Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υπενθυμίσω ότι το παρόν θέμα αφορά μόνο το P9 Lite.

Για συγκρίσεις μεταξύ κινητών, υπάρχουν οι Τεχνολογικοί Διαξιφισμοί.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Διάβασα όσο πολύ μπορούσα το thread αλλά κανείς μάλλον δεν έχει πάθει αυτό που μου συμβαίνει. Θα ήθελα κάποιος να μπορεί να δώσει μια ερμηνεία. Αγόρασα το P9 lite Single SIM με RAΜ 3G, σήμερα από μαγαζί που βρήκα στο Skroutz. Για να μην τα πολυλογώ, από τις βασικές λειτουργίες, το κινητό το μόνο που κάνει, είναι να παίρνει και να λαμβάνει κλήσεις, και φωτογραφίες/βίντεο. Τίποτα άλλο! Δεν μπαίνει στο playstore! Με το που πατάω το εικονίδιο, κάνει ένα φλασάκι για δέκατα δευτερολέπτου σαν να πάει να ανοίξει και με πετάει στην αρχική. Δεν συνδέεται στον λογαριασμό μου google. Πατάω αποδοχή, και μετά στην επόμενη οθόνη πατάω «συνέχεια» και δεν κάνει απολύτως τίποτα. Και όχι τίποτα άλλο, όλες τις επαφές μου τις έχω στο google. Δεν συνδέεται ούτε το Chrome. Πατάω «σύνδεση» τίποτα. Στο youtube το ίδιο. Πάω να βάλω του gmail μου, το ίδιο. Ακόμα και δύο άλλα μέιλ που έβαλα, ένα εταιρικό και ένα hotmail, τα ανοίγει μεν, αλλά μόλις πάω να ανοίξω κάποιο συγκεκριμένο, κρασάρει και με πετάει στην αρχική.

Εντάξει είναι μεγάλο ξενέρωμα και θα πάω αύριο να δω τι μπορεί να γίνει, (ελπίζω μήπως μου το αντικαταστήσουν) απλά θέλω αν κάποιος είχε ποτέ το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό, μήπως και βρω καμιά άκρη.

Στο σετάρισμα δεν έκανα τίποτα λάθος. Ολα by default, και μια ενημέρωση που μου έβγαλε στην αρχη κάνα 20λεπτο, όλα νορμάλ. Ολα αυτά τα προβλήματα τα ανακάλυψα όταν πλέον βγήκα έτοιμος στην αρχική οθόνη, και άρχισα το hands on. Το έκανα επαναφορά, τα ίδια.

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον μπει στον κόπο

 

φιλε μου θα σε διαψευσω οτι διαβασες το νημα γιατι αυτο που περιγραφεις το εχω παθει εγω και ειναι γραμμενο λιγα ποστ ποιο πισω, ακριβως το ιδιο που λες επαθε και το δικο μου, απο που το πηρες?τωρα το κινητο ειναι στο service απο την προηγουμενη τεταρτη και αναμενω πορισμα, και εμενα ηταν Ολοκαινουργιο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν το διάβασα όλο, όσο μπορούσα γιατί είναι πολλές οι σελίδες. Αρα κατάλαβα, τα ίδια περιμένουν και εμένα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εχω το honor 3c εδω κ 3 μιση χρονια και δούλευε άψογα. Απλα εχει φαει κατι κολλήματα τωρα τελευταία. Ειμαι στην αναζήτηση καινούριου. Ειμαι αναμεσα στο, p9 lite και στο honor 7. . Εχεις κανεις να πει κατι? Σχετικα με της επιλογές και πιο ειναι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

δεν το διάβασα όλο, όσο μπορούσα γιατί είναι πολλές οι σελίδες. Αρα κατάλαβα, τα ίδια περιμένουν και εμένα

 

Μολις μιλησα με το καταστημα και κατα 99% θα μου επιστρεψουν τα χρηματα, περιμενουν σημερα την επισημη απαντηση απο την αντιπροσωπια.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες κάτοχος ενός P9 Lite. Μετά από χρόνια χρήσης WP συσκευής είπαμε να κάνουμε μια αλλαγή. Το μοντέλο είναι το VNS-L21 και είναι branded της Cosmote. Η έκδοση του λειτουργικού είναι η B130.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

πως προσθετω τα email μου yahoo και gmail στο φακελο email προσπαθω βαζω τους κωδικους αλλα μου βγαζει προβλημα στο pop και imap λιγο βοηθεια παιδεια ευχαριστω!!!

 

λιγο βοηθεια παιδεια ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερνεις; Εμένα οριακά κάποιες μέρες 24 ώρες...

 

Να ρωτησω και εγώ κάτι: επειδή έχω πρόβλημα με τον αποθηκευτικό χώρο, λέω να αγοράσω μία sd. Από ότι διάβασα, μπορώ να αποθηκευω data από Παιγνιδια στην κάρτα sd. Υπάρχει ενδεχόμενο να μου κολλάνε τα παιγνίδια; Θα κοιτάξω βέβαια να πάρω γρήγορη κάρτα αλλά θα είμαι εντάξει;

 

Υπόψιν δεν έχω φωτογραφίες στο κινητό αλλά μόνο εφαρμογές.

 

Φίλε μου εγώ δεν έχω πρόβλημα και δεν έχω καμιά σούπερ ντούπερ κάρτα. Και παίζω και παιχνίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ και δύο μέρες κάτοχος ενός P9 Lite. Μετά από χρόνια χρήσης WP συσκευής είπαμε να κάνουμε μια αλλαγή. Το μοντέλο είναι το VNS-L21 και είναι branded της Cosmote. Η έκδοση του λειτουργικού είναι η B130.

 

Καλώς ήρθες και εσύ στη παρέα. Και εγώ από Android σε windows phone και τώρα πάλι σε Android. Και από ότι βλέπω μάλλον για μόνιμα. ;) . Αν και έχω για δεύτερο (για τη δουλειά) ένα 730 με Windows phone 10.

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρουν πληροφορίες, τελικά η αναβάθμιση σε Android Nougat ξεκίνησε πράγματι για τα Huawei Mate 8 και Huawei P9 στην πατρίδα τους την Κίνα.

 

Έρχεται ως build version B352 για το Huawei P9 και B552 για το Mate 8. Μιας και ξεκίνησε η αναβάθμιση στην Κίνα, υποθέτουμε ότι δεν θα αργήσουμε να τη δούμε και στις υπόλοιπες αγορές.

http://techblog.gr/mobile/huawei-p9-mate-8-android-nougat-update-3762/

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρουν πληροφορίες, τελικά η αναβάθμιση σε Android Nougat ξεκίνησε πράγματι για τα Huawei Mate 8 και Huawei P9 στην πατρίδα τους την Κίνα.

 

Έρχεται ως build version B352 για το Huawei P9 και B552 για το Mate 8. Μιας και ξεκίνησε η αναβάθμιση στην Κίνα, υποθέτουμε ότι δεν θα αργήσουμε να τη δούμε και στις υπόλοιπες αγορές.

http://techblog.gr/mobile/huawei-p9-mate-8-android-nougat-update-3762/

Αυτά είναι πολύ ενδιαφέροντα νέα!

Άρα λογικά θα μας έρθει νωρίτερα από ό,τι περιμέναμε!

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα σε διαψευσω οτι διαβασες το νημα γιατι αυτο που περιγραφεις το εχω παθει εγω και ειναι γραμμενο λιγα ποστ ποιο πισω, ακριβως το ιδιο που λες επαθε και το δικο μου, απο που το πηρες?τωρα το κινητο ειναι στο service απο την προηγουμενη τεταρτη και αναμενω πορισμα, και εμενα ηταν Ολοκαινουργιο!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Λοιπον σημερα μου επεστρεψαν τα χρηματα για το κινητο που ειχα αγορασει πριν απο 10 μερες και εβγαλε προβλημα που αναφερα μερικα ποστ πισω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα σε διαψευσω οτι διαβασες το νημα γιατι αυτο που περιγραφεις το εχω παθει εγω και ειναι γραμμενο λιγα ποστ ποιο πισω, ακριβως το ιδιο που λες επαθε και το δικο μου, απο που το πηρες?τωρα το κινητο ειναι στο service απο την προηγουμενη τεταρτη και αναμενω πορισμα, και εμενα ηταν Ολοκαινουργιο!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Λοιπόν για να μη μείνει σε εκκρεμότητα το θέμα, σήμερα πήγα στο κατάστημα από όπου το αγόρασα και αφού διαπίστωσαν πράγματι, ανεπίλυτο πρόβλημα στο λογισμικό, μου έδωσαν άλλο. Πήγα σπίτι, έκανα ξανά την ενημέρωση στο 4.1.1 και έκανε πάλι τα ίδια. Τους το ξαναπήγα και μου πρότειναν να πάρω το δίκαρτο. Εδωσα άλλα 15 ευρώ και το τηλέφωνο δουλεύει (προς το παρόν) χωρίς πρόβλημα. Ισως είναι η γκαντεμιά, ίσως έπεσα στην περίπτωση κακής παρτίδας, αν και μου είπαν ότι έχουν δώσει δεκάδες P9 Lite χωρίς πρόβλημα. Το μαγαζί είναι το mytel.gr στο Θησείο και απλά το αναφέρω γιατί θέλω να ευχαριστήσω τον επικεφαλής και την κοπελιά που χειρίστηκε το θέμα με υπομονή και συγκατάβαση. Τέλος καλό, αλλά ταλαιπωρήθηκα λίγο δύο μέρες και εκνευρίστηκα. Τώρα, δεν θέλω να πω κάποια κακή κουβέντα για τη συσκευή, πριν κάνω αρκετή χρήση. Ισως να έπεσα στην περίπτωση. Πάντως η γνωριμία μου με τη Hwawei είναι αλήθεια πως δεν ήταν και πολύ πετυχημένη. Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Τη καλησπέρα μου :) μια ερώτηση ένας φίλος μου ενδιαφέρετε για το p9 το 3αρι πήρε όμως στη huawei και στην arvato και του είπαν ότι το 3αρι δε υποστηρίζετε για εγγύηση γιατι δε εισάγεται επίσημα τι ακριβώς παίζει με αυτο το θέμα γιατι στο σκρουτζομαγαζο μόλις τους το πε δε είχαν τι να του απαντήσουν δε το ξέραν αυτό ούτε εκεί τι ισχύει τελικά? Και συγνώμη προκαταβολικά αν έχει ξαναειπωθεί το συγκεκριμένο θέμα ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μη μείνει σε εκκρεμότητα το θέμα, σήμερα πήγα στο κατάστημα από όπου το αγόρασα και αφού διαπίστωσαν πράγματι, ανεπίλυτο πρόβλημα στο λογισμικό, μου έδωσαν άλλο. Πήγα σπίτι, έκανα ξανά την ενημέρωση στο 4.1.1 και έκανε πάλι τα ίδια. Τους το ξαναπήγα και μου πρότειναν να πάρω το δίκαρτο. Εδωσα άλλα 15 ευρώ και το τηλέφωνο δουλεύει (προς το παρόν) χωρίς πρόβλημα. Ισως είναι η γκαντεμιά, ίσως έπεσα στην περίπτωση κακής παρτίδας, αν και μου είπαν ότι έχουν δώσει δεκάδες P9 Lite χωρίς πρόβλημα. Το μαγαζί είναι το mytel.gr στο Θησείο και απλά το αναφέρω γιατί θέλω να ευχαριστήσω τον επικεφαλής και την κοπελιά που χειρίστηκε το θέμα με υπομονή και συγκατάβαση. Τέλος καλό, αλλά ταλαιπωρήθηκα λίγο δύο μέρες και εκνευρίστηκα. Τώρα, δεν θέλω να πω κάποια κακή κουβέντα για τη συσκευή, πριν κάνω αρκετή χρήση. Ισως να έπεσα στην περίπτωση. Πάντως η γνωριμία μου με τη Hwawei είναι αλήθεια πως δεν ήταν και πολύ πετυχημένη. Αυτά

 

την 4.1.1 την εκανες χειροκινητα η σου ηρθε ota????

ρωταω γιατι μεχρι τωρα επεστρεψα ενα τηλεφωνο μονοκαρτο στα 3 gb και σημερα παρηγγειλα απο το mytel παλι το ιδιο μονοκαρτο στα 3gb.

Link to comment
Share on other sites

την 4.1.1 την εκανες χειροκινητα η σου ηρθε ota????

ρωταω γιατι μεχρι τωρα επεστρεψα ενα τηλεφωνο μονοκαρτο στα 3 gb και σημερα παρηγγειλα απο το mytel παλι το ιδιο μονοκαρτο στα 3gb.

 

Οχι χειροκίνητα και τις δύο φορές. Οπως και στο δίκαρτο που πήρα τελικά. Αλλά δεν νομίζω ότι έχει να κάνει. Αν το πάρεις από το mytel πες τους για τον τύπο που πέτυχε δύο απανωτά μούφα. Εγω βέβαια το πήρα αυτοπροσώπως από εκεί γιατί είναι και η γειτονιά μου.

Πάντως αφού παίρνεις μονόκαρτο, καλό θα ήταν να το πάρεις από εκεί και να τσεκάρετε μαζί τα πάντα πριν το παραλάβεις. Προφανώς δεν παίρνεις μαύρο, αφού και τα δύο που είχε έτυχαν σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Οχι χειροκίνητα και τις δύο φορές. Οπως και στο δίκαρτο που πήρα τελικά. Αλλά δεν νομίζω ότι έχει να κάνει. Αν το πάρεις από το mytel πες τους για τον τύπο που πέτυχε δύο απανωτά μούφα. Εγω βέβαια το πήρα αυτοπροσώπως από εκεί γιατί είναι και η γειτονιά μου.

Πάντως αφού παίρνεις μονόκαρτο, καλό θα ήταν να το πάρεις από εκεί και να τσεκάρετε μαζί τα πάντα πριν το παραλάβεις. Προφανώς δεν παίρνεις μαύρο, αφού και τα δύο που είχε έτυχαν σε μενα

 

Απο το mytel το παραγγειλα σημερα το απογευμα μονοκαρτο 3gb σε μαυρο....., μολις τους εστειλα mail με την δικη σου περιπτωση, εσυ ησουν στη γειτονια εγω ειμαι στη Ξανθη και εχω ταλαιπωρηθη 10 μερες με το ιδιο κινητο απο αλλο καταστημα.....

Λες οτι το προβλημα ειναι στα μονοκαρτα και στο χρωμα????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους η vodafone αποφάσισε να στείλει update B123 από την Β122. Το πρώτο που παρατηρείται είναι μια καθυστέρηση προσπαθώντας να γράψω εάν γίνει αλλαγή από αγγλικά Ελληνικά .

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει το εξής θέμα.

Όταν το κινητό πηγαίνει σε deep sleep (κυρίως το αντιμετωπίζω το πρωί που ξυπνάω) σταματάω να παίρνω ειδοποιήσεις από πολλές εφαρμογές.

Το περίεργο είναι πως παίρνω κανονικά e-mail και viber/ whatsapp αλλά όχι από skype ή άλλες εφαρμογές.

Έχω ενεργοποιήσει σε όλες αυτές τις εφαρμογές τα notifications, τις έχω προστατευμένες και έχω ακυρώσει τα optimizations της μπαταρίας.

Το πρόβλημα εμφανίζεται τόσο σε WiFi όσο και σε 4G.

Οι ειδοποιήσεις έρχονται μόνο αφότου κάνω restart ή ανοιγοκλείσω το flight mode.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; Καμιά ιδέα του τι μπορεί να φταίει; Εχω το smart προφιλ μπαταρίας. Παίζει να κάνει τίποτα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους η vodafone αποφάσισε να στείλει update B123 από την Β122. Το πρώτο που παρατηρείται είναι μια καθυστέρηση προσπαθώντας να γράψω εάν γίνει αλλαγή από αγγλικά Ελληνικά .

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμενα δεν το κανει αυτο.....μετα το update εξακολουθει να δουλευει ΑΨΟΓΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν η μπαταρία είναι κάτω από 10% αρχίζει και ανάβει η οθόνη κάθε 5 λεπτά. Πως μπορώ να το απενεργοποησω αυτό; Γνωρίζει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα και εγω ερχομενος απο s6 edge και ειμαι πολυ ικανοποιημενος ειδικα απο την μπαταρια.πρωτη φορτιση την εκανα μεχρι το 90% και εφτασα στο 20%μετα απο 49 ωρες αναμονη και 5.5 ωρες οθονη με το wifi μερα νυχτα ανοιχτο.απιστευτη η μπαταρια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Oχι, απλά λέω ότι επειδή ήθελα σε μαύρο χρώμα, έτυχε τα προβληματικά να είναι μαύρα. Ισως σε λευκό ή χρυσό να μην έχουν πρόβλημα, μιας και μπορεί να είναι άλλη παρτίδα. Η απόσταση είναι από μόνη της ένα πρόβλημα., αλλά σου λέω ότι στο συγκεκριμένο μαγαζί μου φέρθηκαν πολύ καλά. Ευχομαι να είσαι πιο τυχερή τώρα. Ενημέρωσε
Link to comment
Share on other sites

Oχι, απλά λέω ότι επειδή ήθελα σε μαύρο χρώμα, έτυχε τα προβληματικά να είναι μαύρα. Ισως σε λευκό ή χρυσό να μην έχουν πρόβλημα, μιας και μπορεί να είναι άλλη παρτίδα. Η απόσταση είναι από μόνη της ένα πρόβλημα., αλλά σου λέω ότι στο συγκεκριμένο μαγαζί μου φέρθηκαν πολύ καλά. Ευχομαι να είσαι πιο τυχερή τώρα. Ενημέρωσε

 

το περιμενω αυριο Σαββατο, ειναι το μαυρο στα 3gb αλλα το δικαρτο, εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από mytel το μονοκαρτο 3gb σε λευκό πριν 3 μήνες περίπου και δεν είχα κανένα πρόβλημα πάντως.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από mytel το μονοκαρτο 3gb σε λευκό πριν 3 μήνες περίπου και δεν είχα κανένα πρόβλημα πάντως.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

 

Αααααα ειδατε τελικα φταιει το χρωμα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...