Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το branded είναι ένα logo στην εκκίνηση και τον τερματισμό λειτουργίας και 2 εφαρμογές που αν δεν τις θες τις πετάς.

Τίποτα άλλο δεν επηρεάζει (συν βέβαια ότι η κοσμοτε και η Vodafone έχουν επιλέξει να εμπορεύονται την μονοκαρτη έκδοση).

Κλειδωμένες συσκευές στην Ελλάδα δεν υπάρχουν

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το branded είναι ένα logo στην εκκίνηση και τον τερματισμό λειτουργίας και 2 εφαρμογές που αν δεν τις θες τις πετάς.

Τίποτα άλλο δεν επηρεάζει (συν βέβαια ότι η κοσμοτε και η Vodafone έχουν επιλέξει να εμπορεύονται την μονοκαρτη έκδοση).

Κλειδωμένες συσκευές στην Ελλάδα δεν υπάρχουν

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστώ φίλε

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με το notification led για viber?? κατεβασα οπως προειπε ενας φίλος το Light Flow Lite αλλα δεν καταφερα κατι. Δεν εχει σαν επιλογη το viber? εκτος αν λετε για την επι πληρωμή εφαρμογη..
Link to comment
Share on other sites

Το branded είναι ένα logo στην εκκίνηση και τον τερματισμό λειτουργίας και 2 εφαρμογές που αν δεν τις θες τις πετάς.

Τίποτα άλλο δεν επηρεάζει (συν βέβαια ότι η κοσμοτε και η Vodafone έχουν επιλέξει να εμπορεύονται την μονοκαρτη έκδοση).

Κλειδωμένες συσκευές στην Ελλάδα δεν υπάρχουν

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Βασικά της Vodafone δεν μπορείς να την πετάξεις-διαγράψεις. Με ροοτ σίγουρα όλα γίνονται αλλα δεν είναι και όλοι φανς του ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

για να συνοψίσουμε λίγο τις συσκευές :

Υπάρχουν:

P9 lite single sim και αντίστοιχα με dual sim με 2 GB που εισάγονται και επίσημα από την αντ/πια της Huawei οπότε προωθούνται και στις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων αλλά και σε skroutzo-μαγαζα..

και υπάρχουν :

P9 lite dual sim ή single sim με 3 GB AYTA MONO από skroutz που ειναι εισαγωγή από EU ?... Μάλλον.

 

Εάν κάνω λάθος διορθώστε με .

 

Απορίες:

Υποστηρίζονται τα μοντέλα με 3 GB στο (αχρείαστο να είναι...) service της Αντ/πιας ?

Υπάρχει καμιά άλλη διαφορά στις συσκευές ?

 

Για όσους δεν ενδιαφέρονται για dual sim , δεν αξίζει π.χ καλύτερα το 3ρι ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά της Vodafone δεν μπορείς να την πετάξεις-διαγράψεις. Με ροοτ σίγουρα όλα γίνονται αλλα δεν είναι και όλοι φανς του ροοτ.

Της cosmote έχω εγώ που αν κάποια δεν θες τη διαγράφεις. Τώρα αν δεν μπορείς στης Vodafone, μπορείς να κάνεις απόκρυψη

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχής έργο θα είναι για όλους τους νυν αλλά και μελλοντικούς κατόχους αν όντως έχει.

Θεωρητικά για να το λέει η επίσημη αντιπροσωπεία, θα πρέπει να ισχύει.

Από την άλλη μου κάνει εντύπωση το ότι δεν το έχω δει πουθενά γραμμένο στα specs, ενώ κάτι τέτοιο θα έπρεπε για πολλούς λόγους να αναγράφεται.

Δεν κρατήθηκα λοιπόν και έστειλα ένα email μου με την...απορία μου στα κεντρικά της huawei!

 

Μήπως σου απάντησαν από την huawei για το gorilla glass;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου απάντησαν από την huawei για το gorilla glass;

Όχι δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Της cosmote έχω εγώ που αν κάποια δεν θες τη διαγράφεις. Τώρα αν δεν μπορείς στης Vodafone, μπορείς να κάνεις απόκρυψη

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς απόκρυψη;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς απόκρυψη;

 

 

 

Να την απενεργοποιήσεις. Διακοπή λειτουργίας. Πάντως είναι η εφαρμογή που αφορά την αναβάθμιση της συσκευής αν κατάλαβα καλά όποτε είναι λίγο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Να την απενεργοποιήσεις. Διακοπή λειτουργίας. Πάντως είναι η εφαρμογή που αφορά την αναβάθμιση της συσκευής αν κατάλαβα καλά όποτε είναι λίγο θέμα.

 

Εγώ πάντως έβαλα το κινητό για πούλημα μόνο και μόνο για την κ...vodafone.Και είναι τόσο ωραίο το κινητακι:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα το κινητό για πούλημα μόνο και μόνο για την κ...vodafone.Και είναι τόσο ωραίο το κινητακι:(

 

Γιατι ρε φιλε ; Και εμενα Βοδα ειναι σιγα..δεν επηρεαζει καπου ! Τι επαθες ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον και καποιες ερωτησεις μηπως εχετε βρει χρονο και το ψαξατε..

 

Οταν ερχεται κατι ( sms,viber κλπ) δεν αναβει η οθονη καθολου τιποτα...

Καποια λυση σε αυτο ;

 

Επισης το led notification ποσα χρωματα εχει ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση από μενα αν γνωρίζει κάποιος.

Υπάρχει τρόπος να μπουν οι εφαρμογές του μενού με αλφαβητική σειρά και όχι όπως να'ναι;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριέμαι να διαβάσω τόσες σελίδες, τελικά SD δοκίμασε κανείς; Περνάνε οι εφαρμογές εκεί, ώστε να ελευθερώνεται χώρος στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριέμαι να διαβάσω τόσες σελίδες, τελικά SD δοκίμασε κανείς; Περνάνε οι εφαρμογές εκεί, ώστε να ελευθερώνεται χώρος στο κινητό;

 

περνανε αλλα παλι κατι αφηνουν στην μνημη του κινητου..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τι κωδικό μοντέλου και αριθμό έκδοσης έχουν τα ευρωπαϊκά; όχι τα branded, τα δικαρτα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

περνανε αλλα παλι κατι αφηνουν στην μνημη του κινητου..

 

Σίγουρα θ' αφήνουν μερικά ΜΒ στη μνήμη του κινητού. Το θέμα είναι το μεγαλύτερο μέρος των εφαρμογών να περνάει στην SD, αλλιώς τα 10GB διαθέσιμα που έχει το κινητό, είναι απελπιστικά λίγα για την τιμή του... :O

Link to comment
Share on other sites

Βασικά της Vodafone δεν μπορείς να την πετάξεις-διαγράψεις. Με ροοτ σίγουρα όλα γίνονται αλλα δεν είναι και όλοι φανς του ροοτ.

 

Γιατί δεν μπορείς?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορείς?

 

Προσπάθησα να του περάσω το επίσημο firmware αλλά τίποτα πρέπει να έχουν κάποιο κλείδωμα Η Vodafone ενώ η cosmote μπορείς άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για unlock bootloader+root ,έφτιαξα ένα βίντεάκι που το δείχνω σιγά σιγά

( κάντε και 1 sub για το καλο :3)

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για unlock bootloader+root ,έφτιαξα ένα βίντεάκι που το δείχνω σιγά σιγά

( κάντε και 1 sub για το καλο :3)

Προστέθηκε στο πρώτο ποστ.:)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για unlock bootloader+root ,έφτιαξα ένα βίντεάκι που το δείχνω σιγά σιγά

( κάντε και 1 sub για το καλο :3)

 

Τι θα κερδισουμε με αυτο αν το κανουμε φιλος ; ΠΑραδειγμα εμενα που ειναι απο voda το logo θα φυγει ;

 

EDIT : δεν μου ανοιγει ουτε την sd card ουτε τον αποθηκευτικο του χωρο...τι παιζει ρε παιδια ;;;;

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...