Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παράγγειλα κι εγώ από κοτσοβολο το χρυσό στα 194 €.

Ελπίζω να έρθει σύντομα.

 

πως το παράγγειλες στα 194; στην σελιδα του το εχει 269

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά είναι αυτό

Σε μένα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή... Γιατί αυτό?

Έκανες κατι για να το ενεργοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το ψάχνετε:

 

Ο Γερμανός το έχει στο φυλλάδιο προσφορών του [ μην βλέπετε το site] και το έχει € 194 με 12 άτοκες. Έδωσα σήμερα παραγγελία σε κατάστημα, έχουν διαθεσιμότητα σε μαύρα, λίγα άσπρα

 

https://www.germanos.gr/images/gcatalogue/july_august16/mobile/index.html?gclid=CKvr_8evhM4CFUIq0wodXC4HbA

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το ψάχνετε:

 

Ο Γερμανός το έχει στο φυλλάδιο προσφορών του [ μην βλέπετε το site] και το έχει € 194 με 12 άτοκες. Έδωσα σήμερα παραγγελία σε κατάστημα, έχουν διαθεσιμότητα σε μαύρα, λίγα άσπρα

 

https://www.germanos.gr/images/gcatalogue/july_august16/mobile/index.html?gclid=CKvr_8evhM4CFUIq0wodXC4HbA

 

Του γερμανού σιγουρα θα ειναι μπραντεντ κοσμοτε. Μην παιρνετε μπραντεντ συσκευες παιδια γιατι με τις αναβαθμισεις ειναι ενα τρεχα γυρευε σε σχεση με τις αναβαθμισεις που δινει κατευθειαν η huawei. Εκτος αυτου μιλαμε μονο για μονοκαρτες συσκευες σε μπραντεντ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

πως το παράγγειλες στα 194; στην σελιδα του το εχει 269

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6812397#post6812397

Το λέμε ήδη από πριν μερικές σελίδες.

Κάντε έναν κόπο να διαβάσετε λίγο πριν ρωτήσετε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 115 εφαρμογές αλλά ούτε τα μισά δεν γέμισα?!!!! Πόσα έχεις? Εκτός και αν θες games αν θες games δεν σου κάνει έτσι και αλλιώς η συσκευή λόγο gpu

Εχω μονιμα 140 με 150 εφαρμογες εγκατεστημενες στο κινητο, μαζι με 5 με 6 giga μουσικη μια και το χρησιμοποιω και ως mp3.

1 giga ειναι μονο τα 2 προγραμματα πλοηγησης που εχω και αλλο τοσο τα εγγραφα μου.

Οπως καταλαβαινεις δεν ασχολουμαι με παιχνιδια.

Χρειαζομαι τουλαχιστον 12 με 14 giga μνημη ελευθερη απο τη στιγμη που θα παρω το κινητο και αφου δεν μεταφέρονται εφαρμογες ολοκληρες στην καρτα, μαλλον παω για αλλα.ευχαριστω παντως για τη βοηθεια σου.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που διαλέγεις να αποθηκεύονται στην κάρτα όλα τα στέλνει εκεί αυτόματα γιατί την κάρτα την αφομοιώνει σαν να είναι μνήμη του τηλεφώνου!!!
Link to comment
Share on other sites

Oταν σου ερχεται ειδοποιηση και τραβας την οθονη κατω για την διαβασεις, το φοντο ειναι μαυρο και δεν φαινεται τη γραφει....πως αλλαζει το φοντο ωστε να διαβαζεται ευκολα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρώτησα και πιο πίσω αλλά δεν πήρα απάντηση πόση ώρα κάνει να φορτισει πλήρως?

 

The P9 Lite needed approximately 3 hours and 40 minutes to be fully recharged

Link to comment
Share on other sites

Μια ρωτήσω! Το dual sim έχει 2 gb ram και το single sim έχει 3 gb ram ?? 194 euro το πρώτο και 238 το δεύτερο;;; Έτσι βλέπω στο Σκρουτζ.. Δεν υπάρχει dual 3 gb ram πχ ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω μονιμα 140 με 150 εφαρμογες εγκατεστημενες στο κινητο, μαζι με 5 με 6 giga μουσικη μια και το χρησιμοποιω και ως mp3.

1 giga ειναι μονο τα 2 προγραμματα πλοηγησης που εχω και αλλο τοσο τα εγγραφα μου.

Οπως καταλαβαινεις δεν ασχολουμαι με παιχνιδια.

Χρειαζομαι τουλαχιστον 12 με 14 giga μνημη ελευθερη απο τη στιγμη που θα παρω το κινητο και αφου δεν μεταφέρονται εφαρμογες ολοκληρες στην καρτα, μαλλον παω για αλλα.ευχαριστω παντως για τη βοηθεια σου.

 

Κοίτα όσον αφορά τη μουσική και τα έγγραφά σου αυτά μπορείς να τα βάλεις στην εξωτερική σου κάρτα. Οι εφαρμογές πάνε μόνο στην εσωτερική (και αυτό σου το λέω με σιγουριά, το έψαξα αρκετά το πράγμα).

 

Τώρα δες αν οι εφαρμογές σου χωράνε στα 10 με 9 γίγα ελεύθερα και αποφασίζεις. Πάντως κατά τα άλλα το κινητό δε θα σε απογοητεύσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την στιγμή που διαλέγεις να αποθηκεύονται στην κάρτα όλα τα στέλνει εκεί αυτόματα γιατί την κάρτα την αφομοιώνει σαν να είναι μνήμη του τηλεφώνου!!!

 

Αυτό δεν ισχύει σε αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε μολις πριν 2 μερες ενας φιλος και εχει θεμα με τα notifications οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο με κλειστη οθονη για 10 λεπτα.

 

Πως μπορω να το κανω να λαμβανει τις ειδοποιησεις ακομα και αν το κινητο ειναι κλειδωμενο με κλειστη οθονη για παντα οριο χρονου.

 

Επισης γιατι δεν με αφηνει να μεταφερω στην microsd σχεδον καμια εφαρμογη?

 

Ειναι δυσκολο να το κανω ρουτ και αν το κανω θα κερδισω τιποτα?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αφήνω το κινητό το βράδυ και η μπαταρία από 100% πέφτει στο 67% με κλειστά Wi-fi,gps,3G και το έχω σε Smart battery

Δεν είναι μεγάλη η πτώση;

Eπίσης επειδή έχει την έκδοση VNS-L21C432B104 είναι ασφαλές να περάσω την VNS-L21C432B120 από αυτό το site http://www.stechguide.com/huawei-p9-lite-stock-marshmallow-firmware-b120/ ???

Γιατί άμα το κάνω extract ο φάκελος dload εκτός από UPDATE.APP έχει άλλον ένα φάκελο (hw) με 3 υποφακέλους default,eu,normal με τρία αντίστοιχα αρχεία update_data_hw_default.app, update_data_hw_eu.app, update_data_hw_normal.app

Link to comment
Share on other sites

Στον κωτσοβολο στο καταστημα τους στα Χανια πηγα και στην τιμη που εχει και τα αλλα δηλαδη στα 194 παραγγελθηκε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Κάλεσα σήμερα πρωί πρωί στο τηλεφωνικό κέντρο του Κωτσόβολου και μου είπαν ότι το χρυσό και το λευκό είναι στα 269 ευρώ και ότι μόνο το μαύρο είναι ακόμα στα 194 ευρώ. Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ένα λευκό σε vodafone και το πήρα. Branded δυστυχώς με το λογότυπο της Vodafone στην εκκίνηση αλλά δεν νομίζω ότι θα υπάρχει κάποια άλλη διαφορά με τα unbranded.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτος αυτου μιλαμε μονο για μονοκαρτες συσκευες σε μπραντεντ.

 

Είναι σίγουρο αυτό;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

gre Οντως; Ατυχια αν δεν το προλαβες το χρυσο στα 194..:(

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

gre Οντως; Ατυχια αν δεν το προλαβες το χρυσο στα 194..:(

 

Ναι..και μου είπαν επίσης ότι είναι θέμα ελάχιστου χρόνου να βάλουν και το μαύρο στα 269 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι, απο voda μονόκαρτα ειναι

 

Ευχαριστώ, μικρό το κακό από την στιγμή που θα χρησιμοποιηθεί με μία κάρτα.

 

Εν το μεταξύ ήδη ο Κωτσόβολος το έβαλε και για τα 3 χρώματα στα 269€.

Link to comment
Share on other sites

εχω δυο τρεις ερωτησεις , οποιος γνωριζει και εχει χρονο ας μου απαντησει λιγο

1) αυτο με τα 3 ram διαφερει σε κατι αλλο με αυτο που εχει 2;

2) η μπαταρια του πως τα παει; μιλαω γ αυτο που εχει τα 3 ram

3) φωτογραφιες βγαζει καλες;

4)απο αναβαθμισεις πως τα παει η hwavei; θα μας καλυψει 2 χρονακια;

5)ποια ειναι τα μειον του;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μικρό το κακό από την στιγμή που θα χρησιμοποιηθεί με μία κάρτα.

 

Εν το μεταξύ ήδη ο Κωτσόβολος το έβαλε και για τα 3 χρώματα στα 269€.

 

 

ναι 269 το εχει αλλα γράφει και τα παρακάτω:

Πρόσθεσε την στο καλάθι σου και θα λάβεις αυτόματα όφελος 75 ευρώ! - See more at: http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/163031-huawei-p9-lite-dual-sim-gold#sthash.28fxXdPj.dpuf

 

αρα λοιπον κατεβαίνει στα 194 παλι αν γίνει δικτυακά η παραγγελιά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρα και εγώ τελικά σήμερα από κατάστημα της Wind. Βλέποντας πως υπάρχει stock (στα 194€ εννοείται) στα μαγαζιά τους, το έψαξα αρκετά για το κατά πόσο είναι 1). unbranded και 2). η dual έκδοση.

 

1. Σε αντίθεση με τη Vodafone (για Γερμανό δεν ξέρω) επέμειναν πως είναι και unbranded και dual οπότε προχώρησα στην αγορά και νομίζω πως έτσι είναι όντως. Δηλαδή είναι dual και δεν έχει ούτε carrier logo ούτε εφαρμογές της Wind. Οπότε υποθέτω πως είναι όντως unbranded; Μπορώ με κάποιον τρόπο να το επιβεβαιώσω αυτό;

 

2. Μετά από μια-δύο ώρες ενασχόλησης παρατηρώ στην οθόνη 2 πολύ μικρές κουκκίδες που μοιάζουν με bubbles αέρα από ζελατίνα/shield. Το θέμα είναι πως η οθόνη δεν φαίνεται να έχει ζελατίνα (τύπου κλασσική/πρόχειρη) στο μπροστινό μέρος. Οπότε είτε είναι κάποιο είδος shield, που όμως δεν διαβάζω πουθενά να έρχεται έτσι από την Huawei (οπότε ανησυχώ μήπως... έχει περάσει και από άλλο χέρι πρώτα το οποίο και την έβαλε...) είτε δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι. Δεν μετακινούνται/αλλάζουν αν τις πιέζω και δεν είναι καμμένα pixel. Διαβάζω πως μπορεί να είναι κάτω από το γυαλί = ελαττωματικό κομμάτι και τρελαίνομαι! Καμιά ιδέα;

 

3. Μιας που το έφερε η κουβέντα, έχουμε καμιά καλή πρόταση shield/tampered glass και σιλικόνης για το πίσω μέρος; Θέλω να το προστατέψω από γρατζουνιές/πτώσεις αλλά ta Flip Cover Books μου κάνουν λίγο αντιαισθητικά...

Edited by Melina_Rose
Link to comment
Share on other sites

Κάποια ακόμη δείγματα φωτογραφιών:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6818049#post6818049
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Σε αντίθεση με τη Vodafone (για Γερμανό δεν ξέρω) επέμειναν πως είναι και unbranded και dual οπότε προχώρησα στην αγορά και νομίζω πως έτσι είναι όντως. Δηλαδή είναι dual και δεν έχει ούτε carrier logo ούτε εφαρμογές της Wind. Οπότε υποθέτω πως είναι όντως unbranded; Μπορώ με κάποιον τρόπο να το επιβεβαιώσω αυτό;

 

Δεν υπάρχουν wind branded άρα το δικό σου είναι μάλλον σίγουρα unbranded.

 

2. Μετά από μια-δύο ώρες ενασχόλησης παρατηρώ στην οθόνη 2 πολύ μικρές κουκκίδες που μοιάζουν με bubbles αέρα από ζελατίνα/shield. Το θέμα είναι πως η οθόνη δεν φαίνεται να έχει ζελατίνα (τύπου κλασσική/πρόχειρη) στο μπροστινό μέρος. Οπότε είτε είναι κάποιο είδος shield, που όμως δεν διαβάζω πουθενά να έρχεται έτσι από την Huawei (οπότε ανησυχώ μήπως... έχει περάσει και από άλλο χέρι πρώτα το οποίο και την έβαλε...) είτε δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι. Δεν μετακινούνται/αλλάζουν αν τις πιέζω και δεν είναι καμμένα pixel. Διαβάζω πως μπορεί να είναι κάτω από το γυαλί = ελαττωματικό κομμάτι και τρελαίνομαι! Καμιά ιδέα;

 

Η συσκευή έρχεται με προεγκατεστημένο screen protector, μήπως απλά αυτό που βλέπεις είναι από αυτό;

 

3. Μιας που το έφερε η κουβέντα, έχουμε καμιά καλή πρόταση shield/tampered glass και σιλικόνης για το πίσω μέρος; Θέλω να το προστατέψω από γρατζουνιές/πτώσεις αλλά ta Flip Cover Books μου κάνουν λίγο αντιαισθητικά...

 

Πήρα για φίλο μία θήκη spigen rugged armor (την χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές μου) και ένα noname οικονομικό tempered glass και έκατσαν όλα άψογα στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξανά ρωτάω για κάποιον που ξέρει αυτή η χαζομάρα με το μήνυμα αντί για ηχητική ειδοποίηση όταν σε καλούν στην δεύτερη σιμ και μιλάς στην πρώτη γίνεται να αλλάξει ?
Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...