Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι και ουτε στο κουμπι της κλησης...

 

Έκανες τα κλασσικά; Επανεκκίνηση και τέτοια;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αλλα τιποτα.σκεφτομαι μηπως καποια εφαρμογη του εχει δημιουργησει καποιο κολλημα γιατι ειναι καθαρα θεμα software...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να ρωτησω κάτι για φίλο που έχει το κινητό και που κοντευουμε σχεδόν να τσακωθουμε.

Εαν πάρετε κάποιον τηλέφωνο ο οποίος μιλάει ήδη με κάποιον άλλον και είστε σε αναμονή (ακούτε δηλαδή τον ήχο κλήσης), σας βγάζει ένδειξη οτι είστε σε αναμονή γιατί ο άλλος μιλάει με κάποιον άλλον?

Πολλές φορές έχει γίνει κατι ανάλογο και τσαντιζεται γιατί δεν του απανταω! Αφού πλεον αναγκάζομαι να βάζω την πρωτη κλήση σε αναμονή, να του απανταω οτι θα τον πάρω πιο μετά και στην συνέχεια να ξαναγυριζω στην πρώτη κλήση.

Παιδιά δεν του βγάζει οτι είναι σε αναμονή και απλά καλεί σαν να μην συμβαίνει τίποτα!

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση κάπου?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να ρωτησω κάτι για φίλο που έχει το κινητό και που κοντευουμε σχεδόν να τσακωθουμε.

Εαν πάρετε κάποιον τηλέφωνο ο οποίος μιλάει ήδη με κάποιον άλλον και είστε σε αναμονή (ακούτε δηλαδή τον ήχο κλήσης), σας βγάζει ένδειξη οτι είστε σε αναμονή γιατί ο άλλος μιλάει με κάποιον άλλον?

Πολλές φορές έχει γίνει κατι ανάλογο και τσαντιζεται γιατί δεν του απανταω! Αφού πλεον αναγκάζομαι να βάζω την πρωτη κλήση σε αναμονή, να του απανταω οτι θα τον πάρω πιο μετά και στην συνέχεια να ξαναγυριζω στην πρώτη κλήση.

Παιδιά δεν του βγάζει οτι είναι σε αναμονή και απλά καλεί σαν να μην συμβαίνει τίποτα!

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση κάπου?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Αν το έχω τσεκάρει σωστά σου βγάζει αναμονή κλήσης οταν ο άλλος μιλάει και έχει καλέσει αυτός και μιλάει. Αν καλέσεις κάποιον και μιλάει αλλά τον έχουνε καλέσει και μιλάει τότε εσένα δε σου βγάζει αναμονή και συνεχίζει και χτυπάει κανονικά.

Βασικά φαίνεται κάποιο τηλέφωνο κατειλημμένο όταν έχει καλέσει και όχι όταν των έχουν καλέσει.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να ρωτησω κάτι για φίλο που έχει το κινητό και που κοντευουμε σχεδόν να τσακωθουμε.

Εαν πάρετε κάποιον τηλέφωνο ο οποίος μιλάει ήδη με κάποιον άλλον και είστε σε αναμονή (ακούτε δηλαδή τον ήχο κλήσης), σας βγάζει ένδειξη οτι είστε σε αναμονή γιατί ο άλλος μιλάει με κάποιον άλλον?

Πολλές φορές έχει γίνει κατι ανάλογο και τσαντιζεται γιατί δεν του απανταω! Αφού πλεον αναγκάζομαι να βάζω την πρωτη κλήση σε αναμονή, να του απανταω οτι θα τον πάρω πιο μετά και στην συνέχεια να ξαναγυριζω στην πρώτη κλήση.

Παιδιά δεν του βγάζει οτι είναι σε αναμονή και απλά καλεί σαν να μην συμβαίνει τίποτα!

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση κάπου?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Δεν εχει να κανει με το κινητο αυτο.Και σε μενα υπαρχουν φορες που καλω καποιον και μιλαει και δε το καταλαβαινω αλλα αν εκεινη την ωρα που καλεσεις κοιταξεις την οθονη σου εμφανιζεται μηνυμα που λεει εισαι σε αναμονη αλλα δυστυχως ουτε καποιον ηχο κανει ουτε τιποτα.Σε οποιο κινητο και αν ειχα το ιδιο εκανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να' μαι και εγώ πλέον στην παρέα σας με ένα μαύρο 10 international εξ Αμερικής (δεύτερο χέρι). 1η φορά που αποκτώ HTC καθώς στα 8 και 9 είχε αρκετά θέματα που με απωθούσαν. Θα σας ποαραθέσω κάποιες πρώτες σκέψεις εντυπώσεις με θετικά και αρνητικά.

 

Καταρχάς να αναφέρω τις συσκευές μου του προηγούμενου 15μήνου, που θα τις αναφέρω συγκριτικά σε κάποια σημεία. S6, iPhone 6S Plus, s7 Edge, Note 5, 950, 950 XL, P9.

 

Kατασκευή:

πιθανόν ότι καλύτερο έχω χειριστεί τα τελευταία χρόνια. Δεν έχει θυσιάσει την ποιότητα για χάρη της λεπτότητας. Αν δείτε βίντεο για αποσυναρμολόγηση προσέξτε την πλάτη αλουμινίου εσωτερικά πόσο πάχος έχει και τις "ροές" αλουμινίου για ενίσχυση. Τα 6S Plus και P9 είναι επίσης πολύ καλά αλλά ταυτόχρονα δείχνουν την εικόνα του "ευθραυστου" (ακόμα και αν δεν είναι) στο χέρι. Άριστη συναρμογή μεταξύ οθόνης και αλουμινίου. Τα κουμπιά ειναι πολύ σαφή στο πάτημα και στιβαρά. Το τζαμάκι της κάμερας ειναι κρύσταλλο. Ο ταχυφορτιστής επίσης αποπνέει στιβαρότητα.

 

Πακέτο πώλησης:

η δική μου έκδοση είναι η International και δεν είχε μέσα τα καλά ακουστικά. Μόνο συσκευή, καλώδιο και φορτιστής. Το καλό είναι ότι το καλώδιο είναι χωριστά από τον φορτιστή. Σε nexus 6P και 950 XL ο φορτιστής ειναι παντρεμένος με το καλώδιο. Βέβαια αν βάλεις φθηνιάρικο καλώδιο σου βγάζει μηνυμα το 10.

 

Λειτουργικό, αίσθηση, θερμοκρασίες:

είναι η πιο "λιτή" έκδοση android που έχω δει σε μη Nexus. Έχουν κανει προσπάθεια να αφαιρέσουν τις διπλές εφαρμογές. Π.χ. για τις φωτογραφίες έχουν μονο το Google Photos στο οποίο όμως έχουν ενσωματώσει τις δικές του λειτουργίες για επεξεργασία κλπ. Ταυτόχρονα ειναι εξαιρετικά ταχύτατο. Σε όλα του. Εκτός από κάποια χικαπς στον Κρομ. Με πολλές βαριές καρτέλες ανοιγμένες. Αλλα δεν μπορώ να παραπονεθώ τη στιγμή που σε αναλόγη χρήση το Ρ9 μου είχε αρχίσει μέχρι και πλήρη κρασαρίσματα του Κρομ. Ζεσταίνεται υπο πίεση αλλά όχι σε κάτι δυσάρεστο στο χέρι. Τα δύο μόνα που ήταν "δροσερά" ήταν το S7 Edge και το 6S Plus. Το 950/950XL πραγματικά ΔΕΝ μπορούσες να τα αγγίξεις ακόμα και με απλό σερφάρισμα (εντατικό). Το Ρ9 ανέβαζε αρκετά θερμοκρασία. Λίγο πιο πολύ απο το 10. Επίσης το 10 κρυώνει γρήγορα, το οποίο επίσης ειναι σημαντικό. Τα 950 θέλανε ποοολύ ώρα για να ρίξουν θερμοκρασίες.

 

Φωτογραφίες:

Του s7 ήταν (για μένα) ένα κλικ καλύτερες στον χαμηλό φωτισμό. Σαν γενική εικόνα όμως θα έλεγα ότι ειναι εξαιρετική η κάμερα του 10. Ταχύτατη, αρκετές επιλογές, καλό βίντεο, καλό συνολικά αποτέλεσμα.

 

Ηχος:

Δεν χρησιμοποιώ συχνά ακουστικά αλλά για λίγο που τα έβαλα υπάρχει σαφής διαφορά υπέρ του 10. Ακόμα όμως και τα ηχεία ας είναι μονοφωνικό είναι "γεμάτος" ήχος. Ευχαριστιέμαι και τα ringtone. Θα έλεγα ότι είναι ενα κρυφό προσόν του 10 ο καλός ήχος.

Λεπτομέρειες:

Υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που δείχνουν ότι πρόκειται για ενα προσεγμένο προιόν. Π.χ. η θύρα Type-C είναι USB 3.1 Gen1 (αυτό είναι το "νέο" όνομα για την Usb3.0. To Ρ9 είχε μεν Type-C αλλά ήταν 2.0). Και η διαφορά στην ταχύτητα είναι εμφανής. Ο αναγνώστης δακτυλικού ειναι πραγματικά εξαιρετικά γρήγορος. Και με βολεύει πιο πολύ που είναι χωρίς "κλικ". Επίσης με βολεύει που είναι μπροστά. Πολλοί λένε για την πίσω τοποθέτηση ότι βολεύει (και όντως βολεύει) αλλά όταν το έχεις σε τραπεζάκι πρέπει να το σηκώσεις για να ξεκλειδώσεις. Υποστηρίζει επίσης Flex Storage. Δεν το χρησιμοποίησα ακόμη αλλα θεωρώ ότι είναι μεγάλο συν η εταιρία να προσφέρει ότι υπάρχει διαθέσιμο αυτή την στιγμή και να μην δίνει "μισά" πράγματα στον χρήστη.

Μπαταρία:

Θα ακουστεί περιέργο αφού ειναι "απλά" μία μπαταρία 3000ΜΑΗ, ΑΛΛΑ έχει γίνει πιστεύω πολύ δουλειά στη διαχείριση της και αυτό φαίνεται. Θα περίμενε κανείς το Ρ9 με ίδια μπαταρία και ανάλυση FHD να είναι πολύ καλύτερο. Δεν είναι όμως. Επίσης θα περίμενε κανεις ότι το S7 Εdge με μεγαλύτερη μπαταρία να είναι επίσης καλύτερο. Δεν ειναι επίσης. Δουλευω συνήθως σε φουλ φωτεινότητα. Οταν το S7 Εdge (και το Νοτε5) το γονάτιζα με φουλ φωτεινότητα τότε η μπαταρία έπεφτε ραγδαία. Εδώ το "ραγδαία" δεν υφίσταται. Εχει μια πολύ ομαλή καμπύλης αποφόρτισης, τουλάχιστον για τη δική μου χρήση. Το 6s Plus βεβαια παραμένει για μένα πρωταθλητής σε αυτόν τον τομέα.

 

Οθόνη:

Πρόκειται για μία εξαιρετική οθόνη. Δεν έχει τις τεράστιες γωνίες θέασης του 6S Plus (πέφτει η φωτεινότητα) αλλά ειναι εξαιρετική. Οι Αmoled έχουν αυτά τα ωραία μαύρα αλλά στο μάτι μου ταιριάζει μάλλον καλύτερα η LED τεχνολογία (και ίσως να μου ταιριάζει και το FullRGB panel). Δεν θα έλεγα ότι είναι η κορυφαία με διαφορά αλλά ειναι μάλλον ισάξια με όλες τις υπόλοιπες.

Δικτυο κινητής/WIFI κλπ:

Ένα σημείο που με άγχωνε καθώς είχα διαβάσει αρκετά αρνητικά. Η δική μου εμπειρία ειναι πολύ καλή. WIFI καμπάνα στο σπίτι και σε σημεία που άλλα δυσκολεύοταν αλλά και πολύ καλό σήμα στην κινητή. Το Ρ9 θα έλεγα ότι με την εικονική τριπλη κεραία είναι πρωταθλητής όμως. Είναι το μοναδικό κινητό που μπορούσα να μιλήσω στο βαθύ υπόγειο του σπιτιού μου. Το 10 τουλάχιστον έχει χαμηλό ΣΑΡ (αν παίζει κάποιο ρόλο) αλλά ταυτόχρονα πολύ καλή συμπεριφορά.

 

Aρνητικά:

Τελειότητα δεν υπάρχει, όποτε κάποια που μου έχουν κακοφανεί:

 

- τα πλήκτρα αφής είναι αρκετά χαμηλά. Θα έπρεπε να ειναι λίγο πιο ψηλά γιατί τώρα το δάκτυλο πρέπει να "κατεβαίνει" αρκετά. Συνήθειο είναι βέβαια αλλα το αναφέρω.

- τα ακουστικά έπρεπε να τα συμπεριλαμβάνει.

- στα sms ότι και αν επιλέξεις παίζεις με 70 χαρακτήρες και όχι με 160. Το πρόβλημα λύνεται με το GOSMS ΟΜΩΣ παρουσιάζεται ένα νέο πρόβλημα. O launcher ο μαμά ΔΕΝ υποστηρίζει badges πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής σε εξωτερικές εφαρμογές (η τουλάχιστον στο GOSMS) οπότε επιστροφή και στον Nova Launcher. Ο οπόιος ειναι μεν εξαιρετικός αλλά αισθανόμουν ότι δεν τον χρειαζόμουν αφού ο μαμά ειναι αρκετά έως πολύ καλός.

- το πληκτρολόγιο. Αρκετά καλό και παρόλο που επέμεινα να το μάθω τελικά δεν με ενθουσίασε στην χρήση και έτσι έβαλα το αγαπημένο μου Smart Keyboard Pro.

- ενα περίεργο με την επιλογή δικτύου. Παρόλο που επιλέγω 3G/2G (γιατί δεν έχω καλό 4G στο σπίτι) κάποιες φορές βλέπω στην μπάρα 4G. Ομως κατά περίεργο τρόπο δεν φαίνεται αυτό να επηρεάζει την μπαταρία το βράδυ. Το νοτε5 λόγω κακού σήματος σe 4G μου έχανε και 30+% σε μία νύχτα μέχρι να το πάρω είδηση και να το γυρίσω σε 3 g.

- ο mail client γενικά μου δίνει μια καλή εντύπωση και θα επιμείνω αλλά είναι κάπως αργός στην ανανέωση την χειροκίνητη. Συν και πλην μαζί δηλαδή. :)

 

Συνοπτικά θα έλεγα ότι είναι μια εξαιρετική συσκευή και υπο συνθήκες ίσως η κορυφαία. Ανάλογα με το τι ζητά κάποιος βέβαια. Πάσχει φυσικά στην πρόωθηση καθώς έχει τόσα θετικά που πρέπει να ψάξεις για να τα βρεις καθώς πλέον στα review ότι δεν γράφει Apple & Samsung πλέον στα περισσότερα sites αντιμετωπίζονται με εντυπωσιακή αρνητικότητα στην πλειοψηφία των κριτικών. Θα έλεγα ότι ειναι η Low Profile Ναυαρχίδα της αγοράς. Οχι πολύ διαφήμιση, όχι πολλά gimmicks, όχι πολύ "λάμψη" αλλά περίσσεια από ουσία, ποιότητα και λειτουργικότητα.

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το κειμενάκι σου. Να σου πω μόνο ότι το πληκτρολόγιο δε συνεργάζεται καλά με την εφαρμογή SMS στα ελληνικά. Αν δε σου είναι κόπος και επειδή χρησιμοποιείς το smart keyboard pro κάνε ένα τεστ και πες μας πλιζ αν μπορείς να στείλεις με αυτό 160 χαρακτήρες και όταν επιλέγεις τους 70 αν γράφεις με μικρά ή αναγκαστικά κεφαλαία.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχω τσεκάρει σωστά σου βγάζει αναμονή κλήσης οταν ο άλλος μιλάει και έχει καλέσει αυτός και μιλάει. Αν καλέσεις κάποιον και μιλάει αλλά τον έχουνε καλέσει και μιλάει τότε εσένα δε σου βγάζει αναμονή και συνεχίζει και χτυπάει κανονικά.

Βασικά φαίνεται κάποιο τηλέφωνο κατειλημμένο όταν έχει καλέσει και όχι όταν των έχουν καλέσει.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Θα την κοιτάξω αυτήν την λεπτομέρεια που λες. Πάντως έχω την εντύπωση ότι δεν βγάζει κάποιο μήνυμα στην οθόνη του ότι είσαι σε αναμονή.

Όμως δεν έχω προσέξει αυτήν την λεπτομέρεια που αναφέρεις.

Και πάλι ευχαριστώ, θα το κοιτάξω και θα επανέρθω.

Δεν εχει να κανει με το κινητο αυτο.Και σε μενα υπαρχουν φορες που καλω καποιον και μιλαει και δε το καταλαβαινω αλλα αν εκεινη την ωρα που καλεσεις κοιταξεις την οθονη σου εμφανιζεται μηνυμα που λεει εισαι σε αναμονη αλλα δυστυχως ουτε καποιον ηχο κανει ουτε τιποτα.Σε οποιο κινητο και αν ειχα το ιδιο εκανε.

Φίλε μου, ομοίως ευχαριστώ. Όμως δεν έχω δει να βγάζει μήνυμα όπως λες.

Δεν έχω όμως προσέξει αυτό που λέει ο προηγούμενος φίλος.

Θα το κοιτάξω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

@ Fick,

 

Smart keyboard pro και gosms, γράφεις κεφάλαια και σου δίνει κανονικά 160 χαρακτήρες. Γράφεις μικρά και εξακολουθεί να σου δίνει 160 ΑΛΛΑ θα πανε κεφάλαια.

 

Smartkeyboard pro και μαμά εφαρμογή μηνυμάτων, είτε γράφεις μικρά είτε κεφάλαια σου δίνει 70 χαρακτήρες.

 

Νομίζω είναι θέμα δικτύων μας και όχι τηλεφώνου. Πρόσφατη δοκιμή σε iPhone, δίνει και καλά 160 χαρακτήρες σε μικρά και φυσικά στον παραλήπτη πανε κεφάλαια.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Σκέφτομαι να δοκιμάσω κι εγώ το smart keyboard. Μου τη δίνει να στέλνω μηνύματα με κεφαλαία. Ευχαριστώ για το τεστ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα ειθελα να ρωτήσω του κατόχους που έχουν htc 10 αν αξίζει τι μετάβαση από s7 edge στο htc 10..

 

Γράφεις σε λάθος θέμα. Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδω... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σ ένα βράδυ έχασα 22% και το κινητό δε μπήκε καν σε deep sleep. Κάτι δε πάει καλά

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όντως κάτι έχει στραβώσει. Κάνε μια επανεκκίνηση και δες αν θα ισιώσει. Στα στατιστικά της μπαταρίας δε φαίνεται τί στο κρατάει ξύπνιο;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπήκε καν σε deep sleep. Παίζει να είναι αυτό που προσπαθεί να κανει backup.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σ ένα βράδυ έχασα 22% και το κινητό δε μπήκε καν σε deep sleep. Κάτι δε πάει καλά

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εμενα μετα το updateμου τρώει μπαταρία..αν και ξερω μαλλον απο τι ειναι..facebook...

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz το μαυρο στα 624 για οποιον ενδιαφερεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπήκε καν σε deep sleep. Παίζει να είναι αυτό που προσπαθεί να κανει backup.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα finn μια απο τα ιδια στο 9 το απενεργοποιησα το backup εδω και καποιες ωρες τιποτα , εκει που ειχα 5 ωρες και κατι οθονη

τωρα μετα βιας πιανω τις 2.5 ,φλασαρα αλλη rom που ειναι port απο το 10 τα ιδια σκα..:X

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πάντως μετά από πλήρη φορτιση να κλείσω το κινητό και να το ανοίξω και όντως μπήκε σε deep sleep. Πριν δεν έμπαινε

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω finn εκει που ελεγα επιτελους βλεπω διαφορα στην μπαταρια σε σχεση με το 8 , τωρα εδω και λιγες μερες χαλι μαυρο

ενα βραδυ το εσβησα και το αφησα ολη νυχτα στην φορτιση, το πρωι που το ανοιξα παλι 2.5 ωρες οθονη ειδα .

Και αυτη την φορα εχω βαλει 2 module και τιποτα αλλο, δεν υπαρχει και ιδιαιτερη υποστιρηξη σε custom rom στο xda

και δεν το πολυ πειραζω , τι να πω εχω ψιλοαπελπιστει .

Σκεφτομαι να ξανα φλασαρω το official nandroid μπας και αλλαξει κατι.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πάντως μετά από πλήρη φορτιση να κλείσω το κινητό και να το ανοίξω και όντως μπήκε σε deep sleep. Πριν δεν έμπαινε

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παίζει να είναι κάποιο bug της marshmallow.

Την ίδια λύση έχουν κ στο νήμα του s7.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο σου τρώει την μπαταρία καμία εφαρμογή ίσος κάνε και ένα reset στο κινητό σου μιν και διορθωθεί το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και hard reset πρόσφατα

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και hard reset πρόσφατα

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηπως φταιει κανενα update απο google services?

Γιατι ενω πριν δεν ειχες πρόβλημα προέκυψε ξαφνικά.

Τα ιδια αντιμετωπιζουν κ στο νημα του s7.

Δοκιμασε να το επαναφερεις στην αρχικη και τσεκαρε το ξανα. (Να κοιταξεις ομως να παραμεινει στην αρχικη εκδοση διοτι τα services παιρνουν τα updates στο παρασκήνιο κ δεν τα αντιλαμβανεσαι)

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Απ την αρχή δεν είχα δει sot πάνω από 3 ώρες

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...