Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry αν έχει ξανασυζητηθει άλλα τον τελευταίο καιρό δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν λαμβάνω κάποιο μήνυμα σε messeger, whatsapp,viber. Ούτε να ανάψει το led ούτε στο εικονίδιο των app.

Όταν ανοίγω τις εφαρμογές τότε βλέπω οτι έχω μηνύματα.

Έχω τσεκάρει τις ειδοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις των εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sorry αν έχει ξανασυζητηθει άλλα τον τελευταίο καιρό δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν λαμβάνω κάποιο μήνυμα σε messeger, whatsapp,viber. Ούτε να ανάψει το led ούτε στο εικονίδιο των app.

Όταν ανοίγω τις εφαρμογές τότε βλέπω οτι έχω μηνύματα.

Έχω τσεκάρει τις ειδοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις των εφαρμογών.

 

Πήγαινε στη Διαχείριση συσκευής, εκκαθάριση οθόνης κλειδώματος λογικά έχεις κλείσει τις εφαρμογές με το σβήσιμο οθόνης.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Το honor 8 μου έχει τώρα εδω και 1-2 εβδομάδες που ξαφνικά "μαυρίζει" η οθόνη για 0,5δευτ. και επανέρχεται!

Ξαφνικά δηλαδή σβήνει..για πολύ λίγο χρόνο!

 

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι τέτοιο ? :( :worry::worry:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Στο άκυρο!

Δεν εχω προσέξει εαν γίνεται όταν είναι ζεστό εαν συμβαίνει αυτό..

Υποψιαζεσαι κατι ?

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτό το μαύρο το κάνει όταν έχεις περάσει πολλές αναβαθμίσεις και θέλει καθάρισμα η cash με τα hot keys απ το hard menu ή όταν έχει ανεβάσει τρελές θερμοκρασίες συνήθως το μεσημέρι και αυτό το κάνει σαν προστασία.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Rackal ευχαριστώ! Θα εχω το νου μου για

τις θερμοκρασιες! Την cache πως την καθαριζω ; Χάνω data εαν το κανω ;

 

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με ενα πιο παλιό ποστ, για επανεκκίνηση της συσκευής στο άσχετο, σήμερα παρατήρησα πως οταν το κάνει σε εμένα, γράφει οτι ο κωδικός της συσκευής απαιτείται κάθε 3 ημέρες. Άρα δεν κάνει επανεκκίνηση, απλά ειναι δικλείδα ασφάλειας.
Link to comment
Share on other sites

Rackal ευχαριστώ! Θα εχω το νου μου για

τις θερμοκρασιες! Την cache πως την καθαριζω ; Χάνω data εαν το κανω ;

 

Ευχαριστώ!

 

Σου γράφω με τα hot keys. Με σβηστό κινητό πατάς volume up + power button έχει τρεις επιλογές, η τελευταία.

Όχι δεν χάνεις κάτι.

Ουσιαστικά η cache είναι δεδομένα που χρειάζονται για το χρόνο φόρτωσης κατά το άνοιγμα, αν την καθαρίσεις κερδίζεις και χρόνους φόρτωσης...

 

Α να μη ξεχάσω μιας που θα προσπαθήσεις να δώσεις μια ανάσα στο κινητό σου καλό είναι να μπεις και στη Διαχείριση συσκευής που βρίσκεται στο φάκελο Διαχείριση και να πατήσεις εκκαθάριση αλλά μην επιλέξεις έξτρα κουτάκια και σβήσεις καμία εφαρμογή. Μόνο οτι σου προτείνει, θα δεις θα προσπαθήσει να καθαρίσει cache απο πολλές εφαρμογές και θα υπολογίζει πως θα κερδίσεις χώρο κάπου στο 1gb...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα μετά ακόμη δεν έχει έρθει σε μένα η αναβάθμιση 406...τί στα διάλα...

 

Γιατί σε ποιόν ήρθε;

Μόνο απο FF τη περνάς αλλιώς τέλος του μήνα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε ποιόν ήρθε;

Μόνο απο FF τη περνάς αλλιώς τέλος του μήνα.

 

έγραψες ότι υπάρχει αυτή η νέα αναβάθμιση (κι αναμένεται Ορεο μέχρι τέλος του μηνός), νόμιζα ότι σού ήρθε μέσω ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Οχι, είπα οτι κυκλοφόρησε.

Όταν είναι ΟΤΑ το αναφέρω.

Μπορείς να την περάσεις με redlotus αν θες να ασχοληθείς με κάτι το ΣΚ.

 

Γι αυτό είπα στο φίλο ποιό κάτω, αν είναι θα την περάσω εγώ και θα ενημερώνω αν αξίζει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου γράφω με τα hot keys. Με σβηστό κινητό πατάς volume up + power button έχει τρεις επιλογές, η τελευταία.

Όχι δεν χάνεις κάτι.

Ουσιαστικά η cache είναι δεδομένα που χρειάζονται για το χρόνο φόρτωσης κατά το άνοιγμα, αν την καθαρίσεις κερδίζεις και χρόνους φόρτωσης...

 

Α να μη ξεχάσω μιας που θα προσπαθήσεις να δώσεις μια ανάσα στο κινητό σου καλό είναι να μπεις και στη Διαχείριση συσκευής που βρίσκεται στο φάκελο Διαχείριση και να πατήσεις εκκαθάριση αλλά μην επιλέξεις έξτρα κουτάκια και σβήσεις καμία εφαρμογή. Μόνο οτι σου προτείνει, θα δεις θα προσπαθήσει να καθαρίσει cache απο πολλές εφαρμογές και θα υπολογίζει πως θα κερδίσεις χώρο κάπου στο 1gb...

 

Καλημέρα!

Rackal εκανα το clear cache και βλέπουμε..ισως φταιει και η ζέστη! τι να πω :worry:

Θα το παρακολουθώ και θα ενημερώσω πάλι.

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Rackal εκανα το clear cache και βλέπουμε..ισως φταιει και η ζέστη! τι να πω :worry:

Θα το παρακολουθώ και θα ενημερώσω πάλι.

Ευχαριστώ!

 

Καλημέρα!

Συνεχίζονται τα ξαφνικά μαυρίσματα στην οθόνη..ακόμα και το βράδυ σπίτι που δεν εχει ζέστη.

Δεν ξέρω τι να πω :worry:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Τότε φοβάμαι πως πρέπει να περάσεις μια βόλτα απ το σέρβις.

 

Αν θες και δε βαριέσαι κάνε και ένα factory reset μπας και έχεις βάλει τίποτα εφαρμογές κατά τη μετάβαση σου απο το iPhone και τρώει φλασιες το κινητό.

 

Στη περίπτωση που κάνεις factory reset μη κάνεις επαναφορά απο cloud αλλά καθαρή εγκατάσταση.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε μας βλεπω με oreo. Διαβασα οτι στο P9 δεν θα μεταβει τελικα σε oreo και καθοτι σχεδον ιδιες συσκευες δεν ειναι καλο σημαδι για μας νομιζω.:whistle:
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιστεύετε μπορώ να πουλήσω το honor 8 blue της συζύγου με ραγισμένη οθόνη αλλά πλήρως λειτουργικό?Υπάρχουν όλα τα παρελκόμενα και εχει ακομη εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Δε μας βλεπω με oreo. Διαβασα οτι στο P9 δεν θα μεταβει τελικα σε oreo και καθοτι σχεδον ιδιες συσκευες δεν ειναι καλο σημαδι για μας νομιζω.:whistle:

 

Θα πάρουμε, έριξα τα φασόλια σήμερα και μίλησα με τις Μάγισσες της Σμύρνης.

 

Πόσο πιστεύετε μπορώ να πουλήσω το honor 8 blue της συζύγου με ραγισμένη οθόνη αλλά πλήρως λειτουργικό?Υπάρχουν όλα τα παρελκόμενα και εχει ακομη εγγύηση.

 

100€

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

2,3 μέρες τώρα μου παρουσίασε ένα περίεργο θεματακι. Κάνω κλήση με bt(αλλά και χωρίς αυτό), κι ενώ ακούγεται ότι ανοίγει η γραμμή, δεν ακούγεται ο ήχος που κανει οταν καλεις. Εν συνεχεία στην οθονη φαίνεται οτι απανταει ο συνομιλητής, αλλά εγώ δεν ακούω τίποτα. Μετά από 2,3 παρόμοιες προσπάθειες, κι αφου μιλάμε πλεον κανονικά, ο συνομιλητής μου λέει ότι απαντησε, με ακουγε που μιλουσα , αλλα εγω δεν ακουγα τιποτα.any thoughts?

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Όχι, cosmote. Τελικά όμως ήταν πρόβλημα του τοπικού δικτύου και των αναμεταδοτών. Ειχαν αρκετοί παρόμοιο πρόβλημα κι έτσι πήγε η καρδιά μου στη θέση της!

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου και τα φώτα σας ο φάκελος που πηγαίνουν οι φωτογραφίες που διαγράφουμε μπορούμε να τον βρούμε για να κάνουμε μόνιμη διαγραφή και όχι σε 30 μερες που λέει??

και ένα δεύτερο MIRRORLINK δεν εχει η συσκευή. σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη συλλογή τέρμα κάτω λέει "διαγράφηκε πρόσφατα"μπες εκεί και κάνεις απαλοιφή οτι θες, είναι και καλά κάδος ανακύκλωσης.

 

Έχει το mirrorshare το ίδιο είναι.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...