Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε κι εμένα ota η αναβάθμιση (2,3 gb)

Την πέρασα, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά στήσιμο απο την αρχή ως νεο τηλέφωνο, χωρίς να επαναφέρω κανένα backup. Χρονοβόρο ακούγεται, ομως το τηλέφωνο λειτουργεί υποδειγματικά και η μπαταρία τα πάει άψογα.

 

Παρατήρησα πως όταν ανοίγεις το wifi δεν γράφει πλέον σε μπάνερ ''συνδέθηκε με το δίκτυο ταδε'' όπως πριν, άλλαξε το interface στα toggles της μπάρας ειδοποιήσεων όπως και αυτό της κάμερας ( έγινε ίδιο με το P9)

 

Eπισης προστέθηκε και το συρτάρι εφαρμογών, αν δεν θέλει κάποιος να είναι όλα χύμα στην αρχική οθόνη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε κι εμένα ota η αναβάθμιση (2,3 gb)άλλαξε το interface στα toggles της μπάρας ειδοποιήσεων όπως και αυτό της κάμερας ( έγινε ίδιο με το P9)

 

Bill ειδες διαφορες στην αποδωση της καμερας μετα την αναβαθμιση?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

η μετάβαση απο Lg G4 αξιζει? οσον αφορα φωτογραφιες-video-μπαταρία?

Αλλιως τι αλλες επιλογες προτείνετε στα ιδια χρηματα περιπου? Ευχαριστω.

 

Ναι φίλε μου

Και από G5 με της απαίσιες μπαταρίες τους!!

Το μοναδικό κινητό που πατάει τα High end συσκευές

Αξίζει

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα ota η αναβάθμιση (2,3 gb)

Την πέρασα, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά στήσιμο απο την αρχή ως νεο τηλέφωνο, χωρίς να επαναφέρω κανένα backup. Χρονοβόρο ακούγεται, ομως το τηλέφωνο λειτουργεί υποδειγματικά και η μπαταρία τα πάει άψογα.

 

Παρατήρησα πως όταν ανοίγεις το wifi δεν γράφει πλέον σε μπάνερ ''συνδέθηκε με το δίκτυο ταδε'' όπως πριν, άλλαξε το interface στα toggles της μπάρας ειδοποιήσεων όπως και αυτό της κάμερας ( έγινε ίδιο με το P9)

 

Eπισης προστέθηκε και το συρτάρι εφαρμογών, αν δεν θέλει κάποιος να είναι όλα χύμα στην αρχική οθόνη

Και σε μενα ηρθε ( την τελευταία νουμερα ειναο b360 ) αλλα με αυτα που διαβαζω στις προηγούμενες σελιδες δισταζω για το αν θα πρέπει να την περασω.

Υπάρχουν αναφορες για μειωμενη αυτομομια εσυ παρατηρησες κατι τετοιο;

Μην παμε για τα πολλα και χασουμε την αυτονομια του

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε τι κάνει το δαχτ. αποτύπωμα, και τι πρέπει να κάνω να το ενεργοποιήσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε τι κάνει το δαχτ. αποτύπωμα, και τι πρέπει να κάνω να το ενεργοποιήσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Με το δακτυλικο αποτυπωμα κανεις απολυτως προσωπικη την χρηση της συσκευής αφου μπορεις να την ενεργοποιήσεις μονο εσυ.

Μπορεις να βαλεις τα αποτυπώματα σου απο το μενού Δακτυλικο αποτύπωμα , Διαχείριση δακτυλικου αποτυπώματος

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Bill ειδες διαφορες στην αποδωση της καμερας μετα την αναβαθμιση?

 

Ακόμα δεν πρόλαβα να τεστάρω, μόλις βελτιωθεί ο καιρός θα βγω να τραβήξω δείγματα και θα ποστάρω

 

Και σε μενα ηρθε ( την τελευταία νουμερα ειναο b360 ) αλλα με αυτα που διαβαζω στις προηγούμενες σελιδες δισταζω για το αν θα πρέπει να την περασω.

Υπάρχουν αναφορες για μειωμενη αυτομομια εσυ παρατηρησες κατι τετοιο;

Μην παμε για τα πολλα και χασουμε την αυτονομια του

 

Μειωμένη σε καμία περίπτωση, το αντίθετο θα έλεγα.. είμαι παρα πολύ ικανοποιημένος απο τη μπαταρία. Να τονίσω για άλλη μια φορά όμως οτι έκανα καθαρή εγκατάσταση και σετάρισμα απο την αρχή όλα. Επίσης δεν φορτίζω με το δικο του ταχυφορτιστή, αλλά με εναν πιο αργό 1Α. Θέλει τρεις ώρες και κατι για να γεμίσει αλλά δεν με πειράζει καθώς το βάζω το βράδυ οταν κοιμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την περασα και εγω.

Ως τωρα ολα καλα με καποια πραγματα να μου αρεσουν και καποια αλλα οχι.

Θετικο που βαλανε το συρτάρι εφαρμογων αλλα χωρις την δυνατότητα απόκρυψης συντομεύσεων δεν είναι πρακτικό.

Στην επιλογή χωρίς συρτάρι υπάρχει αυτη η δυνατότητα απόκρυψης συντομεύσεων πραγμα που την κανει πιο βολική .

Μου αρεσε η μειωση υου μεγεθους των εικονιδιων στην μπαρα εισοποησεων οπως και η νεα εμφανιση του.

Αναμικτα συναισθήματα μου αφησε η δυνατότητα διαχωρισμου της οθονης.

Ποτε δεν καταφερα να την χρησιμοποιησω σε αυτο το μεγεθος οθόνης.

Επισης κατι πρεπει να κανουν με το mirror share αφου για μια ακομα φορά δεν βλέπει την τηλεόραση μου και με αναγκαζει να χρησιμοποιω ξενη εφαρμογή ( συνηθως το all cast).

 

Για την αυτονομία θα εχω άποψη τις επομενες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αυτό που δεν βλέπω να γράφει κανείς είναι η ποιότητα του ήχου με ένα καλό ζευγάρι ακουστικών, η ακουστική ποιότητα είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει σε τηλέφωνο. Βέβαια πρέπει να έχουμε και πολύ καλές ηχογραφήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αυτό που δεν βλέπω να γράφει κανείς είναι η ποιότητα του ήχου με ένα καλό ζευγάρι ακουστικών, η ακουστική ποιότητα είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει σε τηλέφωνο. Βέβαια πρέπει να έχουμε και πολύ καλές ηχογραφήσεις.

 

Απο μια παλιότερη ανάρτηση μου.

 

Τα αρνητικά είναι:

...

ΔΕΝ έχει αντάπτορα από παλιό φορτιστή σε usb c με απλά λόγια η αγοράζεις αντάπτορα ή καινούριο OTG cable και φορτιστή αυτοκινήτου.

Ο ήχος που δίνει στα Razer είναι ανύπαρκτος, στο τέρμα ακούω τα αυτοκίνητα απλά απογοήτευση.

Και άλλα τόσα που είπα να τους δώσω μια δεύτερη ευκαιρία πριν τα κατατάξω στα αρνητικά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι οι όποιες εντυπώσεις ή συμπεράσματα λέγονται μετά την αναβάθμιση, να διευκρινίζεται κι αν έχει γίνει καθαρή εγκατάσταση ή έχει περαστεί πάνω από την ήδη υπάρχουσα. Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα διαρκεί περίπου η αναβάθμιση, εφόσον κατέβει το αρχείο ( ανάλογα τη ταχύτητα πιάνεις)?
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα διαρκεί περίπου η αναβάθμιση, εφόσον κατέβει το αρχείο ( ανάλογα τη ταχύτητα πιάνεις)?

 

δεν θυμάμαι ακριβώς.. περίπου κανα δεκάλεπτο χοντρικά

 

και μια πρόχειρη φωτογραφία, η πρώτη με την 7.0 που τράβηξα

33019915501_62a7e51034_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι οι όποιες εντυπώσεις ή συμπεράσματα λέγονται μετά την αναβάθμιση, να διευκρινίζεται κι αν έχει γίνει καθαρή εγκατάσταση ή έχει περαστεί πάνω από την ήδη υπάρχων.

Να πω λοιπον , κατα την προσφιλή μου συνήθεια ( οπως δηλαδη και στο honor 6) την αναβαθμιση την περασα απο πανω χωρις reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πριν λίγες μέρες είχα κάνει μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει πριν φάω κανα brick, είμαι με την emui 4.1 και έχω κάνει root. Τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να περάσω την 5;
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο SuperSU και πάτα την επιλογή unroot.

 

Κάνε factory reset.

 

Με το άνοιγμα θα σου πετάξει ΟΤΑ, κάνε το download, εγκατάσταση και είσαι έτοιμος...

 

Επίσης και μπρίκι να το κάνεις περνάς το update με fastboot

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν μου έρχεται μήνυμα στο viber απλά ανάβει η οθόνη, δεν γίνεται να προστεθεί κάποιο banner/ ταμπέλα όπως γίνεται σε συσκευές άλλων εταιρειών; Μιλάω για τη lockscreen καθαρά..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα και εγώ την αναβάθμιση σε Nougat. Ακολούθησα τη συμβουλή σου bill_thes και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για πιο καθαρή εγκατάσταση. Σε ευχαριστώ, όλα λειτουργούν άψογα μέχρι στιγμής!
Link to comment
Share on other sites

Οταν μου έρχεται μήνυμα στο viber απλά ανάβει η οθόνη, δεν γίνεται να προστεθεί κάποιο banner/ ταμπέλα όπως γίνεται σε συσκευές άλλων εταιρειών; Μιλάω για τη lockscreen καθαρά..

 

Γίνεται, πας Πίνακα ειδοποιήσεων και μπάρα κατάστασης ~> Κέντρο ειδοποιήσεων ~> τσεκάρεις το κλείδωμα οθόνης.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν μου έρχεται μήνυμα στο viber απλά ανάβει η οθόνη, δεν γίνεται να προστεθεί κάποιο banner/ ταμπέλα όπως γίνεται σε συσκευές άλλων εταιρειών; Μιλάω για τη lockscreen καθαρά..

 

Θα μπεις στο viber-->ρυθμίσεις-->ειδοποιήσεις--> και επιλέγεις το αναδυόμενο παράθυρο

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Εχω το p8 lite και οι ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος εμφανιζονται μονο αν εχω το magazine. Αν βαλω αλλο θεμα στην οθονη κλειδωματος περαν του magazine δεν εμφανιζονται οι ειδοποιησεις. Εδω συμβαινει το ιδιο η οχι;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν το είχε πριν στο MM

Αλλα σου δίνει επιλογή εάν θες double apps

Δηλαδή 2 whatsapp κτλ σε ένα κινητό

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα και εγώ την αναβάθμιση σε Nougat. Ακολούθησα τη συμβουλή σου bill_thes και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για πιο καθαρή εγκατάσταση. Σε ευχαριστώ, όλα λειτουργούν άψογα μέχρι στιγμής!

 

Να είσαι καλά.. έτσι κάνω πάντα όταν πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση, για προληπτικούς κυρίως λόγους

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά, τελικά είχε δίκιο ο vastegial_74.. για να εμφανίζονται ειδοποιήσεις και ταμπέλες πρέπει να έχεις επιλεγμένο το ξεκλείδωμα περιοδικού, αν έχεις αλλάξει θέμα στη lockscreen τότε δεν δείχνει τίποτα, απλά ανάβει η οθόνη. Άβυσσος η ψυχή των κινεζων, τι να πεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...