Jump to content

LG K10


gsserv10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Υπάρχει τρόπος ώστε η γραμμή πλήκτρων αρχικής οθόνης να "εξαφανίζεται" από την οθόνη κατά την περιήγηση;

Η γραμμή καλύπτει ένα μεγάλο μέρος της οθόνης. Σε σύγκριση με την 5,2' του j5,

σε περιήγηση με chrome, η ενεργή οθόνη του κ10 φαινόταν πολύ πιο μικρή από του j5.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Προσωπικά εμένα με βολεύει να φαίνονται, καθώς το πλήκτρο της επιστροφής είναι κάτι που χρησιμοποιείται συχνά στην περιήγηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενημέρωση λογισμικού.

Έκδοση V10l-AUG-07-2017.

Μέγεθος 259.30 MB.

Προς το παρόν δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή.

Κ10 dual.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση λογισμικού.

Έκδοση V10l-AUG-07-2017.

Μέγεθος 259.30 MB.

Προς το παρόν δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή.

Κ10 dual.

Ίσως, λέω ίσως, καλύτερη διαχείριση της μνήμης.

Στο εξάμηνο που έχω το τηλέφωνο ποτέ η μέση χρήση μνήμης (3 ώρες) δεν είχε πέσει κάτω από 1gb, μετά την ενημέρωση, με την ίδια χρήση και με 3-4 εφαρμογές περισσότερες, πέφτει, απ' ότι εχω δει, και στα 845 MB.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα κρατάει συνήθως την μνήμη 1Gb-1.2Gb το πολύ. Πέφτει στα 875MB περίπου όταν το κλείνω το κινητό το βράδυ. Αυτό γινόταν και πριν την ενημέρωση και μετά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν είναι εδώ τον σωστό θέμα αλλά χρειάζομαι την βοήθεια σας. Μου έφεραν ένα LG k10 κωδικός μοντέλου lgk430dsy το οποίο δεν έχει ελληνικά στο μενού. Πως μπορώ να του περάσω μια ελληνική ρομ? Ευχαριστω Edited by gsxr_k7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν είναι εδώ τον σωστό θέμα αλλά χρειάζομαι την βοήθεια σας. Μου έφεραν ένα LG k10 κωδικός μοντέλου lgk430dsy το οποίο δεν έχει ελληνικά στο μενού. Πως μπορώ να του περάσω μια ελληνική ρομ? Ευχαριστω

 

 

κανεις να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
καλησπερα εχω ενα lg ms 428 απο αμερικη το οποιο οτι ρυθμησεις κι αν εχω βαλει δεν συνδεεται σε 3g kai 4g παραμενει παντα σε 2g ξερει κανεις τι μπορω να κανω?? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχει τις μπάντες που χρειάζονται για Ελλάδα - Ευρώπη. Είναι καθαρά θέμα hardware παρά software.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Με την Nougat που λέγανε πριν δυο μήνες, τελικά ακόμα περιμένουμε ;

 

Είδα και εγώ σήμερα διαθέσιμη αναβάθμιση και λέω λες να είναι η Nougat ; :D

 

vm58h4N.jpg

 

Μπα που τέτοια τύχη. :mad:

 

Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ σήμερα διαθέσιμη αναβάθμιση και λέω λες να είναι η Nougat ; :D

 

vm58h4N.jpg

 

Μπα που τέτοια τύχη. :mad:

Δεν νομίζω να δούμε Nougat.

Πάλι καλά που μας δίνουν επιδιορθώσεις ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Καλημέρα και απο μένα,

Εδω και 18 μήνες που έχω το δίκαρτο μου δουλευε μια χαρα. Ξαφνικά είδα ότι δεν φορτιζε την μπαταρία πανω απο 78% και το κινηρό δεν κράταγε ούτε μισή ώρα ανοιχτό, ταυτόχρονα υπήρχε και αναβεσμενη θερμοκρασια. υπέθεσα ότι ήρθε η ώρα για αλλαγη μπαταρίας και έτσι αγόρασα μια καινουργια. Με την καινούργια μπαταρία το πρόβλημα του 78% έφυγε αλλα η θερμοκρασία έμεινε σταθερα μεγάλη συν του ότι δεν μου κρατάει πανω απο 1 ώρα χωρίς να κάνω τιποτα.... ξέρει κανείς κάτι;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε backup τα αρχεία που χρειάζεσαι και κάνε επαναφορά συστήματος.

 

Ηδη το έχω κάνει, και τωρα δείχνει να πηγαίνει καλά. Το θέμα είναι γιατί το έκανε....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
Στο κ430 το δικαρτο κ10 δεν περνάνε custom rom λόγω του οτι η lg έχει κλειδώσει οτι μπορούσε να κλειδωθει...στη main. Όποτε την lineage την ξεχναμε. Το κινητό λειτουργεί καλά αλλά ορισμένες φορές ξεκινάει να περιορίζει το multitasking ακόμα και με 2 η 3 ανοικτές εφαρμογές κλείνει τυχαία οτι θελήσει κατά βούληση. Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω από το 2016 νοεμβριο το κ10 dual το είχα πάει για service όταν το πηρα λόγω καμμενου πιξελ. Η μπαταρία σε πόση ώρα σας φορτίζει από το μηδέν γιατί σε εμένα ακόμα και δεύτερη αυθεντική που είχα αγοράσει πάλι σε 7 ώρες φόρτιζε και σε όποιον φορτιστή και να το έβαζες δεν άλλαζε ο χρόνος φόρτισης και τα amper που έδιναν στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία και σε μένα φορτίζει εκνευριστικά αργά ακόμα και τώρα που έχει πέσει στο ναδιρ σε χωρητικότητα θέλει 4 έως 5 ώρες να φορτίσει. Δεν έχω αυθεντικό φορτιστή αλλά έχω δοκιμάσει καμιά 10ρια και 2 powerbanks καλές. Νομίζω ότι τρέχει κάποιο εσωτερικό περιοριστικό ρεύματος φόρτισης στα 0.5Α...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...