Jump to content

Lenovo Α7010


tsakolis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kατεβασε το led notificator manager από το playstore και δες από εκεί αν μπορείς .

 

Μπα τίποτα, πάντως δεν έμεινα ευχαριστημένος από την ποιότητα μάλλον θα μπω στην διαδικασία πωλησης

Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα, πάντως δεν έμεινα ευχαριστημένος από την ποιότητα μάλλον θα μπω στην διαδικασία πωλησης

 

άλλαξα και email σε bluemal σε αυτό έχεις την δυνατότητα να τσεκάρεις το notification led αλλά και με αυτό τον τρόπο , τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καντο hard reset απο το recovery.ψαχτο στο ytube εχει οδηγιες.

 

έκανα hard reset αλλά πάλι τίποτα , στο youtube δεν βρήκα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τότε έχ

 

ει θέμα μάλλον ή ρομ,δες μήπως το ρουταρεις.

 

Για να αλλάξω ρομ πρέπει να το κάνω πρώτα ρουταρεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα, πάντως δεν έμεινα ευχαριστημένος από την ποιότητα μάλλον θα μπω στην διαδικασία πωλησης

αυτο εχει 2 χρονια εγγυση οπως ολα τα LENOVO ..οποτε παρτους τηλ .και στειλε το ,,.....

σε φιλου μου που ειχε θεμα η οθονη του 7000 παρολο που περασαν 15 μηνες απο την αγορα ,,το επισκευασαν δωρεαν και σε 15 μερες το ειχε παλι στα χερια με επεκταση εγγυσης αλλο ενα χρονο απο την ληξης της 24 μηνης..

ειναι πολυ καλο τηλεφωνο το 7010 γιατι το εχω και εγω ..αψογο με ολα τα καλα..και κυριως εχει τα ηχεια μπροστα και με βολευει παραπολυ σε βιντεοκλησεις η οταν το αφησεις σε καποιο τραπεζακι με υφασμα , καναπε - η κρεβατι δεν κρυβει το ηχειο οπως τα αλλα που ειναι στην πλατη τους με αποτελεσμα να χανετε ο ηχος .. η οταν βλεπεις βιντεακια ο ηχος σε κοιταζει οπως λεμε ..δεν παιζει στην πλατη της συσκευης

.. με στεναχωρει που τα επομενα μοντελα δεν τα βγαζει ετσι με μπροστα τα ηχεια του,,δεν μιλαω για τα τωρινα που κυκλοφορανε και με αλλα ονοματα και ειναι ιδια ..

ΥΓ=off topic=ΕΧΩ παρει και ενα ταμπλετ της ιδιας εταιριας το Lenovo TAB2 A10-70 10.1 FullHD-IPS 4G-LTE 16GB/2GB (7000mAh) WHITE και δεν νομιζω οτι θα εβρισκα αλλο πιο καλο με τα λεφτα του στα χαρακτηριστικα του

γενικως την παω σαν εταιρια ,,ειδικα μετα τον πρωτο καιρο που ειχε πολλα θεματα με ελλατωματικες συσκευες..αλλα μαλλον εμαθε απο τα λαθη και προχωραει σταθερα// και κυριως στην εξυπηρετηση -σερβις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα ένα LENOVO Α 7010 από το MediaMarkt Πυλαίας (Θεσσαλονίκη) στις 18/10/2016 το μεσημέρι (12:40) πληρώνοντας επιπλέον και (34 ευρώ) την επέκταση της εγγύησης που προσφέρουν.

Κατά την αρχική εγκατάσταση μπλόκαρε και το επέστρεψα στο κατάστημα το ίδιο απόγευμα (18/10/2016 στις 19:21)

Το παρέλαβαν με αναφορά "κληδομένο" και μου είπαν ότι θα το έπαιρνα την άλλη μέρα αλλά τελικά έφυγε Αθήνα.

Όταν ζήτησα αντικατάσταση μου είπαν δεν γίνεται γιατί το είχα ανοίξει! και ότι εγώ ευθυνόμουν για το κλείδωμα παρόλο που το pasword του gmail το είχα επιβεβαιώσει μέσω laptop.

Στις 27/10/2016 με ενημέρωσαν τηλεφωνικά ότι υπάρχει κόστος για το ξεκλείδωμα 15 ευρώ το οποίο και δέχθηκα αφού απέκλειαν την αντικατάσταση.

Παρά τα τηλεφωνήματά μου σχεδόν μέρα παρά μέρα το κινητό έφτασε στο κατάστημα και μου επεστράφη χθες στις 14/11/2016 δηλαδή μετά 27 μέρες! με αναφορά επισκευής "KLEIDOMENO" και με χρέωση 16,74 ευρώ. Για την καλή λειτουργία της συσκευής επιφυλάσσομαι.

 

Υποψιάζομαι ότι κάθε πρόβλημα λογισμικού (ειδικά όταν δεν υπάρχουν αρχεία για σώσιμο) λύνεται μέσω προγραμμάτων διάγνωσης - επισκευής ή απεγκατάστασης και επανεγκατάστασης του λογισμικού και απαιτεί λίγα λεπτά. Υποψιάζομαι ακόμη ότι η επισκευή λογισμικού γίνεται μέσω διαδικτύου χωρίς να απαιτείται μετακίνηση της συσκευής (Αθήνα).

Παρακαλώ φίλους που γνωρίζουν περισσότερα να επιβεβαιώσουν ή να διαψεύσουν τις υποψίες μου αλλά και λάθος να κάνω 27 μέρες για ένα ξεκλείδωμα δεν τους τιμά.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις μπλοκαρε,τι εκανες και μπλοκαρε ; και να μπλοκαρε μπαινεις σε κατασταση recovery (pwr+vol down)και κανεις επαναφορα.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν δεχόταν εντολές. Όταν καινούργιο τηλέφωνο (2 ωρών) παρουσιάζει ανώμαλη συμπεριφορά το πηγαίνεις πίσω.

Στο μαγαζί το χαρακτήρισαν κλειδωμένη οθόνη (κατά την άποψή τους, λόγω εισαγωγής εσφαλμένων pasword στο gmail.)

Edited by GEOTHESS
Link to comment
Share on other sites

Δεν δέχομαι ότι το κλείδωσα βάζοντας τρείς φορές λάθος pasword.

Ούτε μπορώ να πιστέψω ότι το επίσημο service της Lenovo χρειάστηκε 27 μέρες για να κάνει αυτό που εσύ θα έκανες σε 2 λεπτά:lol:

Οι ίδιοι όμως αυτό ισχυρίζονται όταν γράφουν "KLEIDOMENO" και χρεώνουν 16 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μπλόκαρε,εξηγησε .

Έβαλες λάθος κωδικό στο gmail;

Τέλος πάντων τι ακριβώς έγινε;

Αν μπλόκαρε από λάθος κωδικό gmail

Θα μπορούσες να μην πας και καθόλου για service και με μία επαναφορά μέσω πλήκτρων να είχε γίνει

Τώρα διάβασε τους όρους της υποτιθέμενης ασφαλείας του καταστήματος και αν μέσα αναφέρεται ότι ακόμα και αν βλάβη οφείλεται σε δικό σου λάθος χειρισμό θα στο φτιάξουν δωρεάν

Τότε κάνε καταγγελία στην ένωση καταναλωτών και απαίτησε από το μαγαζί τα έξοδα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αλλαγες ; να την κανουμε η οχι ;

 

edit: την κανω και ο Θεος βοηθος,λιγο που το εψαξα εχει την υποστήριξη VoLTE .

Edited by vendeta
Link to comment
Share on other sites

αλλαγες ; να την κανουμε η οχι ;

 

edit: την κανω και ο Θεος βοηθος,λιγο που το εψαξα εχει την υποστήριξη VoLTE .

Εγώ την έκανα.. Κάτι προφανες δεν μπορώ να εντοπίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις κατέβασα και εγκατέστησα νεότερη ενημέρωση μέσω ΟΤΑ. Από S230 σε S232.

Πρώτη εντύπωση: καμιά ορατή αλλαγή εκτός ίσως (μπορεί και να είναι η ιδέα μαο) λίγο πιο κορεσμένα

χρώματα στα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo Α7010

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...