Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διότι έλεγα μήπως βρω κάτι καλύτερο και που να έχει κάνα δυο εξτρα που το παλιό δεν είχε (multipairing, multimedia κλπ).

Γτ δε παίρνεις το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διότι έλεγα μήπως βρω κάτι καλύτερο και που να έχει κάνα δυο εξτρα που το παλιό δεν είχε (multipairing, multimedia κλπ).

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπες σ αυτό το θέμα να βρεις όσες πληροφορίες θες!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7634999#

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

διαβασε προηγουμενη σελιδα πως βαζεις την 407. μετα hisuite στο pc και εισαι ετοιμος

 

ΥΓ ολα αυτα ειναι για το ευρωπαικο FRD-L09 ετσι?

 

Εβαλα την 407 αλλα παλι δεν μου βγαζει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Μπες σ αυτό το θέμα να βρεις όσες πληροφορίες θες!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7634999#

Κατέβασες oreo; ευχαριστημένος; τώρα κατεβάζω.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Thanks, θα το δω. Το είχα υπ'οψιν μου, απλά έλεγα μήπως κάποιος χρησιμοποιεί για το δικό μας κινητό κάποιο συγκεκριμένο

Μπες σ αυτό το θέμα να βρεις όσες πληροφορίες θες!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7634999#

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Κάνει αυτόματες ενημερώσεις και το appgalery της Huawei; τι φάση; μου το ξαναέβγαλε μετά την αναβάθμιση και είπα να του δώσω μια ευκαιρία. Έκλεισα τις αυτοματες ενημερώσεις που έκανε μέσω WiFi. Είναι οι ίδιες εκδόσεις και αναβαθμίσεις

με του playstore;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασες oreo; ευχαριστημένος; τώρα κατεβάζω.

Ναι σε όλα εκτός απο το οτι εξαφάνισαν το swype...

Έχει και hi folder και πιστεύω πως η τεχνική νοημοσύνη (θα θέλαμε ε; ) των εφαρμογών να λειτουργήσει σωστά.

Τουλάχιστον το SwiftKey κάνει καλη πρόβλεψη λέξεων.

Αυτό που περίμενα πως και πως ήταν το pip και τα fast pop-up των εφαρμογών!

Η μπαταρία με προβληματίζει λίγο μιας που πέφτει γρήγορα αλλά θέλει 2 μέρες να προσαρμοστεί η αυτόματη διαχείριση των εφαρμογών.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνει αυτόματες ενημερώσεις και το appgalery της Huawei; τι φάση; μου το ξαναέβγαλε μετά την αναβάθμιση και είπα να του δώσω μια ευκαιρία. Έκλεισα τις αυτοματες ενημερώσεις που έκανε μέσω WiFi. Είναι οι ίδιες εκδόσεις και αναβαθμίσεις

με του playstore;

 

το appgallery στο μενου των ρυθμισεων του εχει και απενεργοποιηση (δεν μπορεις να το κανεις απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου-> εφαρμογες)

 

Εκανα ενα τεστακι που βρηκα στο XDA και εβγαλε οτι υποστηριζει Treble πλεον το τηλ μας... τωρα αν θα ακουσουμε ποτε κατι απο αυτο δε ξερω.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Κάνει αυτόματες ενημερώσεις και το appgalery της Huawei; τι φάση; μου το ξαναέβγαλε μετά την αναβάθμιση και είπα να του δώσω μια ευκαιρία. Έκλεισα τις αυτοματες ενημερώσεις που έκανε μέσω WiFi. Είναι οι ίδιες εκδόσεις και αναβαθμίσεις

με του playstore;

 

Βασικά είναι πιο καλύτερο, κατεβάζει τις αναβαθμίσεις με την έκδοση τους και οχι πότε θα κρίνει το playstore να κατεβάσεις.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

το appgallery στο μενου των ρυθμισεων του εχει και απενεργοποιηση (δεν μπορεις να το κανεις απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου-> εφαρμογες)

 

Εκανα ενα τεστακι που βρηκα στο XDA και εβγαλε οτι υποστηριζει Treble πλεον το τηλ μας... τωρα αν θα ακουσουμε ποτε κατι απο αυτο δε ξερω.

 

η υποστηριξη για treble ηταν και η σημαντικοτερη αναβαθμιση απο ολες κατα την γνωμη μου. Ηδη υπαρχουν treble ROMS για το κινητο και απο οτι διαβαζω δουλευουν σχεδον αψογα, αν οχι ολες καποιες απο αυτες . Το καλυτερο ειναι οτι ερχονται με την stock camera οποτε δεν χανεις σε ποιοτητα φωτογραφιας . Για οποιον ενδιαφερεται εδω https://openkirin.net/ , φυσικα θα πρεπει να ξεκλειδωθει ο bootloader, και για ερωτησεις και αποριες στο group στο Telegram ( OpenKirin Support )

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση κάνω βέλτιστοποιηση και δεν πάει πάνω από 94% ότι και να του κάνω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

η υποστηριξη για treble ηταν και η σημαντικοτερη αναβαθμιση απο ολες κατα την γνωμη μου. Ηδη υπαρχουν treble ROMS για το κινητο και απο οτι διαβαζω δουλευουν σχεδον αψογα, αν οχι ολες καποιες απο αυτες . Το καλυτερο ειναι οτι ερχονται με την stock camera οποτε δεν χανεις σε ποιοτητα φωτογραφιας . Για οποιον ενδιαφερεται εδω https://openkirin.net/ , φυσικα θα πρεπει να ξεκλειδωθει ο bootloader, και για ερωτησεις και αποριες στο group στο Telegram ( OpenKirin Support )

 

thanx 4 the info... δηλαδη παιζει να μας μαγειρεψουν και κανα android 9 custom στo μελλον να ειμαστε ακομα πιο τρεντυ...

 

Μετά την αναβάθμιση κάνω βέλτιστοποιηση και δεν πάει πάνω από 94% ότι και να του κάνω.

 

μια απ τα ιδια και υποψιαζομαι οτι εχει να κανει με την μπαταρια.....

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα η βελτιστοποιηση εδωσε ποσοστό 97%

 

Στη διαχείριση των εφαρμογών στην μπαταρία πως το έχεις; εγώ το έβαλα στην αυτόματη

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για την βελτιστοποίηση νομίζω ότι θα γίνει 100% όταν ενεργοποιήσετε το Avast να κάνει έλεγχο για ιούς.

 

Και τώρα μία ερώτηση: Από ανοησία μου έχω κάνει απεγκατάσταση στο PC το Hicare. Έκανα μία εγκατάσταση ψάχνοντας στην google, αλλά δεν αναγνωρίζει την συσκευή όταν το συνδέω.

Μου γράφει να πάω στην επιλογή στο κινητό για προγραμματιστές και να κάνω κάποιες ρυθμίσεις, αλλά φοβάμαι μόνος μου λόγω των ειδοποιήσεων ότι μπορεί να κάνω κάποια ζημιά.

Μήπως υπάρχει κάποιο λινκ να κατεβάσω την σωστή εφαρμογή; (μιλάμε για το PC και όχι για το κινητό που δεν έχω πειράξει τίποτα).

Ευχαριστώ για κάθε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Για την βελτιστοποίηση νομίζω ότι θα γίνει 100% όταν ενεργοποιήσετε το Avast να κάνει έλεγχο για ιούς.

 

Και τώρα μία ερώτηση: Από ανοησία μου έχω κάνει απεγκατάσταση στο PC το Hicare. Έκανα μία εγκατάσταση ψάχνοντας στην google, αλλά δεν αναγνωρίζει την συσκευή όταν το συνδέω.

Μου γράφει να πάω στην επιλογή στο κινητό για προγραμματιστές και να κάνω κάποιες ρυθμίσεις, αλλά φοβάμαι μόνος μου λόγω των ειδοποιήσεων ότι μπορεί να κάνω κάποια ζημιά.

Μήπως υπάρχει κάποιο λινκ να κατεβάσω την σωστή εφαρμογή; (μιλάμε για το PC και όχι για το κινητό που δεν έχω πειράξει τίποτα).

Ευχαριστώ για κάθε απάντηση.

 

 

Με το που συνδεεις το κινητο με το pc κανονικα πρεπει να σου εμφανιζει μην για εγκατασταση του Hicare . Απο εκει και περα για να γινει αναγνωριση του κιν θα πρεπει να ενεργοποιησεις μεσα απο τις ρυθμισεις την επιλογη " Allow Hisuite to use HDB '' , δεν θυμαμαι σε πιο υπομενου βρισκεται , μπες στις ρυθμισεις και κανε αναζητηση για HDB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Το πέρασα.

Μπράβο στην εταιρεία που μετά από 2 χρόνια κάνει ακόμα σημαντικές αναβαθμίσεις.

Το επόμενο κινητό μου πάλι της ίδιας εταιρείας θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Για την βελτιστοποίηση νομίζω ότι θα γίνει 100% όταν ενεργοποιήσετε το Avast να κάνει έλεγχο για ιούς.

 

 

Μπαααα..... Το πρώτο που έκανα. Δυστυχώς τίποτα.... Θα δούμε με τον καιρό μήπως στρώσει. Φυσικά δεν καταλαβαίνω κάτι απλά είναι ψυχολογικό το νούμερο :lol:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βαλω youtube σε pip mode... δεν λειτουργησε και ψαχνοντας βρηκα οτι πρεπει να πληρωσεις $10 συνδρομη στο youtube red για να λειτουργησει, και απο chrome αμα βαλεις youtube, το κανει pip και το κοβει πφφφ....

 

Στο maps παιζει κανονικα, στο vlc ενεργοποιειται μεσα απο το μενου της εφαρμογης.

 

Rackar το ride που περιμενες τι ειναι?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα μετά την αναβάθμιση πως όταν έχω πολλές σελίδες ανοιχτές δεν είναι όπως παλιά που έβλεπες τι έχει η κάθε μία τώρα απλά βλέπεις ποια σελίδα ή εφαρμογή είναι αλλά βλέπεις μαύρο, όχι σαν πριν που ήταν σαν προεπισκοπιση.

 

Edit: βιάστηκα να μιλήσω. Με ένα καθάρισμα της cache έστρωσε.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βαλω youtube σε pip mode... δεν λειτουργησε και ψαχνοντας βρηκα οτι πρεπει να πληρωσεις $10 συνδρομη στο youtube red για να λειτουργησει, και απο chrome αμα βαλεις youtube, το κανει pip και το κοβει πφφφ....

 

Στο maps παιζει κανονικα, στο vlc ενεργοποιειται μεσα απο το μενου της εφαρμογης.

 

Rackar το ride που περιμενες τι ειναι?

 

Είναι μια ευκολία όταν είσαι πάνω σε μηχανή και κάνει το κινητό 2 κουμπιά και μπορεί να λειτουργεί με φωνητικές εντολές ή όταν πχ με καλείς στο κλείνει με τη μια χωρίς να ακουμπάς τπτ και σου στέλνει ενα μνμ πχ οτι οδηγώ τώρα ή οτι σου κάνει κέφι, και κάποιες άλλες ρυθμίσεις που έχει, δυστυχώς εμείς δεν το χουμε, δεν το έβαλαν.

 

 

Εγώ με 15 καρτέλες δεν είδα κάποιο μαύρισμα, έχω μια πτώση μπαταρίας καπου στη μισή ώρα αλλά βλέπω πως η αυτόματη λειτουργία δουλεύει τέλεια και επανέρχεται η κατάσταση στα αρχικά, θα δω σε μερικές μέρες αν είναι καλή επιλογή.

 

Εξακολουθώ να θέλω το swype αν και το SwiftKey κάνει καλη πρόβλεψη λέξεων στην ορθογραφία θέλει πολύ δουλειά. Πολλές λέξεις δεν τις προβλέπει καν μέχρι και το τελευταίο γράμμα.

 

Γενικά η αναβάθμιση έκατσε καλά και μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος.

 

Μεταξύ μας στη βελτίωση εγώ πάνω απο 92 δεν έφτασα...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει δημιουργήσει ένα μικρό θέμα. Όταν έβαλα την 407 έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών και μετά πέρασα την 8.

Ενώ όλα λειτουργούν μια χαρά, στις ρυθμίσεις όταν πάω να μπω στο "Έξυπνο πλήκτρο" με πετάει πάλι πίσω. Υποθέτω οτι ίσως φτιάξει με καμιά επαναφορά αλλά βαριέμαι να το κάνω τώρα γιατί το έχω στήσει ωραία το κινητό.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει δημιουργήσει ένα μικρό θέμα. Όταν έβαλα την 407 έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών και μετά πέρασα την 8.

Ενώ όλα λειτουργούν μια χαρά, στις ρυθμίσεις όταν πάω να μπω στο "Έξυπνο πλήκτρο" με πετάει πάλι πίσω. Υποθέτω οτι ίσως φτιάξει με καμιά επαναφορά αλλά βαριέμαι να το κάνω τώρα γιατί το έχω στήσει ωραία το κινητό.

 

Έκανες κανένα καθάρισμα στην cache; Και σε μένα έκανε κάτι περίεργα, διαφορετικά από εσένα, και έστρωσε.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έκανες κανένα καθάρισμα στην cache; Και σε μένα έκανε κάτι περίεργα, διαφορετικά από εσένα, και έστρωσε.

 

Καθάρισμα στην cache εννοείς να πάω στον αποθηκευτικό χώρο και μετά στην εφαρμογή των ρυθμίσεων; Μόλις μπήκα και το έκανα, τα ίδια.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καθάρισμα στην cache εννοείς να πάω στον αποθηκευτικό χώρο και μετά στην εφαρμογή των ρυθμίσεων; Μόλις μπήκα και το έκανα, τα ίδια.

 

Όχι, από το directory.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...