Jump to content

Lenovo ZUK Z2 Pro


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει ελληνικά? απο ποιο μαγαζί παραγγειλες? τιμή? σε συγκριση με το leEco le Max 2 (820) τι λέτε?

 

 

από που το αγόρασες? ... τι rom θα εχει? θα updates?

 

Αλιεξπρες, το ακυρωσα για ολο το... έστελναν και ποτε δεν εφυγε. Άλλη συσκευή, συγκριτικα με το letv max2, άλλη κατηγορια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλιεξπρες, το ακυρωσα για ολο το... έστελναν και ποτε δεν εφυγε. Άλλη συσκευή, συγκριτικα με το letv max2, άλλη κατηγορια...

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

about Lenovo ZUK Z2 Pro 6GB RAM 128GB ROM . is there Greek language ? does it come rooted? is it provided with international rom ? shall i get updates? does it work in all bandw 2g 3g 4g in Greece and Cyprus? if i order it how long it will take to arrive Greece?

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Dear customer,

we will install multi-language rom without root,don't support OTA update,have Greek language,google play,no Chinese apps.

It works well in Europe,normally need 17-25days to Greece,thanks.

 

Τo Vickmall λεει διαθεσιμο σε ασπρο και μαύρο στα 480 $ .με αυτό το " don't support OTA update " τι λέτε ? το πaραγγέλνουμε ή περιμένουμε ?

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ:

about Lenovo ZUK Z2 Pro 6GB RAM 128GB ROM . is there Greek language ? does it come rooted? is it provided with international rom ? shall i get updates? does it work in all bandw 2g 3g 4g in Greece and Cyprus? if i order it how long it will take to arrive Greece?

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Dear customer,

we will install multi-language rom without root,don't support OTA update,have Greek language,google play,no Chinese apps.

It works well in Europe,normally need 17-25days to Greece,thanks.

 

Τo Vickmall λεει διαθεσιμο σε ασπρο και μαύρο στα 480 $ .με αυτό το " don't support OTA update " τι λέτε ? το πaραγγέλνουμε ή περιμένουμε ?

Με το "don't support ota" εννοούν πως θα περάσουν μια ανεπίσημη ρομ φτιαγμένη με ελληνικά και δεν θα δέχεται αναβάθμιση, όπως μου ήρθε το xiaomi mi5 pro.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο το κάνουν αυτό οι Κινέζοι και δεν περνάνε από την αρχή πολλές γλώσσες;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο το κάνουν αυτό οι Κινέζοι και δεν περνάνε από την αρχή πολλές γλώσσες;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί οι Κινέζοι που περνάνε τις ρομ ειναι τεχνικοί του καταστήματος για να πουλήσει όσες το δυνατόν περισσότερες συσκευές ανάλογα με την ζήτηση του πελάτη, τώρα για ποιο λόγο δεν περνά περισσότερες γλώσσες η εταιρεία μάλλον μικρότερη μεταφραστικη ομάδα λιγότερα έξοδα,.Επαναπαύονται στην μετάφραση του καθε πωλητη.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με το "don't support ota" εννοούν πως θα περάσουν μια ανεπίσημη ρομ φτιαγμένη με ελληνικά και δεν θα δέχεται αναβάθμιση, όπως μου ήρθε το xiaomi mi5 pro.

 

τελικα το "don't support ota" ειναι ζήτημα dont buy ?

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

τελικα το "don't support ota" ειναι ζήτημα dont buy ?

 

Οχι η ρομ δεν μας πειράζει όπως και να έρθει εαν θες το κρατάς έτσι. Ίσως να έχει τα προβλήματα του με τις ρομ αυτές συνήθως τις θερμοκρασίες, επανεκκίνηση διαφορά περίεργα. Οπως και να έχει κανείς εγκατάσταση την official rom και εισαι ήσυχος. Εξάλλου έχει πολύ καλή τιμή μέχρι και εγω το σκέφτομαι ώρες ώρες για αλλαγή / ανταλλαγή με το υπάρχον κινητό.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

αρα μιλαμε για τερας :)

 

Αν φτιάξουν καλύτερη την ρομ θα ειναι τέρας, ενω έχει χαρακτηριστικά καλά απο ρομ υστερεί. Τιμή τέρας.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα από Vicmall $480 . Φεύγω για Κύπρο 28/9 θα έχει έρθει??? ... είχε επιλογή NL registred shipping / SG registred shipping .. έβαλα την SG registred shiiping καλά έκανα?
Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απάντηση. Μπορεί να ερθει νωρίτερα από ότι με NL, μπορεί όχι. Σε κάθε περίπτωση πιστεύω κατά 90% θα σου έχει έρθει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα από Vicmall $480 . Φεύγω για Κύπρο 28/9 θα έχει έρθει??? ... είχε επιλογή NL registred shipping / SG registred shipping .. έβαλα την SG registred shiiping καλά έκανα?

 

Καλορίζικο Μανόλη με το καλό να έρθει, εισαι απο Ηράκλειο;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Μανόλη με το καλό να έρθει, εισαι απο Ηράκλειο;

 

Ναι.. από Ηράκλειο Κρήτης είμαι... ελπίζω να μη βιάστηκα γιατί δεν τα πολυκαταφέρνω με αλλαγές ρομ κλπ.. τώρα έχω το Λενόβο Ρ780

εδώ και 4 χρόνια το έχω με τη ρομ που το έστειλε τότε το minideal... εκτός από κάποια προβλήματα σε κάποιες Αpps που έβαλα άλλες κανένα πρόβλημα... σκυλί και 4000 μπαταρία ατελείωτη !!!... βέβαια με 1G ram και 4g rom ... πλέον ξεπεράστηκε... ελπίζω το καινούργιο να βγει το ίδιο καλό.!!!

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. από Ηράκλειο Κρήτης είμαι... ελπίζω να μη βιάστηκα γιατί δεν τα πολυκαταφέρνω με αλλαγές ρομ κλπ.. τώρα έχω το Λενόβο Ρ780

εδώ και 4 χρόνια το έχω με τη ρομ που το έστειλε τότε το minideal... εκτός από κάποια προβλήματα σε κάποιες Αpps που έβαλα άλλες κανένα πρόβλημα... σκυλί και 4000 μπαταρία ατελείωτη !!!... βέβαια με 1G ram και 4g rom ... πλέον ξεπεράστηκε... ελπίζω το καινούργιο να βγει το ίδιο καλό.!!!

 

Πιστεύω έκανες καλή επιλογή, ελπίζω όταν έρθει στα χέρια σου να το δω κάποια στιγμή; :bow:

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

Μόλις χθες έκανα την παραγγελία στα 420$ και αναμένω...από Baggood!

Ποιό είναι το επίσημο site του Zuk 2 pro?

Χθες είδα κάπου ότι έδωσαν αναβάθμιση σε 2.1 με την ελληνική γλώσσα και άλλες βελτιώσεις...σε ΟΤΑ!

Παρήγγειλα και θήκη αυτή http://www.ebay.com/itm/Real-Nillkin-Matte-Frosted-Shield-Shell-Case-Cover-Screen-Protector-For-Lenovo-/162091454643?var=461052196992

και έρχεται....

Link to comment
Share on other sites

Να δείτε που στο τέλος θα το ανταλλαξω το mi5 pro με το zuk z2 pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στην παρέα!

Μόλις χθες έκανα την παραγγελία στα 420$ και αναμένω...από Baggood!

Ποιό είναι το επίσημο site του Zuk 2 pro?

Χθες είδα κάπου ότι έδωσαν αναβάθμιση σε 2.1 με την ελληνική γλώσσα και άλλες βελτιώσεις...σε ΟΤΑ!

Παρήγγειλα και θήκη αυτή http://www.ebay.com/itm/Real-Nillkin-Matte-Frosted-Shield-Shell-Case-Cover-Screen-Protector-For-Lenovo-/162091454643?var=461052196992

και έρχεται....

 

Εδω ειναι η ρομ απο ότι λένε εχει κινέζικα και αγγλικά http://zukfans.eu/community/threads/zui-2-1-120-rom-qsb.319/

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τίποτα από την διαδικασία??

Δηλ. μόλις έρθει.... το ανοίγουμε και έχουμε ελληνικ΄κ.λ.π. μετά τι πρέπει να κάνουμε??

Οι ρόμ έρχονται ΟΤΑ ή τις εγκαθιστούμε εμείς??

Open Bootloader είδα ότι γίνεται με email... ρούτ πως γίνεται για να διώξουμε τις κινεζιές ??

όταν είμαστε ρουτ παίρνουμε οΤΑ κανονικά?>?

Εμείς μπορούμε να βάλουμε και την ευρωπαική ρομ??

Ποιά είναι η μία ποιά είναι η άλλη (κινέζικη)??

Πως μπαίνει η έκδοση Developer Beta...γιατί εγώ έτσι σκέφτομαι να πορευτώ.....

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τίποτα από την διαδικασία??

Δηλ. μόλις έρθει.... το ανοίγουμε και έχουμε ελληνικ΄κ.λ.π. μετά τι πρέπει να κάνουμε??

Οι ρόμ έρχονται ΟΤΑ ή τις εγκαθιστούμε εμείς??

Open Bootloader είδα ότι γίνεται με email... ρούτ πως γίνεται για να διώξουμε τις κινεζιές ??

όταν είμαστε ρουτ παίρνουμε οΤΑ κανονικά?>?

Εμείς μπορούμε να βάλουμε και την ευρωπαική ρομ??

Ποιά είναι η μία ποιά είναι η άλλη (κινέζικη)??

Πως μπαίνει η έκδοση Developer Beta...γιατί εγώ έτσι σκέφτομαι να πορευτώ.....

Δεν εχω αυτό το κινητό απλά μου τράβηξε το ενδιαφέρον και έριξα μια ματιά σε οδηγούς ξεκλείδωμα ρομ, εαν έχεις root εννοείται πως δεν κάνεις ota update εαν δεν έχει απενεργοποιηθει γιατί είτε θα έχεις bootloop ή και brick.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.... και συγνώμη!

Βρήκα απαντήσεις εδώ......http://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-pro-z2121-only.57/

Q: Is it possible to install via SD-Card update even if my bootloader is unlocked and my phone is rooted?

A: Yes, see video to convince yourself:

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω έκανες καλή επιλογή, ελπίζω όταν έρθει στα χέρια σου να το δω κάποια στιγμή; :bow:[/QUOTΕίσαι Ηράκλειο? .. αν ναι.. γιατί όχι? φυσικά να το δεις...!!! .. αν βέβαια προλάβω να το πάρω πριν φυγω... φεύγω 29/9 για Κύπρο. Μου έδωσαν tracking number αλλά δεν βγάζει καμία ένδειξη στο "my account" του Vickmall. υπάρχει κάποιο sight για να κάνω tracking?
Edited by manolisva
Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω έκανες καλή επιλογή, ελπίζω όταν έρθει στα χέρια σου να το δω κάποια στιγμή; :bow:[/QUOTΕίσαι Ηράκλειο? .. αν ναι.. γιατί όχι? φυσικά να το δεις...!!! .. αν βέβαια προλάβω να το πάρω πριν φυγω... φεύγω 29/9 για Κύπρο. Μου έδωσαν tracking number αλλά δεν βγάζει καμία ένδειξη στο "my account" του Vickmall. υπάρχει κάποιο sight για να κάνω tracking?

 

Ναι Ηράκλειο ειμαι,ωραίος ευχαριστώ. Εδω δες για track number. http://www.17track.net/el

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι Ηράκλειο ειμαι,ωραίος ευχαριστώ. Εδω δες για track number. http://www.17track.net/el

 

Αυτό λέει το tracking του elta.gr λες να πλησιάζει?????

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 04-09-2016 09:38 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό λέει το tracking του elta.gr λες να πλησιάζει?????

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 04-09-2016 09:38 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

Το έχουν στείλει θα το εχεις πριν φύγεις κυπρο.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...