Jump to content

Lenovo ZUK Z2 Pro


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό δεν έχει ελληνικά οπότε αναγκαστικά έβαλα την αγγλική γλώσσα. Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να γυρίσω το play store στα ελληνικά? Όλα αγγλικά τα δείχνει

 

Με την εφαρμογη morelocale 2(απ 'το play store).

Πρεπει να παραχωρησεις καποια αδεια μεσω adb ή το κινητο σου να ειναι ρουταρισμενο(με root χανεις τις ota ενημερωσρις)

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήταν ρουταρισμενο και το έκανα γνήσιο για να μπορώ να έχω τις ενημερώσεις. Υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει το play store ελληνικά??
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ρουταρισμενο και το έκανα γνήσιο για να μπορώ να έχω τις ενημερώσεις. Υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει το play store ελληνικά??

Ναι μπορείς να παραχωρήσεις την απαραίτητη άδεια μέσω adb χωρίς root. Έχει αναλυτικές οδηγίες μέσα στην εφαρμογή. Αυτή η μέθοδος δεν νομίζω πως επηρεάζει τις ενημερώσεις(αν και δεν είμαι σίγουρος)

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δείξεις πως μπορώ να το κάνω λεπτομερώς?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νεα ρομ based on Android 8 oreo.

3.5.204. και 3.5.217 αν θυμαμαι καλα.

Ειναι developer βεβαια και εχει τα θεματακια της, αλλα η εξέλιξη ειναι ελπιδοφόρα.

Ακουγεται οτι σε κανα μηνα θα βγει και stable.

Οποιος ειναι τολμηρος, στο zukfans.eu

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα.

σκεφτομαι να το αγορασω και θελω να ρωτησω,

σαν κινητο εχει θεματα λειτουργιας?

δεν προκειται να ασχοληθω με ρουτ παιχνιδια και οτιδηποτε αλλο.

απο μπαταρια πως τα παει με ανοιχτο συνεχεια 4g wifi gps bluetooth ?

δεν εχω καταληξει απο που θα το αγορασω,πρεπει να ρωτησω τι ρομ εχει?

ερχεται με στανταρ ρομ που να δεχεται και οτα updates?

αποσο διαβασα εχει μονο αγλικο μενου αλλα μπορει να αλλαχτει σε ελληνικα χωρις να προκυψουν θεματα λειτουργιας.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το Ζ2121 4/64 με ZUI VERSIONE 2.5.462ST από ότι γράφεται έχει βγει update άλλα έμενα δεν μου βγάζει κάτι στο system updates. το τηλ δεν είναι root. μπορώ να κάνω κάτι?
letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το Ζ2121 4/64 με ZUI VERSIONE 2.5.462ST από ότι γράφεται έχει βγει update άλλα έμενα δεν μου βγάζει κάτι στο system updates. το τηλ δεν είναι root. μπορώ να κάνω κάτι?

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή transocks απο το play store. Είναι κινεζική εφαρμογή αλλά απλά πατά το μεγάλο στρογγυλό κουμπί ώσπου να βγει η ένδειξη VPN στη statusbar. Μετά κάνε κανονική αναζήτηση για αναβάθμιση μέσω του System update. Μετά δεν χρειάζεσαι την εφαρμογή εφόσον δει ότι υπάρχει αναβάθμιση και μπορείς να την κλείσεις ή να τη διαγράψεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Είναι εύκολο να αλλάξω μόνος μου μπαταρία στο zuk ? Η πρέπει να το δώσω σε τεχνικό ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα , υπαρχει καποια custom / stock rom με ελληνικη γλωσσα ; ειχα δοκιμασει μια αλλα εχει μεσα και ελληνικα και κινεζικα μαζι .
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η καλυτερη ρομ ειναι η AEX.

Και απ οτι ειδα ειναι πληρως εξελληνισμενη.

Δοκιμασε την. Μαλλον θα σου κανει.

 

Sent from my Z2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα ! Το κιινητο το ειχε ο γιος μου καπου στο χρονο κι ολα ηταν τελεια μεχρι που καποια μερα επαψε να δουλευει το wifi. Μετα απο κανα 2ωρο δε συνδεοτανε το bluetoothκιαρχισε να υπερθερμαινεται. Την επομενη εκανα επαναφορα κι ενω ολα εδειχναν να δουλευουν οκ ξαφνικα εσβησε και δεν ξαναναψε. Δοκιμασα να κανω hard reset αλλα δεν ανοιγει με τιποτα. Κυριολεκτικα τιποτα_νεκρωσε...

Καμια ιδεα;

 

Ψαχνοντας βρηκα αυτο

:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εδω και περιπου εναν μηνα με AEX 6.0 Alpha android 9.0 , εχω να πω τα καλυτερα. Μαλλον θα το κρατησω αλλον εναν χρονο.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα πήγα να φλασαρω την AEX από recovery και μου βγάζει ένα error 7 και δεν ολοκληρώνει την διαδικασία. Μέχρι σήμερα είχα την remix. Τώρα ούτε αυτή μπορώ να περάσω! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα πήγα να φλασαρω την AEX από recovery και μου βγάζει ένα error 7 και δεν ολοκληρώνει την διαδικασία. Μέχρι σήμερα είχα την remix. Τώρα ούτε αυτή μπορώ να περάσω! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Καλησπερα, Η ΑΕΧ ειναι treble εδω και αρκετους μηνες. Εχεις κανει την διαδικασια?

Χρειαζεσαι 2 ζιπακια, το factory2vendor kai to vendor2factory.

https://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/how-to/z2pro-treble-roms-flashing-reverting-t3778697

 

Εχεις το σωστο recovery?

Ψαξε λιγακι στο Xda, αλλα παρε backup πριν κανεις οτιδηποτε γιατι ισως σου σβησει το internal.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Η ΑΕΧ ειναι treble εδω και αρκετους μηνες. Εχεις κανει την διαδικασια?

Χρειαζεσαι 2 ζιπακια, το factory2vendor kai to vendor2factory.

https://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/how-to/z2pro-treble-roms-flashing-reverting-t3778697

 

Εχεις το σωστο recovery?

Ψαξε λιγακι στο Xda, αλλα παρε backup πριν κανεις οτιδηποτε γιατι ισως σου σβησει το internal.

έχω το παλαιό twrp και δεν ξέρω πως θα περάσω το καινούριο αφού μπουταρει μόνο στο bootloader και στο recovery. Μήπως μπορείς να μου πεις τι πρέπει να κάνω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητο εσβησε και δεν ξαναναψε. Σε επικοινωνια με το gearbest μου προτειναν να τους το στειλω οπως κι εκανα. Η απαντηση τους ηταν οτι το κινητο δεν φτιαχνεται. Στους 9 μηνες που το ειχα η μονη λυση που μου εδωσαν ειναι να μου επιστρεψουν 131 δολαρια, το δε κινητο δεν γινετε να μου το στειλουν. Ζητησα φουλ ρεφαντ, ή να μου το αλλαξουν αλλα δεν γινετε τπτ. Ο κινεζοι ειναι ανενδοτοι για μονο 130 δολαρια( ουτε καν ευρω). Τι να κανω; που να διαμαρτυρηθω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

ειχα παρατησει αυτο το κινητο για 2-3 χρονια σε ενα συρταρι, γιατι η μπαταρια ειχε παραδωσει το πνευμα και κραταγε κανα 20λεπτο. Λογω καραντινας ομως και μην εχοντας πως να περασω την ωρα μου, ειπα να παραγγειλω μια μπαταρια και οτι γινει.

Πηρα λοιπον μια απο το αλι και οταν ηρθε πηρα την αποφαση να την περασω μονος μου. Τελικα αποδειχτηκε πολυ πιο ευκολο απ οτι φανταστηκα και σε 15 λεπτα ημουνα ετοιμος. το φορτισα, περασα και μια καινουργια ρομ AOSP Extended 8.1 με Android 11 και το κινητο εγινε ξανα πυραυλος. Σε συνδυασμο με μια φοβερη και τρομερη Gcam 8.2, Εχω μεινει αφωνος. Ισα που σκεφτομαι να το χρησιμοποιω ως πρωτη συσκευη για κλησεις voip κλπ. Ενα θεμα εχει μονο, θελει μικρο φορτιστη, γιατι με γρηγορη φορτιση ζεσταινεται πολυ και σταματαει στο 70% απο θερμικη προστασια. Προσωπικα το φορτιζω κλειστο και με 1Α.

 

Οσοι το εχετε ακομα, το χρησιμοποιειτε?

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρατησει αυτο το κινητο για 2-3 χρονια σε ενα συρταρι, γιατι η μπαταρια ειχε παραδωσει το πνευμα και κραταγε κανα 20λεπτο. Λογω καραντινας ομως και μην εχοντας πως να περασω την ωρα μου, ειπα να παραγγειλω μια μπαταρια και οτι γινει.

Πηρα λοιπον μια απο το αλι και οταν ηρθε πηρα την αποφαση να την περασω μονος μου. Τελικα αποδειχτηκε πολυ πιο ευκολο απ οτι φανταστηκα και σε 15 λεπτα ημουνα ετοιμος. το φορτισα, περασα και μια καινουργια ρομ AOSP Extended 8.1 με Android 11 και το κινητο εγινε ξανα πυραυλος. Σε συνδυασμο με μια φοβερη και τρομερη Gcam 8.2, Εχω μεινει αφωνος. Ισα που σκεφτομαι να το χρησιμοποιω ως πρωτη συσκευη για κλησεις voip κλπ. Ενα θεμα εχει μονο, θελει μικρο φορτιστη, γιατι με γρηγορη φορτιση ζεσταινεται πολυ και σταματαει στο 70% απο θερμικη προστασια. Προσωπικα το φορτιζω κλειστο και με 1Α.

 

Οσοι το εχετε ακομα, το χρησιμοποιειτε?

 

Ναι εγώ το χρησιμοποιώ αν κ έχω και πιο καινούργιο...η μπαταρία μου κάνει κι εμένα κάτι νούμερα, κάποιες φορές σβήνει ενώ έχει 25-30% ... θα ήθελα να το φτιάξω αν γίνεται... μπορείς να το αναλάβεις?

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Παρε μια μπαταρια και στειλτο.

Αν και ειναι πολυ ευκολο. Αν δεις 2-3 βιντεακια στο youtube, θα δεις οτι ειναι πανευκολο. Μαζι με την μπαταρια σου στελνουν και τα εργαλεια για να το ανοιξεις και την αλλαζεις σε 10 λεπτα. Λιγη υπομονη θελει μονο και ενα σεσουαρ μαλλιων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...