Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαιρετικό το service αλλά και ο Γερμανός, το έστειλα 18/10 μου το έφεραν 22/11. Πήγα να το πάρω 23/11 το ξανάστειλα πίσω και από τότε στην αναμονή. :mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημεραααααα σε ολους σκεφτομαι την αγορα του κινητου ποια η γνωμη σας αξιζει αυτη τη στιγμη η καμερα του ειναι οντως κορυφαια η κατασκευη του κνως εξαιρετικη ειναι κινητο που θα το εχω απροβληματιστο για δυο χρονια;;;

 

Eγω το πηρα σημερα μτχ,απιστευτο,μην το σκεφτεσαι...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα σε ολους σκεφτομαι την αγορα του κινητου ποια η γνωμη σας αξιζει αυτη τη στιγμη η καμερα του ειναι οντως κορυφαια η κατασκευη του κνως εξαιρετικη ειναι κινητο που θα το εχω απροβληματιστο για δυο χρονια;;;

 

Κατά τη δική μου άποψη ναι αξίζει. Για 2 χρόνια θα σε καλύψει πιστεύω άνετα και θα το ευχαριστηθείς. Εγώ θα σου πρότεινα μάλιστα να το πάρεις μεταχειρισμένο μιας και δεν βγάζει προβλήματα. Τότε θα αξίζει μία παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θελω να επιστρέψω μετά από καιρό σε stock τα πάντα και να κλειδώσω και bootloader. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω; Επίσης, υπάρχει κάπου κάποιος καλος οδηγός για να ακολουθήσω;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλος οι Viper roms... κρίμα.

 

Θα περιμένω να βγει Oreo και μετά βλέπουμε, κάποια πρόταση για άλλη ROM; Φαντάζομαι αμέσως επόμενη στη λίστα από άποψη tweaks είναι η LeeDroid;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 χρόνο και κάτι ψιλά έχει ήδη φθαρεί τόσο η μπαταρία που μου σβήνει στο 13%... Καμία μα καμία σχέση με το M7 σε ποιότητα κατασκευής, για μένα τελείωσε η HTC... Μεγάλη απογοήτευση καθώς είχα σκοπό να το κρατήσω 2 χρόνια τουλάχιστον, και τώρα θα πρέπει να αρχίσω να κοιτάω για κάτι άλλο.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 χρόνο και κάτι ψιλά έχει ήδη φθαρεί τόσο η μπαταρία που μου σβήνει στο 13%... Καμία μα καμία σχέση με το M7 σε ποιότητα κατασκευής, για μένα τελείωσε η HTC... Μεγάλη απογοήτευση καθώς είχα σκοπό να το κρατήσω 2 χρόνια τουλάχιστον, και τώρα θα πρέπει να αρχίσω να κοιτάω για κάτι άλλο.

 

Περίεργο τόσο μεγάλη φθορά... εγώ το έχω ξεσκίσει στην κυριολεξία εδώ και σχεδόν ένα χρόνο, καταπόνηση με απανωτές αποφορτίσεις και φορτίσεις, και πάλι κλείνει στο 1%. Βέβαια ποτέ δεν το άφηνα να φορτίσει overnight όπως έκανα στο Μ7. Υπάρχουν τρόποι που είχα διαβάσει που βελτίωναν κάπως το πρόβλημα, στο Μ7 είχα δοκιμάσει αυτό μαζί με clear cache και βελτιώθηκε αισθητά, εκεί που μου έσβηνε στο 10-12% άντεχε μέχρι 2-3%. Αν βρεις κάτι παρόμοιο για το 10ρι κάνε μια απόπειρα, ποτέ δεν ξέρεις.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο τόσο μεγάλη φθορά... εγώ το έχω ξεσκίσει στην κυριολεξία εδώ και σχεδόν ένα χρόνο, καταπόνηση με απανωτές αποφορτίσεις και φορτίσεις, και πάλι κλείνει στο 1%. Βέβαια ποτέ δεν το άφηνα να φορτίσει overnight όπως έκανα στο Μ7. Υπάρχουν τρόποι που είχα διαβάσει που βελτίωναν κάπως το πρόβλημα, στο Μ7 είχα δοκιμάσει αυτό μαζί με clear cache και βελτιώθηκε αισθητά, εκεί που μου έσβηνε στο 10-12% άντεχε μέχρι 2-3%. Αν βρεις κάτι παρόμοιο για το 10ρι κάνε μια απόπειρα, ποτέ δεν ξέρεις.
Και μη ξεχνάμε πως το δικό σου το είχα ήδη εγώ 9 μήνες σχεδόν :p

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 χρόνο και κάτι ψιλά έχει ήδη φθαρεί τόσο η μπαταρία που μου σβήνει στο 13%... Καμία μα καμία σχέση με το M7 σε ποιότητα κατασκευής, για μένα τελείωσε η HTC... Μεγάλη απογοήτευση καθώς είχα σκοπό να το κρατήσω 2 χρόνια τουλάχιστον, και τώρα θα πρέπει να αρχίσω να κοιτάω για κάτι άλλο.

 

Δεν αλλάζεις μπαταρία καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θελω να επιστρέψω μετά από καιρό σε stock τα πάντα και να κλειδώσω και bootloader. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω; Επίσης, υπάρχει κάπου κάποιος καλος οδηγός για να ακολουθήσω;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

αστον να ασχοληθει με τα samsung που πουλανε και τα διαφημιζει η εταιρια

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο τόσο μεγάλη φθορά... εγώ το έχω ξεσκίσει στην κυριολεξία εδώ και σχεδόν ένα χρόνο, καταπόνηση με απανωτές αποφορτίσεις και φορτίσεις, και πάλι κλείνει στο 1%. Βέβαια ποτέ δεν το άφηνα να φορτίσει overnight όπως έκανα στο Μ7. Υπάρχουν τρόποι που είχα διαβάσει που βελτίωναν κάπως το πρόβλημα, στο Μ7 είχα δοκιμάσει αυτό μαζί με clear cache και βελτιώθηκε αισθητά, εκεί που μου έσβηνε στο 10-12% άντεχε μέχρι 2-3%. Αν βρεις κάτι παρόμοιο για το 10ρι κάνε μια απόπειρα, ποτέ δεν ξέρεις.

 

https://forum.xda-developers.com/htc-10/help/random-shut-boot-loops-t3690547

 

Το ψάχνω εδώ και ένα μήνα... δεν ξέρω αν είναι hardware or software issue..

Στο πιο πάνω, 2-3 αναφέρουν ότι άλλαξαν μπαταρία και όλα οκ από τότε..

άλλος ισχυρίζεται ότι είναι θέμα kernel..

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74928116&postcount=75

είμαι stock τώρα.. δεν δοκίμασα τον kernel που αναφέρει..

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο που βγάζει το Google ομιλία τι να κάνω

 

ΥΓ: Το βρηκα...

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ για το thread στο xda... Έχω παρόμοια συμπεριφορά μετά το update όντως, αλλά όχι bootloops κλπ, μόνο συμπεριφορά φθαρμένης μπαταρίας. Να αλλάξω μπαταρία δε θέλω αφού πρέπει να το στείλω για κάνα μήνα στο service και ποιος ξέρει πώς θα έρθει πίσω... Θα ήθελα να το κάνω αυτό όταν θα έχω εξαντλήσει τις software λύσεις και θα πλησιάζει το τέλος της διετούς εγγύησης...

Πάντως γενικά δεν υπάρχει επαφή με το πώς ήταν η HTC κάποτε, και σε software και σε hardware (για το δε design τα λέγαμε κι όταν πρωτοείδαμε το δεκάρι)...

Όποιος βρει λύση ας γράψει εδώ πάντως, θα ψάχνω κι εγώ παράλληλα.

 

Υ. Γ. Μέχρι να γράψω αυτό το μήνυμα έχασε 5% μπαταρία από 96 έπεσα στο 91 με 4g ανοιχτό...

 

https://forum.xda-developers.com/htc-10/help/random-shut-boot-loops-t3690547

 

Το ψάχνω εδώ και ένα μήνα... δεν ξέρω αν είναι hardware or software issue..

Στο πιο πάνω, 2-3 αναφέρουν ότι άλλαξαν μπαταρία και όλα οκ από τότε..

άλλος ισχυρίζεται ότι είναι θέμα kernel..

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74928116&postcount=75

είμαι stock τώρα.. δεν δοκίμασα τον kernel που αναφέρει..

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μία φωτογραφία, χίλιες λέξεις... Ανακάλυψα από το παραπάνω thread το Accubattery που είναι τρομερό εργαλείο, αλλά μου έβγαλε ανάμεσα στα άλλα και την πραγματική χωρητικότητα της μπαταρίας. Ένα χρόνο μετά την αγορά του κινητού, με 3000 mAh αρχική χωρητικότητα, δείτε πού είναι τώρα...

 

Screenshot_20171225_224142.png

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μη δίνεις τόση σημασία σε αυτό, κι εμένα 2100-2400 μου τη βγάζει στις πρώτες φορτίσεις, μετά ανεβαίνει. Με δύο φορτίσεις επάνω κι εμένα τώρα στο 71% είναι, και δεν έχω ούτε κατά .

 

Δεν είσαι root, έτσι; Ξέρω ότι είναι βάσανο, αλλά ως έσχατη λύση έχεις δοκιμάσει wipe μήπως κάποια εφαρμογή σου ξεσκίζει την μπαταρία; Το accubattery λογικά θα στο δείξει αυτό. Δεν ξέρω αν το betterbatterystats μπορεί να δείξει κάτι σε unrooted συσκευή.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανενα μηνα ξαφνικά ειχα θεμα κ εγω με τη μπαταρία με ανεβασμένο αρκετα το σύστημα android.

Τελικα αποδείχτηκε οτι έφταιγε η εφαρμογή υπηρεσιες Google Play που αναβαθμίζονται καθε τοσο στο παρασκήνιο.

Τσεκαρε αν παίζει κατι τέτοιο και σε σενα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανενα μηνα ξαφνικά ειχα θεμα κ εγω με τη μπαταρία με ανεβασμένο αρκετα το σύστημα android.

Τελικα αποδείχτηκε οτι έφταιγε η εφαρμογή υπηρεσιες Google Play που αναβαθμίζονται καθε τοσο στο παρασκήνιο.

Τσεκαρε αν παίζει κατι τέτοιο και σε σενα.

 

Αυτό με clear cache των play services δεν στρώνει;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με clear cache των play services δεν στρώνει;

 

Οχι δυστυχώς...ειχα προσπαθησει τα παντα.

Η λυση ηταν να περασω μονος μου την επομενη beta έκδοση των play services.

Ειχα μεγαλο drain πάντως.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει η πλήρης εφαρμογή(apk) της κάμερας του htc 10 για κατέβασμα και να είναι συμβατή με λοιπές συσκευές android. Δοκίμασα κάποιες από apk mirror αλλά δεν έχουν slow motion και manual mode. Ψήνομαι να την δοκιμάσω στο g5, δοκίμασα την gallery με το photo editor και είναι απίστευτα!
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κάποιος το IGo να μου τη γνώμη του. Έγω έχω πολλά προβλήματα

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το service αλλά και ο Γερμανός, το έστειλα 18/10 μου το έφεραν 22/11. Πήγα να το πάρω 23/11 το ξανάστειλα πίσω και από τότε στην αναμονή. :mad::mad:

Μετά από 2,5 μήνες, δεν κατάφεραν να μου δώσουν μια συσκευή που να λειτουργεί :rolleyes:

Μου έδωσαν όμως τα χρήματά μου πίσω.

Πάμε γι'άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά διαβάζω και δεν το στέλνω ποτέ για service... Το κρατάω μέχρι τελικής πτώσεως και μετά ανακύκλωση...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια προταση Αθηνα δυτικα ή κεντρο για αλλαγη πλατης? Η μαυρη που φοραει εγινε πουα μεσα στην θηκη του!! Παραγγειλα μια ασημι αλλα δεν ξερω που να το παω για να την φορεσουν. Εννοειτε οχι Κηφισσο αφου το στελνουν Ρουμανια

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

εχω τη συσκευη 1 χρονο. στους 10 μηνες καποια στιγμη ενω δουλευε μου εβγαλε μηνυμα οτι εβγαλα την καρτα μνημης χωρις unmount. το κινητο ηταν ακινητο μπροστα μου. μετα απο 2-3 restart και βαλε βγαλε της καρτας την ξανααναγνωρισε.

πριν 1 εβδομαδα εκανε παλι το ιδιο. αλλα δεν γινεται τιποτα. εχω κανει restart, format στην καρτα, εβαλα αλλες καρτες αλλα δεν αναγνωριζει τιποτα. Βαζω την καρτα (ειτε τη δικια μου ειτε αλλες) και δεν δειχνει τιποτα. Σαν να μην βαζω τιποτα μεσα.

Εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλο κατι αναλογο?

(ολες οι καρτες ειναι γρηγορες samsung και sandisk)

 

Προσπαθω να αποφυγω να το παω στην arvato γιατι εχω κακες εμπειριες απο αλλα κινητα και φοβαμαι οτι θα το δω σε κανενα μηνα παλι χωρις να εχει διορθωθει και δεν εχω αλλη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...