Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω κανει την αλλαγη (οχι απο το ενα στο αλλο αμεσα) απο ποιοτητα κατασκευης υπερτερει το note 4 σε ολα τα αλλα γερνει η ζυγαρια στο max.

Αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση ειναι οτι ενω το ηθελα καιρο το note 4 με το που ειδα την camera του εφαγα τετοιο ξενερωμα που δεν το κρατησα ουτε 2ημερο. Με απογοητευσε αρκετα.

 

Διαφωνώ, θεωρώ την ποιότητα του Max κλάσεις ανώτερη από την πλαστικούρα της Samsung :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω κανει την αλλαγη (οχι απο το ενα στο αλλο αμεσα) απο ποιοτητα κατασκευης υπερτερει το note 4 σε ολα τα αλλα γερνει η ζυγαρια στο max.

Αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση ειναι οτι ενω το ηθελα καιρο το note 4 με το που ειδα την camera του εφαγα τετοιο ξενερωμα που δεν το κρατησα ουτε 2ημερο. Με απογοητευσε αρκετα.

Καλύτερη ποιότητα το 4.....:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αγορασα εγω και ο αδερφος μου δυο μαχ απο ελλαδα αλλα διαφορετικα καταστηματα.Το δικο μου miui 8 global beta παιρνει συνεχως αναβαθμισεις.Εχω ηδη νουγκατ και 7.3.16.Οταν το πηρα ηταν ελληνικα.Του αδερφου μου ηταν αγγλικα αλλα μετα απο αναβαθμιση παντα οτα εγινε ελληνικο.Το θεμα ειναι οτι του αδερφου μου εχει μεινει marsmelow και δεν εχει παρει αλλη ανα βαθμιση.Ειναι global stable.MΠορει καποιος να με ενημερωση γιατι συμβαινει αυτο?????
Link to comment
Share on other sites

αγορασα εγω και ο αδερφος μου δυο μαχ απο ελλαδα αλλα διαφορετικα καταστηματα.Το δικο μου miui 8 global beta παιρνει συνεχως αναβαθμισεις.Εχω ηδη νουγκατ και 7.3.16.Οταν το πηρα ηταν ελληνικα.Του αδερφου μου ηταν αγγλικα αλλα μετα απο αναβαθμιση παντα οτα εγινε ελληνικο.Το θεμα ειναι οτι του αδερφου μου εχει μεινει marsmelow και δεν εχει παρει αλλη ανα βαθμιση.Ειναι global stable.MΠορει καποιος να με ενημερωση γιατι συμβαινει αυτο?????

Nugat??

 

Εχει multi window?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αγορασα εγω και ο αδερφος μου δυο μαχ απο ελλαδα αλλα διαφορετικα καταστηματα.Το δικο μου miui 8 global beta παιρνει συνεχως αναβαθμισεις.Εχω ηδη νουγκατ και 7.3.16.Οταν το πηρα ηταν ελληνικα.Του αδερφου μου ηταν αγγλικα αλλα μετα απο αναβαθμιση παντα οτα εγινε ελληνικο.Το θεμα ειναι οτι του αδερφου μου εχει μεινει marsmelow και δεν εχει παρει αλλη ανα βαθμιση.Ειναι global stable.MΠορει καποιος να με ενημερωση γιατι συμβαινει αυτο?????

 

Εσυ εχεις Global Developer εκεινος Stable γι αυτο δεν εχει παρει αναβαθμιση. Αν θελετε να του το παω σε Developer στειλτε μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Το global developer, κανει ενημερωση καθε βδομαδα, νομιζω Παρασκευη, ενω το stable καθε μηνα. Ετσι το ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Το global developer, κανει ενημερωση καθε βδομαδα, νομιζω Παρασκευη, ενω το stable καθε μηνα. Ετσι το ξερω.

 

Καπως ετσι, στην stable πολλες φορες θελει πανω απο μηνα!

Link to comment
Share on other sites

αγορασα εγω και ο αδερφος μου δυο μαχ απο ελλαδα αλλα διαφορετικα καταστηματα.Το δικο μου miui 8 global beta παιρνει συνεχως αναβαθμισεις.Εχω ηδη νουγκατ και 7.3.16.Οταν το πηρα ηταν ελληνικα.Του αδερφου μου ηταν αγγλικα αλλα μετα απο αναβαθμιση παντα οτα εγινε ελληνικο.Το θεμα ειναι οτι του αδερφου μου εχει μεινει marsmelow και δεν εχει παρει αλλη ανα βαθμιση.Ειναι global stable.MΠορει καποιος να με ενημερωση γιατι συμβαινει αυτο?????

 

οι dev ρομ παντα ειναι μπροστα απο τις stable, συνηθως εχουν πιο καινουργια πραγματα, ειναι σαν πειραματικες και μερικες φορες εχουν bugs, οι stable πιο σταθερες σαν συστημα αλλα ειναι λιγο πισω... αναλογα τι θελει ο καθενας, υπ οψην, αν απο stable πας σε dev δεν υπαρχει προβλημα, απο dev σε stable θα χασεις ολα τα δεδομενα..

Link to comment
Share on other sites

οι dev ρομ παντα ειναι μπροστα απο τις stable, συνηθως εχουν πιο καινουργια πραγματα, ειναι σαν πειραματικες και μερικες φορες εχουν bugs, οι stable πιο σταθερες σαν συστημα αλλα ειναι λιγο πισω... αναλογα τι θελει ο καθενας, υπ οψην, αν απο stable πας σε dev δεν υπαρχει προβλημα, απο dev σε stable θα χασεις ολα τα δεδομενα..

 

Κανεις λαθος φιλε μου!!Αν ειναι ας με διαψευσει καποιος!!Και στις δυο περιπτωσεις κανεις factory reset!! ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, και στις δύο περιπτώσεις πρέπει να κάνεις factory reset...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεινε με το note.

Προφανώς θα αστειεύεσαι........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μεινε με το note.

Επειδή είμαι fan της σειράς των ΝΟΤΕ -έχοντας τα όλα στην κατοχή μου πλην του 7- και ερχόμενος στο ΜΑΧ αφήνοντας το ΝΟΤΕ4 θεωρώ πως:

3 (+ 1) είναι τα πλεονεκτήματα του ΝΟΤΕ4 έναντι του MAX

Το s-pen για όσους το χρειάζονται, για το οποίο δεν μπορείς να κάνεις τίποτε για να το υποκαταστήσεις

Η φωτογραφική μηχανή,

Η φωτεινότητα της οθόνης σε υπαίθρια και ηλιόλουστα περιβάλλοντα,

H φορητότητα.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά/δυνατότητες υπερτερεί το ΜΑX με συναινετικές διαδικασίες.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Καθώς έχουν περάσει όλα τα note από τα χέρια μου το spen φίλε Κωνσταντίνε δεν το αντικαθιστά κάτι κυρίως λόγω software.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το spen μπορείς να το αντικαταστησεις με μια (καλή) capacitive πένα...στο note4 βλέπω 400nits...Στο max 532....

 

Όσον αφορά τις καμ...Η εμπροσθια του max είναι καλύτερη...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Καμιά capacitive πένα από όσες γνωρίζω δεν μπορεί να ξεπεράσει την υλοποίηση και τις δυνατότητες ενός wacom digitizer και του λογισμικού που το συνοδεύει για το ΝΟΤΕ.

- Θεωρώ πως εννοούμε την κύρια κάμερα ενός smartphone, όταν μιλάμε για τη φωτογραφική απόδοση της.

Αν και η εμπρόσθια κάμερα δε με ενδιαφέρει καθόλου έως ελάχιστα - και δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω για αυτό που λες - και πάλι, θεωρώ overall καλύτερη την εμπειρία φωτογράφησης που εισπράττει ένας χρήστης με το ΝΟΤΕ 4 παρά με το ΜΑΧ.

Σήμερα για παράδειγμα που έπρεπε να φωτογραφήσω χώρο που με το ΝΟΤΕ είχα φωτογραφήσει αρκετές φορές αξιοπρεπώς, με το ΜΑΧ το αποτέλεσμα ήταν όχι απογοητευτικό άλλά πάντως μέτριο.

 

Με την ευκαιρία να ενημερώσω πως εμφανίσθηκε το εικονίδιο της TV:ninja: στην εφαρμογή ΜΙ Remote -που είχαμε αναφέρει λίγες ημέρες πριν πως δεν υπήρχε και πως έπρεπε να κάνεις αλλαγές στα region για να το εμφανίσεις- χωρίς να έχει γίνει καποιο update στο λογισμικό...

 

Eίμαι με Global Stable 8.1.9.0 σε helium.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

- Καμιά capacitive πένα από όσες γνωρίζω δεν μπορεί να ξεπεράσει την υλοποίηση και τις δυνατότητες ενός wacom digitizer και του λογισμικού που το συνοδεύει για το ΝΟΤΕ.

- Θεωρώ πως εννοούμε την κύρια κάμερα ενός smartphone, όταν μιλάμε για τη φωτογραφική απόδοση της.

Αν και η εμπρόσθια κάμερα δε με ενδιαφέρει καθόλου έως ελάχιστα - και δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω για αυτό που λες - και πάλι, θεωρώ overall καλύτερη την εμπειρία φωτογράφησης που εισπράττει ένας χρήστης με το ΝΟΤΕ 4 παρά με το ΜΑΧ.

Σήμερα για παράδειγμα που έπρεπε να φωτογραφήσω χώρο που με το ΝΟΤΕ είχα φωτογραφήσει αρκετές φορές αξιοπρεπώς, με το ΜΑΧ το αποτέλεσμα ήταν όχι απογοητευτικό άλλά πάντως μέτριο.

 

Με την ευκαιρία να ενημερώσω πως εμφανίσθηκε το εικονίδιο της TV:ninja: στην εφαρμογή ΜΙ Remote -που είχαμε αναφέρει λίγες ημέρες πριν πως δεν υπήρχε και πως έπρεπε να κάνεις αλλαγές στα region για να το εμφανίσεις- χωρίς να έχει γίνει καποιο update στο λογισμικό...

 

Eίμαι με Global Stable 8.1.9.0 σε helium.

Σχετικα με το pen με βρισκεις 100% μαζι σου,στα αλλα οχι τοσο,να εχεις στο μυαλο σου παντα την τεραστια,πραγματικα,διαφορα στην τιμη αποκτησης του καθε κινητου,μην τα θελουμε ολα με 200 ευρο....ειπαμε..:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ στο πενθήμερο ταξείδι μου στην Βαρκελώνη, θα πάρω και το Galaxy Note II για πρωινές φωτογραφίες. Το Μαξ για όλα τα άλλα...
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ στο πενθήμερο ταξείδι μου στην Βαρκελώνη, θα πάρω και το Galaxy Note II για πρωινές φωτογραφίες. Το Μαξ για όλα τα άλλα...

Δεν παιρνεις μια φωτογραφικη καλυτερα....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ε Όχι ότι το note2 έχει καλύτερη καμ από το μαξ....είπαμε και εγώ αγαπώ τον γερολυκο αλλά μέχρι εκεί...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ότι έχω δει μέχρι τώρα σε συνθήκες ηλιακού φωτός έχει κατά πολύ καλύτερη.

Πολύ πιξέλιασμα του Μαξ.

Πάραυτα το κινητό είναι λατρεία σε όλα τα υπόλοιπα θέματα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει μέχρι τώρα σε συνθήκες ηλιακού φωτός έχει κατά πολύ καλύτερη.

Πολύ πιξέλιασμα του Μαξ.

Πάραυτα το κινητό είναι λατρεία σε όλα τα υπόλοιπα θέματα.

Οσες foto βγαζω ημερα ειναι τουλαχιστον ανω του μεσου ορου με το max.Δεν καταλαβαινω αυτο που γραφεις για πιξελαρισμα.....:worry:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε. Ο καθένας όπως κρίνει, δε χρειάζεται να πείσει κανένας κανέναν. Όπως διευκολύνεται ο καθένας με την κάθε συσκευή ..... Ούτε και να το κάνουμε vs, δεν λέει :p

Άλλον τον βολεύει η κάμερα, άλλον η ταχυτητα, άλλον οι συνολικές επιδόσεις, άλλον ο αποθηκευτικός χώρος, άλλον το πενάκι ..... :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Nαι οκ,απλα να γραφουμε πραματα που εχουν καποια βαση.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...