Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συζητάμε κατά πόσο φαίνονται, αν είναι όντως τόσο καλοφτιαγμένο μπορεί να κάνει τη διαφορά μεταξύ χρήσης θήκης ή όχι. Κάτι που φαίνεται!

Τέλος πάντων, σήμερα παραγγέλνω κι εγώ το δικό μου σε διετές συμβόλαιο, δωρεάν συσκευή, και 31 λίρες το μήνα με 3 γιγα data και απεριόριστα τηλέφωνα και sms. Ασημί με λευκή πρόσοψη καταλήγω, κι είτε το πιστεύετε είτε όχι, αυτό το άρθρο για το SIM card tray με έπεισε. Είναι αυτές οι μικρές λεπτομέρειες για μας που είμαστε παλαβοί με το βιομηχανικό design και την ποιότητα κατασκευής που μας θαμπώνουν. Είναι κινητό για μηχανικούς, πάντα έτσι ήταν τα HTC και γι'αυτό μου ταιριάζει!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω οτι δεν υπάρχει πια ξεκάθαρος νικητής στις φώτο και τα τρια τηλ. τα πάνε περιφημα αναλόγως τις συνθήκες.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη τιμη που εχουμε ειναι απο USA?

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

525€ από HTC US συν τα οποία μεταφορικά. Βρε λες;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που δεν εγραφα ομως ειχα δουλεια αυτην την περιοδο!!!

 

δεν εχω να πω κατι,θα σας βομβαρδισω με screenshots και foto και συγκρισh με iPhone/S7/G5 συντομα σε φωτο.

αποψε περιπου.

 

απολυτα ευχαριστημενος με το κινητο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

525€ από HTC US συν τα οποία μεταφορικά. Βρε λες;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά, έβαλα το 1-2 Business days από htc ->viabox και πήγε same day με $6! :lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

525€ από HTC US συν τα οποία μεταφορικά. Βρε λες;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς το παίρνεις με 525;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

HTC1011 στο checkout και πέφτει στα 600$! Μετά υπολόγιζε 40-50 για Ελλάδα.

 

@shuffle ακόμη δε παρελαβες;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα να δώσω το Μ8 σχεδόν αμέσως και δεν άντεξα την έκανα και γω την παραγγελία από αμαζον σε μαυρακι

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

HTC1011 στο checkout και πέφτει στα 600$! Μετά υπολόγιζε 40-50 για Ελλάδα.

 

@shuffle ακόμη δε παρελαβες;

Στέλνει Ελλάδα βρε Finn;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στέλνει Ελλάδα βρε Finn;

 

Με viabox μόνο με ότι αυτο συνεπάγεται.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από το μεσημέρι στα χέρια μου σαν design είναι πανέμορφο πιστεύω το silver black λόγω τις οπισθιας αντίθεσης θα είναι πιο ωραίο ,ήχος σε ένα βιντεακι μου φάνηκε πιο ποιοτικός και πιο δυνατος από το s7 που ακόμα έχω στα χέρια μου,τώρα οθόνη σαν ανταπόκριση είναι πολύ καλύτερη μόλις ακουμπας κάτι έχει πολύ καλή ανταπόκριση και γενικά τρέχει τρέχει το μενού αλλά από φωτεινότητα και απόδοση χρωμάτων δεν με ικανοποίησε κάτι γίνεται βλέπεις ένα φωτεινό λευκό αλλά τα χρωματα στο ξέπλυμενό και διακρίνω σαν μια κίτρινιλα στο κάτω μέρος,μπαταρία και φώτο αύριο Α και δεν ξέρω έχω μια θήκη διαφανή το χαλάει σαν design .Ωραία και πολλά θέματα και το ελεύθερο με τα αυτοκόλλητα πολύ καλό μόνο που δεν αφήνει να βάλεις μεγάλα widget Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Με viabox μόνο με ότι αυτο συνεπάγεται.

 

Ρίσκο τελωνειου δηλαδή;

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Συν την οποία καθυστέρηση και την απουσία εγγύησης εδω

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ευχαριστα τα οσα λεει και δεν υπαρχει αλλο smartphone που να το φτανει,

δεν ξερω το g5 με το module για τον ηχο τι κανει βεβαια.

Περιμενουν τα sennheiser momentum παντως...:)

 

Πραγματικα οσο το ψαχνω τοσο πιο προσεγμενο/ολοκληρωμενο το βρισκω απο τον ανταγωνισμο, ελπιζω να συνεχισει με αυτες τις βασεις η HTC.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ευχαριστα τα οσα λεει και δεν υπαρχει αλλο smartphone που να το φτανει,

δεν ξερω το g5 με το module για τον ηχο τι κανει βεβαια.

Περιμενουν τα sennheiser momentum παντως...:)

 

Πραγματικα οσο το ψαχνω τοσο πιο προσεγμενο/ολοκληρωμενο το βρισκω απο τον ανταγωνισμο, ελπιζω να συνεχισει με αυτες τις βασεις η HTC.

Σε audio test βγήκε ίδιο ή και καλύτερο από το g5 με το module.

http://m.androidcentral.com/htc-10-audio-testing-boomsound-evolved?utm_content=buffer8edc6&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

the HTC 10 audio hardware scores as good or better than theLG G5 with the B&O HiFi audio module installed, and there is little discernible difference when compared to the LG V10

 

Παρακάτω λέει ότι δεν είναι μόνο στα benchmarks άριστο αλλά και στην πραγματική χρήση. Η HTC λέει χρησιμοποίησε ξεχωριστό DAC και όχι αυτό που έχει ο 820 πάνω του το οποίο δεν έχει τόσο καλή απόδοση. Πολλή δουλειά...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε audio test βγήκε ίδιο ή και καλύτερο από το g5 με το module.

http://m.androidcentral.com/htc-10-audio-testing-boomsound-evolved?utm_content=buffer8edc6&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

the HTC 10 audio hardware scores as good or better than theLG G5 with the B&O HiFi audio module installed, and there is little discernible difference when compared to the LG V10

 

Παρακάτω λέει ότι δεν είναι μόνο στα benchmarks άριστο αλλά και στην πραγματική χρήση. Η HTC λέει χρησιμοποίησε ξεχωριστό DAC και όχι αυτό που έχει ο 820 πάνω του το οποίο δεν έχει τόσο καλή απόδοση. Πολλή δουλειά...

Σωστος,δεν το προσεξα..

 

Γι αυτο γουσταρουμε ΗTC γιατι δινει εμφαση σε λεπτομερειες στο οτιδηποτε.

 

Το δεκαρι θεωρω το καλυτερο smartphone του 2016 για τον απλουστατο λογο οτι ειναι πρωτο σε αρκετους τομεις που εχει προσεξει η htc και δεν ειναι απλα μια καλη all around συσκευη οπως πχ S7,G5 κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερω τι γινεται με την καμερα μου βγαζει συνεχεια το εξης μηνυμα σε φωτογραφια δειχνει τη συσκευη να την κραταει ενα χερι μεχρι το φακο "Το λειζερ ειναι φραγμενο και κοιταξτε αν ειναι καθαρο το τρέχον περιβαλον της μηχανης"παντως βγαζει χαλια ουτε κινεζικα κινητα δεν βγαζουν ετσι ιδιως οι βραδυνες σε σκοτεινο περιβαλον χαλια χαλια λες να έχω προβληματική συσκευή όσο και αν έψαξα δεν αφερειτε το μήνυμα.....μήπως κάποια βοήθεια Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερω τι γινεται με την καμερα μου βγαζει συνεχεια το εξης μηνυμα σε φωτογραφια δειχνει τη συσκευη να την κραταει ενα χερι μεχρι το φακο "Το λειζερ ειναι φραγμενο και κοιταξτε αν ειναι καθαρο το τρέχον περιβαλον της μηχανης"παντως βγαζει χαλια ουτε κινεζικα κινητα δεν βγαζουν ετσι ιδιως οι βραδυνες σε σκοτεινο περιβαλον χαλια χαλια λες να έχω προβληματική συσκευή όσο και αν έψαξα δεν αφερειτε το μήνυμα.....μήπως κάποια βοήθεια

An δεν καλυπτεις το lazer focus με τα χερια σου(ειναι εκει κατω απο το φλας) τοτε καποιο προβλημα του λογισμικου εχεις ή hardware

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερω τι γινεται με την καμερα μου βγαζει συνεχεια το εξης μηνυμα σε φωτογραφια δειχνει τη συσκευη να την κραταει ενα χερι μεχρι το φακο "Το λειζερ ειναι φραγμενο και κοιταξτε αν ειναι καθαρο το τρέχον περιβαλον της μηχανης"παντως βγαζει χαλια ουτε κινεζικα κινητα δεν βγαζουν ετσι ιδιως οι βραδυνες σε σκοτεινο περιβαλον χαλια χαλια λες να έχω προβληματική συσκευή όσο και αν έψαξα δεν αφερειτε το μήνυμα.....μήπως κάποια βοήθεια

 

Είχε βγει ένα update που διορθωνε το πρόβλημα που αναφέρεις κ την ποιότητα των φωτογραφιών γενικότερα.

Το πήρες εσύ?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

An δεν καλυπτεις το lazer focus με τα χερια σου(ειναι εκει κατω απο το φλας) τοτε καποιο προβλημα του λογισμικου εχεις ή hardware

 

Πρέπει να είναι θέμα συσκευής και φεύγει πίσω

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα χθες απο κοντα.αυτο με την οθονη δε το ειδα.μ αρεσε πολυ κ ο φωτισμος κ τα χρωματα.μπορει να μην ειναι amoled αλλα σιγουρα ειναι η καλυτερη lcd οθονη που εχω δει.

 

Στάλθηκε από το HTC One M9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS / chat και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...