Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα δύο tracking numbers στη δική μου περίπτωση εμφανίστηκαν στο eglobalcentral.eu. Απλά το πρώτο ήρθε με email και με πήγε στην ιστοσελίδα του eglobalcentral.eu και εκεί μετά από κάποιες μέρες εμφανίστηκε το tracking number της DPD που σε στέλνει στην ιστοσελίδα της όπου υπάρχουν και οι λεπτομέρειες της αποστολής.

 

 

Όλα καλά προχωράει.. σήμερα εμφανίστηκε το δεύτερο trackig που λειτουργεί με το tracking του DPD UK

Για την ιστορία (από το tracking του Eglobal...)

#4 2017-03-20Your parcel has arrived at DPD, please follow this link for further information: 5XXXXXXXX4

#3 2017-03-19Shipment is en-route to DPD.

#2 2017-03-18In transit.

#1 2017-03-17The parcel data was entered into the DPD system; the parcel was not yet handed over to DPD.

 

Ευχαριστώ !

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα. Από την στιγμή που το κινητό ήρθε με Unofficial Rom δεν σημαίνει πως ο Bootloader είναι ξεκλείδωτος;;

Δεν είναι απαραίτητο αυτό.. θα πρέπει να το ελέγξεις με ADB commands. και να είναι νομίζω θα πρέπει να τον κλειδώσεις και να τον ξεκλειδώσεις με το δικό σου miui id....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι απαραίτητο αυτό.. θα πρέπει να το ελέγξεις με ADB commands. και να είναι νομίζω θα πρέπει να τον κλειδώσεις και να τον ξεκλειδώσεις με το δικό σου miui id....

Πω πω που μπλέξαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Και στις Developer Options δεν το δείχνει για τον bootloader;

23514f161f9e325d993029d9bea2234e.jpg

 

 

Sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Aπο μπαταρια πως τα πατε?Απο τοτε που κανω αναβαθμισεις σε nougat εχει πεσει τρομερα...εβγαζα σχεδον 3 μερες με φυσιολογικη χρηση και το τωρα 1 1/2 με το ζορι,

ειμαι με global 7.3.16.Eσεις?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στο 3/64 την Ρομ RR. Ανεβαζω screenshot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την Ρομ RR.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθω, να ανεβασω φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται και από εμενα. Επιτελους ηρθε μετα από 16 μερες το 3/32 το πηρα από το vickmall.com 216usd

ειλικρινα μετα από πολλα χρονια iphone και Samsung ενθουσιαστηκα τοσο πολύ με το μέγεθος και την ανταποκριση σε ότι και να ζητησα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση.

Στον μαμά περιηγητή πως κάνουμε share μια σελίδα;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, και στις δύο περιπτώσεις πρέπει να κάνεις factory reset...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι εχετε δικιο παιδια, δικο μου λαθος... :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι εδώ Και 2 μέρες Order Progressing. είναι λογικό? Απο Banggood έγινε η αγορά. Edited by LiquidSnake
Link to comment
Share on other sites

o χρόνος του processing ειναι λογικός.. Το έχει μια δυο εβδομάδες τόσο το banggood.. το θέμα είναι πλέον το τελωνείο.... Edited by argi73
Link to comment
Share on other sites

το Bang good το έχει 220€ το 4-128 παρήγγειλα και εγώ ένα τερατάκι και το περιμένω.

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-max-4gb-128gb

Εγω παντως 270$ το βλεπω. Εν πασει περιπτώσει, υπολόγισε και τους φορους (εάν περάσει τελωνείο.....) :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την SIM στην θέση sim 2 γιατί είναι micro...δεν έχω δεδομενα αλλά σήμα έχω..σήμερα αντικατέστησα την παλια μου sim και πήρα αυτή την micro...επίσης έκανα κήση από το σταθερο στο κινητό για να δω αν θα καλέσει στο καινούριο τηλέφωνο και κάλεσε...αλλά δεν έχω δεδομένα και μου βγάζει η xiaomi ότι η κάρτα sim δεν είναι ενεργοποιημένη....τι παίζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω βάλει την SIM στην θέση sim 2 γιατί είναι micro...δεν έχω δεδομενα αλλά σήμα έχω..σήμερα αντικατέστησα την παλια μου sim και πήρα αυτή την micro...επίσης έκανα κήση από το σταθερο στο κινητό για να δω αν θα καλέσει στο καινούριο τηλέφωνο και κάλεσε...αλλά δεν έχω δεδομένα και μου βγάζει η xiaomi ότι η κάρτα sim δεν είναι ενεργοποιημένη....τι παίζει;

 

βασικά πείραξα κάτι ρυθμίσεις στο APN και κάτι κινείται...ποιες είναι οι ρυθμίσεις που πρέπει να βάλω ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

@ece94

 

πήγαινε ρυθμίσεις -> κάρτες sim και κινητά δίκτυα -> cosmote -> ονόματα access point -> cosmote internet -> πρωτόκολλο apn -> IPv4/IPv6

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

@ece94

 

πήγαινε ρυθμίσεις -> κάρτες sim και κινητά δίκτυα -> cosmote -> ονόματα access point -> cosmote internet -> πρωτόκολλο apn -> IPv4/IPv6

 

βάζω και το αντίστοιχο στο APN roaming protocol;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως 270$ το βλεπω. Εν πασει περιπτώσει, υπολόγισε και τους φορους (εάν περάσει τελωνείο.....) :wacko:

218 βγαίνει με τον κωδικό του kimovil. Αλλά το τελωνείο σε αποτρέπει τελείως.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

και άλλες φορές αγόρασα από Bang good και δεν πέρασε τελωνείο. γιατί να περάσει αυτήν την φορά ?

Greece

Order Grand Total:€221.84

Notes:

You won't be charged for any items that you cancel.

Discount Coupons:KIMOVILMAX: €-36.11

Sub-Total €257.95

Air Parcel Register €0.00

Insurance €0.00

Total €221.84

Edited by serkotsos
Link to comment
Share on other sites

και άλλες φορές αγόρασα από Bang good και δεν πέρασε τελωνείο. γιατί να περάσει αυτήν την φορά ?
Γιατί απλούστατα έχουν αυξηθεί όι έλεγχοι και σχεδόν όλα περνάνε. Ακαδημαϊκά στο είπα...... Τώρα εάν θέλεις να το διακινδυνεψεις, εσύ αποφασίζεις ......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτοχός note 3 kenzo,k note 4 3/64,θελω να ρωτήσω επειδή ψήνομαι.. Υπάρχει έκδοση Ευρωπαϊκή που να έχει την β20 μπάντα???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτοχός note 3 kenzo,k note 4 3/64,θελω να ρωτήσω επειδή ψήνομαι.. Υπάρχει έκδοση Ευρωπαϊκή που να έχει την β20 μπάντα???

Οχι. Και απ οτι φαινεται δεν πρόκειται να υπαρξει.

Ισως το mi max2...

Εγω να δεις... Εχω γινει καρβουνο στο ψησιμο και Β20 πουθενα!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτοχός note 3 kenzo,k note 4 3/64,θελω να ρωτήσω επειδή ψήνομαι.. Υπάρχει έκδοση Ευρωπαϊκή που να έχει την β20 μπάντα???

Ακομα και ετσι 4g εχεις φιλε μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για τις γυναικες κατόχους mi max που θελουν όμορφη, διακριτική αλλα και glamorous θήκη, εγώ του φόρεσα αυτή . κάθεται πάρα πολύ καλα στο κινητο, δεν γλυστραει το κινητο μεσα απο αυτή, ειναι τέλεια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...