Jump to content

Meizu PRO 6


Avadonmod
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εδώ https://flosmall.com/collections/smart-phones/products/meizu-pro-6

Το τρομερό της υπόθεσης είναι ότι μου το έστειλαν με DHL, μου ήρθε σε μια βδομάδα και δεν πλήρωσα τελωνείο!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά από αποθήκη στην Ευρώπη θα στο έστειλαν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά από αποθήκη στην Ευρώπη θα στο έστειλαν

Όχι, από Κίνα το έστειλαν!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160720/a77122a329852d62d8162b52b9150593.jpg

Edited by pillopoulos
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, τυχερός σε όλα εσύ. Παίξε κάνα Τζόκερ!

Χαχαχα, ε όχι και σε όλα! :o :o

Και μια φώτο από τον πλατανο της πόλης μου https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160720/22a4c8de9a0900c05265a0cc522a56ce.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, από Κίνα το έστειλαν!

 

Φαίνεται αρκετά καλό μαγαζί αυτό το flosmall, ισχύει? Καλύτερο και απόvickmall και με καλύτερες τιμές

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αρκετά καλό μαγαζί αυτό το flosmall, ισχύει? Καλύτερο και απόvickmall και με καλύτερες τιμές

Ναι. Επίσης έχουν και paypal!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω, απλά δεν είμαι και πολύ με τις φωτογραφίες αλλά για τους ενδιαφερομενους, θα κάνω μία εξαίρεση... :) Ρε παιδιά, μόνο τα mail δε μου έρχονται, παρότι έχω βάλει να ανανεώνεται το CloudMagic στο υπόβαθρο

 

Και μια φώτο απ'το "μαγευτικό" Κιάτο :)

 

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160716/0799d96ffa90a5e3c943e237e97dceab.jpg

 

Καλημέρα. Αν και ποτέ η Meizu δεν έβαλε OIS στα κινητά της, παραδοσιακά στις πρωινές είχε πάντα πολύ καλή λεπτομέρεια και απόδοση χρωμάτων. Εδώ κάτι δεν μου πάει καλά, κυρίως ως προς την εστίαση. Περίπου ισχύουν τα ίδια και στην φωτογραφία με τον πλάτανο.

Αν και όποτε έχεις πάλι χρόνο, ανέβασε άλλη μία, καθαρίζοντας το τζαμάκι της κάμερας και κάνοντας ίσως focus πατώντας σε κάποιο σημείο στην οθόνη.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μια γεύση κι από τη διάρκεια της μπαταρίας

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/ab637adf098cce59d7bb0bc65b0c31ef.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/51abd6d784b8883b8cd8f0ad2d1dd367.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/d9e592fc9594acfe49b738e3661e2616.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/8a084c322f5b3922d597276978af104e.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα μπορούσε κάποιος από τους κατόχους της συσκευής να κάνει μια σύγκριση με το pro 5? Αξίζει η μετάβαση στο pro6? Η μπαταρία του είναι ικανοποιητική? Υπάρχει κάποιο θέμα με τις Ρομ? Έχει βγει επίσημη global με κανονικά ελληνικά όπως το pro 5?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

Link to comment
Share on other sites

Ο κουμπάρος μου είχε το pro 5 γι αυτό και εγώ είπα μετά από iPhone και LG να κάνω το βήμα προς meizu.

Το λογισμικό είναι πάρα πολύ καλό ή Rom είναι global δεν έχω βρει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα το τηλέφωνο δεν κολλάει πουθενά.

Η μπαταρία που ήταν το μόνο μου θέμα όταν το έψαχνα είναι άψογη.με νορμάλ χρήση βγάζει 2 μέρες και με φουλ άνετα 1 μέρα

Το μόνο μου θέμα με το κινητό είναι η κυρία κάμερα. Την περίμενα πολύ καλύτερη με βάση ότι είχα δει στο pro 5. Έχω την αίσθηση ότι δεν εστιάζει καλά!! Δεν ξέρω τι φταίει ελπίζω να έχει να κάνει με το software

Η μπροστά κάμερα τα σπάει πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ο κουμπάρος μου είχε το pro 5 γι αυτό και εγώ είπα μετά από iPhone και LG να κάνω το βήμα προς meizu.

Το λογισμικό είναι πάρα πολύ καλό ή Rom είναι global δεν έχω βρει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα το τηλέφωνο δεν κολλάει πουθενά.

Η μπαταρία που ήταν το μόνο μου θέμα όταν το έψαχνα είναι άψογη.με νορμάλ χρήση βγάζει 2 μέρες και με φουλ άνετα 1 μέρα

Το μόνο μου θέμα με το κινητό είναι η κυρία κάμερα. Την περίμενα πολύ καλύτερη με βάση ότι είχα δει στο pro 5. Έχω την αίσθηση ότι δεν εστιάζει καλά!! Δεν ξέρω τι φταίει ελπίζω να έχει να κάνει με το software

Η μπροστά κάμερα τα σπάει πολύ καλή.

Στο θέμα της κάμερας, έχεις δίκιο, εγώ που είχα βάλει και την κινεζική έκδοση, ήταν καλύτερη η συμπεριφορά της κάμερας. Εμένα το μόνο θέμα με τη global rom, είναι με κάτι ακουστικά xiaomi pistons που έχω, παίζει πάρα πολύ σιγά και δεν ξέρω τι φταίει... Με κάτι μεγάλα Sony που έχω, παίζουν απίστευτα. Με την κινέζικη ρομ, παίζουν και τα xiaomi απίστευτα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το flosmall από ότι βλέπω είναι καλό καταστημα. Και με χρέωση στα μεταφορικά πολύ γρήγορη παραλαβή. Την global την βάζουν αυτοί στο flosmall η είναι προεγκαταστημενη ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
οι ρομ Α (κινεζικες) ειναι πολυ καλες αν δεν εχετε προβλημα να το εχετε στα αγγλικα οι αναβαθμισεις ερχονται βροχη καθε βδομαδα και ειναι πολυ σταθερες ρομ γενικα.
Link to comment
Share on other sites

οι ρομ Α (κινεζικες) ειναι πολυ καλες αν δεν εχετε προβλημα να το εχετε στα αγγλικα οι αναβαθμισεις ερχονται βροχη καθε βδομαδα και ειναι πολυ σταθερες ρομ γενικα.

Επειδή είχα βάλει και την Α, δεν ξέρω γιατί δεν είχε την επιλογή όπως η global όταν πατάς σε ένα λινκ να επιλέγεις με ποιο application θα ανοίξει... Άνοιγε πάντα με τον browser της συσκευής

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εννοεις δεν ανοιγει με την εφαρμογη του youtube , να σου πω την αληθεια δεν την χρησιμοποιω (λογω διαφημισεων) οποτε δεν ξερω ποτε υπηρχε αυτο το θεμα αλλα νομιζω οτι προεκυψε απο αναβαθμισεις του αυγουστου, χωρις να ειμαι σιγουρος ομως
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εννοεις δεν ανοιγει με την εφαρμογη του youtube , να σου πω την αληθεια δεν την χρησιμοποιω (λογω διαφημισεων) οποτε δεν ξερω ποτε υπηρχε αυτο το θεμα αλλα νομιζω οτι προεκυψε απο αναβαθμισεις του αυγουστου, χωρις να ειμαι σιγουρος ομως

Και αυτό εννοώ αλλά και άλλα παραδείγματα, όπως για παράδειγμα να ανοίγουν τα φόρουμ με Tapatalk. Τις έχω δοκιμάσει όλες τις τελευταίες εκδόσεις των κινεζικων εκδόσεων.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φώτο από Ξυλόκαστρο (βραδινή)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160816/c789077c45d9af2576b24d5c613ec00f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160816/48bb6a3e33e7a9a006ae17692f85841e.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα στην παρεα, ειμαι στην αναζητηση νεου κινητο, συγνωμη αλλα δεν εχω χρονο για να διαβασω το νημα και θελω να ρωτησω.

 

αυτα που μου κινησαν το ενδιαφερον ειναι το Meizu Pro 6, το Xiaomi Mi5, το ZTE Nubia Z11 και το BQ Aquaris X5 Plus

και το honor 8 μου αρεσε αλλα εχει μεγαλο σαρ και εφαγε ακυρο

 

ειστε ικανοποιημενοι με το Meizu Pro 6; ποιο θα προτεινετε και γιατι

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, ειμαι στην αναζητηση νεου κινητο, συγνωμη αλλα δεν εχω χρονο για να διαβασω το νημα και θελω να ρωτησω.

 

αυτα που μου κινησαν το ενδιαφερον ειναι το Meizu Pro 6, το Xiaomi Mi5, το ZTE Nubia Z11 και το BQ Aquaris X5 Plus

και το honor 8 μου αρεσε αλλα εχει μεγαλο σαρ και εφαγε ακυρο

 

ειστε ικανοποιημενοι με το Meizu Pro 6; ποιο θα προτεινετε και γιατι

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν περιμένεις υποστήριξη φίλε μου.. Ξέχνα το καλύτερα... Εγώ πήγα στο mi5 και βρήκα την υγειά μου

 

Στάλθηκε από MI 5 με gkalen rom

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις υποστήριξη φίλε μου.. Ξέχνα το καλύτερα... Εγώ πήγα στο mi5 και βρήκα την υγειά μου

 

Στάλθηκε από MI 5 με gkalen rom

 

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=19&type=1 , Προ-χθες πήρε τελευταία φορά update. Δεν το λες και άσχημα, κάθε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=19&type=1 , Προ-χθες πήρε τελευταία φορά update. Δεν το λες και άσχημα, κάθε άλλο.

Δεν ξέρω αν το είχες παρατηρήσει αλλά το δεύτερο update, το πήρε μετά από σχεδόν 4 μήνες. Για να μην πω για το update που είχε βγάλει τέλη Αυγούστου που το απέσυρε την επόμενη μέρα γιατί μάλλον ήταν κινέζικο και όχι ευρωπαϊκό. Αυτό όμως που κάνει τη μεγάλη διαφορά για μένα, είναι η ελληνική κοινότητα. Τι βοήθεια θα έχεις εδώ, τι βοήθεια σε xiaomi? Η συσκευή βέβαια ήταν μια χαρά, κακά τα ψέματα

 

Στάλθηκε από MI 5 με gkalen rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είχες παρατηρήσει αλλά το δεύτερο update, το πήρε μετά από σχεδόν 4 μήνες. Για να μην πω για το update που είχε βγάλει τέλη Αυγούστου που το απέσυρε την επόμενη μέρα γιατί μάλλον ήταν κινέζικο και όχι ευρωπαϊκό. Αυτό όμως που κάνει τη μεγάλη διαφορά για μένα, είναι η ελληνική κοινότητα. Τι βοήθεια θα έχεις εδώ, τι βοήθεια σε xiaomi? Η συσκευή βέβαια ήταν μια χαρά, κακά τα ψέματα

 

Στάλθηκε από MI 5 με gkalen rom

 

Ότι με τις Xiaomi συσκευές μπορείς να "παίξεις" πολύ περισσότερο και ότι θα έχεις μεγαλύτερη βοήθεια από άλλους, τουλάχιστον όσον αφορά στα ελληνικά, δεν τίθεται θέμα, ισχύει. Γι'αυτό εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας. Αυτό που λες, η συσκευή είναι μια χαρά. Έχει τα πλεονεκτήματα του το PRO 6, έχει και το mi5, και φαντάζομαι και τα άλλα. Αλλά όπως είπα εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας. Τώρα ο φίλος όταν λέει "Γεια σας θέλω να διαλέξω ένα από αυτά τα 4 κινητά, ποιο να πάρω" χωρίς να αναφέρει τίποτα άλλο, δύσκολα να δεχτεί βοήθεια αξιόπιστη που να ικανοποιήσει σίγουρα τις ανάγκες του.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν ειχα πιο σταθερο σε λειτουργια τηλεφωνο.ουτε το iphone 4s(την εποχη του) που ειχα δεν δουλευε τοσο καλα.
Link to comment
Share on other sites

Ότι με τις Xiaomi συσκευές μπορείς να "παίξεις" πολύ περισσότερο και ότι θα έχεις μεγαλύτερη βοήθεια από άλλους, τουλάχιστον όσον αφορά στα ελληνικά, δεν τίθεται θέμα, ισχύει. Γι'αυτό εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας. Αυτό που λες, η συσκευή είναι μια χαρά. Έχει τα πλεονεκτήματα του το PRO 6, έχει και το mi5, και φαντάζομαι και τα άλλα. Αλλά όπως είπα εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας. Τώρα ο φίλος όταν λέει "Γεια σας θέλω να διαλέξω ένα από αυτά τα 4 κινητά, ποιο να πάρω" χωρίς να αναφέρει τίποτα άλλο, δύσκολα να δεχτεί βοήθεια αξιόπιστη που να ικανοποιήσει σίγουρα τις ανάγκες του.

 

δεν ηθελα να γραψω πολλα κ γινω κουραστηκος για το τι ζηταω. καταρχην 8α προτιμουσα κοντα στις 5 ιντσες γιατι δεν με βολευουν τα μεγαλυτερα. μετα απλα ειδα οτι υπαρχουν ενα σωρο χαρακτηριστικα που μ αρεσουν και το "Α" κινητο εχει τα 5 το "Β" εχει 5 αλλα κλπ.

επισης και η εμφανιση πεζει ρολο σε μενα

βασικα μαλον τα θελω ολα και ειμαι απαιτητικος, ολα οπως:gorila glass, dual sim, otg, nfc, χαμηλο sar, καλη μπαταρια, καλη καμερα.

 

λοιπον κυριως μου αρεσει το Xiaomi Mi5 και το Meizu Pro 6

 

Xiaomi Mi5 που στα "αρνητικα" δεν εχει Χαμηλή κατανάλωση ρεύματος στο bluetooth (διαβασα οτι ειναι ποιο γρήγορο και απο το nfc) και δεν περνει καρτα μνημης (ο τετραπυρινος επεξεργαστης ειναι οκ? η καλυτερα 8πυρινο+ ?)

υποθετω οτι το κεραμικο ειναι πολυ ομορφο και ειδα και ενα βιντεακι στο utube τις αντοχες του. τελικα ειναι η δεν ειναι ανθεκτικο?

 

(σχετικα με την επεξεργαστικη δυναμη δεν εχω καταλαβει τι ειναι καλυτερα, συμπερανα οτι ειναι δυνατοτεροι οι 64bit, αλλα ενας 64bitος 4πυρινος ειναι καλυτερος απο εναν 32bito 8πυρινο?)

 

Meizu Pro 6 μικρη μπαταρια και δεν περνει καρτα μνημης (η οθονη του ειναι σαν το edge;)

 

ZTE Nubia Z11 δεν την ξερω την μαρκα και αν την εμπιστεύομαι 8α προτιμουσα να μην ειναι 5.5 ιντσες ειναι καπως μεγαλο για το χερι

BQ Aquaris X5 Plus δεν εχει gorilla glass αν και γραφει κατι για Scratch resistant αν σπασει η οθονη ειναι το μισο κινητο η ζημια και για το bluetooth οπως το μι5 + αγνωστη μαρκα (για μενα)

 

το honor 8 μου αρεσε αλλα εχει μεγαλο σαρ και εφαγε ακυρο ( το ιδιο και το Huawei G9)

Moto G4 Plus καλο φαίνεται αλλα νομιζω ειναι καπως χοντροκομενο το ιδιο και τα elephone p20 ,lg g4

 

και μια τελευταια ερωτηση, τι ειναι το ntsc; ειναι κατι σαν το pal που αφορα την κωδικοποιηση των εργων στα dvd; το pal ειναι ευρωπαικο

κινητα που χρησιμοποιουν ntsc εχουν καποιο θεμα στην ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...