Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακαρι να ειναι αυτο που λες.

Εντωμεταξύ εχω δοκιμασει και ολους του συνδυασμούς με φορτιστη κουμπωμενο και πατημενο το power+up , power+up+down , power+down.

Οχι σε μαγαζι δεν το εχω παει αλλα λεω να το παω σύντομα..

 

Όταν σου έκλεισε η μπαταρία του ήταν σε λογικό ποσοστό; Θέλω να πω έκλεισε με 50% ή έστω ενώ είχε ενέργεια ή έφτασε μηδέν και έσβησε; Γιατί αν έκλεισε ενώ είχε μπαταρία και δε ξανανοιξε είναι πιο ύποπτο σε σχέση με το να ξεφορτισε κανονικά και απλά να μη μπορεί να πάρει ξανά ρεύμα από τη θύρα για να ανοίξει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν σου έκλεισε η μπαταρία του ήταν σε λογικό ποσοστό; Θέλω να πω έκλεισε με 50% ή έστω ενώ είχε ενέργεια ή έφτασε μηδέν και έσβησε; Γιατί αν έκλεισε ενώ είχε μπαταρία και δε ξανανοιξε είναι πιο ύποπτο σε σχέση με το να ξεφορτισε κανονικά και απλά να μη μπορεί να πάρει ξανά ρεύμα από τη θύρα για να ανοίξει..

 

Αυτο σκεφτηκα και εγω που μου ειπες για τη θύρα.

Αν θυμαμαι καλα το κουμπωσα στον φορτιστη μεταξύ 15 και 18 %.

Να άδειασε ολο το βραδυ ενω δεν φορτιζε τι να πω? Συνηθως τα βραδια μου εχανε ενα 3 με 4% γιαυτο απέκλεισα τη προβληματικη θυρα.

Τεσπα οταν βρω χρονο θα επισκεφτώ ενα καταστημα για μια εκτίμηση οπως μου προτεινες και εσυ και βλεπουμε.

Τόσα χρονια htc ακιας και ποτε δεν ειχα προβλημα. Κριμα και το 10αρι ειναι φοβερη συσκευη.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δε βρίσκω ακρη με το απαράδεκτο support της HTC, σκέφτομαι απλά να αγοράσω μία νέα μπαταρία. Έχω όμως δύο ερωτήσεις:

 

1. υποτίθεται ότι η μπαταρία του κινητύ είναι 2600, παντού όμως βρίσκω μία μπαταρία η οποία είναι 3000 mAh. παίζει κάτι ή το HTC10 που γράφει από δίπλα εννοεί κάτι άλλο?

3.85V, 3000mAh

https://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-HTC-Akku-B2PS6100-Batterie-fur-HTC-10-HTC-One-M10-35H00256-02M/253855390422?hash=item3b1af5dad6:g:E-YAAOSwuMZbkbhV:rk:1:pf:1&frcectupt=true

 

2. ξέρετε κάποιο καλό σερβις που θα αναλάμβανε την αλλαγή έστω μ' ένα ποσό?

Link to comment
Share on other sites

1. υποτίθεται ότι η μπαταρία του κινητύ είναι 2600, παντού όμως βρίσκω μία μπαταρία η οποία είναι 3000 mAh. παίζει κάτι ή το HTC10 που γράφει από δίπλα εννοεί κάτι άλλο? 3.85V, 3000mAh

 

3000mAh είναι η μπαταρία του, λεπτομέρειες για χαρακτηριστικά γενικώς βρίσκεις εδώ :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

3000mAh είναι η μπαταρία του, λεπτομέρειες για χαρακτηριστικά γενικώς βρίσκεις εδώ :)

 

aa κομπλε, λάθος θυμόμουν. τότε το λύσαμε αυτό.

 

ενα καλό σέρβις αν ξέρει κάποιος και είμαστε κομπλέ. Γιατί να το ανοίξω μόνος μου αυτό, μετά από αυτα που είδα γιουτιουμπ, δε παιζει.... Έχω ανοίξει πολλά, εδώ όμως σηκώνω λευκή πετσέτα.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι εγώ που λίγα ποστ πιο πριν το είχα πάει για αλλαγή και την πρώτη φορά ενώ όλα πήγαν καλά, δε λειτουργούσε η δόνηση και το ξαναπήγα και τη φτιάξανε...έλα ντε που δεν είχαν κολλήσει καλά την οθόνη και από τη χαραμάδα έβλεπες το μικρό κενό, τα τσιπακια εσωτερικά και το φωτισμό... αποφασίζω λοιπόν, να μη το ξαναπάω στο ίδιο μαγαζί γιατί οι τύποι αποδείχτηκαν ερασιτέχνες με περικεφαλαία...το πάω σε άλλο γνωστό κατάστημα που ήξερα ότι έχει ανοίξει ήδη ένα 10αρι πολύ πρόσφατα από μέλος του φόρουμ..τους λέω την ιστορία και ότι θέλω να κολλήσει η οθόνη καλα.. αποτέλεσμα ήταν να κολλήσει καλά η οθόνη και να έχει 3 γραμμές νεκρά σημεία στο κέντρο δλδ καληνύχτα για πάντα...το κινητό ανοίχτηκε σύνολο 4 φορές και όλα αυτά επειδή ο αρχικός έκανε την πρακτική του στο 10αρι... οπότε πριν πάτε για σέρβις αλλαγής μπαταρίας ο θεός μαζί σας...εγώ το κλαίω πάντως
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη υπόθεση οι αποσπώμενες μπαταρίες τελικά. Οι εταιρίες θέλουν να πουλάνε συσκευές όμως, όχι μπαταρίες...

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα. Τον Φεβρουάριο του 2017 αγόρασα το HTC10. Μια χαρα ολα κινητάρα, αλλά μου έβγαλε δυστυχώς μία σκληρή κιτρινήλα πάνω αριστερά + light bleed σε όλη τη γωνία.

 

Το έστειλα για σερβις, περίμενα 2 εβδομάδες, μου το έστειλαν πίσω κομπλέ, όλα μια χαρά. Μερικούς μήνες μετά, και συγκεκριμένα πριν ένα μήνα, εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα + ότι η μπαταρία είχε γενικά γονατίσει. Ακόμα και με stock apps. Τι να κάνω, το ξαναέστειλα.

 

Και τώρα μου ήρθε πίσω ως μη επισκευάσιμο, ότι δε το καλύπτει η εγγύηση το yellow tint και ότι ζητάνε 200 ευρω. Για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, στό ιδιο κινητό, που φτιάξανε μερικούς μήνες πριν.

 

Πήρα την TS Solution, μου έδωσαν αριθμό email της HTC έξω να πάρω τηλέφωνο. Είμαι φοβερά εκνευρισμένος αυτή τη στιγμή, γιατί νιώθω ότι με κοροιδεύουν στα repair center έξω. Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος από εσάς τέτοια τραγική κατάσταση με το σερβις έξω? Δε ξέρω και τι να κάνω...

 

Μετά από σχεδόν δύο μήνες αναμονής, γράφτηκε ο επίλογος ενός τραγικού service και μετά από πολλά χρόνια, παρατάω τα κινητά της HTC.

 

Δύο μήνες πέρασαν για να πάρω μία απάντηση για το παραπάνω θέμα. Τελικά τι έγινε;

 

Καταρχάς μου απάντησαν ότι η εγγύηση δεν το καλύπτει ΠΛΕΟΝ το yellow tint πάνω στην οθόνη, γιατί σύμφωνα με investigations που έγιναν τον τελευταίο χρόνο, αποκαλύφθηκε και αποφασίστηκε ότι τελικά για το συγκεκριμένο πρόβλημα φταίει ο χρήστης. Γι αυτό λέει μου το Το έστειλα για σερβις, περίμενα 2 εβδομάδες, μου το έστειλαν πίσω κομπλέ, όλα μια χαρά. Μερικούς μήνες μετά, και συγκεκριμένα πριν ένα μήνα, εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα + ότι η μπαταρία είχε γενικά γονατίσει. Ακόμα και με stock apps. Τι να κάνω, το ξαναέστειλα.

 

Και τώρα μου ήρθε πίσω ως μη επισκευάσιμο, ότι δε το καλύπτει η εγγύηση το yellow tint και ότι ζητάνε 200 ευρω. Για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, στό ιδιο κινητό, που φτιάξανε μερικούς μήνες πριν.

 

Πήρα την TS Solution, μου έδωσαν αριθμό email της HTC έξω να πάρω τηλέφωνο. Είμαι φοβερά εκνευρισμένος αυτή τη στιγμή, γιατί νιώθω ότι με κοροιδεύουν στα repair center έξω. Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος από εσάς τέτοια τραγική κατάσταση με το σερβις έξω? Δε ξέρω και τι να κάνω...

 

Μετά από σχεδόν δύο μήνες αναμονής, γράφτηκε ο επίλογος ενός τραγικού service και μετά από πολλά χρόνια, παρατάω τα κινητά της HTC.

 

Δύο μήνες πέρασαν για να πάρω μία απάντηση για το παραπάνω θέμα. Τελικά τι έγινε;

 

Καταρχάς μου απάντησαν ότι η εγγύηση δεν το καλύπτει ΠΛΕΟΝ το yellow tint πάνω στην οθόνη, γιατί σύμφωνα με investigations που έγιναν τον τελευταίο χρόνο, αποκαλύφθηκε και αποφασίστηκε ότι τελικά για το συγκεκριμένο πρόβλημα φταίει ο χρήστης. Γι αυτό λέει μου το επισκεύασαν πριν 10 μήνες και τώρα όχι.

 

Το γεγονός ότι μου είπαν κυριολεκτικά ότι για το πρόβλημα με την οθόνη πάνω αριστερά φταίω εγώ και μάλλον η τσέπη μου, γιατί του ασκήθηκε μεγάλη πίεση, θα το αφήσω ασχολίαστο. Μετά από 10 διαφορετικά smartphone και μία δεκαετία με κινητά, πρέπει να μεγάλωσαν ξαφνικά τα μπούτια μου ή να άλλαξε η σύνθεση των τζιν που φοράω.

 

Αλλά να μου λένε ότι πέρσι το έφτιαξαν αλλά φέτος όχι, γιατί αποδείχθηκε ότι τελικά φταίνε οι χρήστες με ξεπερνάει. Και ότι δε μου το φτιάχνουν, για να μην αδικηθούν οι υπόλοιποι. Τι να πω, 450 ευρώ και δε μπορώ να είμαι καν σίγουρος για το γεγονός ότι άμα γίνει κάτι, θα είμαι καλυμμένος.

 

Τα παραπάνω αποτελούν την επίσημη θέση της εταιρείας, μετά από 7 chat sessions και σχεδόν 2 μήνες αναμονής. Φυσικά η TS Solutions δεν ευθύνεται για κάτι, ίσα ίσα που άνθρωποι κράτησαν το κινητό ένα τριβδόμαδο μπας και γλιτώσω τα λεφτά για τα ταχυδρομικά που εν τέλει πλήρωσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F152476276648

Ξερουμε αν αυτη ειναι η αυθεντική?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F152476276648

Ξερουμε αν αυτη ειναι η αυθεντική?

Error βγάζει το link.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό είναι το link, δουλεύει κανονικά.
Το link είναι σωστό. Το ερώτημα είναι: η μπαταρία είναι σωστή;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα μαγαζι στην Μυτιλήνη που αλλαζει ολα μαζί 60€. Οταν το κάνω θα πω γνωμη

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Παθών κι εγώ με τη μπαταρία.. Αγορά 10/16 και τα έχει φτύσει. Κλείνει μόνο του όποτε θέλει, και όλα τα κουλά που έχουν αναφερθεί στο νήμα εδω. Το θέμα είναι ότι μπήκα στη διαδικασία να την αλλάξω, βρήκα και μπαταρία και μόλις είδα οδηγούς για το πως ανοίγει το κινητό, απογοητεύτηκα... Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί που να την αλλάζει? Έχετε κάποια καλή εμπειρία? Αθήνα είμαι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Παθών κι εγώ με τη μπαταρία.. Αγορά 10/16 και τα έχει φτύσει. Κλείνει μόνο του όποτε θέλει, και όλα τα κουλά που έχουν αναφερθεί στο νήμα εδω. Το θέμα είναι ότι μπήκα στη διαδικασία να την αλλάξω, βρήκα και μπαταρία και μόλις είδα οδηγούς για το πως ανοίγει το κινητό, απογοητεύτηκα... Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί που να την αλλάζει? Έχετε κάποια καλή εμπειρία? Αθήνα είμαι
Μπαταρία απο ποιο κατάστημα βρήκες;

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πιαδια sos κανενα μαγαζι στην Μυτιλήνη δεν μπορει να βρει μπαταρια. Εχουμε κανα link ebay amazon για αυθεντική ?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιαδια sos κανενα μαγαζι στην Μυτιλήνη δεν μπορει να βρει μπαταρια. Εχουμε κανα link ebay amazon για αυθεντική ?

 

https://m.ebay.com/sch/i.html?_sop=15&_odkw=B2PS6100&_from=R40&_trksid=m4084.l1313&_nkw=B2PS6100+genuine

https://www.flexy.gr/index.php?route=product/product&product_id=13062

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όποιος γνωρίζει κατάστημα στην Αττική που αλλάζει μπαταρία στο HTC 10 ας με ενημερώσει (και με p.m.). Όπου και να πήρα τηλέφωνο, η απάντηση ήταν η ίδια "δεν το αναλαμβάνουμε" και η αιτιολογία ήταν πως υπάρχει κίνδυνος να σπάσει η οθόνη. Σε επικοινωνία με την HTC με παρέπεμπαν στη Ts solution, οι οποίοι μου είπαν πως χρειάζεται 20 μέρες και δεν γνωρίζουν κόστος από πριν!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

 

Την αγορασα απο το flexy αν και πρωτη φορα το ακουω σε εμπιστεύομαι. Ελπίζω να ειναι αυθεντική. Ευχαριστώ

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όποιος γνωρίζει κατάστημα στην Αττική που αλλάζει μπαταρία στο HTC 10 ας με ενημερώσει (και με p.m.). Όπου και να πήρα τηλέφωνο, η απάντηση ήταν η ίδια "δεν το αναλαμβάνουμε" και η αιτιολογία ήταν πως υπάρχει κίνδυνος να σπάσει η οθόνη. Σε επικοινωνία με την HTC με παρέπεμπαν στη Ts solution, οι οποίοι μου είπαν πως χρειάζεται 20 μέρες και δεν γνωρίζουν κόστος από πριν!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειχα αλλαξει στο δικο μου στο παρελθόν στο easy service στο Μαρούσι χωρις το παραμικρο προβλημα.

Κοστος δεν θυμάμαι να σου πω ομως.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αλλαξει στο δικο μου στο παρελθόν στο easy service στο Μαρούσι χωρις το παραμικρο προβλημα.

 

Κοστος δεν θυμάμαι να σου πω ομως.

Τους έχω πάρει τηλ. Δεν αναλαμβάνουν HTC 10. Πιθανόν χρεώθηκαν κάποια σπασμένη οθόνη και σταμάτησαν.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όποιος γνωρίζει κατάστημα στην Αττική που αλλάζει μπαταρία στο HTC 10 ας με ενημερώσει (και με p.m.). Όπου και να πήρα τηλέφωνο, η απάντηση ήταν η ίδια "δεν το αναλαμβάνουμε" και η αιτιολογία ήταν πως υπάρχει κίνδυνος να σπάσει η οθόνη. Σε επικοινωνία με την HTC με παρέπεμπαν στη Ts solution, οι οποίοι μου είπαν πως χρειάζεται 20 μέρες και δεν γνωρίζουν κόστος από πριν!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την προηγουμενη εβδομαδα την αλλαξα μονος μου. Βεβαια εσπασε η οθονη οποτε αλλαξα και οθονη. Δες βιντεο στο Youtube και με λιγη προσοχη θα τα καταφερεις. Παρηγγειλε μπαταρια και οθονη απο το ebay ταυτοχρονα ετσι ωστε να εισαι σιγουρος. Να φροντισεις να εχεις και τα καταλληλα εργαλεια

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια γιατι τοσο μεγαλη καταναλωση στην μπαταρια; τι πρεπει να κανω; η μπαταρια αλλαχτηκε πριν μια βδομαδα0fd9e7ae5c98fd5a720d5e81274cbd44.jpg0b52c32538dad8ce782ee5b1c8d6b2e1.jpga83e7aedd2be656f189b4f6f968a804b.jpg

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα μπαταρία πριν κάνα μήνα στο thefixers Σταδίου. Όλα πήγανε μία χαρά. Κανένα πρόβλημα. Την μπαταρία την είχα πάρει από τον Δησιο αλλά βρίσκουν και αυτοι μπαταρία απλά χρειάζεται ένα τηλέφωνο 2 μέρες πριν ώστε να την προμηθευτούν(όχι αυθεντική).Το άφησα 3-4 ώρες και μετά πήγα και το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να την αντικαταστήσω γιατί με λίγη χρήση (και λιγότερο από 2 ώρες sot) είναι γύρω στο 20% μέχρι το μεσημέρι.

Φαντάζομαι πως είδες διαφορά με την καινούργια. Μπορείς να μας πεις και πόσο κόστισε; Η μπαταρία που αγόρασες εσύ είναι αυθεντική (απ' όσα έχω διαβάσει δεν υπάρχουν αυθεντικές);

 

(Οκ, μόλις κοίταξα στο site του Δησιου και είδα πως ούτε αυτός έχει αυθεντικές).

Edited by gkolfin
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...