Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Όλα τα δείχνει false. Αν περάσω twrp, λογικά δεν θα πέρνει αυτόματα αναβαθμίσεις, αλλά θα πρέπει να φλασάρω κάθε νέα έκδοση ρομ, έτσι δεν είναι; Ακόμα κι αν περάσω twrp με κλειδωμένο bootloader, όπως έχω βρει σε κάποιον οδηγό;

Και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

false σημαινει κλειδωμενο bootloader. αν το κανεις ροοτ, το ιδιο ξερω: δεν παιρνει τις αναβαθμίσεις.( για να φλασαρεις νεα ρομ, πρεπει πρωτα να ξεκλειδώσεις το bootloader, αλλιως μπορει να κολλησει το κινητο, brick), twrp με κλειδωμενο bootloader ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!! Παρε γνωμες!!! αν θες τοσο πολύ, να το κανεις ροοτ, εχει πληρη διαδικασια , ξεκλειδωμα bootloader κλπ. etsi το ειχα, και περασα την official stable , που εχει Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα.

Ψάχνω να πάρω το 3/32 και αυτή στιγμή το βρίσκω σε σχετικά καλή τιμή μόνο στο eglobalcentral.eu. Να σημειώσω ότι δεν θέλω να παραγγείλω από Κίνα.

Η ερώτηση τώρα απευθύνεται σε όσους ψώνισαν από την συγκεκριμένη ιστοσελίδα.

Το eglobalcentral.eu στέλνει από Ευρώπη? Πρέπει να το ζητήσω ή ότι πάρω από εκεί έρχεται από Ευρώπη?

Η παράδοση (αν έχει παραλάβει κάποιος) γίνεται από κούριερ ή με απλό ταχυδρομείο?

Και ένα τελευταίο γενικότερο. Από την εμπειρία σας, το PayPal παίζει κανονικά ή υπάρχουν θέματα?

Το eglobalcentral.eu στέλνει από Ευρώπη. Δεν χρειάζεται να το ζητήσεις, ότι πάρεις από εκεί θα έρθει από Ευρώπη. Το δικό μου έρχεται με tracking No από Αγγλία ....

Η παράδοση γίνεται από κούριερ (ACS).

Tο PayPal παίζει κανονικά,δεν έχει θέματα αυτή την εποχη ..... :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

false σημαινει κλειδωμενο bootloader. αν το κανεις ροοτ, το ιδιο ξερω: δεν παιρνει τις αναβαθμίσεις.( για να φλασαρεις νεα ρομ, πρεπει πρωτα να ξεκλειδώσεις το bootloader, αλλιως μπορει να κολλησει το κινητο, brick), twrp με κλειδωμενο bootloader ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!! Παρε γνωμες!!! αν θες τοσο πολύ, να το κανεις ροοτ, εχει πληρη διαδικασια , ξεκλειδωμα bootloader κλπ. etsi το ειχα, και περασα την official stable , που εχει Ελληνικα.

Δεν υπάρχει τετοια περίπτωση , εντολές fastboot για φλασαρισμα twrp με locked bootloader απλά δεν...

Παιδιά την κάμερα την χαλάσαν αρκετά με την nougat ? η ιδέα μου είναι?, η manual ρυθμίσεις δεν δουλεύουν σωστά .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τετοια περίπτωση , εντολές fastboot για φλασαρισμα twrp με locked bootloader απλά δεν...

Παιδιά την κάμερα την χαλάσαν αρκετά με την nougat ? η ιδέα μου είναι?, η manual ρυθμίσεις δεν δουλεύουν σωστά .

https://forum.xda-developers.com/mi-max/how-to/installing-twrp-locked-bootloader-t3406501 είναι ο οδηγός που βρήκα αλλά δεν ξέρω αν ισχύει. Ουσιαστικά θέλω να το ρουτάρω μέσω twrp για να περάσω το adaway, όχι για να αλλάξω ρομ. Σημαντικό είναι βέβαια να έχεις και τα ota updates, κάτι που χάνεις αν το ρουτάρεις.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το eglobalcentral.eu στέλνει από Ευρώπη. Δεν χρειάζεται να το ζητήσεις, ότι πάρεις από εκεί θα έρθει από Ευρώπη. Το δικό μου έρχεται με tracking No από Αγγλία ....

Η παράδοση γίνεται από κούριερ (ACS).

Tο PayPal παίζει κανονικά,δεν έχει θέματα αυτή την εποχη ..... :D

 

Σωστός! Ευχαριστώ! Άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά με NL σήμερα μπήκε τελωνείο, ένα Max 4/128!

Το θέμα είναι πόσο θα το κοστολογήσουν! Εγω το πήρα στα 280$! Ποσό λέτε να είναι η λυπητερή;

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις; Εγώ έβαλα την τελευταία nougat κι έχει αισθητή πτώση σε αυτονομία με την τελευταία 6αρα.

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοράω 8.2.1.0 Global Stable.

 

Sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά με NL σήμερα μπήκε τελωνείο, ένα Max 4/128!

Το θέμα είναι πόσο θα το κοστολογήσουν! Εγω το πήρα στα 280$! Ποσό λέτε να είναι η λυπητερή;

Aν λάβουν υπόψιν τους το 280$, που είναι περίπου 265€, τότε να υπολογίζεις στο περίπου 265Χ24%=63€ + 12€ μεταφορικά = 75€ :(

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Aν λάβουν υπόψιν τους το 280$, που είναι περίπου 265€, τότε να υπολογίζεις στο περίπου 265Χ24%=63€ + 12€ μεταφορικά = 75€ :(

 

Απ ότι άκουσα θα με παίρνουν από τα ΕΛΤΑ τηλ να με ρωτήσουν πόσο το πήρα; Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι άκουσα θα με παίρνουν από τα ΕΛΤΑ τηλ να με ρωτήσουν πόσο το πήρα; Ισχύει;

Mπα, νομίζω πως θα το κοστολογήσουν μονοι τους. Εξαλλου υπάρχει και το Ιντερνετ .....:p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι άκουσα θα με παίρνουν από τα ΕΛΤΑ τηλ να με ρωτήσουν πόσο το πήρα; Ισχύει;

Οχι,οταν πας να παραλαβεις,και μονο τοτε,θα μαθεις και την λυπητερη φιλε μου.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Άντε τώρα να πας σε άλλη συσκευή έστω και την πιο ακριβή με την μισή αυτονομία...διαβάζω για τις αυτονομιες των ναυαρχίδων και γελάω...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο θέμα μπαταριας τούς παταμε όλους :p

 

37e20a5694bce1b4ed2b2359bc191e0a.jpg

 

b9b616cca3c296bae601cb2f70c0dc9b.jpg

Τρομερή μπαταρία!!!!

 

Sent from my Amstrad CPC6128

 

Να κλείσω και εγώ το σήμα να δούμε αυτονομία?

Παιδιά, τη μπαταρία τη μετράμε με κανονική χρήση. Όχι όταν δίνεις στατιστικά με 60% σήμα και 40 σε plain mode.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με lineageOS φουλ Wi-Fi

http://www.imgurupload.com/images/2017/03/10/Screenshot_20170310-105711.png

Edited by dedalos80

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι άκουσα θα με παίρνουν από τα ΕΛΤΑ τηλ να με ρωτήσουν πόσο το πήρα; Ισχύει;

Εγω δύο φορές που είχα μπλέξει με τελωνείο στο παρελθόν, τη μία φορά με πήραν τηλ και με ρώτησαν αν ισχύει η αναγραφόμενη αξία και οτι αν ηταν μικρότερης αξίας θα έπρεπε να προσκομίσω την απόδειξη του PayPal και την αλλη δεν με πήραν τηλ και το υπολόγισαν με την αναγραφόμενη αξία. Όπου πέσεις νομιζω πως είναι. Πάντως πολύ χοντρικά γύρω στο 30% (ίσως και λίγο παραπάνω) ήταν το καπέλο που έφαγα αν θυμάμαι καλά και στις δύο περιπτώσεις. Σε κάθε περίπτωση ενημέρωσέ μας πόσο πλήρωσες να έχουμε μια εικόνα!

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την αυτονομία...

Εμένα με πάει ανάλογα, πέντε ώρες ανοιχτή οθόνη και τουλάχιστον τέσσερις ημέρες αναμονή ή οκτώ ώρες ανοιχτή οθόνη και δύο ημέρες αναμονή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να κλείσω και εγώ το σήμα να δούμε αυτονομία?

Παιδιά, τη μπαταρία τη μετράμε με κανονική χρήση. Όχι όταν δίνεις στατιστικά με 60% σήμα και 40 σε plain mode.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ απλά ανέβασα την δική μου χρήση.

Ούτε έβαλα με κανέναν κόντρα, ούτε είπα ότι είμαι ο πιο Ουάου.

Απλά για ενημέρωση. Εξάλλου γι'αυτό εξάλλου ανέβασα και screenshot της χρήσης και όχι μόνο της οθόνης.

Εγώ πάντα το βάζω σε πτήση το κινητό όταν κοιμάμαι. Δεν υπάρχει λόγος να είναι ανοικτό.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά ανέβασα την δική μου χρήση.

Ούτε έβαλα με κανέναν κόντρα, ούτε είπα ότι είμαι ο πιο Ουάου.

Απλά για ενημέρωση. Εξάλλου γι'αυτό εξάλλου ανέβασα και screenshot της χρήσης και όχι μόνο της οθόνης.

Εγώ πάντα το βάζω σε πτήση το κινητό όταν κοιμάμαι. Δεν υπάρχει λόγος να είναι ανοικτό.

Για όποιον έχει παιδιά, οικογένεια, δουλειά, υπάρχουν 1.000.000 λόγοι να είναι το τηλέφωνο ανοιχτό όταν κοιμάται. Για κάποιον που έχει συνδέσει τον ύπνο με χειμερία νάρκη, και δεν έχει τις παραπάνω σκοτούρες, προφανώς μπορεί να κοιμάται μέχρι τη Δευτέρα παρουσία. Το καταλαβαίνω απόλυτα.

Το θέμα δεν είναι αυτό όμως. Το θέμα είναι ότι μπαίνει κάποιος να διαβάσει για το κινητό, αν είναι καλή η μπαταρία του ή μέτρια, και βλέποντας αυτά τα screenshots εξαπατάται.

 

 

Περιμένουμε το επόμενο σου screenshot χωρίς κάρτες sim μέσα, και με τη μικρότερη δυνατή φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει παιδιά, οικογένεια, δουλειά, υπάρχουν 1.000.000 λόγοι να είναι το τηλέφωνο ανοιχτό όταν κοιμάται. Για κάποιον που έχει συνδέσει τον ύπνο με χειμερία νάρκη, και δεν έχει τις παραπάνω σκοτούρες, προφανώς μπορεί να κοιμάται μέχρι τη Δευτέρα παρουσία. Το καταλαβαίνω απόλυτα.

Το θέμα δεν είναι αυτό όμως. Το θέμα είναι ότι μπαίνει κάποιος να διαβάσει για το κινητό, αν είναι καλή η μπαταρία του ή μέτρια, και βλέποντας αυτά τα screenshots εξαπατάται.

 

 

Περιμένουμε το επόμενο σου screenshot χωρίς κάρτες sim μέσα, και με τη μικρότερη δυνατή φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το συνεχίζω.

Δεν θα ήθελα να έρθω σε αντιπαράθεση με τον μοναδικό οικογενειάρχη του φόρουμ.

Άσε που φοβάμαι μην νευριάσεις και ξεσπάσεις στα παιδιά σου ή κάνεις καμιά χαζομαρίτσα στη δουλειά σου....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Το notification Light που είναι γιατι στο messenger δεν μου ανάβει. Σας ευχαριστώ πολύ
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Το notification Light που είναι γιατι στο messenger δεν μου ανάβει. Σας ευχαριστώ πολύ

Όπως το κοιτάς δεξιά της κάμερας.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει παιδιά, οικογένεια, δουλειά, υπάρχουν 1.000.000 λόγοι να είναι το τηλέφωνο ανοιχτό όταν κοιμάται. Για κάποιον που έχει συνδέσει τον ύπνο με χειμερία νάρκη, και δεν έχει τις παραπάνω σκοτούρες, προφανώς μπορεί να κοιμάται μέχρι τη Δευτέρα παρουσία. Το καταλαβαίνω απόλυτα.

Το θέμα δεν είναι αυτό όμως. Το θέμα είναι ότι μπαίνει κάποιος να διαβάσει για το κινητό, αν είναι καλή η μπαταρία του ή μέτρια, και βλέποντας αυτά τα screenshots εξαπατάται.

 

 

Περιμένουμε το επόμενο σου screenshot χωρίς κάρτες sim μέσα, και με τη μικρότερη δυνατή φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα τί λες τώρα......:blink:Και εμείς έχουμε οικογένεια ......Μην προσβάλεις τον άλλον.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όπως το κοιτάς δεξιά της κάμερας.

 

Δεν ήταν σωστή η ερώτηση μου.. Εννοώ τις ρυθμίσεις για το notification Light.. Με συγχωρείς.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το 3/32. Φοραει επανω MIUI Global 8.0.1.0 (MBCMIDG) Stable.

 

Μια και μεσα απο τον Updater, παρολο που βρισκει καινουρια Stable 8.2.1.0 δεν ξεκιναει το download, κατεβαζω MIUI Official TeamVersion: 7.3.9 (MIUI8) και θα κανω το update απευθειας manual μεσα απο τον Upater (ξερετε, απο τις 3 ...):p

 

Τουλαχιστον ας ειναι με Developer μεχρι να ξεκλειδωσω και να βαλω xiaomi-miui.gr XTRV :cool:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μα τί λες τώρα......:blink:Και εμείς έχουμε οικογένεια ......Μην προσβάλεις τον άλλον.

Κανέναν δεν προσέβαλα, κανέναν δεν ανέφερα.

Η παρατήρηση μου ήταν γενική. Δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε κανέναν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...