Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 6 gb μνήμης και κέρδισε στο τεστ μονο το μικρο mi5..το 27th το ξεφτυλισε στην κυριολεξία δεν λες οτι χανει μονο εκει..και στον ηχο και σε πολλα θα χανει

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπομονή, σε λίγο καιρό θα κάνει παπάδες ή συσκευή.

Εν αναμονή των developments

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπομονή, σε λίγο καιρό θα κάνει παπάδες ή συσκευή.

Εν αναμονή των developments

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιάννη, πράγματι το κινητό είναι χάλια. Το αφαντο HTC 10 των 750 ειδικά το ξεφτιλιζει

 

http://www.infocreators.com/2016/06/18/oneplus-3-review/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σαν να το εχουμε μπερδεψει ελαφρως το νημα, εδω μιλαμε για το htc 10

Φιλικα παντα:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Με 6 gb μνήμης και κέρδισε στο τεστ μονο το μικρο mi5..το 27th το ξεφτυλισε στην κυριολεξία δεν λες οτι χανει μονο εκει..και στον ηχο και σε πολλα θα χανει

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτά είναι προβλήματα που λύνονται. Το θέμα της RAM έχει ήδη λυθεί στο xda. Ο λόγος που έκανα την παραπάνω αναφορά δεν ήταν να δημιουργήσω vs αλλά για να δείξω πως η HTC με την αναμονή σκοτώνει το hype που είχε δημιουργήσει στην παρουσίαση. Έχω κάνει υπομονή 1,5 χρόνο περιμένοντας κάτι καλύτερο από το Μ9 και με αυτήν την αναμονή έχω μπει σε αναζήτηση εναλλακτικών που προφανώς δεν με καλύπτουν απόλυτα αφού το ui της μιας είναι για τα κλάματα, η άλλη είναι πρωτοεμφανιζόμενη εταιρία.....και η HTC καταφέρνει να διώξει μόνη της τους πελάτες της.. Ένα ρημάδι dummy phone να το δούμε από κοντά. Προσωπικά κανέναν μήνα ακόμη με βλέπω να κάνω υπομονή.

 

Ο σκοπός του post μου αν δεν είναι ξεκάθαρος πάντως είναι γα να αναφέρω ότι κατάφεραν να βγάλουν από τα πιο δυνατά κινητά, κατάφεραν να δημιουργήσουν το ενδιαφέρον του κοινού και στο τέλος καταφέρνουν για μια ακόμη χρονιά να χύσουν την καρδάρα με το γάλα κρίμα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι. Απο Αμερικη κι αυτη? Θελουμε φωτο μολις την φορεσεις.

Yeap, από το site της htc και αυτό.. Εννοείται πως θα δώσουμε υλικό στο λαό! :p

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και υπομονή με την ζέστη!!!

 

Εδώ που βρίσκομαι το βρίσκω περίπου 460€ καινούριο οπότε σκέφτομαι να το χτυπήσω για δοκιμή.. Ακριβώς το ίδιο κόστος με το S7 που χρησιμοποιώ εδώ και περίπου 2-3 εβδομάδες (το πήρα κατά λάθος σε κάποια φάση και με βόλεψε περισσότερο από το S7 edge οπότε γι αυτό σκέφτομαι και το Μ10). Θέλω να ρωτήσω πως είναι η μπαταρία του σε σχέση με το S7, αν κάποιος τα είχε/έχει και τα 2 να μου πει αν έχει την καλοσύνη. Τα Samsung φέτος είναι πολύ καλά σε όλους τους τομείς αν όχι άριστα, ελπίζω να έχει κάνει καλή δουλειά και η HTC :)

Link to comment
Share on other sites

@ Ευθυμη:

Εννοείται πως σε αυτή την τιμη το αγοράζεις με κλειστα ματια, για μενα -όπως εγραψα και στο άλλο νημα- όλα τα shells των κατασκευαστών -πλην stock android, sense- είναι εικαστικα για τα πανηγυρια (ναι, ναι, αναφέρομαι και στο touchwiz)...

H μπαταρια του htc 10 είναι ένα 10% μικροτερη από το μικρο s7. Πρακτικα αμελητέες διαφορες δηλαδη

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

@ Ευθυμη:

Εννοείται πως σε αυτή την τιμη το αγοράζεις με κλειστα ματια, για μενα -όπως εγραψα και στο άλλο νημα- όλα τα shells των κατασκευαστών -πλην stock android, sense- είναι εικαστικα για τα πανηγυρια (ναι, ναι, αναφέρομαι και στο touchwiz)...

H μπαταρια του htc 10 είναι ένα 10% μικροτερη από το μικρο s7. Πρακτικα αμελητέες διαφορες δηλαδη

Βαγγέλη ευχαριστώ, βάζω παραγγελία και θα το έχω μάλλον σε 2-3 μέρες :D

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ευχαριστώ, βάζω παραγγελία και θα το έχω μάλλον σε 2-3 μέρες :D

 

Ωραια, με το καλο να παραλαβεις Ευθυμη.

Η μηπως να σε λεω efthimis31, αυτά παρεξηγούνται να ξερεις :lol:

Επειδή εχεις δει ολες τις κορυφαιες ναυαρχιδες κι εσυ με τη σειρα σου, περιμενουμε ένα ωραιο συγκριτικο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, με το καλο να παραλαβεις Ευθυμη.

Η μηπως να σε λεω efthimis31, αυτά παρεξηγούνται να ξερεις :lol:

Επειδή εχεις δει ολες τις κορυφαιες ναυαρχιδες κι εσυ με τη σειρα σου, περιμενουμε ένα ωραιο συγκριτικο.

Ναι θα σου κόψω την καλημέρα! Αύριο θα το έχω μέχρι το μεσημέρι, σε μαύρο/γκρι το παρήγγειλα μιας και τα άλλα δεν μου έκαναν κάτι ιδιαίτερο, θα το δω πιο ήσυχα προς το τέλος της εβδομάδας... happy to go back to HTC :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα σου κόψω την καλημέρα! Αύριο θα το έχω μέχρι το μεσημέρι, σε μαύρο/γκρι το παρήγγειλα μιας και τα άλλα δεν μου έκαναν κάτι ιδιαίτερο, θα το δω πιο ήσυχα προς το τέλος της εβδομάδας... happy to go back to HTC :rolleyes:

 

Περιμένω εντυπώσεις από ακουστικό, κάμερα, οθόνη.

Εγώ δυστυχώς έπεσα σε φολα οθόνη και το επέστρεψα πίσω. Θα το δοκιμάσω ξανά με την πρώτη ευκαιρία

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εντυπώσεις από ακουστικό, κάμερα, οθόνη.

Εγώ δυστυχώς έπεσα σε φολα οθόνη και το επέστρεψα πίσω. Θα το δοκιμάσω ξανά με την πρώτη ευκαιρία

Βαγγέλη δεν παρακολούθησα πιο πίσω, τι έγινε με την οθόνη? Απλά για να έχω το νου μου στο δικό μου..

Το μόνο ίσως μικρό παράπονο που έχω από το S7 είναι η χαμηλή ένταση του ηχείου απλά το παραβλέπω, ελπίζω να έχει καλύτερη απόδοση η συνδυαστική λύση της HTC, ίδωμεν!

 

Μόλις το είδα από κοντά να δω και τι παίρνω lololol!

Μέγεθος πολύ καλό και βάρος επίσης, το περίμενα πιο βαρύ.. Το μαύρο είναι απλά πανέμορφο, το λευκό/χρυσό δεν μου άρεσε εμπρός παρόλο που είμαι του χρυσού..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν παρακολούθησα πιο πίσω, τι έγινε με την οθόνη? Απλά για να έχω το νου μου στο δικό μου..

Το μόνο ίσως μικρό παράπονο που έχω από το S7 είναι η χαμηλή ένταση του ηχείου απλά το παραβλέπω, ελπίζω να έχει καλύτερη απόδοση η συνδυαστική λύση της HTC, ίδωμεν!

 

Μόλις το είδα από κοντά να δω και τι παίρνω lololol!

Μέγεθος πολύ καλό και βάρος επίσης, το περίμενα πιο βαρύ.. Τι μαύρο είναι απλά πανέμορφο, το λευκό/χρυσό σε μου άρεσε εμπρός παρόλο που είμαι του χρυσού..

 

Έπεσα σε ανομοιομορφια στην οθόνη και χαμηλή φωτεινότητα. Καλό είναι να τσεκάρεις όταν παραλαβεις τι οθόνη φοράει.

Το μαυρο για μένα είναι κοσμήμα και μου άρεσε πολύ το sense, έστω κι αν είναι κουτσουρεμενο πλέον. Εξακολουθεί να παραμένει πανέμορφο shell όμως. Το ηχείο δεν έχει καμία σχέση με s7, κλασεις ανώτερο

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ απο τοτε που βγήκε το 10, μερικούς samsungακηδες που επαναλαμβάνουν πως το sense του 10 είναι "κουτσουρεμενο" και διάφορα συνώνυμα.. Στο λεξικό μου, αυτό σημαίνει πως δεν έχει διάφορα που είχαν προηγούμενα sense.. Προσωπικά, το sense του 10, σε σχέση με το sense του m7 που έχω και μπορω να συγκρινω, είναι μέρα με νύχτα υπέρ του 10.. Σίγουρα, το UI του 10 σε μερικά σημεία μοιάζει μισοτελειωμένο, αλλά το κουτσουρεμενο σαν όρος με ξεπερνά..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αντε μιας και έχει τρελή ζέστη είπα να σας δροσίσω λιγάκι..δείτε το θηριακι μας να δροσίζεται..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με M8 , η μπαταρία κρατάει τουλάχιστον +5 ώρες με την ίδια χρήση που τους έκανα , το 10 φορτίζει γρηγορότερα με τον ίδιο ακριβώς απλό φορτιστή της HTC που χρησιμοποιουσα και στο 8 .... μάλλον παίζει ρόλο ότι η μπαταρία είναι καινούργια........τα συμπεράσματα δικά σας Edited by paliopaido86
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ετσι ακριβως. Ο φορτιστης του Μ8 δεν ειναι απλος ειναι quick charge 2.0 ;)

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μισή ώρα να έχεις το 50% της μπαταρίας ειναι μεγάλο πράγμα.. Ή σε μια να είσαι fully charged

Εν τω μεταξύ δεν βρίσκω θήκη αλλά από την άλλη να το βάλεις σε πλαστική θήκη ή σιλικόνη τέτοια συσκευή, δεν ξέρω μάλλον γυμνό με βλέπω

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μισή ώρα να έχεις το 50% της μπαταρίας ειναι μεγάλο πράγμα.. Ή σε μια να είσαι fully charged

Εν τω μεταξύ δεν βρίσκω θήκη αλλά από την άλλη να το βάλεις σε πλαστική θήκη ή σιλικόνη τέτοια συσκευή, δεν ξέρω μάλλον γυμνό με βλέπω

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Για θήκη μόνο αυτή παιδιά..αν βάλετε διαφανή θα έχετε πρόβλημα με το φλας όταν τραβάτε φώτο το βραδύ. Αντανακλα στο φλας και θολώνει την φώτο μόνο με αυτή έχω βρει την υγειά μου...

http://www.spigen.com/products/htc-10-case-rugged-armor

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Για θήκη μόνο αυτή παιδιά..αν βάλετε διαφανή θα έχετε πρόβλημα με το φλας όταν τραβάτε φώτο το βραδύ. Αντανακλα στο φλας και θολώνει την φώτο μόνο με αυτή έχω βρει την υγειά μου...

http://www.spigen.com/products/htc-10-case-rugged-armor

Αυτό λέω, του βαζεις μια τέτοια θήκη και χάνεται όλη η έννοια της ομορφιάς του design, δυστυχώς κι εγώ θέλω να μην έχουν το παραμικρό σημάδι οι συσκευές, τυχεροί οι επόμενοι πάντα

 

Έχετε παρατηρήσει το wifi drain που αναφέρουν πολλοί από τους κατόχους στο xda? Λένε ότι με μηδενική χρήση και την συσκευή συνεδεμένη στο wifi χάνουν αρκετά

 

Update: Παρέλαβα την συσκευή, πολύ καλές εντυπώσεις από το όλο πακέτο, πολύ γρήγορο σε όλα τα μενού, άνοιγμα εφαρμογών, dialer κτλ, ίσως ότι πιο γρήγορο πέραν Nexus. Οθόνη φανταστική, έχω επιλέξει το vivid και είναι απόλαυση. Μένει μόνο να δω πως τα πάει η μπαταρία, πανέμορφη η συσκευή.

Αλήθεια sound toggle δεν έχει? Το κάνεις μόνο μέσω do not disturb? Πολύ πρακτικό το πλήκτρο κάτω από την οθόνη, με ένα άγγιγμα έχεις την συσκευή ξεκλείδωτη, ότι καλύτερο και πιο γρήγορο

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ετσι ακριβως. Ο φορτιστης του Μ8 δεν ειναι απλος ειναι quick charge 2.0 ;)

 

Όχι φίλε μου.

Του m8 είναι απλός.

Βγάζει κ qc 2 αλλά τον δίνει σαν extra και είναι σχεδόν διπλάσιος σε μέγεθος.

Στο λέω διότι έχω αγοράσει και τον γρήγορο.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Για μενα θηκη μονο καλοκαίρι μιας και το παραταμε στις παραλιες,τραπεζακια και γενικα τα κακομεταχειριζομαστε παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω, του βαζεις μια τέτοια θήκη και χάνεται όλη η έννοια της ομορφιάς του design, δυστυχώς κι εγώ θέλω να μην έχουν το παραμικρό σημάδι οι συσκευές, τυχεροί οι επόμενοι πάντα

 

Έχετε παρατηρήσει το wifi drain που αναφέρουν πολλοί από τους κατόχους στο xda? Λένε ότι με μηδενική χρήση και την συσκευή συνεδεμένη στο wifi χάνουν αρκετά

 

Update: Παρέλαβα την συσκευή, πολύ καλές εντυπώσεις από το όλο πακέτο, πολύ γρήγορο σε όλα τα μενού, άνοιγμα εφαρμογών, dialer κτλ, ίσως ότι πιο γρήγορο πέραν Nexus. Οθόνη φανταστική, έχω επιλέξει το vivid και είναι απόλαυση. Μένει μόνο να δω πως τα πάει η μπαταρία, πανέμορφη η συσκευή.

Αλήθεια sound toggle δεν έχει? Το κάνεις μόνο μέσω do not disturb? Πολύ πρακτικό το πλήκτρο κάτω από την οθόνη, με ένα άγγιγμα έχεις την συσκευή ξεκλείδωτη, ότι καλύτερο και πιο γρήγορο

παντως που το εψαξα λιγακι τα parts του ειναι σχετικα φθυνα,, οθονη και πλαισιο..

https://www.parts4repair.com/complete-screen-assembly-for-htc-10-black/

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο venduza είχα την εντύπωση ότι ήταν δύο μοντέλα μόνο. Τελικά είναι τρία και με του 10 πάει τέσσερα.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...