομής (σημαντικότατη διαφορά), οπότε δεν αξίζει να τα σκάσεις στις γνωστές αλυσίδες.

 

Πάντως για Samsung π.χ. δεν έχω δει κάποιο θέμα με κινητό παραεισαγωγής (αρκεί να είναι ευρωπαϊκό εννοείται).

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω πρόβλημα με τα email..δν μου έρχεται ειδοποίηση!καμια ιδέα;

 

Έχεις κάποια εφαρμογή για τα mail?

Αν ναι, πήγαινε ρυθμίσεις - συνθέτες ρυθμίσεις - διαχείριση μπαταρίας - προστατευόμενες εφαρμογές και τσέκαρε την.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δείχνει την εικόνα με τα email στις προστατευμένες εφαρμογές

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για τα mail ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δείχνει την εικόνα με τα email στις προστατευμένες εφαρμογές

 

Αν δεν έχεις κάποια εφαρμογή για μαιλ δεν θα στο βγάλει.

Εγώ που έχω yahoo έχω την εφαρμογή yahoo mail.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς αυτους που το εχουν κανει...κατεβασα την Β161,ακολουθω τα βηματα που λεει αλλα εχω 2 ερωτησεις

1. Το αρχειο update.app ειναι 3GB,δεν ειναι πολυ μεγαλο? Δεν θα επρεπε να ειναι αρκετα μικροτερο?

2. Το αρχειο αυτο μπαινει πανω απο την προηγουμενη εκδοση? (δηλ θα εχω +3GB μεσα στο κινητο...γιατι αυτο μειωνει κ αλλο τον εσωτερικο χωρο του τηλεφωνου :blink: )

3. Μετα το update τον φακελο dload τον διαγραφω η τον κραταω με το αρχειο???

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

το αρχείο είναι κομπλέ γι'αυτό και είναι μεγάλο δεν θα έχεις απώλεια χώρου και τον φάκελο μπορείς να τον διαγράψεις και να πάρεις back up!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν μερικες ημερες το p9 lite 16GB/ 2GB. Μεχρι στιγμης ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο. Μιας και ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω android αν μπορει καποιος να μου εξηγησει το εξης, ονομαστικα ειναι 16GB οταν πηγαινω ρυθμισεις χωρος αποθηκευσης εμφανιζει Συνολο 10,72 ελευθερο 6,52, με πολυ λιγες εφαρμογες και μικρες εγκατεστημενες απο εμενα χωρις φωτος και τραγουδια η αλλα αρχεια πως εξηγειται αυτη η διαφορα ?
Link to comment
Share on other sites

το αρχείο είναι κομπλέ γι'αυτό και είναι μεγάλο δεν θα έχεις απώλεια χώρου και τον φάκελο μπορείς να τον διαγράψεις και να πάρεις back up!!!!!

Αυτά ισχύουν και όταν κάνουμε ενημέρωση λογισμικού ΟΤΑ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν μερικες ημερες το p9 lite 16GB/ 2GB. Μεχρι στιγμης ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο. Μιας και ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω android αν μπορει καποιος να μου εξηγησει το εξης, ονομαστικα ειναι 16GB οταν πηγαινω ρυθμισεις χωρος αποθηκευσης εμφανιζει Συνολο 10,72 ελευθερο 6,52, με πολυ λιγες εφαρμογες και μικρες εγκατεστημενες απο εμενα χωρις φωτος και τραγουδια η αλλα αρχεια πως εξηγειται αυτη η διαφορα ?

Τα υπόλοιπα είναι το android και οι εφαρμογές της Huawei!!! Σε όλα τα τηλέφωνα έτσι είναι!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά ισχύουν και όταν κάνουμε ενημέρωση λογισμικού ΟΤΑ;

 

Όχι εκεί κατεβάζουμε πολύ λιγότερα και δεν χρειάζεται να να κανείς κάτι εσύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν η εταιρεία καταφέρει και φτιάξει κάποια θέματα οπως για παράδειγμα με το βαιμπερ, που χτυπάει όποτε θυμάται, μπορεί να ανταγωνιστεί οποιαδήποτε εταιρεία..πολλα συγχαρητήρια στην huawei
Link to comment
Share on other sites

Με το τηλεφωνο ειμαι γενικα πολυ ευχαριστημενος, αλλα αντιμετωπιζω προβληματα με την πολυ επιθετικη διαχειρηση της μπαταριας. Χρησιμοποιω το strava για ποδηλασια και μετα απο μια ωρα περιπου τερματιζεται η εφαρμογη με αποτελεσμα να χανω πολυτιμα για εμενα δεδομενα.

Ξερει κανεις κανενα κολπο περα απο τα γνωστα ωστε να λειτουργει αδιακοπα στο παρασκηνιο?

Να σημειωσω οτι εχω το προγραμμα λειτουργιας στις επιδοσεις και την εχω βαλει στις προστατευμενες εφαρμογες.

Edited by dimzi
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει nougat, όπως έχει πει ενα παιδί απο εδώ, αλλά επιβεβαίωσε και το support, σε mail που τους έστειλα, για πρόβλημα που περιγράφω για app.drawer. Οπότε ολα τα bugs, μάλλον θα τα φτιάξουν.. Όπως μάλλον θα βάλουν app drawer, και εαν κάποιος χρησιμοποιεί 3rd patr launcher, δεν έχει ειδοποίηση για sms και κλήσεις, στα αντίστοιχα εικονίδια... Ενώ σαν ειδοποίηση στην επάνω μπάρα ειδοποιήσεων υπάρχει. Στείλε mail στο support, λίγες σελίδες πιο πίσω έχω γράψει το mail τους, μήπως και ενημερώσουν και τα φτιάξουν όλα. Το τηλέφωνο άξιζει, αλλά το μόνο μείον είναι ότι είναι 16αρι...

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Με το τηλεφωνο ειμαι γενικα πολυ ευχαριστημενος, αλλα αντιμετωπιζω προβληματα με την πολυ επιθετικη διαχειρηση της μπαταριας. Χρησιμοποιω το strava για ποδηλασια και μετα απο μια ωρα περιπου τερματιζεται η εφαρμογη με αποτελεσμα να χανω πολυτιμα για εμενα δεδομενα.

Ξερει κανεις κανενα κολπο περα απο τα γνωστα ωστε να λειτουργει αδιακοπα στο παρασκηνιο?

Να σημειωσω οτι εχω το προγραμμα λειτουργιας στις επιδοσεις και την εχω βαλει στις προστατευμενες εφαρμογες.

Χωρίς νά έχω τη συσκευή νομίζω πως αν πας, ρυθμίσεις-μπαταρια κάπου εκεί θα βρεις βελτιστοποίηση μπαταρίας και επιλέξεις την εφαρμογή που θες - χωρίς βελτιστοποίηση θα είσαι οκ!!

Link to comment
Share on other sites

. Χρησιμοποιω το strava για ποδηλασια και μετα απο μια ωρα περιπου τερματιζεται η εφαρμογη με αποτελεσμα να χανω πολυτιμα για εμενα δεδομενα.

Ξερει κανεις κανενα κολπο περα απο τα γνωστα ωστε να λειτουργει αδιακοπα στο παρασκηνιο?

.

 

Διαχείριση συστήματος -> Μπαταρία -> Προστατευμένες εφαρμογές και τσεκαρεις το Strava ώστε να λειτουργεί και μετά την απενεργοποίηση της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που ακόμα και με εξαίρεση στο doze έχουνε θέμα. Για το Strava μπορείς ή να το lockαρεις στη μνήμη ή ακόμα και να απενεργοποιήσεις εντελώς το doze για όση ώρα το χρησιμοποιείς.

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το τηλεφωνο ειμαι γενικα πολυ ευχαριστημενος, αλλα αντιμετωπιζω προβληματα με την πολυ επιθετικη διαχειρηση της μπαταριας. Χρησιμοποιω το strava για ποδηλασια και μετα απο μια ωρα περιπου τερματιζεται η εφαρμογη με αποτελεσμα να χανω πολυτιμα για εμενα δεδομενα.

Ξερει κανεις κανενα κολπο περα απο τα γνωστα ωστε να λειτουργει αδιακοπα στο παρασκηνιο?

Να σημειωσω οτι εχω το προγραμμα λειτουργιας στις επιδοσεις και την εχω βαλει στις προστατευμενες εφαρμογες.

 

καπου στις ρυθμισεις μπαταριας υπαρχει μια ρυθμιση η οποια ειναι στο on αρχικα,η οποια επιτρεπει να κλεινει το συστημα αυτοματα τις εφαρμογες με υψηλη καταναλωση ακομα και αν ειναι προστατευομενες,αυτο πρεπει να βγαλεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που ακόμα και με εξαίρεση στο doze έχουνε θέμα. Για το Strava μπορείς ή να το lockαρεις στη μνήμη ή ακόμα και να απενεργοποιήσεις εντελώς το doze για όση ώρα το χρησιμοποιείς.

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

πως λοκαρεις μια εφαρμογή στην μνήμη και πως γίνεται να Απενεργοποιηθει πλήρως με την μια το doze?

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να μεταφερουμε τις εφαρμογες στην καρτα μνημης..δεν υπαρχει καπιος ελλινικος οδηγος ειτε στο youtube ι καπου αλλου ???

γιατι βλεπω διαφορα βιντεοο στο youtube που λενε και χωρις ροοτ αλλα δε βγαζω ακρη με αυτους :blink:

Link to comment
Share on other sites

το αρχείο είναι κομπλέ γι'αυτό και είναι μεγάλο δεν θα έχεις απώλεια χώρου και τον φάκελο μπορείς να τον διαγράψεις και να πάρεις back up!!!!!

Αυτο με την διαγραφη και το back up μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο σε παρακαλω? Δεν καταλαβαινω βασικα που κολλαει η διαγραφη του αρχειου με το back up

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν η εταιρεία καταφέρει και φτιάξει κάποια θέματα οπως για παράδειγμα με το βαιμπερ, που χτυπάει όποτε θυμάται, μπορεί να ανταγωνιστεί οποιαδήποτε εταιρεία..πολλα συγχαρητήρια στην huawei

Γιατί τι πρόβλημα έχεις με viber? Μια χαρά δουλεύει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..καινούργιος κάτοχος λέγω εδώ κ τρεις μέρες..εχω σχεδόν ολοκληρώσει το στήσιμο, κ είμαι πολύ ευχαριστημένος..το μόνο που δεν μπορώ να κάνω κ υποψιάζομαι ότι μάλλον δεν γίνεται, είναι να απενεργοποιησω, το κλείδωμα οθόνης ή έστω να βρω double tap, αλλά χωρίς να το κάνω root..καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...