Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα με το αυτόματο άνοιγμα του Bluetooth μετα απο λειτουργία πτήσης το εχω και εγώ.

Το είχα διαβάσει πριν από αρκετές σελίδες και τελικά πρέπει να είναι πρόβλημα κάποιας σειράς των συσκευών του 8.

Συγκεκριμένα όταν βάζω το κινητό το πρωί να με ξυπνήσει πρώτα για λίγο μπαίνει σε λειτουργία πτήσης.

Ως εδώ καλά και φυσικά.

Μετά απο λίγο όμως που βγαίνει η λειτουργία πτήσης ενεργοποιείται το Bluetooth και έτσι κάθε πρωί το βρίσκω ανοιχτό.

Να σημειώσω και ένα μεν λιγότερο σημαντικό αλλά υφίσταται, είναι η πολυ αργή ενεργοποίηση της εφαρμογής winbank.

 

Το προβλημα αυτο ,το ειχα αναφερει εγω πριν καποιες σελιδες και ευτυχως το ελυσα!Η λυση ηρθε οταν δοκιμασα να κανω καταργηση του λογαριασμου gmail..Kαι στην συνεχεια ξανα προσθηκη..Δεν χρειαζεται επαννεκινηση..(προσεχε μην γραψεις λαθος τον κωδικο του email,γιατι απο εκει εχω την υποψια οτι προηλθε το bug ,την πρωτη φορα που σεταρα το κινητο)

Edited by tasosmtm
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

310 usd απο gizok για official global rom 32gb white. Το χτυπαω η παιζει και κατι καλυτερο;;;

 

δεν ξερω το gizok αλλα μαλλον ειναι ενα ακομη κινεζικο site.για 30 ευρω περιπου διαφορα απο Ελλαδα προτιμας να τα δωσεις στους κινεζους με οτι συνεπαγεται σε θεματα εγγυησης ? οσον αφορα το κινητο σε αυτα τα χρηματα ειναι κορυφη

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το λευκό νομίζω πως χάνει πολύ, το μαύρο και το μπλε είναι πολύ καλυτέρα. Εγώ το είδα σε λευκό και απογοητευτικά όταν το είδα σε μαύρο άλλαξα τελείως γνώμη τελικά το πήρα μπλε.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το μπλε πήρα, το άσπρο δεν βλέπεται.. το μαύρο είναι πιο τυπικό και σοβαρό. Το μπλε είναι πιο διαφορετικό και ξεχωριστό και τραβάει το μάτι.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την ultra thin θήκη της Benks. ΦΟΒΕΡΗ! Το υλικό είναι ψιλοσκληρό αλλά εύκαμπτο. Είναι πραγματικά πολύ λεπτή, σαν να μην υπάρχει καθόλου θήκη. Απλά δεν είναι τελείως διάφανη, καθώς επίσης δεν είναι και η πιο ιδανική για προστασία απο πτώση, αλλά ούτε καν για να μπορείς να αφήσεις στο τραπέζι το τηλέφωνο με την οθόνη ( δεν προεξέχει απο την οθόνη). Δεν προσθέτει όμως καθόλου όγκο στη συσκευή.

http://imageshack.com/a/img923/6254/eIqgle.jpg

http://imageshack.com/a/img923/8079/K1KKO0.jpg

http://imageshack.com/a/img923/4700/bDZ86R.jpg

http://imageshack.com/a/img921/7881/2bbODF.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σα το μπλε δεν εχει :p

32909547240_4f074780cf_n.jpg

 

 

Αφου το πρωτο φτηνο tempered glass μου ηρθε απο γερμανια σπασμενο, το δευτερο ηταν μαπα και το εσπασα εγω στην επανα-τοποθετηση, τελικα εβαλα το

Nillkin Amazing H plus pro 0.2mm τσιμπημενο μεν (16 ευρα στο eshop) αλλα εκατσε τελεια και καλυπτει γυρω γυρω την καμερα και τον αισθητηρα.

Και εχει και φιλμ για την πισω οψη αν κανεις δε θελει να το βαλει σε θηκη (δε συνισταται βεβαια)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μια φώτο απο μπροστά να δούμε που κάθεται το γυαλί;

Αυτό που έχω βάλει δεν καλύπτει ούτε την οθόνη ολόκληρη

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μια φώτο απο μπροστά να δούμε που κάθεται το γυαλί;

Αυτό που έχω βάλει δεν καλύπτει ούτε την οθόνη ολόκληρη

 

κανένα δεν καλύπτει την οθόνη ολόκληρη

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μια φώτο απο μπροστά να δούμε που κάθεται το γυαλί;

Αυτό που έχω βάλει δεν καλύπτει ούτε την οθόνη ολόκληρη

 

Here you go (στα γρηγορα, ουτε την οθονη δε καθαρισα)

 

32764789874_27ae0a25df_z.jpgIMG_20170323_174951 by GEORGE GEORGIOU, on Flickr

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

από χθες δεν μου ανανεώνει ο καιρός, έχεις κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή εδώ και τρεις μέρες σε emui 4.1 Android 6.

Επιτέλους αυτονομία όπως πρέπει.

Απο μια μέρα που είχα με emui 5 που ισοδυναμούσε σε 3,5-4 ώρες οθόνης και υπόλοιπο το βράδυ περίπου 30-35% έφτασα εύκολα σε δύο μέρες γεμάτες με έξι ώρες οθόνης και υπόλοιπο 10%.

Σήμερα απο το πρωί είμαι μόλις στο 75% με ώρες οθόνης 2ωρες και 45 λεπτά.

Σημειωτέον χρησιμοποιώ περισσότερες προστατευόμενες εφαρμογές και δεν έχω ενεργοποιήσει της εξοικονόμηση οθόνης που φυσικά στην 4.1 λειτουργεί εν αντιθέσει με την τελευταία emui που δεν κάνει τίποτα.

Αν η Huawei δεν διορθώσει την μελλοντική emui ή ακόμα και την τωρινή εγώ δεν το κουνάω ρούπι απο την 4.1

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή εδώ και τρεις μέρες σε emui 4.1 Android 6.

Επιτέλους αυτονομία όπως πρέπει.

Απο μια μέρα που είχα με emui 5 που ισοδυναμούσε σε 3,5-4 ώρες οθόνης και υπόλοιπο το βράδυ περίπου 30-35% έφτασα εύκολα σε δύο μέρες γεμάτες με έξι ώρες οθόνης και υπόλοιπο 10%.

Σήμερα απο το πρωί είμαι μόλις στο 75% με ώρες οθόνης 2ωρες και 45 λεπτά.

Σημειωτέον χρησιμοποιώ περισσότερες προστατευόμενες εφαρμογές και δεν έχω ενεργοποιήσει της εξοικονόμηση οθόνης που φυσικά στην 4.1 λειτουργεί εν αντιθέσει με την τελευταία emui που δεν κάνει τίποτα.

Αν η Huawei δεν διορθώσει την μελλοντική emui ή ακόμα και την τωρινή εγώ δεν το κουνάω ρούπι απο την 4.1

 

Φιλε κι εγω στην 4.1 ειμαι, λες να μην το κουνησω ουτε εγω και να βαλω την 360 με μεγεθος 2.38Gb σωστα;

Να σε ρωτησω, τις ωρες οθονης απο που τις βλεπεις ακριβως;

Το μονο ενοχλητικο ειναι οτι συνεχεια σου πεταει να αναβαθμισεις βεβαια, αλλα καλυτερα αυτο παρα μικροτερη αυτονομια.

Edited by STK
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασα και την 360 και την 380 , αλλά καμία σχέση.

Πριν αγοράσω το κινητό και γνωρίζοντας τα επίπεδα αυτονομίας των συσκευών της Huawei κόντεψα να τρελαθώ με αυτό που βίωσα με τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις.

Στα σοβαρά ήμουν έτοιμος να το βάλω προς πώληση.

Κάτσε εκεί που είσαι.

Δεν υπάρχει λόγος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασα και την 360 και την 380 , αλλά καμία σχέση.

Πριν αγοράσω το κινητό και γνωρίζοντας τα επίπεδα αυτονομίας των συσκευών της Huawei κόντεψα να τρελαθώ με αυτό που βίωσα με τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις.

Στα σοβαρά ήμουν έτοιμος να το βάλω προς πώληση.

Κάτσε εκεί που είσαι.

Δεν υπάρχει λόγος

 

Σε ευχαριστω φιλε.

Με λες και γκαντεμη δηλαδη...

Η αληθεια ειναι πως με την εκδοση που εχω, ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο αυτονομια.

Ας ελπισουμε να βγει κατι καλυτερο στη συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασα και την 360 και την 380 , αλλά καμία σχέση.

Πριν αγοράσω το κινητό και γνωρίζοντας τα επίπεδα αυτονομίας των συσκευών της Huawei κόντεψα να τρελαθώ με αυτό που βίωσα με τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις.

Στα σοβαρά ήμουν έτοιμος να το βάλω προς πώληση.

Κάτσε εκεί που είσαι.

Δεν υπάρχει λόγος

 

Στην 360 έχω μερικά κολλήματα και επανεκκίνηση.

Αυτά υπάρχουν και στην 380 ;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κανένα κόλλημα στην 360 ούτε και στην 380.

Μόνο με την αυτονομία είχα θέμα σοβαρό

 

Στο Android 6 ποτέ και για κανένα λόγο επανεκκίνηση, στο 7 5-6 φορές και μάλιστα τις 2 όταν μιλούσα στο τηλέφωνο !

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να μείνεις με Android 7 ισως να έκανες μια επαναφορά και εκ νέου σεταρισμα.

Πραγματικά ποτέ δεν είχα τέτοιου είδους θέματα όπως περιγράφεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το 7αρι και ουτε restarts ειχα και απο μπαταρια βγαζω κοντα στις 5-5.30 sot. Το μονο που εκανα ειναι απλα μια επαναφορα μετα την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το 7αρι και ουτε restarts ειχα και απο μπαταρια βγαζω κοντα στις 5-5.30 sot. Το μονο που εκανα ειναι απλα μια επαναφορα μετα την αναβαθμιση.

Αν μιλάς για μιας ημέρας sot οι 5-5.30 ώρες δεν είναι και κανένα σοβαρό κατόρθωμα.

Με την emui 4.1 και Android 6 μιας ημέρας sot ξεπερνά άνετα τις 7 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι επειδή ψήνομαι να το παρω.τελικα υποστηρίζει την B20 η όχι,ρωταω επειδή πολλες συσκευές έχουν θεμα κ εχω wind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...