Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και εγώ ευτυχής κάτοχος ενός μπλε Honor 8 από το Σάββατο αγορασμένο από Plaisio, είχε επάνω την 131. Διαβάζοντας εδώ βρήκα πως να κάνω αναβάθμιση και την έκανα και νομίζω πως αξίζει. Πρώτη φορα βλέπω μεγάλη διαφορά μετα από την μετάβαση στο επόμενο Android, συνήθως μικροδιαφορές έβλεπα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και εγώ ευτυχής κάτοχος ενός μπλε Honor 8 από το Σάββατο αγορασμένο από Plaisio, είχε επάνω την 131. Διαβάζοντας εδώ βρήκα πως να κάνω αναβάθμιση και την έκανα και νομίζω πως αξίζει. Πρώτη φορα βλέπω μεγάλη διαφορά μετα από την μετάβαση στο επόμενο Android, συνήθως μικροδιαφορές έβλεπα.

 

έκανες καθαρή εγκατάσταση φίλε μου; με hard reset δηλαδή;

επίσης μπορείς να μου πεις είτε εσυ είτε κάποιος άλλος με την 7.0 εαν γίνεται να κλειδώσεις τη συσκευή με το πάτημα του fingerprint button;

Link to comment
Share on other sites

έκανες καθαρή εγκατάσταση φίλε μου; με hard reset δηλαδή;

επίσης μπορείς να μου πεις είτε εσυ είτε κάποιος άλλος με την 7.0 εαν γίνεται να κλειδώσεις τη συσκευή με το πάτημα του fingerprint button;

 

δεν γίνεται, έχει προστεθεί widget 1x1 από την Huawei για το κλείδωμα

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται, έχει προστεθεί widget 1x1 από την Huawei για το κλείδωμα

 

οκ σ ευχαριστώ.. εαν γνωρίζεις και κάτι ακόμα, έχω ρυθμίσει τη μπαταρία στη λειτουργία ''επιδόσεις'' αλλά μετά απο κάποιες ώρες τη βρίσκω στην ''έξυπνη''.. μήπως γνωρίζεις γιατί το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

οκ σ ευχαριστώ.. εαν γνωρίζεις και κάτι ακόμα, έχω ρυθμίσει τη μπαταρία στη λειτουργία ''επιδόσεις'' αλλά μετά απο κάποιες ώρες τη βρίσκω στην ''έξυπνη''.. μήπως γνωρίζεις γιατί το κάνει αυτό;

 

όχι, δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

έκανες καθαρή εγκατάσταση φίλε μου; με hard reset δηλαδή;

επίσης μπορείς να μου πεις είτε εσυ είτε κάποιος άλλος με την 7.0 εαν γίνεται να κλειδώσεις τη συσκευή με το πάτημα του fingerprint button;

 

Όχι δεν έκανα Hard reset όπως ήμουν την πέρασα από επάνω και λειτουργεί κανονικά χωρίς να χάσω τίποτα, αυτό που παρατήρησα ήταν επειδή είχα περάσει off screen widget αυτό μου προξενούσε πρόβλημα στο Δακτυλικό αποτύπωμα, όταν το απεγκατεστησα όλα λειτουργούσαν κανονικά. Το πρόβλημα δημιουργήθηκε γιατί είχε προστεθεί στα Widgets το κλείδωμα. Αυτό που παρατήρησα είναι η το ταχύτατο άνοιγμα του Wi-Fi.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ ιδιοκτήτης του μπλε ( και πολύ το καθυστερησα).

Το έχω μπροστά μου πακεταρισμενο και μου κάνω τεστ αντοχής να δω πόσο θα αντέξω ως που να το ανοίξω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τετοιο widget το honor η εννοεις καποια ξενη εφαρμογή;

 

Το έχει μετα την αναβάθμιση στο EMUI 5.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να περασω σε emui 5 χωρις να αλλαξω android;

Ο λογος αυτης της επιλογης εχει να κανει με τα αρνητικά σχόλια της nougat αλλιως δεν θα ειχα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να περασω σε emui 5 χωρις να αλλαξω android;

Ο λογος αυτης της επιλογης εχει να κανει με τα αρνητικά σχόλια της nougat αλλιως δεν θα ειχα θεμα

 

όχι, αν είσαι σε 4.1 τότε βάλε την εφαρμογή screen off and lock

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς αναβάθμιση εκτός απο Hicare?

 

ναι, εχθές, την κατέβασε μόνο του και όταν ξεκλείδωσα με πήγε στην επιλογή για επανεκκίνηση και εγκατάσταση

 

είχα γυρίσει σε 4.1 γιατί τα έκανα .......... με το firmware finder και τις ρομ που εύρισκε

Link to comment
Share on other sites

Το honor εχει κάποια διαδικασία επέκτασης της εγγύησης του;

Δεν θυμάμαι αν ειχα διαβασει κατι για αυτο η τελικα αφορουσε μονο το p9

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω τον κόσμο πως πλέον δίνει ΟΤΑ κανονικά για emui 5.0 αλλά να ξέρετε, περά από τα προβλήματα που ανέφερα βρέθηκαν και άλλα, δίνοντας μια ακόμα ευκαιρία μιας που πήρα και γω ΟΤΑ έκανα την εγκατάσταση, πέρα του ότι δεν άλλαξε τίποτα σε μια αναζήτηση μου για άλλα προβλήματα βρήκα ότι όσοι χρησιμοποιούν την εφαρμογή της Πειραιώς θα έχουν πρόβλημα στο boot, συγκεκριμένα σε μένα έκανε 30-40 δευτερόλεπτα να ανοίξει η εφαρμογή και στο connect κάπου στο λεπτό στο emui 4.1 όλα ρολόι.

 

Ένα ακόμα που το βρήκε ο αδερφός μου είναι ότι το MirrorShare έχει πρόβλημα όσοι το δοκιμάσουν θα παρατηρήσουν πως η εικόνα κουνιέται από τη μέση και πάνω ενώ το μισό κάτω κομμάτι το έχει με πράσινα pixel, (σκέφτηκα πως χάλασε η tv όταν όμως επέστρεψα ξανά στην emui 4.1 όλα παίζουν ρολόι).

 

Και ένα ακόμα όσοι δουλεύουν tv box θα παρατηρήσουν πως στο remotel όταν μπαίνεις στα settings κολλάει το κινητό.

 

Στο Shift Work Schedule κάνει scroll μόνο του.

 

Αυτά μέχρι τώρα θα επανέλθω όταν ξανά περάσω την B360 για αναζήτηση διαφόρων προβλημάτων.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί θέλω το δικαρτο (Dualsim)..

Αυτό που πουλάνε εδώ τα μαγαζια (σκρούτζ) είναι ευρωπαικό και παίζει όλες τις μπάντες του 4G?

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω τον κόσμο πως πλέον δίνει ΟΤΑ κανονικά για emui 5.0 ......

 

Αρα η emui 5 B360 είναι και η official stable?

Mπορούμε να διακρίνουμε από αυτήν και την Hicare? Δηλαδή υπάρχει καμιά διαφορά ?

 

Καλημέρα σας Honor-ες

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί θέλω το δικαρτο (Dualsim)..

Αυτό που πουλάνε εδώ τα μαγαζια (σκρούτζ) είναι ευρωπαικό και παίζει όλες τις μπάντες του 4G?

 

Ενα honor 8 βγαίνει, dual sim ( active) και υποστηρίζει κανονικότατα όλες τις συχνότητες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία διαφορά, είναι η ίδια ακριβώς με το hicare.

 

Σε μια έρευνα που έκανα στα ξένα forum λένε πως η B360 είναι ουσιαστικά η beta αναβάθμιση για να διορθώσουν τα προβλήματα στην επόμενη που θα έρθει και αν κρίνω με τα προβλήματα που όλο βρίσκω αρχίζω και το πιστεύω.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία διαφορά, είναι η ίδια ακριβώς με το hicare.

 

Σε μια έρευνα που έκανα στα ξένα forum λένε πως η B360 είναι ουσιαστικά η beta αναβάθμιση για να διορθώσουν τα προβλήματα στην επόμενη που θα έρθει και αν κρίνω με τα προβλήματα που όλο βρίσκω αρχίζω και το πιστεύω.

 

Αν είναι όπως τα λες φίλε μου να μείνω στην Β131 τοτε και να περιμένω.. μια χαρά πάει το κινητό και απο μπαταρία απόλυτα ευχαριστημενος.

Λίγο η αυτόματη φωτεινότητα μου τα χαλάει, το βράδυ την κατεβάζει τέρμα κάτω..και αργεί πολύ να ανέβει αμα χτυπήσει φως τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν θες να περάσεις την B360 έτσι για να την δεις και αν σου αρέσει τη κρατάς, αν δεν έχεις πρόβλημα με εφαρμογές ή με την μπαταρία γιατί η Β360 έχει μεγαλύτερη κατανάλωση (λογικά κάποιο bug) και αν δεν σε ικανοποιήσει υπάρχει οδηγός πώς να γυρίσεις ξανά στην Β131 χωρίς κανένα μπέρδεμα ή πρόβλημα. Σε 15 λεπτά έχεις ξεμπερδέψει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας ανεβάσω μερικά δείγματα απο τη φωτογραφική.. το κινητό εκτός απο πανέμορφο και σφαιράτο ειναι και πολύ δυνατό στην κάμερα.

Έχει γενικά όλο το πακέτο σε αρκετά ανταγωνιστική τιμή

 

33057732925_f9768bace6_c.jpg

 

32176623094_9881c76d28_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να μου το φέρνει ο Άη Βασίλης...το Πάσχα...:whistle:

Τιμιώτατο το P9 Lite, αλλά θέλω το κάτι παραπάνω στην κάμερα κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Ας ανεβάσω μερικά δείγματα απο τη φωτογραφική.. το κινητό εκτός απο πανέμορφο και σφαιράτο ειναι και πολύ δυνατό στην κάμερα.

Έχει γενικά όλο το πακέτο σε αρκετά ανταγωνιστική τιμή

 

Μπορώ να πω πως οι φωτογραφίες σου ακουμπούν επαγγελματικές λήψεις.

 

Τις έβγαλες με χειροκίνητες ρυθμίσεις ή με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις;

 

Μπορώ να πω εντυπωσιάστηκα!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...