Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο είναι το κλασικό 20αρικο για έλεγχο;;Για πείτε μου σχετικά με το service, η arvato δεν αναλαμβάνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η arvato ζητάει 20€ για να "πιστοποιήσει πως έχεις πρόβλημα" και κατόπιν να το στείλουν στο εξωτερικό για service, προσωπικά μου έχει συμβεί να έχω σπασμένη οθόνη και να μου λέει σας στέλνουμε courier να παραλάβει και θα το εξετάσουμε με χρέωση 18,60€, μετά θα το στείλουμε έξω για επισκευή........ :X

 

Στα δικά μου τώρα πήγα να flashάρω την 1.90.401.5 και μου βγάζει μήνυμα ru 22 header error.

Μετά από αρκετό ψάξιμο δεν βρίσκω λύση. Σκέφτομαι μήπως φταίει το Phone Storage Encryption που υποχρεωτικά έχει ενεργοποιηθεί χωρίς να με αφήνω να το βγάλω(!!!!) :blink:

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η arvato ζητάει 20€ για να "πιστοποιήσει πως έχεις πρόβλημα" και κατόπιν να το στείλουν στο εξωτερικό για service, προσωπικά μου έχει συμβεί να έχω σπασμένη οθόνη και να μου λέει σας στέλνουμε courier να παραλάβει και θα το εξετάσουμε με χρέωση 18,60€, μετά θα το στείλουμε έξω για επισκευή........ :X

 

Στα δικά μου τώρα πήγα να flashάρω την 1.90.401.5 και μου βγάζει μήνυμα ru 22 header error.

Μετά από αρκετό ψάξιμο δεν βρίσκω λύση. Σκέφτομαι μήπως φταίει το Phone Storage Encryption που υποχρεωτικά έχει ενεργοποιηθεί χωρίς να με αφήνω να το βγάλω(!!!!) :blink:

Το μετονομάζεις σε 2PS6IMG.zip το βάζεις στην sd και μπαίνεις σε download mode. Θα σε καθοδηγήσει μόνο του

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@Finn ευχαριστώ πολύ συμφουριστα μας αλλά δυστυχώς αυτά ακριβώς έκανα και μου έβγαλε το μήνυμα που σας έγραψα πιο πάνω.

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

@Finn ευχαριστώ πολύ συμφουριστα μας αλλά δυστυχώς αυτά ακριβώς έκανα και μου έβγαλε το μήνυμα που σας έγραψα πιο πάνω.

 

Με τι καρτα κανεις το φλασαρισμα?

Αν δεν κανω λαθος θελει μεχρι 32αρα ετσι τουλάχιστον μου ειχε αναφέρει ο φιλος Finn.

Αυτα σε m8 οποτε δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι με το 10

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Με τι καρτα κανεις το φλασαρισμα?

Αν δεν κανω λαθος θελει μεχρι 32αρα ετσι τουλάχιστον μου ειχε αναφέρει ο φιλος Finn.

Αυτα σε m8 οποτε δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι με το 10

 

32αρα Class4 Samsung. :-(

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρρυ αν έχεις ξαναπαντηθεί πιο πρίν αλλά σχετικά με τις μαμά εφαρμογές που έχει η συσκευή, κάποιες δεν μου αρέσουν. Ας πούμε η Google Photos, την οποία αντικατέστησα με το gallery της HTC που ανέβασε ο φίλος Finn πιο πάνω (και τον ευχαριστώ και εγώ). Επίσης παρατήτησα ότι το κινητό δεν έρχεται καν με εφαρμογή για πρόσβαση στα αρχεία του κινητού και ούτε της κάρτας SD. Το πληκτρολόγιο επίσης μου είναι κάπως δύσχρηστο, καθώς δεν βάζει αυτόματα κενό μετά απο κάθε επιλογή πρόβλεψης και το αριθμιτικό πληκτρολόγιο στην αριστερή μεριά σαν dialer δεν με βολεύει.

 

Με συγχωρείτε αλλά σαν πρώην κάτοχος WP τα δυόμιση προηγούμενα χρόνια, δεν έχω ιδέα από τι εφαρμογές είναι πλέον must στο Android. Έχετε κάτι να μου προτείνετε? Ακόμα και εκτός απο αυτές που ανέφερα εαν υπάρχει κάτι που είναι απαραίτητο σε ένα νέο Android κινητό.

Nokia 3310 -> Nokia 3410 -> Sony Ericson K700i -> Sony Ericson K800i -> iPhone 3G -> Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 1020 -> HTC 10
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρρυ αν έχεις ξαναπαντηθεί πιο πρίν αλλά σχετικά με τις μαμά εφαρμογές που έχει η συσκευή, κάποιες δεν μου αρέσουν. Ας πούμε η Google Photos, την οποία αντικατέστησα με το gallery της HTC που ανέβασε ο φίλος Finn πιο πάνω (και τον ευχαριστώ και εγώ). Επίσης παρατήτησα ότι το κινητό δεν έρχεται καν με εφαρμογή για πρόσβαση στα αρχεία του κινητού και ούτε της κάρτας SD. Το πληκτρολόγιο επίσης μου είναι κάπως δύσχρηστο, καθώς δεν βάζει αυτόματα κενό μετά απο κάθε επιλογή πρόβλεψης και το αριθμιτικό πληκτρολόγιο στην αριστερή μεριά σαν dialer δεν με βολεύει.

 

Με συγχωρείτε αλλά σαν πρώην κάτοχος WP τα δυόμιση προηγούμενα χρόνια, δεν έχω ιδέα από τι εφαρμογές είναι πλέον must στο Android. Έχετε κάτι να μου προτείνετε? Ακόμα και εκτός απο αυτές που ανέφερα εαν υπάρχει κάτι που είναι απαραίτητο σε ένα νέο Android κινητό.

 

Για το πληκτρολόγιο δοκίμασε τις ρυθμίσεις θα βρεις ό,τι θες συγκεκριμένα ανοίγεις το πληκτρολόγιο (σε οποιοδήποτε πεδίο σου ανοίγει να γράψεις) όσο δεν έχεις πληκτρολογήσει ακόμη τίποτα πάνω αριστερά του πληκτρολογίου θα δεις μια... χαρούμενη φατσουλα την επιλέγεις πηγαίνεις στην δεξιά καρτέλα από τις 2 που σου ανοίγει -> ρυθμίσεις και το φτιάχνεις όπως θες (αριθμητικό, κενά μετά την λέξη, μέγεθος κλπ κλπ)

 

Στα υπόλοιπα δείτε το πρώτο post σε αυτό το thread : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6857199

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρρυ αν έχεις ξαναπαντηθεί πιο πρίν αλλά σχετικά με τις μαμά εφαρμογές που έχει η συσκευή, κάποιες δεν μου αρέσουν. Ας πούμε η Google Photos, την οποία αντικατέστησα με το gallery της HTC που ανέβασε ο φίλος Finn πιο πάνω (και τον ευχαριστώ και εγώ). Επίσης παρατήτησα ότι το κινητό δεν έρχεται καν με εφαρμογή για πρόσβαση στα αρχεία του κινητού και ούτε της κάρτας SD. Το πληκτρολόγιο επίσης μου είναι κάπως δύσχρηστο, καθώς δεν βάζει αυτόματα κενό μετά απο κάθε επιλογή πρόβλεψης και το αριθμιτικό πληκτρολόγιο στην αριστερή μεριά σαν dialer δεν με βολεύει.

 

Με συγχωρείτε αλλά σαν πρώην κάτοχος WP τα δυόμιση προηγούμενα χρόνια, δεν έχω ιδέα από τι εφαρμογές είναι πλέον must στο Android. Έχετε κάτι να μου προτείνετε? Ακόμα και εκτός απο αυτές που ανέφερα εαν υπάρχει κάτι που είναι απαραίτητο σε ένα νέο Android κινητό.

 

File manager ειναι η εφαρμογη για προσβαση στα αρχεια δεν μπορει να μην την εχεις

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

File manager ειναι η εφαρμογη για προσβαση στα αρχεια δεν μπορει να μην την εχεις

 

Σαν shortcut στα apps δεν το έχει πια από την μάνα του, προσωπικά χρησιμοποιώ της ίδιας της HTC : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.htc.filemanager

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Σαν shortcut στα apps δεν το έχει πια από την μάνα του, προσωπικά χρησιμοποιώ της ίδιας της HTC : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.htc.filemanager

 

Tην ιδια λεμε, μπορει να την εκανε restore απ το Μ8 και να ετσι να την ειχα απ την αρχη

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς από Αμερική; Και αν ναι, πως το έκανε; Θέλω οπωσδήποτε μαύρο-ασημί :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς από Αμερική; Και αν ναι, πως το έκανε; Θέλω οπωσδήποτε μαύρο-ασημί :p

Viabox.

 

Sent from my Robin using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κίνδυνος για τελωνείο; Και τι καπέλο παίζει;

 

Καλημέρα, να το θεωρείς σχεδόν σίγουρο το τελωνείο. Για το καπέλο δε ξέρω τι ποσό παίζει...

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κίνδυνος για τελωνείο; Και τι καπέλο παίζει;

 

εγω για asus padfone infinity Που εκανε 600 ευρω μου ειχαν ζητησει 300 ευρω...

Βεβαια επειδη πανω το κουτι δεν ειχε τιμολογιο, τους το εστειλα με mail και..τα βρηκαμε..στα 90 ευρω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κίνδυνος για τελωνείο; Και τι καπέλο παίζει;

Εγώ έβαλα πως είχε βιβλία και αξία 20 δολλάρια, οπότε ήρθε σπιτάκι κανονικά.. Το viabox δεν στο στέλνει αυτό καθαυτό, εσύ επιλεγεις ποια εταιρεία θελεις να στο στειλει Ελλαδα.

Και όχι, απολύτως κανένα καπέλο, 0 προμήθεια.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

........

......

 

Στα δικά μου τώρα πήγα να flashάρω την 1.90.401.5 και μου βγάζει μήνυμα ru 22 header error.

Μετά από αρκετό ψάξιμο δεν βρίσκω λύση. Σκέφτομαι μήπως φταίει το Phone Storage Encryption που υποχρεωτικά έχει ενεργοποιηθεί χωρίς να με αφήνω να το βγάλω(!!!!) :blink:

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει παιδιά, γιατί και unlock έκανα από htc dev μήπως και είχε σχέση αλλά δεν...

Παίζει να μην με αφήνει να φλασάρω επειδή ήδη φοράει την 1.90.401.5; Εάν ναι τότε πώς αλλιώς μπορώ να κάνω full wipe? Να πάω σε twrp?

υ.γ.: τώρα είμαι S-On και unlocked

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει παιδιά, γιατί και unlock έκανα από htc dev μήπως και είχε σχέση αλλά δεν...

Παίζει να μην με αφήνει να φλασάρω επειδή ήδη φοράει την 1.90.401.5; Εάν ναι τότε πώς αλλιώς μπορώ να κάνω full wipe? Να πάω σε twrp?

υ.γ.: τώρα είμαι S-On και unlocked

 

Τελικά ήταν το πιο απλό από όσα έψαχνα-έκανα δηλαδή απλά είχε κατέβει corrupted το αρχείο της RUU... Ξανακατέβασα και flashαρα κανονικά :happy:

Το πρόβλημα με την notification bar μου δεν λύθηκε, αλλά τουλάχιστον μπορώ να flashάρω.

 

Ευχαριστώ :confused:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν το πιο απλό από όσα έψαχνα-έκανα δηλαδή απλά είχε κατέβει corrupted το αρχείο της RUU... Ξανακατέβασα και flashαρα κανονικά :happy:

Το πρόβλημα με την notification bar μου δεν λύθηκε, αλλά τουλάχιστον μπορώ να flashάρω.

 

Ευχαριστώ :confused:

Εφόσον φλασαρες την ruu μάλλον δεν είναι θέμα software. Κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easylabs.multitouch και τσεκαρε αν πατάει η οθόνη κανονικά στο πάνω μέρος αν όχι μάλλον έχεις θεμα με την οθονη

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ανεβαστε καμια φωτογραφια να δουμε..πηρε καποιο update στην καμερα και βγαζει φοβερες!ας μας φτιαξει και ο athanaso77 ξεχωριστο επισημο forum Htc m10,lg g5!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ανεβαστε καμια φωτογραφια να δουμε..πηρε καποιο update στην καμερα και βγαζει φοβερες!ας μας φτιαξει και ο athanaso77 ξεχωριστο επισημο forum Htc m10,lg g5!!

Πάρε μια νυχτερινή με κόντρα φως.

 

https://cloud.tapatalk.com/s/57c499ffa7af7/IMAG0172.jpg?

 

Πάρε και μία πρωινή. Δες το μαύρο στίγμα πάνω από το νερό με ζουμ.

 

https://cloud.tapatalk.com/s/57c49a24570a1/IMAG0134.jpg?

 

Τις έβαλα με link γιατί μου χαλούσε την ποιότητα.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον φλασαρες την ruu μάλλον δεν είναι θέμα software. Κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easylabs.multitouch και τσεκαρε αν πατάει η οθόνη κανονικά στο πάνω μέρος αν όχι μάλλον έχεις θεμα με την οθονη

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οθόνη σωστή παντού. Παρατήρησα μόνο πως το notification bar δουλεύει κανονικά όσο είναι στην οθόνη κλειδώματος το κινητό και με το που το ξεκλειδώσω σταματά να δουλεύει (δεν "κατεβαίνει"). :blink:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

ειδικα αυτη της ημερας ειναι πολυ φοβερη,ακομα και με zoom ο γλαρος φαινεται πολυ καλα..τελικα εκαναν πολυ καλη δουλεια στο m10!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160829/d9aafe156de95dbb85024fae2fdccb4f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160829/af011dc9a36afaa03c49b50c46a24db5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160829/55e57b9267ac58c803b914eec8dd8ee4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160829/2aba097c41b6342c46c518cf69ec6915.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160829/4205e00615f5d7508c99f2df2ac1fe12.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...