Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι επρεπε να περιμενουμε?

Καλυτερη μπαταρια πχ. 3500mAh (με τετοια αναλυση οθονης και τετοιο επεξεργαστη στα 3000mAh δεν...)

Αδιαβροχοποιηση

Ενσωματομενο ραδιοφωνο

Υπερυθρες

Καλυτερο design

 

Θα μου πεις και η Samsung δεν εβαλε υπερυθρες και ραδιο. Δεν ειναι ομως το θεμα μας αυτο.

Το θεμα ειναι το HTC 10.

Σύμφωνα με αυτό πάντως από ότι φαίνεται υπάρχει το ραδιόφωνο στον snap 820, άρα είναι δικό τους θέμα (HTC) αν θα το ενεργοποιήσουν.

Αυτό τώρα με τις υπέρυθρες και για μένα ήταν πολύ καλό χαρακτηριστικό και πραγματικά ελπίζω να το επαναφέρουν οι εταιρείες στις επόμενες εκδόσεις τους!! Αλήθεια δεν σας λείπουν οι υπέρυθρες; Εμένα με εξυπηρετούν ιδιαίτερα για Nova, τηλεοράσεις και A/C κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό πάντως από ότι φαίνεται υπάρχει το ραδιόφωνο στον snap 820, άρα είναι δικό τους θέμα (HTC) αν θα το ενεργοποιήσουν.

Αυτό τώρα με τις υπέρυθρες και για μένα ήταν πολύ καλό χαρακτηριστικό και πραγματικά ελπίζω να το επαναφέρουν οι εταιρείες στις επόμενες εκδόσεις τους!! Αλήθεια δεν σας λείπουν οι υπέρυθρες; Εμένα με εξυπηρετούν ιδιαίτερα για Nova, τηλεοράσεις και A/C κ.τ.λ.

Αυτο μόνο Αμερική που το επιβάλουν οι πάροχοι.

Στον υπόλοιπο κόσμο οχι.

 

Και με τα Αν και Θα δεν γίνεται δουλειά.

Τώρα δεν υπάρχει ειναι η ουσία και μόνο αυτο μετράει και βλέπει ο καταναλωτής.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα χάλασε με την ένταση του ήχου;;Από θερμοκρασίες πως τα πάει;Οι ποιότητα των πλήκτρων;;; Είναι αρκετά clicky??Σήμα WiFi και δικτύου πως τα πάει σε σχέση με το s7??

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω κάνα δυο μήνες μήπως και βγούνε φήμες για κάνα Sony Premium το σεπτέμβριο και αν όχι θα αγοραστεί σε λευκό.

Από Αμερική το ακύρωσα το μαύρο ασημι.

Στο HTC είναι γνωστό τι αγοράζεις,αν δε σου κάνει πας αλλου.

1. Έχει τη κορυφαία ποιότητα σε κινητό αυτή τι στιγμή με διαφορα από τους άλλους.

2. Έχει το καλύτερο ήχο και ας μην είναι ο δυνατότερος.

Το Lumia 930 για παράδειγμα έχει πιο δυνατό ήχο από το M7 αλλα από ποιότητα καμια σχέση.

Απλά στο HTC μπορείς να το παίζεις τέρμα και όχι στο 75%, στο τέλος είναι δυνατότερο.

3. Θέλω το κορυφαίο λειτουργικό και ας βελτιωθήκανε και οι άλλοι,δε το φτάνουν,είναι και ο dialer είναι και πολλά.

Κάτοχος S7 Edge, σήμερα διάβασα στο νήμα του M7 δήλωσε εντυπωσιασμένος από τη ταχύτητα του Sense.

 

Σε αυτά τα τρία είναι κορυφή και σε όλα τα αλλα καλο-πολύ καλο.

 

Τώρα για κάποιος μπορεί να είναι ασήμαντα αυτά ,όπως και παλιά ήτανε ασήμαντη η ποιότητα και τώρα γίνανε όλοι premium με τα τζαμια και την αδιαβροχοποίηση της Sony (που δε τους ένοιαζε too)

 

Έχει και ένα touch κουμπί που φαντάζομαι θα είναι απόλαυση και πολύ πιο γρήγορο σε σχέση με το κοντινό ανταγωνισμό που κάνει κλικ.

 

Και για να είμαι δίκαιος αν το Edge είχε touch κουμπί θα το έπαιρνα έτσι για αλλαγή.

Στο 10 ξέρω τι θα βρω από τώρα,για αυτό θα περιμένω μήπως γίνει κανένα μικρό θαύμα από τη Sony

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω παντως οσοι το παρουν να το χαρουν και να το ευχαριστηθουν.

Παντως στο θεμα μπαταριας γενικα για τις ναυαρχιδες το 99% αυτων ειναι σκετη αποτυχια.

Η αυτονομια που σου δινουν ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ σε σχεση με τα υπολοιπα specs της συσκευης.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν μπορω να δεχτω να δινω ενα σωρο χρηματα για κορυφαιες συσκευες και η μπαταρια τους να βγαζει με το ζορι 1 μερα.

Μου ειναι εντελως αδιαφορο (μην πω ηλιθιο) το να λεμε οτι το S7 βγαζει αυτονομια 2 ωρες παραπανω απο το 10 ή το αντιθετο.

Ενα παραδειγμα εφερα τωρα τυχαιο.

Γενικα οι συζητησεις περι αυτονομιας ειναι ανουσιες αν η συσκευη ειναι high end και δεν σου βγαζει 2 μερες με βαρια χρηση, γιατι οσοι εχουν ναυαρχιδες δεν το παιρνουν για να κανουν κλησεις και να στελνουν μηνυματα, το παιρνουν για περισσοτερες δουλειες και γενικα την συσκευη δεν την αφηνουν σε ησυχια, οποτε αυτονομια για 1 μερα απο τετοιες συσκευες ειναι απλα κοροιδια.

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ.. ελάτε.. πάλι flame S7 vs 10 θα το κάνετε?.. Σε 3 και σήμερα θα καταφτάσει και το δικό μου!:D

 

Από που τις 2 και σήμερα από expanses πάρε άλλες 2 στις 5 ημέρες και βλέπω να δίνε και άλλο αναμονή :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα διαθέσιμο σε gold σε γερμανικο Amazon.

http://www.amazon.de/gp/product/B01E610EB8/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=

Τα αλλα 2 χρώματα εντός επόμενων λίγων ημερών.

 

Στην Αγγλία πάει ενα 10ημερο παραπάνω η διαθεσιμότητα.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι τα συγκρινουμε με το μικρο. Τα τηλεφωνα συγκρινονται με το μεγεθος της οθονης τους. Το edge ειναι στην κατηγορια iphone plus, οταν με το καλο βγαλει και η HTC 5.5'' τοτε μπορεις να τα συγκρινεις.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Από που τις 2 και σήμερα από expanses πάρε άλλες 2 στις 5 ημέρες και βλέπω να δίνε και άλλο αναμονή :X:X:X

 

Μα δεν το πήρα από expansys..:rolleyes:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αυτονομια πιστευω 4 ωρες οθονη φτάνουν για να βγαλεις τη μερα.

Στο Ζ5 με την λολιποπ εβγαζα 5-5μιση ωρες οθονη.

Με την μαρσμελοου βγαζω σχεδον 4 και βγαζω σχετικα ευκολα τη μερα.

Αν το htc 10 βγαζει 4-5 ωρες οθονη με την uhd αναλυση κιόλας τοτε ειναι παρα πολυ καλα για τα σημερινα δεδομένα

 

Τωρα αν το s7 edge βγαζει 1-1μιση ωρες παραπανω δεν λεει κατι γιατι ειναι και αλλη κατηγορία συσκευής μην ξεχναμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανένα πλεονέκτημα το μέταλλο απο το γυαλί σε δαχτυλιες,γλίτσα και αποτυπώματα.

2 M8 είχα ασημί και cyan και τα 2 γέμιζαν για πλάκα δαχτυλιες και γλιτσα.

Και τώρα τώρα με 25+ βαθμούς θα γεμίζει για πλάκα ιδρωτίλα στο σώμα του κινητού.

 

Ειδικά σε μαύρο θα ειναι πολυ χειρότερα.

 

Και στο καθάρισμα το γυαλί ειναι πιο απλό και γρήγορο με ενα πανάκι απο γυαλιά οράσεως έναντι του μετάλλου που θέλει παραπάνω προσπάθεια και τρίψιμο.

 

και η USB C σε περίπτωση που θέλει κάποιος να συνδέσει σε οθόνη η τηλεόραση(που και αυτο αμφιβάλω αν το αξιοποιήσει παρά μετρημένοι στα δάχτυλα και για του φύγει η περιέργεια) και οτι του αρέσει το full metal περισσότερο απο το γυαλί.

Να πω ότι δεν ειχα μεταλλική συσκευή στο παρελθόν, αντε να σε πιστέψω αλλα επειδή ειχα δεν παιζει η ιδια αποτύπωση δακτυλιων.

Η USB –C θυρα είναι η διόρθωση της βλακείας τοσο ετων που ειχαν αυτό τον τρόπο κουμπώματος

Η πρακτικότητα εχει να κανει με την γρήγορη σύνδεση χωρις την πιθανότητα τραυματισμού της θύρας από λαθος τοποθέτηση.

Κοινώς δεν ψαχνεις σωστή και ανάποδη

 

Τελος, φυσικά και η σύγκριση θα γινει με μοντέλα της ιδια κατηγορίας ( ειδικά σε θέματα αυτονομίας) .

Δηλαδή το HTC 10 με το απλο s7 , η το P9 και όχι πχ με το P9 plus η το iPhone των 5,5 ιντσών.

 

Παντως η αυτονομία που διαβαζω περι 3,5 ωρες οθονης σε μια μερα η ακομα και 5 ωρες δεν τις θεωρω καμιά σοβαρη πρόοδο για μονοήμερη χρήση για ναυαρχιδα εν έτη 2016 ( και αυτό ισχύει και για το s7)

Τέτοιες αυτονομίες μωρε ειχα με το Galaxy s3 .

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι δεν ειχα μεταλλική συσκευή στο παρελθόν, αντε να σε πιστέψω αλλα επειδή ειχα δεν παιζει η ιδια αποτύπωση δακτυλιων.

Η USB –C θυρα είναι η διόρθωση της βλακείας τοσο ετων που ειχαν αυτό τον τρόπο κουμπώματος

Η πρακτικότητα εχει να κανει με την γρήγορη σύνδεση χωρις την πιθανότητα τραυματισμού της θύρας από λαθος τοποθέτηση.

Κοινώς δεν ψαχνεις σωστή και ανάποδη

 

Τελος, φυσικά και η σύγκριση θα γινει με μοντέλα της ιδια κατηγορίας ( ειδικά σε θέματα αυτονομίας) .

Δηλαδή το HTC 10 με το απλο s7 , η το P9 και όχι πχ με το P9 plus η το iPhone των 5,5 ιντσών.

 

Παντως η αυτονομία που διαβαζω περι 3,5 ωρες οθονης σε μια μερα η ακομα και 5 ωρες δεν τις θεωρω καμιά σοβαρη πρόοδο για μονοήμερη χρήση για ναυαρχιδα εν έτη 2016 ( και αυτό ισχύει και για το s7)

Τέτοιες αυτονομίες μωρε ειχα με το Galaxy s3 .

Το s7 φίλε έχει ακριβώς διπλάσια αυτονομία από το s3 και πάνω από 4,5 shot όπως και να το δουλεύεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το s7 φίλε έχει ακριβώς διπλάσια αυτονομία από το s3 και πάνω από 4,5 shot όπως και να το δουλεύεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εχει διπλασια ( μιλαμε για το απλο σωστα ?) τοτε θα πρεπει να εχει 9 ωρες οθόνης σε μια ημέρα χρήσης

Δες το λινκ παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει διπλασια ( μιλαμε για το απλο σωστα ?) τοτε θα πρεπει να εχει 9 ωρες οθόνης σε μια ημέρα χρήσης

Δες το λινκ παραπανω

Δεν δείχνει shot το λινκ μόνο χρήση αλλά επειδή το είχα σου λέω ότι σίγουρα είναι διπλάσια τραγικό το s3 σε μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με καινούργια μπαταρία είχα από 3.5 - 4.5 ώρες οθόνης σε μονοήμερη χρήση.

Αν βγάζει την διπλάσια ώρα όπως λες μιλάμε για οθόνη που φτάνει τις εννιά ώρες επίδοση που είναι παραπάνω από κορυφαία.

Παρόλα αυτά παρακολουθώντας το θέμα του s7 δεν είδα τέτοια αναφορά από κάποιον.

Αντιθέτως πολλά παράπονα σε πτώση της αυτονομίας ειδικά μετά από το τελευταίο update.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με καινούργια μπαταρία είχα από 3.5 - 4.5 ώρες οθόνης σε μονοήμερη χρήση.

Αν βγάζει την διπλάσια ώρα όπως λες μιλάμε για οθόνη που φτάνει τις εννιά ώρες επίδοση που είναι παραπάνω από κορυφαία.

Παρόλα αυτά παρακολουθώντας το θέμα του s7 δεν είδα τέτοια αναφορά από κάποιον.

Αντιθέτως πολλά παράπονα σε πτώση της αυτονομίας ειδικά μετά από το τελευταίο update.

Είμαστε off topic αν θες μπορείς να ρωτήσεις στο νήμα του s7 για την διαφορά στην μπαταρία με το s3 όλο και κάποιος θα τα είχε και τα 2 για να σου απαντήσει,εγώ τα είχα και τα 2 και σου απάντησα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εδώ ένα δύο παιδιά που έχουν το τηλέφωνο και είναι για εμένα τουλάχιστον πολύ ακριβείς σε ότι λένε. Περιμένω και εγώ να στρώσει η μπαταρία και μετά να μας πουν τις πραγματικές δυνατότητες της συσκευής. Η αλήθεια όμως είναι ότι οι πρώτες εντυπώσεις δεν είναι ενθαρυντικες για το που μπορεί να φτάσει...

Οι 4 ώρες οθόνη με μικτή χρήση για ναυαρχίδα εν έτη 2016 που το κινητό καλός η κακώς είναι προέκταση του χεριού, είναι λίγες και στις περισσότερες μέρες της εβδομάδας αν κινεισαι εκτός ειδικά τώρα το καλοκαίρι η μπαταρία δεν θα φτάνει.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εδώ ένα δύο παιδιά που έχουν το τηλέφωνο και είναι για εμένα τουλάχιστον πολύ ακριβείς σε ότι λένε. Περιμένω και εγώ να στρώσει η μπαταρία και μετά να μας πουν τις πραγματικές δυνατότητες της συσκευής. Η αλήθεια όμως είναι ότι οι πρώτες εντυπώσεις δεν είναι ενθαρυντικες για το που μπορεί να φτάσει...

Οι 4 ώρες οθόνη με μικτή χρήση για ναυαρχίδα εν έτη 2016 που το κινητό καλός η κακώς είναι προέκταση του χεριού, είναι λίγες και στις περισσότερες μέρες της εβδομάδας αν κινεισαι εκτός ειδικά τώρα το καλοκαίρι η μπαταρία δεν θα φτάνει.

 

Nikos from s7 edge

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Δεν μπορείς να έχεις μια ομάδα. Champions League και τερματοφυλακα να έχεις κάποιον από Α' τοπικό!

Link to comment
Share on other sites

Συναρπαστικός ήχος υψηλής ανάλυσης

 

Το HTC 10 εισάγει ένα νέο χρυσό πρότυπο για την ποιότητα του ήχου με τα ολοκαίνουργια ηχεία BoomSound Hi-Fi, το Personal Audio Profile και τα ακουστικά ήχου υψηλής ανάλυσης που διαθέτει. Όλα αυτά λειτουργούν άψογα με το πιστοποιημένο σύστημα ήχου υψηλής ανάλυσης 24 bit του HTC 10. Η μουσική δεν ακουγόταν ποτέ τόσο τέλεια από ένα Smartphone.

 

 

Σχεδιάστηκε για μεγάλη διάρκεια

 

Κάθε εξάρτημα του HTC 10 βελτιστοποιήθηκε από το μηδέν, ώστε να λειτουργεί πιο αποτελεσματικά. Σου προσφέρει δυνατότητα χρήσης έως και 2 ημέρες*. Επίσης, η θερμοκρασία παραμένει σε χαμηλά επίπεδα ενώ η φόρτιση είναι πιο γρήγορη από ποτέ –έως και 50% φόρτιση σε μόλις 30 λεπτά– αρκετή για μια μέρα στο δρόμο.

 

 

ΠΗΓΗ HTC.COM.GR

 

Εγω απορω πως εβγαλε η htc αυτα τα συμπερασματα!!

Edited by redribo
Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση λέγεται.. Τι περίμενες δηλαδή;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση λέγεται.. Τι περίμενες δηλαδή;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Θα το παρεις καποια στιγμη ?

πως σου φανηκε απο αυτα που εχουμε δει μεχρι τωρα?

Καλησπερα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω περιμένω άδικα βέβαια μήπως και το βρω λίγο πιο φθηνά άλλα δύσκολα! Από βδομάδα μάλλον θα το παραγγείλω που θα έχει ομαλοποιηθει και η κατάσταση στα καταστήματα

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...