Jump to content

Meizu M3


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://d2giyh01gjb6fi.cloudfront.net/phone_front/0001/15/thumb_14773_phone_front_big.png

 

Ουσιαστικά, πρόκειται για μια μικρή αναβάθμιση του περυσινού Meizu M2.. Το υλικό παραμένει πολυκαρβονικό πλαστικό..

 

Οθόνη 5” HD 2.5D (1280 x 720)

Επεξεργαστής 64bit octa-core MediaTek MT6750

Μνήμη RAM 2GB/3GB

Αποθηκευτικός χώρος 16GB/32GB (επέκταση με microSD έως 128GB)

Κάμερα 13MP f/2.2 με PDAF και LED flash

Εμπρόσθια κάμερα 5MP f/2.0

dualSIM

WiFi, Bluetooth, GPS, 4G LTE

Λειτουργικό σύστημα Android 5.1 Lollipop με Flyme 5 UI

Μπαταρία 2870mAh

Πάχος 8.4mm

Βάρος 132gr

 

Αν και από την εταιρία ανακοινώθηκε σε καλή τιμή ($92 – $123 αντίστοιχα για 2/16 - 3/32), στα καταστήματα είναι πολύ τσιμπημένη ακόμα για προπώληση:

200$ στο Coolicool το 3/32 - http://www.coolicool.com/meizu-m3-mini-3gb-ram-32gb-rom-mtk6750-15ghz-octa-core-50-inch-25d-ips-hd-screen-yunos-4g-lte-sma-g-43482?SSAID=986533

153$ στο geekbuying το 2/16 - http://www.geekbuying.com/item/MEIZU-M3-5-0inch-2-5D-HD-Screen-4G-LTE-Flyme-5-1-2GB-16GB-Smartphone-YunOS-64bit-MT6750-Octa-Core-5-0MP-13-0MP-2870mAh-battery---Gray-366090.html

 

 

πηγή: http://www.gizchina.com/2016/04/25/meizu-m3-launched-slight-update-m2/

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

144 ευρώ το 3/32. Πολύ καλή τιμή για pre sale. Οταν θα πέσει στα 110-120 θα είναι μια τίμια επιλογή.

Τελικά ράδιο έβαλαν; Γιατί δεν διευκρινίζεται;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχα επικοινωνία με vickmall. Στην ερώτησή μου σχετικά με το YunOs που έχει η συσκευη και το αν θα έχει google play store, η απάντηση ήταν αρνητική.

Συγκεκριμένα μου είπαν ότι δεν είναι android os και έτσι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στη χώρα μου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν ειναι android;

 

 

via tapatalk...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες λένε μάλλον, παραλλαγή του Android είναι το YnOs, υπομονή Μόλις κυκλοφορήσει κανονικά η συσκευή για περισσότερα.....

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν ειναι android;

 

 

via tapatalk...

 

Αφού έψαξα λίγο, το YunOs είναι της Alibaba. (κάτι σαν την Amazon ). Και πρέπει να έχει συναφθεί κάποια συμφωνία μεταξύ Meizu και Alibaba ώστε σε κάποια μοντέλα να βάζει αυτό το λειτουργικό.

Anyway ας περιμένουμε όπως είπε και ο φίλος @taliban.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ματιά που έριξα στο κινητό έχει androit με Flyme 5.1 OS και δεν έχει play store και έχει μόνο Αγγλικά όπως και το m2 όταν βγήκε για περισσότερα εδώ :

http://www.kimovil.com/en/compare/meizu-m2,meizu-m3-3gb-32gb

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Meizu-M3-Mini-Prime-4G-LTE-Cell-Phone-Android-5-1-MTK-MT6750-Octa-Core/103919_32657880560.html?aff_platform=data-feeds&sk=JYJQJYByj%3A&cpt=1462472563008&aff_trace_key=affded970f4046a1998a2051bb58a71d-1462472563008-07674-JYJQJYByj

Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανά νέο;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το τηλ το πηρε ενας φιλος απο ιντερνετομαγαζο στα 169 ευρω,λιγο που το περιεργαστικα μπορω να πω οτι αξιζει τα λεφτα του,εχει κανονικα play store και Ελληνικα,αρκετα γρηγορο focus καμερας καλη ποιοτητα κατασκευης και το δουλευεις ανετα με το ενα χερι.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πήρα και εγώ το τηλέφωνο και φοράει Flyme 5.1.4.1Y(powered by YunOS)....????? Ούτε ενημερώσεις έχει στις ρυθμίσεις, ούτε τίποτα.

Προσπάθησα να βάλω την 5.1.4.2 από εδώ: https://downloads.meizufans.eu/?dir=m3/firmware/stable αλλά δεν τα κατάφερα.

Δεν μπόρεσα να μπω σε recovery και ούτε "βλέπει" το αρχείο update.zip κάπως......

Έχει play store κανονικά και ελληνικά (όχι όμως 100%)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια παραγγειλα τελικα ενα m3 mini κι ενα m3 note ελπιζω να βγουν καλα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα.μπορει καποιος που εχει το Μ3 να μου πει αν εχει ελληνικο μενου? καποια site λενε οτι εχει αλλα οχι 100%.και αν εχει κατεβασει καποιος καποια αναβαθμιση που το κανει 100% ελληνικα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.μπορει καποιος που εχει το Μ3 να μου πει αν εχει ελληνικο μενου? καποια site λενε οτι εχει αλλα οχι 100%.και αν εχει κατεβασει καποιος καποια αναβαθμιση που το κανει 100% ελληνικα.ευχαριστω

 

Τα ελληνικα αυτην την στιγμη τα εχει με custom rom δεν ειναι σε ολο το μενου-και δεν παιρνει ενοειται ota αναβαθμιση-καποια στιγμη λογικα θα βγει η international-global και θα περνιεται με τον κλασικο τροπο των meizu.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα.πηρα και εγω το Μ3 αλλα δεν εχει να κανεις ενημερωσεις.πως θα κανει αναβαθμισεις?

κατα τα αλλα πολυ καλο κινητο για τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα.πηρα και εγω το Μ3 αλλα δεν εχει να κανεις ενημερωσεις.πως θα κανει αναβαθμισεις?γνωριζει κανεις;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα παιδια,μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να βρω τις ρυθμησεις της google για να σταματησω τις διαφημισεις που πεταει συνεχεια?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Θέλει μια φίλη να αγοράσει οθόνη προστασίας και θήκη για αυτό το κινητό και όσο και αν προσπάθησα να βρω κάτι στο ebay, δεν βρήκα απολύτως τπτ !!! Δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν, να είμαι τυφλός ή να είμαι εντελώς θεόγκαβος !!! Μπορείτε να βοηθήσετε και να μου στείλετε κανένα λινκ ??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...