Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την επίσημη ανακοίνωση του Oukitel K6000 να έχει γίνει πριν λίγους μήνες, οι τεχνικοί της νεοσύστατης κινεζικής εταιρείας φαίνεται πως βρίσκονται σε σχεδιαστικό... «οργασμό» και δεν άργησαν να παρουσιάσουν στις αρχές του έτους την αναβαθμισμένη έκδοσή του, με την όχι και τόσο πρωτότυπη ονομασία K6000 Pro. Ο λόγος για ένα μοντέλο με σαφείς βλέψεις προς την mid-range αγορά, με βελτιώσεις στην οθόνη, το SoC, την μνήμη και την κάμερα σε σχέση με το «απλό» K6000.

 

Όπως ανακοίνωσε η Oukitel στην επίσημη σελίδα της στο Facebook, το αρκετά ενδιαφέρον Κ6000 Pro έχει εφοδιαστεί με οθόνη 5,5 ιντσών, 2.5D τεχνολογίας και Full HD ανάλυσης (1920x1080 pixels), ενώ στα ενδότερα περιέχει το MT6753 SoC στο 1.3GHz με 3GB RAM και την Android 6.0 έκδοση του Marshmallow. Το κινητό της Oukitel «φοράει» κάμερα με φακό Sony IMX214, αισθητήρα αποτυπωμάτων κάτω από την κάμερα και μία μπαταρία 6.000 mAh με 9V/2A έξοδο για quick charging υποστήριξη

 

[ame]

[/ame]

 

H τιμή του αυτή την περίοδο αγγίζει τα 149,99$, αλλά μπορείτε να το βρείτε και με λίγο ψάξιμο σε παραπλήσια τιμολόγιση.

Edited by ZZW30

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από άποψη specs/τιμή μου φαίνεται ασυναγώνιστο. Όμως γνωρίζει κανείς τι εστί Oukitel? Έχει αγοράσει κανείς συσκευή της για να μας πει εντυπώσεις?

Sony Ericsson Xperia x10 mini

Nokia Lumia 520

Xiaomi Redmi 2 TD

Xiaomi Redmi Note 7 ✔️

Link to comment
Share on other sites

Σημειωτέον, ότι δεν είναι edge-to-edge η εικόνα. Έχει μαύρη κορνίζα η οθόνη γύρω-γύρω και μάλιστα χοντρή.

 

Πάντως, για τα χαρακτηριστικά του, δείχνει εξαιρετική επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Mε ψηνει πολυ....αλλα ποσο πιθανο ειναι να ερθει η συσκευη σωστα...χωρις προβληματα εδω??
Link to comment
Share on other sites

LOL! Ulefone Power. Ο κινεζος αντιγραφει τον κινεζο?

 

H oukitel ειχε μοντελα με μεγαλη μπαταρια πριν το power. Εγω εχω ριξει μια παραγγελια πριν 4-5 μερες και...οταν θαρθει θα γραψω εντυπωσεις. Παντως απο τα διαφορα reviews που εχω διαβασει δεν φαινεται κακο τηλεφ. Στα 125-130€ που το βρισκεις αυτην την περιοδο presale, δυσκολα βρισκεις αλλο τηλεφ. με τετοια specs και ειδικα με τετοια μπαταρια. Και να σκεφτειτε οτι ειχα το redmi note 2 και το πουλησα γιατι δεν αντεχα την μπαταρια του. Αντε να δουμε με αυτο εδω...:lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι ****** και εχει μεγαλη αντοχη εγω ειχα το k6000 το απλο με τα 2gb ram και 6000mha μπαταρια.Μου κρατουσε ανετα 6 μερες με φουλ χρηση το ειχα λιωσει το κινητο.Τωρα εχω παραγγειλει το k10000 με 10000mha μπαταρια εχει μπει στο βιβλιο γκινες ειναι λιγο χοντροκομενο αλλα λενε οτι κραταει 10 με 15 μερες και πηρε και android 6 μολις παραλαβω θα ενημερωσω...Παρτε το αφοβα ειναι στιβαρο και δεν κολαει καθολου και εχει στοκ android χωρις κινεζιες και ελευθερη σχεδον ολη την ram Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια το κινητο ειναι ****** και εχει μεγαλη αντοχη εγω ειχα το k6000 το απλο με τα 2gb ram και 6000mha μπαταρια.Μου κρατουσε ανετα 6 μερες με φουλ χρηση το ειχα λιωσει το κινητο.Τωρα εχω παραγγειλει το k10000 με 10000mha μπαταρια εχει μπει στο βιβλιο γκινες ειναι λιγο χοντροκομενο αλλα λενε οτι κραταει 10 με 15 μερες και πηρε και android 6 μολις παραλαβω θα ενημερωσω...Παρτε το αφοβα ειναι στιβαρο και δεν κολαει καθολου και εχει στοκ android χωρις κινεζιες και ελευθερη σχεδον ολη την ram

 

Εντυπώσεις από το κ10000 ;

 

Ευχαριστώ

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από το κ10000 ;

 

Ευχαριστώ

 

Πρεπει να εχει αλλο νημα. Ισως ειναι αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6588135#post6588135 αλλα δεν βλεπω μηνυματα πολλα. Ισως δεν το εχει αγορασει κανεις μεχρι τωρα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε το δικό μου απο Χονγκ Κονγκ. Άντε με το καλό....

 

http://i1096.photobucket.com/albums/g334/kroumel8/Mobile%20Uploads/2016-05-11-15-18-46_zpsegjfplxl.png

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πηρα τρακινγκ ναμπλερ χτες το βραδακι....ειδομεν)))

Απο που το αγόρασες κ πόσο?

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδη δεν έχω καλή γνώση και επαφή απο τα κινέζικα sites μπορεί κάποιος να στέιλει αν δεί κάποια καλη προσφορα απο το oukitel k6000 pro?

γινεται να το αγοράσει καποιος ρουταρισμένο?

Αν οχι και το κάνει μόνος του(αληθεια πως γινεται..?),χάνει την εγγύηση?

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγόρασες κ πόσο?

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο tinedeal στα 131 euro και μολις ηρθε :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά, πώς ήρθε;; Αφού στις 10 Ιουνίου θα αρχίσουν οι αποστολές (Κινέζου επιτρεποντος)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

πωλείται στα κινέζικα μαγαζιά,η ακόμα ειναι pre order?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απο tinedeal στα 131 euro και μολις ηρθε :p

Μπράβο..καλορίζικο...εντυπώσεις??:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλά, πώς ήρθε;; Αφού στις 10 Ιουνίου θα αρχίσουν οι αποστολές (Κινέζου επιτρεποντος)

 

presale ηταν στο tiny και ελεγε οι αποστολες αρχιζαν μετα τις 20 Μαϊου..το παραγγειλα γυρω στις 5-7 του ιδιου μηνα

 

γεια σε ολους..

το κινητο ειναι αψογο-ωραια φωτεινη οθονη- 2πλο φλας λεντακι κανει δουλεια

αλλα το μονο που εχω κανει ως χρηση ειναι μονιμα το wifi ενεργο με σερφαρισμα μηνυματα φβ βαιμπερ

Να σημειωσω οτι δν καταφερα να του κανω πληρη φορτιση ακομα και το κινητο αναψε με 36% μπαταρια η οποια κρατησε 4 μερες..στην φορτιση 7 ωρων που του εκανα απο το 11% εφτασε στο 55% και ελεγε οτι θελει αλλο ενα 8ωρο για πληρη φορτιση...Οπως καταλαβαινετε επρεπε να βγω απτο σπιτι και το πηρα ετσι..

Αλλες 3 μερες μεχρι χτες εφτασε στο 24% αλλα επειδη κολλησα με τις τοσες ωρες φορτιση που ελεγε οτι θελει για πληρη φορτιση, το βαλα χτες να δω ποσο θα κανει...Σημερα το πρωι ηταν στο 68% και ελεγε 4 ωρες για πληρη φορτιση..Εβαλα μια κινεζια μετρητη αμπερ και του στελνε 0,328 Α..το πηρα το φερα στη δουλεια παλι στην πριζα και τωρα που γραφω θελει 2 ωρες για πληρη και ειναι στο 87%.

Θεωρω οτι δν θα κανει συνεχεια 17 ωρες για πληρη φορτιση και θα ομαλοποιηθει η κατασταση μετα ισως απο 4-5 πληρης φορτισεις..

Το βαρος του αισθητο μιας και μιλαμε για 6αρα μπαταρια αλλα συνηθιζεται ευκολα..εξ αλλου δν ειμαι και λατρης των παναλαφρων συσκευων γτ θελω να νιωθω οτι το εχω μαζι μου..

Αψογος και ο αισθητηρας αποτυπωματος με πολυ γρηγορη αποκριση.

Με μπρουζερ ανοικτο με βαιμπερ με fb messanger και μειλ η ραμ φτανει γυρω στο 1,6 γκιγκα ενω με task clean [εχει ενα δικο του] δν ξεπερναει το 1,1 γκιγκα πραγμα ακρως ικανοποιητικο..

Ρολαρει θαυμασια δλδ η εκδοση 6 του αντροιντ που εχει του παει κουτι.

Χωρις να ειμαι παπαρατσι οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι για μενα ικανοποιητικες τοσο στην πισω οσο και στην μπροστινη καμερα...και μου εκανε εντυπωση ο καλος αισθητηρας φωτος της μπροστινης που παντα προσπαθει να βελτιωσει την ποσοτητα φωτος στην ληψη...Με ενα τυχαιο βιντεο που τραβηξα η εικονα ειναι καλη αλλα με ξενισε λιγο το οτι ο ηχος που γραφτηκε ειναι χαμηλος, αλλα ισως ειναι η ιδεα μου.

Το ηχειο επισης ικανοποιητικο απο ενταση και αν και δν συμπεριληφθηκαν handsfree στο κουτι τα παλια μου lg δουλευουν αψογα.

Γενικα μου δινει την αισθηση μιας στιβαρης και ομορφης συσκευης και αν η μπαταρια κανει αυτα που υποσχεται νομιζω οτι εκανα μια πολυ καλη και vfm αγορα [στα 131 ευρω] και οτι θα γινει ενα καλο εργαλειο.

Προσεχως περισσοτερες εντυπωσεις και αν εχετε συγκεκριμενες ερωτησεις με χαρα να απαντησω αν ξερω.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή η αυτονομια που σου βγάζει, αλλά η φόρτιση αδυνατον να δίνει 0,3A. Με το δικό του φορτιστή και το δικό του καλώδιο; Δεν ειναι καθόλου φυσιολογικό αυτό. Ούτε θα στρώσει ποτέ..

Δοκίμασε με άλλο καλωδιο αρχικά..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή η αυτονομια που σου βγάζει, αλλά η φόρτιση αδυνατον να δίνει 0,3A. Με το δικό του φορτιστή και το δικό του καλώδιο; Δεν ειναι καθόλου φυσιολογικό αυτό. Ούτε θα στρώσει ποτέ..

Δοκίμασε με άλλο καλωδιο αρχικά..

 

Απο προηγουμενη εμπειρια ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα φτασει πανω απο 1 Α μετα απο καποιες φορτισεις και οταν μιλαμε για 6αρα μπαταρια που δν ειχα ποτε εξακολουθω να το πιστευω..Στο πισω μερος του μυαλου μου εχω αυτο που λες δλδ ισως για καποιο θεμα στο φορτιστη ή στο καλωδιο αλλα ακομα δν εχω θορυβηθει τοσο μιας και πληρη φορτιση για πρωτη φορα τωρα του κανω..ευχαριστω για την παρατηρηση θα επανελθω σαυτο οταν και αν γινει οπως λες...[ευχομαι οχι]

Link to comment
Share on other sites

presale ηταν στο tiny και ελεγε οι αποστολες αρχιζαν μετα τις 20 Μαϊου..το παραγγειλα γυρω στις 5-7 του ιδιου μηνα

 

γεια σε ολους..

το κινητο ειναι αψογο-ωραια φωτεινη οθονη- 2πλο φλας λεντακι κανει δουλεια

αλλα το μονο που εχω κανει ως χρηση ειναι μονιμα το wifi ενεργο με σερφαρισμα μηνυματα φβ βαιμπερ

Να σημειωσω οτι δν καταφερα να του κανω πληρη φορτιση ακομα και το κινητο αναψε με 36% μπαταρια η οποια κρατησε 4 μερες..στην φορτιση 7 ωρων που του εκανα απο το 11% εφτασε στο 55% και ελεγε οτι θελει αλλο ενα 8ωρο για πληρη φορτιση...Οπως καταλαβαινετε επρεπε να βγω απτο σπιτι και το πηρα ετσι..

Αλλες 3 μερες μεχρι χτες εφτασε στο 24% αλλα επειδη κολλησα με τις τοσες ωρες φορτιση που ελεγε οτι θελει για πληρη φορτιση, το βαλα χτες να δω ποσο θα κανει...Σημερα το πρωι ηταν στο 68% και ελεγε 4 ωρες για πληρη φορτιση..Εβαλα μια κινεζια μετρητη αμπερ και του στελνε 0,328 Α..το πηρα το φερα στη δουλεια παλι στην πριζα και τωρα που γραφω θελει 2 ωρες για πληρη και ειναι στο 87%.

Θεωρω οτι δν θα κανει συνεχεια 17 ωρες για πληρη φορτιση και θα ομαλοποιηθει η κατασταση μετα ισως απο 4-5 πληρης φορτισεις..

Το βαρος του αισθητο μιας και μιλαμε για 6αρα μπαταρια αλλα συνηθιζεται ευκολα..εξ αλλου δν ειμαι και λατρης των παναλαφρων συσκευων γτ θελω να νιωθω οτι το εχω μαζι μου..

Αψογος και ο αισθητηρας αποτυπωματος με πολυ γρηγορη αποκριση.

Με μπρουζερ ανοικτο με βαιμπερ με fb messanger και μειλ η ραμ φτανει γυρω στο 1,6 γκιγκα ενω με task clean [εχει ενα δικο του] δν ξεπερναει το 1,1 γκιγκα πραγμα ακρως ικανοποιητικο..

Ρολαρει θαυμασια δλδ η εκδοση 6 του αντροιντ που εχει του παει κουτι.

Χωρις να ειμαι παπαρατσι οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι για μενα ικανοποιητικες τοσο στην πισω οσο και στην μπροστινη καμερα...και μου εκανε εντυπωση ο καλος αισθητηρας φωτος της μπροστινης που παντα προσπαθει να βελτιωσει την ποσοτητα φωτος στην ληψη...Με ενα τυχαιο βιντεο που τραβηξα η εικονα ειναι καλη αλλα με ξενισε λιγο το οτι ο ηχος που γραφτηκε ειναι χαμηλος, αλλα ισως ειναι η ιδεα μου.

Το ηχειο επισης ικανοποιητικο απο ενταση και αν και δν συμπεριληφθηκαν handsfree στο κουτι τα παλια μου lg δουλευουν αψογα.

Γενικα μου δινει την αισθηση μιας στιβαρης και ομορφης συσκευης και αν η μπαταρια κανει αυτα που υποσχεται νομιζω οτι εκανα μια πολυ καλη και vfm αγορα [στα 131 ευρω] και οτι θα γινει ενα καλο εργαλειο.

Προσεχως περισσοτερες εντυπωσεις και αν εχετε συγκεκριμενες ερωτησεις με χαρα να απαντησω αν ξερω.

 

αν καποια στιγμη μπορεσεις δοκιμασε λιγο το gps του...σε παλιες κινεζικες συσκευες καθε τοσο μου χοροπηδουσε το στιγμα σε γυρω τετραγωνα με αποτελεσμα να χανει την πλοηγηση και να κανει συνεχεια ανακατευθύνσεις...κοιτα δλδ αν ειναι σταθερο το στιγμα

και ενα δευτερο που θα ηθελα να δεις (χωρις να ξερω βεβαια αν μπορεις γιατι θελει να εχεις MB απο την εταιρια κινητης σου..) ειναι αν δουλευει καλα το ιντερνετ με τα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...