Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα,

Ο αισθητήρας οθόνης λίγο ψιλό κολλάει και καθυστερεί... Πρέπει να περιμένεις 3-4 δευτερόλεπτα για να ξεκολλήσει.

Επίσης για δεύτερη φορά, απενεργοποιεί μερικές εφαρμογές... Και μου ζητά νέα σύνδεση... Πχ Yahoo Mail, όπως και μου αλλάζει από μόνο του την επιλογή του πληκτρολόγιου.

Έχω την έκδοση 8.1.3.0 global

Το ξέρω θα φτιάξουν στην επόμενη αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο μαγαζί, σκρουτζομαγαζο ή μη, στο κέντρο που να το έχει για να το δω από κοντά; με ενδιαφέρει η αγορά του όμως θα ήθελα να το πιάσω να δω πως κυλάει στο χέρι μου. Έχω μεγάλα χέρια πάντως
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Ο αισθητήρας οθόνης λίγο ψιλό κολλάει και καθυστερεί... Πρέπει να περιμένεις 3-4 δευτερόλεπτα για να ξεκολλήσει.

Επίσης για δεύτερη φορά, απενεργοποιεί μερικές εφαρμογές... Και μου ζητά νέα σύνδεση... Πχ Yahoo Mail, όπως και μου αλλάζει από μόνο του την επιλογή του πληκτρολόγιου.

Έχω την έκδοση 8.1.3.0 global

Το ξέρω θα φτιάξουν στην επόμενη αναβάθμιση...

 

Τι εννοεις ο αισθητήρας της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

@satiros Κάθε άλλο από φωτογράφος είμαι. Απλώς πιστεύω ότι η κάμερα του είναι το μόνο προβληματικό στοιχείο σε αυτό το κινητό. Αν κοιτάξεις μάλιστα, σήμερα το είδα, στο miui φόρουμ και στην ενότητα για το mimax θα δεις ότι σε ποσοστό 99,9℅ των κατόχων διαμαρτύρονται για την κάμερα. Τώρα αν θες να πω ότι τη δουλειά της την κάνει για social media θα σου πω ότι ναι την κάνει αλλά δεν είναι το επίπεδο της καλό.

Από εκεί και πέρα κλείνοντας μία εβδομάδα με το συγκεκριμένο κινητό μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα 6 Χρόνια που έχω φάει το κόλλημα και αλλάζω τις συσκευές σαν τα πουκάμισα.

Ούτε σε 4g έχω πρόβλημα, πιάνω παντού και είμαι και με Wind, ούτε μου έχει παρουσιαστεί οποιοδήποτε θέμα. Ή μπαταρία είναι φαινόμενο και γενικά επειδή χρησιμοποιώ το κινητό σαν υπολογιστή πλέω σε πελάγη ευτυχίας με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Επίσης δεν είναι και τόσο τεράστιο για εμένα και δεν υπάρχει ούτε ένας που να μου ανέφερε κάτι για το μέγεθος σε αντίθεση με το lumia 1520 που όταν το είχα πρωτοπάρει μου έλεγαν ότι κουβαλάω την τηλεόραση μαζί μου

Ο κόσμος πλέον έχει συνηθίσει τις μεγάλες οθόνες. Το κακό είναι ότι κι εγώ πλέον σκέφτομαι πως δεν μπορώ να κατέβω από αυτό το μέγεθος. Έπιασα το redmi note 3 μιας συναδέρφου και μου φάνηκε λιλιπούτειο!

Πάντως πραγματικά δεν έχω λόγια για να περιγράψω αυτή τη συσκευάρα που σε αυτή την τιμή μοιάζει ως ψέμα.

Μέρα από πολύ καιρό που κοίταζα τις συσκευές της xiaomi και πάντα στο τέλος έκανα πίσω στην αγορά φοβούμενος από κάποια πράγματα που διάβαζα, πλέον μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω.

:p
Link to comment
Share on other sites

Με την official global dev πάντως δεν έχω τέτοιο θέμα

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ την ίδια εχω...

 

Συγνώμη που δεν το ξεκαθαρισα, έχει αργή ανταπόκριση στην κίνηση... Ειδικά για δεξιά - αριστερά

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια εχω...

 

Συγνώμη που δεν το ξεκαθαρισα, έχει αργή ανταπόκριση στην κίνηση... Ειδικά για δεξιά - αριστερά

 

Και εγώ με official global dev τελευταία δεν έχω τίποτα από αυτά που αναφέρεις πιο πάνω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει υπαρχει cm 14.1 nightly για hydrogen.Μπορείτε να δειτε στο xda και στο site της cm
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι να το πάρετε τώρα καλό θα ήταν να πάρετε και tempered glass γιατί η οθόνη γεμίζει γρατζουνιες. Δεν έβαλα tempered και έχω ήδη πολλές γρατζουνιες.
Link to comment
Share on other sites

Παντως και η nilkin H pro δεν καλύπτει ολη την οθόνη...

Εχει βρει κανείς καμια καλυτερη;

Ακομα περιμένω θηκες για να το κυκλοφόρησω!

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το κινητό είναι φανταστικό. Γρήγορο όμορφο λεπτό τελικά θα το δώσω. Είναι πάρα πολύ μεγάλο για εμένα. Νομίζω ότι είμαι μέχρι 5.5 έως 5.7. Καλή συνέχεια στο φόρουμ εύχομαι. Σας ευχαριστώ για όλη την βοήθεια.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι να το πάρετε τώρα καλό θα ήταν να πάρετε και tempered glass γιατί η οθόνη γεμίζει γρατζουνιες. Δεν έβαλα tempered και έχω ήδη πολλές γρατζουνιες.

 

Συμφωνώ απόλυτα EmiyaKiritsugu, χωρίς να έχω ακουμπήσει τίποτα πάνω στην οθόνη εκτός από τα δάχτυλά μου, σχεδόν πάντα μέσα σε τσέπη και έχει ήδη 2 hair scratches (δηλαδή φαίνονται μόνο εάν έχεις πολύ λερωμένη την οθόνη και είναι κάτω από φως). Όλα τα κινητά που είχα στην κατοχή μου τα 2 τελευταία χρόνια έκαναν παρόμοιες γρατσουνιες μόνο με κόκκους άμμου. Πάω και γω αύριο για γυαλί. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αποχαιρετησα το mi max μου

Σε ενα ανοητο ατυχημα βρεθηκε με σπασμενη την οθονη θρυψαλα και λυγισμενο αρκετα

 

Δυστυχως τελειωσε.

 

Αν καποιος το θελει ας γραψει το ποσο που προτεινει pm

 

 

Παρειγγειλα αλλο ενα white silver απο το eshop.gr 259

 

Αν ολα πανε καλα αυριο θα το εχω

Γνωριζει κανεις με ποια εκδοση ρομ ερχονται απο το eshop?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κάμερα του την ημέρα είναι κάτι περισσότερο από αξιοπρεπής με το HDR on....Προσωπικά μου είναι υπεραρκετη :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

συμφωνω και για μενα υπεραρκετη ειναι μακαρι λιγο καλυτερα την νυχτα αλλα οι επιδοξοι Helmut Newton ας παρουν καποια αλλη συσκευη

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@satiros Κάθε άλλο από φωτογράφος είμαι. Απλώς πιστεύω ότι η κάμερα του είναι το μόνο προβληματικό στοιχείο σε αυτό το κινητό. Αν κοιτάξεις μάλιστα, σήμερα το είδα, στο miui φόρουμ και στην ενότητα για το mimax θα δεις ότι σε ποσοστό 99,9℅ των κατόχων διαμαρτύρονται για την κάμερα. Τώρα αν θες να πω ότι τη δουλειά της την κάνει για social media θα σου πω ότι ναι την κάνει αλλά δεν είναι το επίπεδο της καλό.

Από εκεί και πέρα κλείνοντας μία εβδομάδα με το συγκεκριμένο κινητό μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα 6 Χρόνια που έχω φάει το κόλλημα και αλλάζω τις συσκευές σαν τα πουκάμισα.

Ούτε σε 4g έχω πρόβλημα, πιάνω παντού και είμαι και με Wind, ούτε μου έχει παρουσιαστεί οποιοδήποτε θέμα. Ή μπαταρία είναι φαινόμενο και γενικά επειδή χρησιμοποιώ το κινητό σαν υπολογιστή πλέω σε πελάγη ευτυχίας με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Επίσης δεν είναι και τόσο τεράστιο για εμένα και δεν υπάρχει ούτε ένας που να μου ανέφερε κάτι για το μέγεθος σε αντίθεση με το lumia 1520 που όταν το είχα πρωτοπάρει μου έλεγαν ότι κουβαλάω την τηλεόραση μαζί μου

Ο κόσμος πλέον έχει συνηθίσει τις μεγάλες οθόνες. Το κακό είναι ότι κι εγώ πλέον σκέφτομαι πως δεν μπορώ να κατέβω από αυτό το μέγεθος. Έπιασα το redmi note 3 μιας συναδέρφου και μου φάνηκε λιλιπούτειο!

Πάντως πραγματικά δεν έχω λόγια για να περιγράψω αυτή τη συσκευάρα που σε αυτή την τιμή μοιάζει ως ψέμα.

Μέρα από πολύ καιρό που κοίταζα τις συσκευές της xiaomi και πάντα στο τέλος έκανα πίσω στην αγορά φοβούμενος από κάποια πράγματα που διάβαζα, πλέον μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω.

 

Συμφωνω σε ολα η καμερα για μενα δεν ειναι DEAL BRAKER δεν ειμαι πιτσιρικι εχω πιστιρικια και μαλιστα ειναι τα αγαπημενα μου μοντελα με καλο φως δεν εχω κανενα προβλημα

τωρα βεβαια σε 65 '' blowout (zoomed) σιγουρα θα εχει ψεγαδια

 

η μπαταρια 6-7 ωρες για μενα με 3-4 ομιλια την μερα ολα ανοιχτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα,

Ο αισθητήρας οθόνης λίγο ψιλό κολλάει και καθυστερεί... Πρέπει να περιμένεις 3-4 δευτερόλεπτα για να ξεκολλήσει.

Επίσης για δεύτερη φορά, απενεργοποιεί μερικές εφαρμογές... Και μου ζητά νέα σύνδεση... Πχ Yahoo Mail, όπως και μου αλλάζει από μόνο του την επιλογή του πληκτρολόγιου.

Έχω την έκδοση 8.1.3.0 global

Το ξέρω θα φτιάξουν στην επόμενη αναβάθμιση...

 

Εχει , και κανει διαφορα καμια φορα δεν βγαζει το swipe out συμβολο για ξεκλειδωμα και καποια αλλα μικροχαζα τιποτα σπουδαιο ομως

 

Παντως εμενα πρωτο μου xiaomi θα ηθελα να σημειωσω οτι ταχυτητα του browser ειναιι απιστευτη πυροβολαει το gps κκαι μεσα στο σπιτι καθως πολυ καλο wifi

 

Γενικα μετα απο αυτο το χαος και η επομενη σταση το mi mix η το full screen meizu

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

@satiros υπάρχει και πιο φτηνό για αγορά απο Ελλάδα...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τι το λες και δεν το γραφεις ????

 

και που εισαι με παραδοση αυριο η μεθαυριο Θεσσαλονικη

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Ενώ το κινητό είναι φανταστικό. Γρήγορο όμορφο λεπτό τελικά θα το δώσω. Είναι πάρα πολύ μεγάλο για εμένα. Νομίζω ότι είμαι μέχρι 5.5 έως 5.7. Καλή συνέχεια στο φόρουμ εύχομαι. Σας ευχαριστώ για όλη την βοήθεια.

 

Τελικά δύσκολο να αλλάξεις τηλέφωνο μετά το μαξ... Έχω και redmi note 3 pro και έκανα μια αλλαγή για 2 μέρες να δω αλλά τελικά μου έλειπε το Μαξ.. Μπορεί να είναι μεγάλο κινητό αλλά είναι πανέμορφο ρε παιδιά. Οπότε καλώς σας βρήκα πάλι :D

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δύσκολο να αλλάξεις τηλέφωνο μετά το μαξ... Έχω και redmi note 3 pro και έκανα μια αλλαγή για 2 μέρες να δω αλλά τελικά μου έλειπε το Μαξ.. Μπορεί να είναι μεγάλο κινητό αλλά είναι πανέμορφο ρε παιδιά. Οπότε καλώς σας βρήκα πάλι :D

 

Η παραβολη του ασωτου υιου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η παραβολη του ασωτου υιου!

 

Μου εκανε μεγαλη εντυπωση το μεγεθος της ρομ cm 14.1 ειναι μισα data 450 mb

Μα τι βαζουν μεσα στο miui η τι βγαζουν οι αλλοι

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω από eshop το έχει πάρει κανείς?και αν έχει ελληνικό μενού,γιατί δεν την παλεύει με ρουτ και αλλαγή ρομ αυτός που θα το προτείνω,και επειδή δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα,πείτε αν βγάζει κάποιο σοβαρό πρόβλημα.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο σκρουτζομαγαζο το πήρα youhou.gr είναι στην Δράμα αυτοί και μου ήρθε την επόμενη μέρα....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω χθες στο σκρουτζ κανενας δεν το ειχε διαθεσιμο αμεσα το δικο σου 4-10 μερες γραφει

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία global dev,μια χαρά τα Ελληνικά.Είναι κάποιος με την τελευταία global stable να μασ πει αν περιλαμβάνει και αυτή Ελληνικά?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία global dev,μια χαρά τα Ελληνικά.Είναι κάποιος με την τελευταία global stable να μασ πει αν περιλαμβάνει και αυτή Ελληνικά?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο αγγλια(αγγλικος φορτιστης)

 

κανω update αυτη την στιγμη θα απαντησω μολις τελειωσει

 

global stable εχει 8.1.3.0 εχει ελληνικα κανονικα στις επιλογες που ποτε δεν θα βαλω

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-με-το-Mi-PC-Suite-για-όλα-τα-Xiaomi-ακόμα-κα/

 

Αυτός ο οδηγός δεν κάνει για εμένα που θέλω να περάσω την Official rom?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

2έτη εγγύηση και το international model που σημαίνει Ευρωπαϊκό φορτιστή... και το κουτί γράφει αγγλικά έξω και όχι κινέζικα....έρχεται με official global devhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161207/0afdcc1bc67c04623ae64b275719f0d8.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ελληνικό μαγαζί και δεν έχει ελληνικό φορτιστή? Άρα βγάζουν διάφορες ευρωπαϊκές εκδόσεις... Το λέω γιατί το δικό μου ευρωπαϊκή έκδοση είχε κανονικό φορτιστή χωρίς αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Από ελληνικό μαγαζί και δεν έχει ελληνικό φορτιστή? Άρα βγάζουν διάφορες ευρωπαϊκές εκδόσεις... Το λέω γιατί το δικό μου ευρωπαϊκή έκδοση είχε κανονικό φορτιστή χωρίς αντάπτορα.

 

Από που αν επιτρέπεται αγοράστηκε και πόσο? Και με ποια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...