Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων/ σύνθετες ρυθμίσεις/ και θα βάλεις τη βελτιστοποίηση 7-bit στο off

 

Ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω φιλε

 

να γνωρίζεις όμως οτι έτσι χάνεις το όριο των 160 χαρακτήρων και ενδέχεται να χρεώνεσαι περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω, ίδια κατανάλωση με πριν έχω και τώρα

Παραμενεις με την B360 η γυρισες πίσω;

Εχω αρχισει να θυμώνω με την αυτονομια του.

Το εξαρι μου με γερασμένη μπαταρια δειχνει να τα πηγαινει ελαφρως καλυτερα ( σημειωτέων πως το εξαρι μου εχει χασει ενα 20% περιπου )

Σημερα απο το πρωι με σημα σταθερα πολυ καλο και χρηση μονο λιγο wifi και μιαμιση ωρα κλήσεις ειμαι ηδη στο 58%

Ωρες οθόνης 1ωρα και πενήντα λεπτά.

Καθολου καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παραμενεις με την B360 η γυρισες πίσω;

Εχω αρχισει να θυμώνω με την αυτονομια του.

Το εξαρι μου με γερασμένη μπαταρια δειχνει να τα πηγαινει ελαφρως καλυτερα ( σημειωτέων πως το εξαρι μου εχει χασει ενα 20% περιπου )

Σημερα απο το πρωι με σημα σταθερα πολυ καλο και χρηση μονο λιγο wifi και μιαμιση ωρα κλήσεις ειμαι ηδη στο 58%

Ωρες οθόνης 1ωρα και πενήντα λεπτά.

Καθολου καλά.

 

όχι, είμαι με 380 πλέον, αλλά δεν μπορώ να σου πω αν είναι καλύτερα στο θέμα μπαταρίας ακόμη, δυο μέρες έχω που την πέρασα, κάποιοι αναφέρουν καλύτερη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Απο που την κατέβασες; ( λινκ? )

Θεωρείται επίσημη stable ;

 

ναι, επίσημη είναι, post #792 δοκίμασε και με το firmware finder

Link to comment
Share on other sites

α.https://redirect.viglink.com/?format=go&jsonp=vglnk_148922255368115&key=f0a7f91912ae2b52e0700f73990eb321&libId=j050ned101000n4o000DAnxpikw0g&loc=https%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fhonor-8%2Fhelp%2Fhow-to-install-b380-frd-l09c432-t3566174%2Fpost71281121%23post71281121&v=1&out=http%3A%2F%2Fupdate.hicloud.com%3A8180%2FTDS%2Fdata%2Ffiles%2Fp3%2Fs15%2FG753%2Fg104%2Fv77487%2Ff2%2Ffull%2Fupdate.zip&ref=https%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fhonor-8%2Fhelp%2Fhow-to-install-b380-frd-l09c432-t3566174%2Fpage14&title=How%20to%20install%20B380%20for%20FRD-L09C432%20%3F!%20-%20Pg.%205%20%7C%20Honor%208&txt=Link

 

β.https://redirect.viglink.com/?format=go&jsonp=vglnk_148922261130118&key=f0a7f91912ae2b52e0700f73990eb321&libId=j050ned101000n4o000DAnxpikw0g&loc=https%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fhonor-8%2Fhelp%2Fhow-to-install-b380-frd-l09c432-t3566174%2Fpost71281121%23post71281121&v=1&out=http%3A%2F%2Fupdate.hicloud.com%3A8180%2FTDS%2Fdata%2Ffiles%2Fp3%2Fs15%2FG753%2Fg104%2Fv77487%2Ff2%2Ffull%2Fhw%2Feu%2Fupdate_data_full_hw_eu.zip&ref=https%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fhonor-8%2Fhelp%2Fhow-to-install-b380-frd-l09c432-t3566174%2Fpage14&title=How%20to%20install%20B380%20for%20FRD-L09C432%20%3F!%20-%20Pg.%205%20%7C%20Honor%208&txt=Link

ναι, επίσημη είναι, post #792 δοκίμασε και με το firmware finder

Ευχαριστω.

 

 

Είναι απαραίτητα και τα δυο Update;

Θελω να πω πως το δεύτερο αρχειο δεν συμπεριλαμβάνει και το πρωτο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

 

Είναι απαραίτητα και τα δυο Update;

Θελω να πω πως το δεύτερο αρχειο δεν συμπεριλαμβάνει και το πρωτο;

 

εγώ τα έκανα και τα δυο, μετά το πρώτο η έκδοση παρέμεινε ίδια στις πληροφορίες (360) ενώ είχε αλλάξει το security patch σε 1 Ιανουαρίου, μετά και το δεύτερο αρχείο η έκδοση έγινε 380

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε.

Εντωμεταξύ η μειωση της ανάλυσης της οθόνης για μεγαλύτερη οικονομία οπως παρατηρω δεν δουλεύει.

Ολίγον μουσκεμα μας τα εχει κανει στην τελευταία emui η Huawei

Την ματιασα μετα απο τοσο παiνεμα

Link to comment
Share on other sites

Μολις του περασα την Β380 με τον τροπο που περιγράφεται σε προηγούμενο ποστ.

Ελπιζω να δω διαφορά στην αυτονομια .

Αλλωστε μονο σε αυτό το θεμα εχω θεμα με την συσκευή γιατι κατά τα αλλα φυσάει.

Παντως δυο πραγματα μου εκαναν εντυπωση.

Το δευτερο αρχειο update εγκαταστάθηκε σε λιγοτερα από 10 δευτερολεπτα.

Πως γίνεται αυτό ;

Το αρχειο ηταν πανω ένα 1gb

Και δεύτερον μου εκανε εντυπωση πως ακομα και με την επανεκκίνηση μετα την αναβάθμιση οι εφαρμογες που ειχα ανοιχτές παρέμειναν ανοικτές.

 

Νέο είδος Multitasking? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, αν μπορεί κάποιος ας δώσει κάποια πληροφορία για την συσκευή ως κάτοχοι γιατί σκέφτομαι να το πάρω . Από μπαταρία πως πάει ? Από επιδόσεις και κάμερα κτλ. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτό https://www.aliexpress.com/item/MSVII-Brand-Huawei-Honor-8-Case-Superior-Ultra-thin-Smooth-Matte-PC-Protective-Hard-Back-Case/32780797749.html μια εκπληκτική θήκη μολονότι είναι σκληρή έχει soft αίσθηση και δεν γλιστράει με τίποτα . Την αγόρασα μπλε γιατί μπλε ήταν και το κινητό μου. Είναι πανέμορφη και δεν φουσκώνει καθόλου το τηλέφωνο πολύ λεπτή.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, αν μπορεί κάποιος ας δώσει κάποια πληροφορία για την συσκευή ως κάτοχοι γιατί σκέφτομαι να το πάρω . Από μπαταρία πως πάει ? Από επιδόσεις και κάμερα κτλ. Ευχαριστώ.

 

Μπαταρία μια χαρα, στο μέσο όρο ειναι. Παιχνίδια βεβαια δεν πάιζω. Επιδόσεις σφαίρα, δεν κολλάει σε οτι κι αν του κάνω.

Οσο για κάμερα, μπορείς να δεις τα δείγματα μου εδω

Honor 8

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία μια χαρα, στο μέσο όρο ειναι. Παιχνίδια βεβαια δεν πάιζω. Επιδόσεις σφαίρα, δεν κολλάει σε οτι κι αν του κάνω.

Οσο για κάμερα, μπορείς να δεις τα δείγματα μου εδω

Honor 8

 

Η καμερα του δειχνει εκπληκτικη. Απο updates πως τα παει η huawei δινει εστω sequrity updates? Επισης απο οθονη πιστευω ειναι αρκετα καλο ε? Τελος ενας χαζος προβληματισμος που εχω ειναι λογo 2.5d οθονης υπαρχει καποιο tempered glass που να καθεται σωστα? Eυχαριστω πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

Παντως και με την τελευταία αναβάθμιση B380 σημερα πρωτη μερα δεν μπορω να πω πως ξετρελαθηκα.

Ειναι λιγο καλυτερα απο την 360 αλλα πολυ μακρυα απο το επιθυμητό.

Ωρες οθονης 3.20 λεπτά

2165e3ebf96d2ad8b9b88d7fac2de088.jpg

 

25,4% System Android?

Γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Παντως και με την τελευταία αναβάθμιση B380 σημερα πρωτη μερα δεν μπορω να πω πως ξετρελαθηκα.

Ειναι λιγο καλυτερα απο την 360 αλλα πολυ μακρυα απο το επιθυμητό.

Ωρες οθονης 3.20 λεπτά

2165e3ebf96d2ad8b9b88d7fac2de088.jpg

 

25,4% System Android?

Γιατι;

 

Εμένα μου κάνει εντύπωση το 10,32% του bluetooth. Γιατί τόσο πολύ? Και το ρωτάω γιατί και εμένα μου βγάζει κάτι αντίστοιχα νούμερα :blink:

Είμαι με την 360

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Bluetooth, δοκιμάστε να ξετικάρετε τις επιλογές στην εξής διαδρομή:

Ρυθμίσεις -> Google -> Άμεση σύνδεση.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του δειχνει εκπληκτικη. Απο updates πως τα παει η huawei δινει εστω sequrity updates? Επισης απο οθονη πιστευω ειναι αρκετα καλο ε? Τελος ενας χαζος προβληματισμος που εχω ειναι λογo 2.5d οθονης υπαρχει καποιο tempered glass που να καθεται σωστα? Eυχαριστω πραγματικα

 

Απο updates δε γνωρίζω και πολλά, στον ενα μήνα που το εχω μου ήρθε το μεγάλο απο την 6.0 στην 7.0

Οθόνη άψογη και κρυστάλλινη.

Γυαλί εγώ έχω βάλει αυτο

http://www.stoucky.gr/skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-0-3mm-yia-huawei-honor-8.html?search=honor%208&description=true&page=2

και έχει καθίσει παρα πολύ καλά χωρίς φουσκάλες

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Bluetooth, δοκιμάστε να ξετικάρετε τις επιλογές στην εξής διαδρομή:

Ρυθμίσεις -> Google -> Άμεση σύνδεση.

 

sent from nexus 6

 

 

Δεν την βλέπω αυτή τη διαδρομή

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βλέπω αυτή τη διαδρομή

Δεν βρίσκεις τις ρυθμίσεις των Google services, ή δεν βρίσκεις την επιλογή "άμεση σύνδεση" μέσα στις ρυθμίσεις των Google services;

 

Επειδή δεν έχω τη συσκευή, ίσως είναι επιλογή μόνο των Nexus.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκεις τις ρυθμίσεις των Google services, ή δεν βρίσκεις την επιλογή "άμεση σύνδεση" μέσα στις ρυθμίσεις των Google services;

 

Επειδή δεν έχω τη συσκευή, ίσως είναι επιλογή μόνο των Nexus.

 

sent from nexus 6

 

Δεν βλέπω την επιλογή "άμεση σύνδεση" μέσα στις ρυθμίσεις των Google services

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο skroutz μια κριτική για τη συσκευή όπου μεταξύ άλλων αναφέρει:

 

όμως έσπασε η οθόνη και από εκεί που το αγόρασα (που είναι ένα μεγάλο πολυκατάστημα με σχετικά λίγο χρόνο στο χώρο)δεν με ενημέρωσαν οτι τους πρώτους 3μήνες δίνει η Huwaei δώρο μια οθόνη, διότι ήθελαν να μου πουλήσουν το δικό τους support. Όταν έσπασε η οθόνη το πήγα, με ρώτησαν αν έχω κάνει την κάλυψη, είπα όχι και μου είπαν να δρομολογήσουμε την αποστολή σε σερβις κλπ κλπ.

 

Ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο skroutz μια κριτική για τη συσκευή όπου μεταξύ άλλων αναφέρει:

 

όμως έσπασε η οθόνη και από εκεί που το αγόρασα (που είναι ένα μεγάλο πολυκατάστημα με σχετικά λίγο χρόνο στο χώρο)δεν με ενημέρωσαν οτι τους πρώτους 3μήνες δίνει η Huwaei δώρο μια οθόνη, διότι ήθελαν να μου πουλήσουν το δικό τους support. Όταν έσπασε η οθόνη το πήγα, με ρώτησαν αν έχω κάνει την κάλυψη, είπα όχι και μου είπαν να δρομολογήσουμε την αποστολή σε σερβις κλπ κλπ.

 

Ισχύει αυτό;

 

εγώ ξέρω ότι ισχύει για το p9 μόνο

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει μια ελαφρια αλλα αισθητη μειωση της φωτεινοτητας οταν ανοιγω κλησεις,μηνυματα και στον browser.

Και στην 6.0 μου το εκανε και στην 7.0 τωρα.

Συμβαινει και σε καποιον αλλον;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...