Jump to content

LG K10


gsserv10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον επεστρεψε το κινητο απο το σερβις μετα απο σχεδον 2 μηνες και αυτο που εκαναν ηταν να περασουν το λογισμικο απο την αρχη και εκαναν ρυθμιση σε καποιους αισθητηρες φωτηνοτητας. Προς το παρον μετα απο 3 μερες δεν εχει παρουσιασει καποιο προβλημα αλλα θα δειξει ο χρονος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατάλαβα.

 

Τελικά αγόρασα το Lg K10 dual LTE και νομίζω ήταν σωστή επιλογή, μιας και μου άρεσε πολύ οπτικά, για τη χρήση που κάνω φαίνεται μέχρι ώρας να είναι υπερ αρκετό και η έκδοση που πήρα (dual, lte) έχει καλύτερη κάρτα γραφικών και καλύτερο επεξεργαστή (mali t720, mt6753) από το ”απλό” (adreno και snapdragon 410) και ενώ σε 1-2 review του k10 έβλέπα στο antutu να βγάζει 29000 σκορ περίπου, αυτό που έχω έβγαλε 35000.

Φίλε μια ερώτηση για το δίκαρτο που πήρες. Μπορείς να εχεις 4g δεδομένα και από τη 2η κάρτα ή όχι;

Smart wake έχει;

Σε ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επεστρεψε το κινητο απο το σερβις μετα απο σχεδον 2 μηνες και αυτο που εκαναν ηταν να περασουν το λογισμικο απο την αρχη και εκαναν ρυθμιση σε καποιους αισθητηρες φωτηνοτητας. Προς το παρον μετα απο 3 μερες δεν εχει παρουσιασει καποιο προβλημα αλλα θα δειξει ο χρονος...

Εύχομαι να μην το ξανακάνει. Σε καμιά εβδομάδα αν θες γράψε μας πως συμπεριφέρεται. Αν όντως έγινε δουλειά να το πάω κι εγώ στο service.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μια ερώτηση για το δίκαρτο που πήρες. Μπορείς να εχεις 4g δεδομένα και από τη 2η κάρτα ή όχι;

Smart wake έχει;

Σε ευχαριστώ

 

Καλησπέρα.

 

Δεν το γνωρίζω για το 4g στην 2η γιατί έχω μόνο μια sim.

 

Το smart wake τί είναι για να δω αν έχει και να σου πω.

 

ΥΓ: Πείτε μου καμιά θήκη τύπου πουγκί σαν την cellular line tattoo xxxl;; Την έχει φίλος μου και κάνει ακριβώς για το k10 η cellular που λέω, αλλά το μέγεθος xxxl δεν το έχει κανείς... άσχετα που Κώτσος σε Συγγρού και Περιστέρι λένε ότι το έχουν... όλες είναι ελλατωματικές και προς καταστροφή..

Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κάτι τέτοιο την είχα πάρει από ebay.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/401086709096

 

Πολύ καλή και δεν θα την άλλαζα, αλλά αγόρασα την LG K10 4G Quick Cover Edge

 

Link to comment
Share on other sites

Smart wake είναι να ανοίγει η οθόνη με διπλό χτύπημα πάνω της και όχι με το power button

 

Ναι, κανονικά, όπως είπε και ο φίλος απο πάνω.

 

Με το κουμπί δεν το έχω κλειδώσει\ξεκλειδώσει ουτε μια φορά. :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις ποια γραμμή θα χρησιμοποιήσεις για να κάνεις κλήσεις όπως το παρακάτω:

Η φωτο δεν είναι δική μου.

 

http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2016/04/LG-K10-LTE-screenshots6.jpg

 

Αυτήν την στιγμή έχει επιλέξει την sim2 για να κάνει κλήσεις, αν επιλέξει το sim1 θα αλλάξει χρώμα το αριστερό.

Επίσης επάνω στις γραμμές το σήμα θα είναι μέσα σε πλαίσιο.

 

Και όχι δεν έχει η sim2 4G

 

SIM 1

SIM Type Nano-SIM

GSM/CDMA GSM

3G Yes

4G/ LTE Yes

 

SIM 2

SIM Type Nano-SIM

GSM/CDMA GSM

3G Yes

4G/ LTE No

 

http://gadgets.ndtv.com/lg-k10-lte-3198

 

Link to comment
Share on other sites

Και όχι δεν έχει η sim2 4G

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό.

Στο δικό μου Κ10 η sim2 έχει κανονικά 4G.

Αρκετό καιρό είχα wind και από σήμερα με CU αφού πρώτα ζήτησα από τη vodafone ενεργοποίηση του 4G.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόγραμμα κάμερας πέραν από το ''μαμα'' που να βγάζει πιο καλές φωτό; Γενικά δεν είμαι ευχαριστημένος από τις κάμερες του (το razr i μου έβγαζε πολύ καλύτερες φωτό αλλά και βίντεο), πρέπει να είσαι πολύ σταθερός αλλιώς είναι κουνημένες, η ποιότητα πολύ μέτρια κλπ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να μην το ξανακάνει. Σε καμιά εβδομάδα αν θες γράψε μας πως συμπεριφέρεται. Αν όντως έγινε δουλειά να το πάω κι εγώ στο service.

 

Λοιπον μετα απο σχεδον 3 εβδομαδες χρησης το κινητο δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα μακαρι να συνεχισει ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Συνδέω bluetooth ακουστικά στο κινητό και μόλις κλείνει η οθόνη μετά από λίγο αποσυνδέονται. Υπάρχει καμία ρύθμιση?

Άκυρο σήμερα δουλεύει κανονικά

Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επεκτάσιμη μνήμη rom έχει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Επεκτάσιμη μνήμη rom έχει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.gsmarena.com/lg_k10-7849.php

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

4g έχει σε όποια θέλεις αλλά μόνο η μία.

 

Διάβασες το άνωθεν λινκ για τα χαρακτηριστικά;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Γενικές - Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφορά - Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια 2 ερωτήσεις.

Η έκδοση με 2gb ram υπάρχει σε κανα σκρουτζομαγαζο;

Κατι διάβασα για Καινούργιο Κ10 αρχές του 2017 με καλύτερο επεξεργαστή, μεγαλύτερη μπαταρία. Ξέρουμε τίποτα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια 2 ερωτήσεις.

Η έκδοση με 2gb ram υπάρχει σε κανα σκρουτζομαγαζο;

Κατι διάβασα για Καινούργιο Κ10 αρχές του 2017 με καλύτερο επεξεργαστή, μεγαλύτερη μπαταρία. Ξέρουμε τίποτα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

1.5gb εννοείς....;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω-επιβεβαιώσω αν υποστηρίζει το κ10 otg (διάβασα ότι δεν υποστηρίζει). Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να υποστηρίζει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...