Jump to content

Μέχρι 200 ευρώ και 5,5 ίντσες τι προτείνετε;;;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις τελευταία, οπότε χρειάζομαι βοήθεια.

Από Ελλάδα, στις 5,5 ίντσες και με καλή κάμερα, ποιό είναι το καλύτερο που μπορώ να πάρω;;;

Link to comment
Share on other sites

Για το meizu 2 note έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά δεν είχα ποτέ και είμαι λίγο επιφυλακτικός.

Η κάμερα του τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

To G3 16gb 2gb ram edition στα 206 ευρώ όσα κι αν του προσάπτουν ορισμένοι έχει overall μια πολύ καλή κάμερα και είναι 5,5 ίντσες.

 

+1 απο εμενα

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ μια σύγκριση ανάμεσα στα 2....

http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7266&idPhone2=6294&sSearch1=&sSearch2=Lg+g3+edition

Πιο φρέσκο το meizu 2 note, με καλύτερη δευτερεύουσα κάμερα....αλλά χωρίς ραδιοφωνο και αποσπόμενη μπαταρία

 

Πιο παλιό το LG G3, με καλύτερη οθόνη, αναβαθμισιμο σε 6.0,

ισοδύναμη κύρια κάμερα, + ραδιοφωνο και αποσπομενη μπαταρία

Δύσκολη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δει και τις δύο συσκευές από κοντά λόγω φίλων (την 32αρα εκδοση του G3) θα επέλεγα το G3 έστω και στη 16αρα του εκδοση. Η κάμερα του G3 είναι πολύ καλύτερη από του M2 Note.
Link to comment
Share on other sites

Το Oppo find 7 με τελική τιμή στα 134€.

Παραγγελία από το επίσημο site τους και το τηλέφωνο έρχεται από Αγγλία σε 4 μέρες.

 

http://europe.oppostyle.com/find-7-flash-sale-1

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by giorgosgeo4

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Προσανατολίζομαι προς LG G3

είτε καινούργιο με 2 gb ram και 16 gb αποθηκευτικού χώρου,

ή μεταχειρισμένο ( 3-4 μηνών σε άριστη κατάσταση και εγγύηση) με 3 gb ram και 32 gb.....στα 200-210 ευρώ.

 

Όσο για το oppo find 7, έχει ενδιαφέρουσα τιμή, αλλά στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν ξέρω πως τα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Προσανατολίζομαι προς LG G3

είτε καινούργιο με 2 gb ram και 16 gb αποθηκευτικού χώρου,

ή μεταχειρισμένο ( 3-4 μηνών σε άριστη κατάσταση και εγγύηση) με 3 gb ram και 32 gb.....στα 200-210 ευρώ.

 

Όσο για το oppo find 7, έχει ενδιαφέρουσα τιμή, αλλά στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν ξέρω πως τα πάει.

Ακριβώς ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά με το LG g3 έχει το find 7.

 

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το oppo, αλλά φοράει ακόμα 4.3!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Oppo Find 7 είναι αχτυπητο για την τιμή του. Δεν ξέρω μόνο τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις της Oppo, 6.0 θα πάρει;

Μάλλον όχι, δεν αναφέρεται στο πλάνο αναβαθμίσεων της OPPO.

 

Μεταξύ των:

- meizv 2 note

- oppo find 7 και

- lg g3 ----> ΚΑΤΑΛΉΓΩ ΣΤΟ LG G3

 

Θεωρώ ότι συνολικά είναι καλύτερο κινητό από τα άλλα δύο με:

- σαφώς καλύτερη κάμερα,

- ποιότητα κατασκευής ++,

- θα πάρει την marsmellow 6.0,

- ραδιόφωνο

- αποσπώμενη μπαταρία 3000mah

κοιτάω την έκδοση των 3gb ram με 32gb σε μεταχειρισμένο...

 

αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση, καλοδεχούμενη,

αλλιώς προχωράω :):):)

 

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!!!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Το Oppo Find 7 είναι αχτυπητο για την τιμή του. Δεν ξέρω μόνο τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις της Oppo, 6.0 θα πάρει;

 

Τέλος τα κομμάτια παιδιά. Πήγα σήμερα να παραγγείλω για μένα και τον κολλητό μου να μας έρθει ακόμα πιο φθηνά και δεν σε αφήνει.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέλος τα κομμάτια παιδιά. Πήγα σήμερα να παραγγείλω για μένα και τον κολλητό μου να μας έρθει ακόμα πιο φθηνά και δεν σε αφήνει.:(

Ξαναπροσπάθησε αργότερα ή αύριο. Το ίδιο έκανε σε μένα τις προηγούμενες μέρες και κάποια στιγμή τελικά έμπαινε κανονικά στο καλάθι.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπροσπάθησε αργότερα ή αύριο. Το ίδιο έκανε σε μένα τις προηγούμενες μέρες και κάποια στιγμή τελικά έμπαινε κανονικά στο καλάθι.

 

αν και ημαστε of topic με pay pal γινεται κανονικα?η με χρεωστικη visa?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και το Vodafone Smart Ultra 6 στα 199€.Εγώ πριν λίγους μηνες ήμουν αναμεσα στο Meizu M2 Note και προτιμησα το SU6 λόγω εμφάνισης και υποστήριξη σε περιπτωση βλάβης μιας και η Meizu αν δεν κάνω λάθος δεν έχει service εντος Ελλάδας. Στο g3 δεν θα πηγαινα λόγω μπαταρίας αν και στα λεφτά που έχει σήμερα είναι σαφως ανώτερη γενικά απο τα 2 παραπάνω. Δες και ενα αναλυτικό review γιαυτο που σου προτεινα.

http://in2mobile.gr/2016/01/31/vodafone-smart-ultra-6-review/

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και το Vodafone Smart Ultra 6 στα 199€.Εγώ πριν λίγους μηνες ήμουν αναμεσα στο Meizu M2 Note και προτιμησα το SU6 λόγω εμφάνισης και υποστήριξη σε περιπτωση βλάβης μιας και η Meizu αν δεν κάνω λάθος δεν έχει service εντος Ελλάδας. Στο g3 δεν θα πηγαινα λόγω μπαταρίας αν και στα λεφτά που έχει σήμερα είναι σαφως ανώτερη γενικά απο τα 2 παραπάνω. Δες και ενα αναλυτικό review γιαυτο που σου προτεινα.

http://in2mobile.gr/2016/01/31/vodafone-smart-ultra-6-review/

Σε ευχαριστώ για την πρόταση φίλε μου, θα το δω.

Όπως λές το G3 είναι ανώτερο από τα 'αλλα δύο. όσο για τη μπαταρία, αφού είναι αποσπώμενη μπορείς με λίγα σχετικά χρήματα να έχεις όποια στιγμή θελήσεις μία καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

αν και ημαστε of topic με pay pal γινεται κανονικα?η με χρεωστικη visa?

 

Δεν έχω κάνει αγορά. Κάτω κάτω στο site έχει σήματα VISA, MASTERCARD και PAYPAL. Οπότε, paypal γίνεται σίγουρα για χρεωστικές δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Το Oppo Find 7 είναι αχτυπητο για την τιμή του. Δεν ξέρω μόνο τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις της Oppo, 6.0 θα πάρει;

Το πήρα εγώ με την προσφορά στα 134€.

Ή oppo έχει βγάλει την colour OS σε, Android 5.0 και την Spectrum σε 5.1.

Από ότι λένε θα αναβαθμίσει την Spectrum σε Android 6.0 που θα βρίσκεται και σε όλες τις μελλοντικές συσκευές της εταιρείας για τον δυτικό κόσμο.

Την colour OS την παράτησαν. Ή τελευταία έκδοση είναι αυτή σε Android 5.0 και δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση.

Το τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι διαμάντι.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...