Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα με hisuite, αλλά μου βγάζει

"Τώρα χρησιμοποιείτε την τελευταία έκδοση

Τρέχουσα έκδοση: FRD-L09C432B405(επίσημη)"

Παίζει ρόλο ποια έκδοση hisuite χρησιμοποιώ? Κατέβασα την τελευταία και μετά διάβασα οτι πρέπει να χρησιμοποιήσω

την 5.0.2.300 ή παλαιότερη. Κατέβασα την πιο παλιά, αλλά μου ζητάει συνεχώς να αναβαθμίσω και δεν με αφήνει να συνδεθώ...

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λύθηκε το πρόβλημα γιατί δεν έπαιρνα αναβάθμιση. Μέσω Ota στην αρχή έκανα αναβάθμιση από την 405 στην 412. Μετά μόλις το συνεδεσα στο hisuite αμέσως πέταξε ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Μέσω ota δεν μου έβγαζε ότι υπάρχει η 412 αλλά πατώντας πάνω αριστερά στις 3 κουκίδες και επιλέγοντας λήψη του τελευταίου πακέτου εμφάνισε την 412.

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα γιατί δεν έπαιρνα αναβάθμιση. Μέσω Ota στην αρχή έκανα αναβάθμιση από την 405 στην 412. Μετά μόλις το συνεδεσα στο hisuite αμέσως πέταξε ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Μέσω ota δεν μου έβγαζε ότι υπάρχει η 412 αλλά πατώντας πάνω αριστερά στις 3 κουκίδες και επιλέγοντας λήψη του τελευταίου πακέτου εμφάνισε την 412.

 

Μόλις το δοκίμασα και μου έβγαλε και εμένα την 412. Ευχαριστώ για την ιδέα! Την κατεβάζω και θα δοκιμάσω μετά μέσω hisuite.

edit...μου έβγαλε για oreo, να κάνω clear cache? Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Edit2... έτοιμο, το αιωρούμενο πλήκτρο πολύ εξυπηρετικό. Με χαλάει όμως οτι δεν υπάρχει το πλήκτρο απενεργοποίησης της οθόνης. Εκτός και αν δεν μπορώ να το βρώ.

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και μου έβγαλε και εμένα την 412. Ευχαριστώ για την ιδέα! Την κατεβάζω και θα δοκιμάσω μετά μέσω hisuite.

edit...μου έβγαλε για oreo, να κάνω clear cache? Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Edit2... έτοιμο, το αιωρούμενο πλήκτρο πολύ εξυπηρετικό. Με χαλάει όμως οτι δεν υπάρχει το πλήκτρο απενεργοποίησης της οθόνης. Εκτός και αν δεν μπορώ να το βρώ.

 

Αν εννοείς το πλήκτρο για κλείδωμα της οθόνης. υπάρχει στα widgets.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το πλήκτρο για κλείδωμα της οθόνης. υπάρχει στα widgets.

Μόλις το βρήκα, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τρώει κρασαρισμα μόλις πάω να μπω στο μενού του έξυπνου πλήκτρου. Τι φάση;

 

Το έκανε και σε μένα. Αν δε στρώσει με επαναφορά εργοστασιακών κάνε επανα φορά σε κάποιο αντίγραφο ασφαλείας από την τελευταία φορά που δούλευε. Εμένα έτσι δούλεψε. Όταν είχα πρώτο βάλει oreo όλα δούλευαν ρολόι. Κάτι όμως μου έκανε το wifi και έκανα επαναφορά εργοστασιακών. Έστρωσε το wifi χάλασε το έξυπνο πλήκτρο. Με επαναφορά πάντως σε παλιότερο αντίγραφο ασφαλείας μου δούλεψε.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και μένα πιο παλιά δε λειτουργούσε το έξυπνο πλήκτρο και έστρωσε από μόνο του. Πριν λίγο καιρό έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και χάθηκε πάλι. Μετά δε λειτουργούσε πάλι. Τυχαία πάτησα όσο ήταν κλειστή η οθόνη το πλήκτρο και με έβγαλε μόνο του στις ρυθμίσεις για το έξυπνο πλήκτρο.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και factory reset.. δεν έστρωσε.

 

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά από κάποιο παλιότερο αντίγραφο ασφαλείας. Μην κάνεις καθαρή εγκατάσταση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησε από μόνο του το έξυπνο πληκτρο. Τις ίδιες λειτουργίες είχε και με την προηγούμενη έκδοση πάντως. Δεν έχουν αλλάξει κάτι όπως παρατηρώ
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κάρτα μνήμης αφού βγήκε off ,έκανα προεπιλογή την καινούργια αλλά όλα εγγράφονται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου! Έκανα reset αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται! Μήπως έχετε κάποια ιδέα? Καλές Γιορτές σε όλους!!
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε καμία άλλη αναβάθμιση ασφαλείας ή αυτό ήταν; Έχει ακουστεί τίποτα; Πλάκα πλάκα το p8 lite που είχα πριν από αυτό και το οποίο σαν δεύτερο παραμένει λειτουργικότατο για ώρα ανάγκης, νομίζω πως είχε μεγαλύτερη υποστήριξη σε αναβαθμίσεις ασφαλείας.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την απορία, για να δούμε..

Όμως αφού μας πήγε σε δύο χρόνια από το android 6 στο 8, κάτι είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα καλά πήγε. 2 μεγάλες αναβαθμίσεις είναι μια χαρά. Με τις αναβαθμίσεις ασφαλείας λίγο μας τα χάλασε αλλά ok. Προς το παρόν πάντως και για καιρό ακόμα δεν σκέφτομαι να το παροπλίσω, δεν βλέπω το λόγο. Για να πω πως θα πάρω κάτι που πραγματικά θα κανει τη διαφορά σε επιδόσεις θα πρέπει να βάλω το χέρι πάρα πολύ βαθιά στην τσέπη.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή μας, μπορούμε να βάλουμε esim, δεν ξέρω πως να το ψάξω.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει esim η συσκευή σου.

 

Ευχαριστώ. Για την ενημέρωση.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες - ζουσες....την βοήθειά σας γιατι ψαχνω αλλά δεν το βρίσκω....στο Ημερολόγιο εαν βαλουμε κάποιο συμβάν συνάντηση δεν βρίσκω να βαλω ήχο ειδοποίησης....δεν υπάρχει η δυνατότητα??
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες - ζουσες....την βοήθειά σας γιατι ψαχνω αλλά δεν το βρίσκω....στο Ημερολόγιο εαν βαλουμε κάποιο συμβάν συνάντηση δεν βρίσκω να βαλω ήχο ειδοποίησης....δεν υπάρχει η δυνατότητα??

 

3ης γραμμές πάνω δεξιά - ρυθμίσεις - ρυθμίσεις υπενθύμισης - επιλέξτε ήχο κλήσης

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

3ης γραμμές πάνω δεξιά - ρυθμίσεις - ρυθμίσεις υπενθύμισης - επιλέξτε ήχο κλήσης

 

Αριστερά :)

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Το παραθέτω εδώ σε περιπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται.Ήρθε η ώρα να αποχωριστώ το κινητό..

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγκατέστησα κι εγώ το oreo μέσω hisuite. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε το έξυπνο πλήκτρο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγκατέστησα κι εγώ το oreo μέσω hisuite. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε το έξυπνο πλήκτρο?

 

Κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων και "ξετικαρεις" την Βάση Πλοήγησης στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...