Jump to content

Lenovo Α7010


tsakolis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου ήρθε και εμένα χτες το βράδυ μέσω ΟΤΑ. Δεν βλέπω κάποια συγκλονηστική διαφορά στο τηλέφωνο προς το παρόν. Θα σας πω τις επόμενες μέρες εντυπώσεις. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν μπορώ να ηχογραφήσω μηνύματα στο Viber, μετά την αναβάθμιση. Ή μάλλον, ηχογραφώ αλλά είναι σιωπηλά, σαν να μην δουλεύει το μικρόφωνο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μου ήρθε και εμένα χτες το βράδυ μέσω ΟΤΑ. Δεν βλέπω κάποια συγκλονηστική διαφορά στο τηλέφωνο προς το παρόν. Θα σας πω τις επόμενες μέρες εντυπώσεις. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν μπορώ να ηχογραφήσω μηνύματα στο Viber, μετά την αναβάθμιση. Ή μάλλον, ηχογραφώ αλλά είναι σιωπηλά, σαν να μην δουλεύει το μικρόφωνο.

 

Και εγω οταν πηγα στην 6 αρκετα προγραμματα δεν λειτουργουσαν αλλα μετα απο επαναφορα του κινητου δεν ειχα καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα το απεκτησα ..απο το πρωι το παιδευω ..εχω παρει ολες τις ενημερωσειςμεχρι και το ανδροιντ 6

επειδη μεχρι χτες το βραδυ δουλευα και δουλευω ακομα το 7000 με αλλο αριθμο..

με τα ιδια χαρακτηριστικα και αυτο αναβαθμισμενο σε ανδροιντ 6 .

εχω να παρατηρησω οτι με ακριβως τις ιδιες εφαρμογες περασμενες και στα 2 τηλ.

. παρατηρω στην εκκαθαριση εφαρμογων οτι το μεν 7000 αφηνει 110 εως 1300 ελευθερη ραμ ενω το 7010 αφηνει στην καλυτερη 700 -1000 .

.οπως επισης βαζοντας τα διπλα διπλα το 7000 ειναι πιο γρηγορο στο ανοιγμα εφαρμογων απο το 7010..ελαχιστη και πολυ μικρη διαφορα.. αλλα φαινετε..

στο 7000 εχω κανει και μορφοποιηση της καρτας SD για λογους χωρητικοτητας τηλ.

.ενω δεν εκανα το ιδιο στο 7010 [πιστευω οτι τα 32 γιγα ειναι υπεραρκετα.... συγκριτικα ακομα δεν εχω κανει

αλλα με ξενερωσε η πολυ ραμ που τρωει το 7010ελπιζω αυτο να διορθωθει..

..εννοατε οτι μετα την αναβαθμιση εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων..και μετα εκανα τις ρυθμισεις και εγκαταστασεις εφαρμογων.. συγχρονισμων κλπ...

καποια στιγμη μετα απο λιγες μερες θα γραψω και ενα συγκρητικο μεταξυ 7000 και 7010

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 6 και παρατηρώ σε σχέση με την 5.1 ότι τώρα ζεσταίνεται πιο πολύ, τρώει πολύ πιο γρήγορα την μπαταρία (σε ένα τέταρτο από 89% πήγε 43%) και όταν το απενεργοποιήσεις και το ενεργοποιήσεις ξανά μένει πολύ ώρα στο σήμα της lenovo, αργεί πιο πολύ να ξεκινήσει δηλαδή. Επίσης το ότι δεν μπορώ να μετακινήσω σε άλλη θέση εφαρμογές που είναι στο μενού δεν διορθώθηκε. Αν κρατήσω πατημένη μια εφαρμογή μεταφέρεται μόνο στην κεντρική οθόνη. Δεν πάει δίπλα π.χ. Σε όλα τα Α7010 γίνεται αυτό? Γνωρίζει κάποιος? Πως αλλάζω και την ρύθμιση της κάρτας μνήμης για να μην αποθηκεύονται εκεί οι εφαρμογές αλλά στο τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα....

σκεφτομαι να αγοράσω το A7010

αξιζει τα λεφτά του??απο προβλήματα/μπαταρία πως πάμε??

ειμαι μεταξύ αυτό και Elephone P9000....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Δυστυχώς δεν είναι τόσο καλή όσο δείχνει το video. Το παλιό μου alcatel idol x+ είχε πολύ καλύτερη (13αρα κι αυτό) τόσο στη λεπτομέρεια όσο και στη φυσικότητα των χρωμάτων. Γενικά αν και πρόκειται για καλή συσκευή στο τομέα κάμερα μάλλον χωλαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες μετα απο εγκατασταση του 6 αρι android εχει παρατηρηση κανεις ενα προβλημα με την φωτεινοτητα του κινητου οταν σερφαρεις η οταν βλεπεις φωτος ; Εμενα η οθονη ,τρεμοπαιζει .Το πηγα πισω και μου το αντικατεστησαν ,να περασω την 6 αρα η οχι τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρω το α7010 σε κάποια ευρωπαική αποθήκη στα 120-130 ευρώ αλλά δεν μπορώ να το βρω , μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα bug με την φωτεινοτητα της οθονης (τρεμοπαιζει),εκτος απο αυτο τα χρωματα εχουν γινει ποιο αδυναμα.Στο επισιμο site lenovo ζηταν update να διορθωθουν.Προσωπικα μετανοιωσα το 6αρι.....
Link to comment
Share on other sites

περιμένω αύριο το α7010 από ότι είδα σχεδόν όσοι έχουν περάσει την marsmellow 6.0 έχετε πρόβλημα , σε ποια αναβάθμιση εγώ να μείνω και να μην προχωρήσω στην 6.0?
Link to comment
Share on other sites

5.1 μείνε σε αυτήν προς το παρών,η lenovo Ελλας δεν ξέρει τίποτα για το πρόβλημα,ε χει βουηξει ή ,lenovo community forum και αυτοί χαμπαρι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mε την 6αρα μάλλον έχει bug στον αισθητήρα φωτός .Ελπίζω σε fix update.....και σύντομα.....

Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα bug με την φωτεινοτητα της οθονης (τρεμοπαιζει),εκτος απο αυτο τα χρωματα εχουν γινει ποιο αδυναμα.Στο επισιμο site lenovo ζηταν update να διορθωθουν.Προσωπικα μετανοιωσα το 6αρι.....

Πρόσφατα το παρατήρησα και σε εμένα.. Το κάνει σπάνια αλλά έπεσε στην αντίληψη μου.. Τι ακριβώς συμβαίνει σε εσένα? Συμβαίνει συνέχεια?

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνέχεια ,δεν είναι πρόβλημα του κινητού.Δηλ. μην το πας πίσω να πάρεις άλλο.....τα ίδια θα κάνει.Περιμενουμε και ελπίζουμε σε ,bug fix update.Α λλιως περαστικά μας.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο: το notification led στο android 6.0 αναβοσβήνει μόνο μπλε ή είναι bug μόνο στο δικό μου;
Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο φορτίζει,

Μπλε πλήρως φορτισμένο , ειδοποιήσεις.

Ναι, το κάνει και σε μένα αυτό, αλλά νομίζω όταν το πήρα με 5.1 στις αναπάντητες και στα μηνύματα αναβόσβηνε λευκό και στις άλλες ειδοποιήσεις μπλε. Δοκίμασα και με άλλες εφαρμογές μπας και το αλλάξω αλλά αναβόσβηνε μόνο μπλε

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει περασμένη την 6 το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν αναβοσβήνει το notification led στα εισερχόμενα μηνύματα, το έψαξα αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Στος ρυθμίσεις του led είναι τσεκαρισμενα ολα?

 

ναι τσεκαρισμενα είναι μόνο αυτά που είναι παγωμένα δεν ανοίγουν όπως το Gmail και τα παραπλήσια mail που κατέβασα μήπως και δουλέψουν αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo Α7010

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...