Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το PIP πουθενά, αν και στις ρυθμίσεις το επιτρέπει για αρκετές εφαρμογές.

 

Άκυρο, τα κατάφερα με google maps & chrome.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Πως ακριβώς το κάνω αυτό;

 

Από σβηστό κράτα πατημένο το power button και το volume up. Μόλις ανάψει η οθόνη τα αφήνεις. Όταν εμφανιστούν οι επιλογές θα διαλέξεις αυτό που λέει για cache και μετά reboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το PIP πουθενά, αν και στις ρυθμίσεις το επιτρέπει για αρκετές εφαρμογές.

 

Άκυρο, τα κατάφερα με google maps & chrome.

 

Τι ακριβώς είναι το PIP;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από σβηστό κράτα πατημένο το power button και το volume up. Μόλις ανάψει η οθόνη τα αφήνεις. Όταν εμφανιστούν οι επιλογές θα διαλέξεις αυτό που λέει για cache και μετά reboot.

 

Το έκανα και αυτό αλλά δε λειτούργησε τουλάχιστον όχι αρχικά. Έκανα όμως κάτι άλλο, χαζευα τις ρυθμίσεις και για πλάκα άλλαξα την ανάλυση της οθόνης σε HD και όταν μπήκα στην συγκεκριμένη ρύθμιση άνοιξε κανονικά, το γύρισα σε FHD και όλα καλά. Τώρα ηταν πρόβλημα με την ανάλυση; Βοήθησε και αυτό που μου είπες να κάνω; Τρέχα γυρευε, όλα καλά πάντως. Ευχαριστώ πολύ :)

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πέρασα κι εγώ Oreo. Για πείτε λίγο επιγραμματικά τα νέα features, για εμάς που δεν παρακολουθούμε συχνά το forum. Βρήκα το νέο πλαίσιο πλοήγησης, κάποιες αλλαγές στη κάμερα και στη διαχείριση μπαταρίας και ειδοποιήσεων. Τα pip , tremple(αν τα λεω και σωστα!) που ακριβώς είναι και πως ενεργοποιούνται;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Μα πως περάσατε την Oreo;Εμένα δεν μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση ακόμα
407 μέσω της ενημέρωσης συστηματος του κινητού (ληψη τελευταίου full πακετου) κα εν συνεχεία το συνδέεις στον υπολογιστή μέσω hi suite και στην πετάει απευθείας για εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολλά. Για μένα προσωπικά το κυριότερο είναι το ότι πλέον δεν μπορείς να κάνεις το δάχτυλικο αποτύπωμα ενεργό κουμπί το πατούσα δύο φορές και άναβε άμεσως ο φακός. Για εμένα σημαντικό που το χρειάζομαι,αλλο το ότι βγάλανε το απλό πληκτρολόγιο και αφήσανε μόνο το,SwiftKey άλλο πολλές καρτέλες όταν πάω να μπω με πετάνε και πολλά άλλα προβλήματα.....
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολλά. Για μένα προσωπικά το κυριότερο είναι το ότι πλέον δεν μπορείς να κάνεις το δάχτυλικο αποτύπωμα ενεργό κουμπί το πατούσα δύο φορές και άναβε άμεσως ο φακός. Για εμένα σημαντικό που το χρειάζομαι,αλλο το ότι βγάλανε το απλό πληκτρολόγιο και αφήσανε μόνο το,SwiftKey άλλο πολλές καρτέλες όταν πάω να μπω με πετάνε και πολλά άλλα προβλήματα.....

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά το έργο κουμπί πάντως.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λειτουργεί το "εξυπνο κουμπι" σε μενα.

 

Εγω χρησιμοποιώ το Gboard εικονικό πληκτρολογιο, το ειχα ηδη απο την παλια εκδοση και διατηρήθηκε στην αναβάθμιση, το προτιμώ απο οσα εχω δοκιμάσει.

 

Προσωπικά είμαι εν τελει ευχαριστημένος, και η μπαταρία στρωνει οσο παει.

 

Αυτο που με προβληματιζει είναι οτι το gps φαινεται να δουλεύει ακομα και στην αρχικη οθόνη οταν είναι ενεργοποιημένο (ενω πριν εμφανιζόταν στη μπαρα μόνο οταν άνοιγα κάποια σχετική εφαρμογή).

Ποια εφαρμογή να ζητά ενεργά gps στην αρχικη οθονη, με κλεισμενες ολες μέσω της ειδικης λειτουργιας εκκαθαρισης;

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολλά. Για μένα προσωπικά το κυριότερο είναι το ότι πλέον δεν μπορείς να κάνεις το δάχτυλικο αποτύπωμα ενεργό κουμπί το πατούσα δύο φορές και άναβε άμεσως ο φακός. Για εμένα σημαντικό που το χρειάζομαι,αλλο το ότι βγάλανε το απλό πληκτρολόγιο και αφήσανε μόνο το,SwiftKey άλλο πολλές καρτέλες όταν πάω να μπω με πετάνε και πολλά άλλα προβλήματα.....

 

Ρυθμίσεις - έξυπνη βοήθεια - έξυπνο πλήκτρο μπες και ρύθμισε το όπως θες, προφανώς δεν το έβρισκες ε;

 

Λογικό είναι να αντιμετωπίζεις κάποια θέματα, μετά απο μια μεγάλη αναβάθμιση χρειάζεται και μια επαναφορά, σκέψου πως η cache έχει αρχεία ακόμα απ την 7 οπότε κάποια θα κρεμάνε.

 

Το swype είναι το μόνο αρνητικό της που αναφέρω και γω παραπάνω αλλά μπορείς να το περάσεις χειροκίνητα..

 

Ανέφερε τι άλλα προβλήματα έχεις να βρούμε τη λύση τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα λειτουργεί το "εξυπνο κουμπι" σε μενα.

 

Εγω χρησιμοποιώ το Gboard εικονικό πληκτρολογιο, το ειχα ηδη απο την παλια εκδοση και διατηρήθηκε στην αναβάθμιση, το προτιμώ απο οσα εχω δοκιμάσει.

 

Προσωπικά είμαι εν τελει ευχαριστημένος, και η μπαταρία στρωνει οσο παει.

 

Αυτο που με προβληματιζει είναι οτι το gps φαινεται να δουλεύει ακομα και στην αρχικη οθόνη οταν είναι ενεργοποιημένο (ενω πριν εμφανιζόταν στη μπαρα μόνο οταν άνοιγα κάποια σχετική εφαρμογή).

Ποια εφαρμογή να ζητά ενεργά gps στην αρχικη οθονη, με κλεισμενες ολες μέσω της ειδικης λειτουργιας εκκαθαρισης;

 

Κράτα πατημένο το "πληροφ τοποθεσίας" και δες τι σου ζητάει άδεια και στο κρατάει μόνιμα ανοιχτό.

 

Συνήθως δεν έκλεινε ποτέ και με την 7, ο καιρός το κρατάει συνήθως ανοιχτό...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά τα έχω δοκιμάσει τα ξέρω αυτά με την cache δεν γίνεται τίποτα πολλές καρτέλες δεν μου ανοίγουν και με πετάει.. Και να φανταστείς έκανα και εργοστασιακες ρυθμίσεις μετά που έβαλα την oreo...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά τα έχω δοκιμάσει τα ξέρω αυτά με την cache δεν γίνεται τίποτα πολλές καρτέλες δεν μου ανοίγουν και με πετάει.. Και να φανταστείς έκανα και εργοστασιακες ρυθμίσεις μετά που έβαλα την oreo...

 

Είσαι ο πρώτος που το αναφέρει αλλά δεν μου λες σε ποιες καρτέλες έχεις πρόβλημα;

 

Έκανες επαναφορά να φανταστώ χωρίς να διαγράψεις αρχεία ε;

 

Πρέπει να κάνεις hard reset το οποίο θα τα διαγράψει όλα.

 

Οσο αφορά το swype η εταιρεία σταμάτησε να το αναπτύσσει απ το Φεβρουάριο, λογικό να μη το συμπεριλάβουν στην ορεο.

Ούτε στο playstore δεν υπάρχει.

 

Οτι πρόβλημα έχεις ανάφερε το να σου δώσουμε τη λύση.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ευχαριστημενος ως τώρα, εκτός λίγο απ'τη μπαταρία. Από 100% το βράδυ επεσε 85%.(δεν είναι στα καλυτερα της βέβαια,αλλα το θεωρώ πολύ). Με μπερδεύει αρκετά η νέα διαχείριση μπαταρίας. Πριν επελεγα ποιες εφαρμογές εκλειναν με την οθόνη και ποιες όχι. Τώρα δε ξέρω ποια είναι η καλύτερη ρύθμιση. Εσείς ποια έχετε βάλει;( Βάζω και 2 screenshots του τι έχω κάνει, όπως επίσης δε ξέρω και το υπο-μενου τι ακριβως κανει..)cadc57849a7470c4aef5d8d57d995e53.jpg67306dc059722d98221f2105420cf7bb.jpg29d3b6a5d9bb7c2e812bf30610626714.jpg

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Βαλτα ολα στο μη αυτόματο και κλείσε οτι δε χρειάζεσαι, όπως το χες πριν δλδ μιας που σε μπερδεύει...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Βαλτα ολα στο μη αυτόματο και κλείσε οτι δε χρειάζεσαι, όπως το χες πριν δλδ μιας που σε μπερδεύει...
Εννοεις έτσι όπως φαίνεται στην εικονα; Επιλεγμένο (μπλε) σημαίνει ότι κλείνει με το κλείσιμο της οθόνης, ενώ μη επιλεγμένο (γκρι) ότι συνεχίζει να τρέχει; Ρωτάω διότι πετάει το υπο-μενου όταν το απο-επιλεγω..000b670964989be7b039968c2aec9086.jpg

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι στο μπλε το διαχειρίζεται το σύστημα. Όταν είναι στο γκρι σου πετάει το υπομενου και τα κάνεις και αυτά γκρι αν θες να κλείνουν, μπλε αν θες να μένουν ανοιχτά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι στο μπλε το διαχειρίζεται το σύστημα. Όταν είναι στο γκρι σου πετάει το υπομενου και τα κάνεις και αυτά γκρι αν θες να κλείνουν, μπλε αν θες να μένουν ανοιχτά.
dankeschön!!

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα κι εγω στην αυτοματη διαχείριση και μου εμφανιζει μονιμο ποσοστο βελτιστοποίησης (στην αναλυση δλδ) 98%.

 

έχω τον καταμετρητη βηματων ενεργοποιημένο, αλλα εμφανίζεται ενεργό το gps συνεχως μονο στο Android 8.0 , οχι στο 7.

 

Εφαρμογή καιρου δεν χρησιμοποιώ, λιγες εφαρμογές εχουν σχετικα προνόμια και δεν τις εχω ανοιξει οταν μου εμφανίζεται το εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου εμφανίζει το εικονίδιο το 99% είναι η Google και επιβεβαιώνει τη θέση σου για να σου δώσει το τελευταίο στίγμα αν πχ χαθεί το τηλέφωνο. Και το 7 το κάνει ίσως να μη το παρατηρούσε το μάτι σου.

 

Επίσης στο 7 οι εφαρμογές σου ήταν ή ανοιχτές ή κλειστές, τώρα τρέχουν όλες μέχρι να σχηματίσει ενα πλάνο ο αλγόριθμος για να αφήνει αυτές που χρειάζεσαι περισσότερο, οπότε ίσως κάποια απ τις τότε κλειστές να σου ενεργοποιεί το εικονίδιο...

 

Αλήθεια τι σου ενεργοποιεί; ανέβασε ενα screen shot...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα και που ειχα αναφέρει και πιο πριν.. Χρησιμοποιώ εδω και 1 μηνα ενα bt fineblue.με την 7 μου εκανε συχνες αποσυνδεσεις. Βαζοντας την 8 και αφηνοντας τη διαχείριση των εφαρμογων στο αυτόματο, ειχαν σταματήσει. Κάνοντας πριν 3 ώρες αυτό που σύστησε ο rackal πιο πάνω (χειροκινητη επιλογη ποιες να κλεινουν εντελως και ποιες οχι), ξεκίνησαν πάλι. Είναι πιστευετε καποια εφαρμογη που δεν πρέπει να τερματίζεται;κι αν ναι, ποια;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...