Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ λέω πάντως να περιμένω λίγο να πέσει η τιμή του, κανένα τρίμηνο.

και γω.ελεγα να παω στο p8 lite μιας και ειναι στο budget μου αλλα μιας και το 820 κραταει ακομα λεω να περιμενω.Νομιζω αξιζει.ελπιζω να πεσει μεσα στο 3μηνο,ισως στις καλοκαιρινε εκπτωσεις.

Οποιος γνωριζει ας πει πως παει απο μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ πήγαινα για P8 lite, είπα να περιμένω για Ρ9, όμως δεν βλέπω πουθενά για το τελευταίο προστασία οθόνης με gorilla ή κάτι άλλο!

Aν δεν κάνω λάθος το Ρ8 έχει gorilla glass 3. Ξέρει κανείς τίποτα για το καινούριο???

Link to comment
Share on other sites

Το P9 lite δέχεται 2 κάρτες sim + 1 sdcard ή 1 κάρτα sim + 1 sdcard-sim όπως το P8 lite?

Το google και το gsmarena τί το έχουμε;

 

Card slot microSD, up to 128 GB (uses SIM 2 slot)

Link to comment
Share on other sites

Το google και το gsmarena τί το έχουμε;

 

Card slot microSD, up to 128 GB (uses SIM 2 slot)

 

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-huawei-p9-lite

(Υποδοχή για SD ή για δεύτερη κάρτα SIM)??????

Link to comment
Share on other sites

1 sim.και 1 θέση ή για sim ή για κάρτα μνήμης.

Το έπιασα λίγο στα public.ωραίο ,πολύ ελαφρύ,κάνα δυο μενού που άνοιξα μια χαρά απόκριση είχε.μακαρι να πέσει η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ομορφο πραγματικα.αλλα σιγουρα θα περιμενω να πεσει η τιμη του.με χαλανε λιγο τα 2gb ram αλλα δεν μπορεις να τα εχεις και ολα.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

το πηρε σημερα η γυναικα μου 269 με 6 ατοκες, το εχω τωρα στα χερια μου για τις ρυθμησεις, απλα γ@@@@ι καμερα,οθονη,ηχω για αλλο πηγαμε(lenovo 7010,sony c4,samsung j5 2016) και αλλο πηρε:):):):)
Link to comment
Share on other sites

Εδω στην γερμανια εχει 299 στα MediaMarkt με τα 3γβ ραμ. Το ειδα απο κοντα και εχει πολυ καλη οθονη. Για την καμερα δεν μπορω να τιποτα, γιατι δεν ηταν καταληλες η συνθηκες. Θα το παρω αυτες της μερες και θα επανελθω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα για δώρο απο σκρουτζομαγαζο είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση του ! Είναι βέβαια το 2gb ram . Νομίζα όμως οτι θα είχε usb c αλλά τελικά εχει την κλασική micro usb
iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε πάρει ήδη, μπορείτε να μας πείτε εντυπώσεις από την κάμερα; Φωτογραφία και βίντεο;
Link to comment
Share on other sites

Οριστε και ενα ωραιο review......

http://www.notebookcheck.net/Huawei-P9-Lite-Smartphone-Review.166326.0.html

Πολύ καλό και αναλυτικό review.:)

Ψήνομαι πολύ να το πάρω αυτό το κινητό. Νομίζω είναι ότι καλύτερο στην τιμή του και προσφέρει αυτά ακριβώς που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και ενα ωραιο review......

http://www.notebookcheck.net/Huawei-P9-Lite-Smartphone-Review.166326.0.html

Ενδιαφέρον και κατατοπιστικό στα τεχνικά ριβιού αλλά ωραίο δεν θα το έλεγα. Όταν το ήμισυ της συσκευής είναι η χρήση της φωτογραφικής μηχανής, αυτή η εμμονή των ριβιούβερς να φωτογραφίζουν σαν δείγμα μόνο τις γλάστρες τους κι άντε τη θέα από το μπαλκόνι για το θεαθήναι της παρουσίασης είναι εκνευριστική. Την έχεις μια δυο βδομάδες τη συσκευή για testing, αφιέρωσε και μια μέρα να κάνεις μια βόλτα να φωτογραφίσεις και κάτι άλλο να δούμε τις δυνατότητες της κάμερας. Τόσο δύσκολο είναι πια;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον και κατατοπιστικό στα τεχνικά ριβιού αλλά ωραίο δεν θα το έλεγα. Όταν το ήμισυ της συσκευής είναι η χρήση της φωτογραφικής μηχανής, αυτή η εμμονή των ριβιούβερς να φωτογραφίζουν σαν δείγμα μόνο τις γλάστρες τους κι άντε τη θέα από το μπαλκόνι για το θεαθήναι της παρουσίασης είναι εκνευριστική. Την έχεις μια δυο βδομάδες τη συσκευή για testing, αφιέρωσε και μια μέρα να κάνεις μια βόλτα να φωτογραφίσεις και κάτι άλλο να δούμε τις δυνατότητες της κάμερας. Τόσο δύσκολο είναι πια;

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό. Αν και δίνει μια περιγραφή για τα αποτελέσματα των δυνατοτήτων της κάμερας, εν τούτοις δίνει μόνο μια φωτογραφία σαν δείγμα.

Έκανα κράτηση στον κωτσόβολο τελικά και μάλλον αύριο θα έχω το λευκό στα χέρια μου.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω γιατί γενικά αποφεύγω να παίρνω κάτι που μόλις κυκλοφόρησε.

Οπότε θα γράψω σύντομα τις εντυπώσεις μου.

 

Edit: Τελικά η παραλαβή πάει για Δευτέρα το απόγευμα, λόγω δανειοδότησης που πρέπει να εγκριθεί την Δευτέρα...

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό. Αν και δίνει μια περιγραφή για τα αποτελέσματα των δυνατοτήτων της κάμερας, εν τούτοις δίνει μόνο μια φωτογραφία σαν δείγμα.

Έκανα κράτηση στον κωτσόβολο τελικά και μάλλον αύριο θα έχω το λευκό στα χέρια μου.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω γιατί γενικά αποφεύγω να παίρνω κάτι που μόλις κυκλοφόρησε.

Οπότε θα γράψω σύντομα τις εντυπώσεις μου.

 

Άντε μπράβο να μάθουμε κι από σένα πως τα πάει γιατί κι εμείς πολλοί που είμαστε με το P8 Lite ψηνόμαστε άγρια να το αλλάξουμε γι αυτό εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου το μαυρο με τα 3γβ ραμ. Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Θα μπορουσα να πω καλυτερες κατα πολυ απο το αναμενομενο. Η οθονη απλα τα σπαει. Πραγματικα πανεμορφη και δεν εχει ζηλεψει τιποτα απο αλλες συσκευες. Μπαταρια δεν ξερω ακομα γιατι δεν εχω βαλει ακομα σιμ μεσα γιατι ειναι micro και πρεπει να παω για αλαγη. Το μονο που θα πω ειναι οτι οταν το ανοιξα για πρωτη φορα, ειχε 66% στις 20:00. Η ωρα τωρα ειναι 12:41 (στην χωρα που μενω) και η σταθμη ειναι στις 22%. Αυτο με πολυ σκαλισμα, σερφαρισμα, φωτογραφιες, βιντεο και πολλα αλλα. Δεν κολαει για κανεναν λογο. Τα 3 γβ ραμ ειναι οτι πρεπει για να δεσει το γλυκο. Και τελος η καμερα. Αρκετα καλη μπορω να πω. Με πολλες επιλογες και ρυθμισεις. Σε νορμαλ φωτισμο ειναι τελειες, με πολυ καλο autofocus και ταχυτητα. Σλο μο βιντεο και πολλα αλλα. Θα επανελθω σε μερικες ημερες να γραψω τον επιλογο αφου βαλω και την σιμ μεσα. Καλο βραδυ και καλες αγορες, οσοι τουλαχιστον τελικα αποφασισετε να το παρτε.
Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου το μαυρο με τα 3γβ ραμ. Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Θα μπορουσα να πω καλυτερες κατα πολυ απο το αναμενομενο. Η οθονη απλα τα σπαει. Πραγματικα πανεμορφη και δεν εχει ζηλεψει τιποτα απο αλλες συσκευες. Μπαταρια δεν ξερω ακομα γιατι δεν εχω βαλει ακομα σιμ μεσα γιατι ειναι micro και πρεπει να παω για αλαγη. Το μονο που θα πω ειναι οτι οταν το ανοιξα για πρωτη φορα, ειχε 66% στις 20:00. Η ωρα τωρα ειναι 12:41 (στην χωρα που μενω) και η σταθμη ειναι στις 22%. Αυτο με πολυ σκαλισμα, σερφαρισμα, φωτογραφιες, βιντεο και πολλα αλλα. Δεν κολαει για κανεναν λογο. Τα 3 γβ ραμ ειναι οτι πρεπει για να δεσει το γλυκο. Και τελος η καμερα. Αρκετα καλη μπορω να πω. Με πολλες επιλογες και ρυθμισεις. Σε νορμαλ φωτισμο ειναι τελειες, με πολυ καλο autofocus και ταχυτητα. Σλο μο βιντεο και πολλα αλλα. Θα επανελθω σε μερικες ημερες να γραψω τον επιλογο αφου βαλω και την σιμ μεσα. Καλο βραδυ και καλες αγορες, οσοι τουλαχιστον τελικα αποφασισετε να το παρτε.

 

καλοριζικο φιλε,απο που το πηρες με 3 γιγα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Huawei. Στα €269 κατάφερε να βγάλει μια συσκευή με χαρακτηριστικά και ποιότητα κατασκευής που βρίσκεις σε πολύ ακριβότερα μοντέλα και μια υλοποίηση λειτουργικού που η ταχύτητά του θα ικανοποιήσει και τον πιο απαιτητικό χρήστη. Respect!
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Huawei. Στα €269 κατάφερε να βγάλει μια συσκευή με χαρακτηριστικά και ποιότητα κατασκευής που βρίσκεις σε πολύ ακριβότερα μοντέλα και μια υλοποίηση λειτουργικού που η ταχύτητά του θα ικανοποιήσει και τον πιο απαιτητικό χρήστη. Respect!

 

Ειναι φοβερο...θελω να το παρω αλλα φοβαμαι ακομα.

Καποιος που το εχει- απο προβληματα τι βγαζει μεχρι στιγμης ; Ας ενημερωση !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω το κινητο εδω και λιγες μερες αγορασμενο απο κωτσοβολο στα269. Πρωτες εντυοωσεις παρα πολυ θετικες. Πολυ ομορφο,ελαφρυ και γρηγορο. Η μπαταρια του πολυ καλη για παραδειγμα χθες το εβγαλα απο την φορτιση στις 8 το πρωι και στις 2 ωρα το βραδυ ηταν στο 10% με αρκετη χρηση και δεδομενα και wifi οαντα ανοικτα(δεν τα κλεινω ποτε). Η οθονη φοβερη με επιλογη στι αυτοματο κατω απο τον μεσημεριανο ηλιο και βλεπεις πεντακαθαρα( ειχα συνηθισει απο το s4 που ειχα πριν με φωτεινοτητα φουλ και στο ηλιο δεν εβλεπες σχεδον τπτ). Στα αρνητικα που εχω δει μεχρι τωρα ειναι το φωτακι ειδοποιησεων το οποιο ειναι λιγο αδυναμο και δεν αναβει για ολες τις ειδοποιησεις το οοοιο ισως εγω δεν το εχω βρει π.χ αναβει οταν εχω καποια αναπαντητη ή sms αλλα δεν αναβει οταν εχω καποιο μνμ στο viber ισως καποιο που ειχε και πριν huawei να ξερει και να μ πει αν το ρυθμιζεις απο καπου. Επισης σημερα δοκιμασα πρωτη φορα το gps και μου εχασε στιγμιαια 3-4 φορες την πορεια που ακολουθουσα και εδειχνε οτι παω αλλου αλλα επανερχοταν σχεδον αμεσως μπορει απλα να ετυχε βεβαια θα το ξαναδοκιμασω.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω το κινητο εδω και λιγες μερες αγορασμενο απο κωτσοβολο στα269. Πρωτες εντυοωσεις παρα πολυ θετικες. Πολυ ομορφο,ελαφρυ και γρηγορο. Η μπαταρια του πολυ καλη για παραδειγμα χθες το εβγαλα απο την φορτιση στις 8 το πρωι και στις 2 ωρα το βραδυ ηταν στο 10% με αρκετη χρηση και δεδομενα και wifi οαντα ανοικτα(δεν τα κλεινω ποτε). Η οθονη φοβερη με επιλογη στι αυτοματο κατω απο τον μεσημεριανο ηλιο και βλεπεις πεντακαθαρα( ειχα συνηθισει απο το s4 που ειχα πριν με φωτεινοτητα φουλ και στο ηλιο δεν εβλεπες σχεδον τπτ). Στα αρνητικα που εχω δει μεχρι τωρα ειναι το φωτακι ειδοποιησεων το οποιο ειναι λιγο αδυναμο και δεν αναβει για ολες τις ειδοποιησεις το οοοιο ισως εγω δεν το εχω βρει π.χ αναβει οταν εχω καποια αναπαντητη ή sms αλλα δεν αναβει οταν εχω καποιο μνμ στο viber ισως καποιο που ειχε και πριν huawei να ξερει και να μ πει αν το ρυθμιζεις απο καπου. Επισης σημερα δοκιμασα πρωτη φορα το gps και μου εχασε στιγμιαια 3-4 φορες την πορεια που ακολουθουσα και εδειχνε οτι παω αλλου αλλα επανερχοταν σχεδον αμεσως μπορει απλα να ετυχε βεβαια θα το ξαναδοκιμασω.

 

Ούτε σε μενα άναβε το led στο viber όταν είχα τα P8 και honor7.. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό με τις συσκευές της huawei. Υπάρχουν πάντως εφαρμογές στο play store που ενεργοποιούν το led σε τέτοιες περιπτώσεις, δοκίμασε το light flow

Link to comment
Share on other sites

Απο το Γερμανικό Mediamarkt μιας και μένω Γερμανία.

 

τιμη φιλε ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω το κινητο εδω και λιγες μερες αγορασμενο απο κωτσοβολο στα269. Πρωτες εντυοωσεις παρα πολυ θετικες. Πολυ ομορφο,ελαφρυ και γρηγορο. Η μπαταρια του πολυ καλη για παραδειγμα χθες το εβγαλα απο την φορτιση στις 8 το πρωι και στις 2 ωρα το βραδυ ηταν στο 10% με αρκετη χρηση και δεδομενα και wifi οαντα ανοικτα(δεν τα κλεινω ποτε). Η οθονη φοβερη με επιλογη στι αυτοματο κατω απο τον μεσημεριανο ηλιο και βλεπεις πεντακαθαρα( ειχα συνηθισει απο το s4 που ειχα πριν με φωτεινοτητα φουλ και στο ηλιο δεν εβλεπες σχεδον τπτ). Στα αρνητικα που εχω δει μεχρι τωρα ειναι το φωτακι ειδοποιησεων το οποιο ειναι λιγο αδυναμο και δεν αναβει για ολες τις ειδοποιησεις το οοοιο ισως εγω δεν το εχω βρει π.χ αναβει οταν εχω καποια αναπαντητη ή sms αλλα δεν αναβει οταν εχω καποιο μνμ στο viber ισως καποιο που ειχε και πριν huawei να ξερει και να μ πει αν το ρυθμιζεις απο καπου. Επισης σημερα δοκιμασα πρωτη φορα το gps και μου εχασε στιγμιαια 3-4 φορες την πορεια που ακολουθουσα και εδειχνε οτι παω αλλου αλλα επανερχοταν σχεδον αμεσως μπορει απλα να ετυχε βεβαια θα το ξαναδοκιμασω.

 

Σε ευχαριστω για την ενημερωση!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...